Αεροπορικά εισιτήρια

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
ναι, κι εγώ όποτε την παίρνω μαζί μου δεν υπάρχει πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Η σκέψη του να πάω Κωνσταντινούπολη για να πάρω το αεροδρόμιο από εκεί για μελλοντική πτήση σας φαίνεται λογική? Μένω Ξάνθη.
Αν είσαι... "σίγουρος" ότι θα φτάσεις στο Atatürk IST, μου φαίνεται καλό, εμένα. Το IST είναι γνωστό για τους χαμηλούς φόρους αεροδρομίου και τις επιλογές του... κάτι που θα έπρεπε να το είχαμε κάνει κι εμείς στο Ελ. Βενιζέλος εξ' αρχής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ξέρετε τι ακριβώς ισχύει σε περιπτώσεις αλλαγής GoLight εισιτηρίου (aegean); Έψαξα και στο site και αναφέρει κάτι για χρεώσεις 30-50Ε αναλόγως το είδος της πτήσης. Γνωρίζετε κάτι περισσότερο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
παρε τηλ και ρωτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Απορία !

Βρήκα αεροπορικά με την Ellinair αλλά το θέμα είναι ότι γενικά δεν έχω ιδέα και αν είναι αξιόπιστη και αν χρειάζεται να κάνω κάτι επιπλέον πέραν του να κλείσω απλά το εισιτήριο και να κάνω check in λίγο πριν την πτήση.
Απ' ότι έχω καταλάβει κάτι "περίεργο" παίζει με την ryanair κι έξτρα χρεώσεις και για αυτό το αναφέρω ώστε να μην το κλείσω και ψάχνομαι μετά.

Αν μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει θα του ήμουν ευγνώμον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Απλα διαβαζεις σαν ευαγγέλιο τους όρους της ryanair και δεν εχεις τη λογικη "Ελα μωρε δεν θα πουν τιποτα". Αν κανεις αυτα τα δυο, δεν θα χρεωθεις τιποτα. Ας μην τρομοκρατουμαστε απο αηδίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ποτε δεν ειχα προβλημα με εξτρα χρεωσεις με τετοιες low cost εταιριες. Αν ακολουθησεις τις οδηγιες τους δεν θα εχεις προβλημα. Κανεις check in στην ωρα σου, εκτυπωνεις το boarding pass, σιγουρευεσαι οτι το βαρος και οι διαστασεις της αποσκευης σου ειναι συμφωνες με τους ορους της εταιριας, και εισαι ενταξει.

Εγω εκλεισα αεροπορικα εισητηρια για τον Ιουνιο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδιά στο site της aegean λέει στις διαστάσεις μόνο ένα νούμερο (158 εκ.), τι θέλει να πει ο ποιητής ότι το άθροισμα των διαστάσεων είναι πρέπει να είναι κάτω από 158;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Παιδιά στο site της aegean λέει στις διαστάσεις μόνο ένα νούμερο (158 εκ.), τι θέλει να πει ο ποιητής ότι το άθροισμα των διαστάσεων είναι πρέπει να είναι κάτω από 158;
Αυτό το μέγεθος είναι για τις βαλίτσες που «τσεκάρεις» κι αναφέρεται προφανώς στην μεγαλύτερη διάσταση. Βέβαια δεν θα κάτσει κανένας να στην μετρήσει (αυτό παίζει όμως για την χειραποσκευή, ανάλογα το αεροδρόμιο/τον μεταφορέα), αλλά το βάρος είναι που μετράει!

disclaimer: non-authoritative post, call your airline for details
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Με low cost αεροπορικη δεν ταξιδευω αλλη φορα. Δυστυχως ηταν η μονη απευθειας πτηση που βρηκα οποτε δεν μπορεσα να την αποφυγω. Customer service? Ανυπαρκτο. Αν δεν μπορεις να θεσεις ενα request μεσω ιντερνετ, ξεχνα το τηλεφωνο. Δεν ξερουν τι τους γινεται. Ο ενας σου λεει αλλα και ο αλλος αλλα και οταν πας στο αεροδρομιο ακους αλλα. Πλεον ταξιδια μονο με σοβαρες αεροπορικες εταιριες. You get what you pay for.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Με low cost αεροπορικη δεν ταξιδευω αλλη φορα. Δυστυχως ηταν η μονη απευθειας πτηση που βρηκα οποτε δεν μπορεσα να την αποφυγω. Customer service? Ανυπαρκτο. Αν δεν μπορεις να θεσεις ενα request μεσω ιντερνετ, ξεχνα το τηλεφωνο. Δεν ξερουν τι τους γινεται. Ο ενας σου λεει αλλα και ο αλλος αλλα και οταν πας στο αεροδρομιο ακους αλλα. Πλεον ταξιδια μονο με σοβαρες αεροπορικες εταιριες. You get what you pay for.

Δεν ξέρω με ποια ταξίδεψες εγώ πάντως όσες φορές ταξίδεψα με Ryanair, Ναι μεν δε σου φέρνουν μπισκοτάκια χυμούς κλπ (απ όσο θυμάμαι δηλαδή γιατί πάνε και δυόμιση χρόνια από την τελευταία φορά) , Ναι μεν τα αεροσκάφη είναι λιιιγο παλιά και λίγο άσχημα στο εσωτερικό, αλλά πάντως μια χαρά προσγειώθηκα στον προορισμό μου και τίποτε κακό δεν έπαθα:ρ Τώρα τι εννοείς για το τηλέφωνο; δε σου επέτρεψαν να το έχεις ανοιχτό σε flight mode?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν ξέρω με ποια ταξίδεψες εγώ πάντως όσες φορές ταξίδεψα με Ryanair, Ναι μεν δε σου φέρνουν μπισκοτάκια χυμούς κλπ (απ όσο θυμάμαι δηλαδή γιατί πάνε και δυόμιση χρόνια από την τελευταία φορά) , Ναι μεν τα αεροσκάφη είναι λιιιγο παλιά και λίγο άσχημα στο εσωτερικό, αλλά πάντως μια χαρά προσγειώθηκα στον προορισμό μου και τίποτε κακό δεν έπαθα:ρ Τώρα τι εννοείς για το τηλέφωνο; δε σου επέτρεψαν να το έχεις ανοιχτό σε flight mode?

Που έχεις πάει με Ryan?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Με low cost αεροπορικη δεν ταξιδευω αλλη φορα. Δυστυχως ηταν η μονη απευθειας πτηση που βρηκα οποτε δεν μπορεσα να την αποφυγω. Customer service? Ανυπαρκτο. Αν δεν μπορεις να θεσεις ενα request μεσω ιντερνετ, ξεχνα το τηλεφωνο. Δεν ξερουν τι τους γινεται. Ο ενας σου λεει αλλα και ο αλλος αλλα και οταν πας στο αεροδρομιο ακους αλλα. Πλεον ταξιδια μονο με σοβαρες αεροπορικες εταιριες. You get what you pay for.


Γι'αυτο λέγονται low cost. Ο,τι πληρώνεις παίρνεις. Για κοντινά ταξιδάκια στην Ευρώπη μια χαρα κανουν τη δουλεια τους. Αν δεν σε νοιάζουν τα χρήματα ή αν θες να πας πιο μακριά, πχ Αγγλία, Σκανδιναβια κτλ, πηγαίνεις με Aegean ή Swiss ή Lufthansa ή με οποιαδήποτε εταιρεία (δεν θα εμπιστευόμουν τις low cost για ταξίδια 3-4 ωρών για να πω την αληθεια). Για τους υπόλοιπους, για Ιταλια και αλλες κοντινες χωρες και γι'αυτους που ταξιδεύουν συχνά, και οι low cost καλές ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Που έχεις πάει με Ryan?

Λονδίνο και Ρώμη. Βέβαια καμία σχέση με τα αεροσκάφη της Aegean που έφτασα μόνο μέχρι τη Σάμο, αλλά μια χαρά με πήγε κι η Ryanair στο Λονδίνο 3μιση ώρες πτήση.. Βέβαια για να λέμε και του λόγου το αληθές, τις αναταράξεις απογείωσης και προσγείωσης με τη Ryanair τις ένιωθε και το παραμικρό σου κοκαλάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Την πρώτη φορα που ταξίδεψα με αεροπλάνο, θα πήγαινα με Ryan Air στην Ιταλία. Ε και ηταν περιπετειώδες ταξίδι :P Είχαμε δυο ωρες καθυστέρηση επειδη κατι έκαναν εκείνο τον καιρο για να εξοικονομούν καύσιμα και τελικα μας έφεραν ενα σαράβαλο, που αν σήκωνες το χέρι σου ακουμπούσες τη λαμαρίνα απο πάνω, στην οποία λαμαρίνα φαινοταν οι βίδες και αντανάκλαση, σαν να περνούσε το φως απο πάνω. Για να μην πω για τη..συνταρακτική προσγείωση :P Τελος παντων, τις υπόλοιπες φορες που ταξίδεψα με Ryan Air αλλα και με EasyJet, ολα πήγαν καλα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
και τελικα μας έφεραν ενα σαράβαλο, που αν σήκωνες το χέρι σου ακουμπούσες τη λαμαρίνα απο πάνω, στην οποία λαμαρίνα φαινοταν οι βίδες και αντανάκλαση, σαν να περνούσε το φως απο πάνω

:look: Εγώ θα είχα τρομάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Δεν ξέρω με ποια ταξίδεψες εγώ πάντως όσες φορές ταξίδεψα με Ryanair, Ναι μεν δε σου φέρνουν μπισκοτάκια χυμούς κλπ (απ όσο θυμάμαι δηλαδή γιατί πάνε και δυόμιση χρόνια από την τελευταία φορά) , Ναι μεν τα αεροσκάφη είναι λιιιγο παλιά και λίγο άσχημα στο εσωτερικό, αλλά πάντως μια χαρά προσγειώθηκα στον προορισμό μου και τίποτε κακό δεν έπαθα:ρ Τώρα τι εννοείς για το τηλέφωνο; δε σου επέτρεψαν να το έχεις ανοιχτό σε flight mode?

Κοιτα να δεις. Case study για να καταλαβεις τη λεει η φιλη παραπανω. Κλεινεις εσυ εισιτηρια απο την Αθηνα για Μπρατισλαβα με τη Ryan που εστω οτι πετα 3-4 φορες την εβδομαδα. Για Χ,Υ λογους η πτηση της επιστροφης σου ακυρωνεται. Η Ryan ή θα σε βαλει στην επομενη πτηση (που μπορει να ειναι απο την επομενη μερα μεχρι 3-4 μερες μετα για αραιους προορισμους) ή θα σου επιστρεψει τα λεφτα σου πισω τα οποια ομως θα ειναι αστεια οποτε δεν θα σου φτανουν να αγορασεις ενα αλλο εισιτηριο. Αν παλι ειχες κλεισει με μια legacy αεροπορικη (Aegean, Lufthansa, British etc.), θα σου ειχαν δωσει τη δυνατοτητα να πας με οποιονδηποτε αλλο συνδυασμο πτησεων στον προορισμο σου, ειτε με δικες τους πτησεις ειτε με συνεργαζομενες εταιριες. Ειναι πολυ μεγαλη υποθεση να ξερεις οτι θα φτασεις σπιτι σου ο,τι και να γινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Λονδίνο και Ρώμη. Βέβαια καμία σχέση με τα αεροσκάφη της Aegean που έφτασα μόνο μέχρι τη Σάμο, αλλά μια χαρά με πήγε κι η Ryanair στο Λονδίνο 3μιση ώρες πτήση.. Βέβαια για να λέμε και του λόγου το αληθές, τις αναταράξεις απογείωσης και προσγείωσης με τη Ryanair τις ένιωθε και το παραμικρό σου κοκαλάκι.

Καμια σχεση με την εταιρια αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top