Η επικαιρότητα εν συντομία

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
καλά είναι τραγικό δεν το συζητώ....
θέλω μόνο να απαντήσω σε ένα σημείο (όχι ότι θα το δει κανένας απ αυτούς που έγραψαν το άρθρο αλλά λέμε τώρα :P


Απορίας άξιο είναι γιατί δεν υπήρχε εξ αρχής αστυνομική παρουσία στον χώρο, με αποτέλεσμα μια χούφτα κουκουλοφόροι να θέσουν σε κίνδυνο την ακεραιότητα αθώων πολιτών

Μα καλά.. πλάκα κάνουν? Αν ήταν εκεί θα έλεγαν μετά ότι ήρθαν για να χαλάσουν τη συναυλία και τι προκαταλήψεις είναι αυτές και θα ξεκίναγε τσαμπουκάς... Μην λέμε κι ότι θέλουμε...
Αφού με τίποτα δεν είμαστε ικανοποιημένοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
καλά είναι τραγικό δεν το συζητώ....
θέλω μόνο να απαντήσω σε ένα σημείο (όχι ότι θα το δει κανένας απ αυτούς που έγραψαν το άρθρο αλλά λέμε τώρα :P




Μα καλά.. πλάκα κάνουν? Αν ήταν εκεί θα έλεγαν μετά ότι ήρθαν για να χαλάσουν τη συναυλία και τι προκαταλήψεις είναι αυτές και θα ξεκίναγε τσαμπουκάς... Μην λέμε κι ότι θέλουμε...
Αφού με τίποτα δεν είμαστε ικανοποιημένοι
Σωστό και αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Μα καλά.. πλάκα κάνουν? Αν ήταν εκεί θα έλεγαν μετά ότι ήρθαν για να χαλάσουν τη συναυλία και τι προκαταλήψεις είναι αυτές και θα ξεκίναγε τσαμπουκάς... Μην λέμε κι ότι θέλουμε...
Αφού με τίποτα δεν είμαστε ικανοποιημένοι

Χα! Εδώ θα συμφωνήσω. Εκτός του οτι θα κατηγορούσαμε την αστυνομία οτι βρίσκεται παντού και καταπιέζει την ελευθερία μας όταν θα γίνοταν το περιστατικό και τα ΜΑΤ θα χτυπούσαν τους κουκουλοφόρους θα κατηγορούσαμε ξανά την αστυνομία οτι χτυπάει τους πολίτες. Εδώ συμφωνώ, καμία σχέση με το προηγούμενο περιστατικό με τους αλλοδαπούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Μεταβαλλόμενο τοπίο
Λίμνη στις Ανδεις εξαφανίστηκε μυστηριωδώς


[FONT=Verdana, Arial]21/06/07 11:56

ΣαντιάγοΜια απομονωμένη λίμνη έκτασης 50.000 τετραγωνικών μέτρων στη νότια Χιλή εξαφανίστηκε μυστηριωδώς χωρίς να το δει κανείς. Το νερό ίσως χάθηκε μέσα σε ρήγμα στο έδαφος, ωστόσο οι επιστήμονες ακόμα ξύνουν το κεφάλι τους.

Η λίμνη βρισκόταν στο πάρκο Μπερνάρντο Ο'Χίγκινς στις Ανδεις και συγκέντρωνε το νερό από το λιώσιμο ενός παγετώνα. Οι φύλακες του πάρκου ανέφεραν ότι βρήκαν μόνο έναν κρατήρα βάθους 30 μέτρων στο σημείο όπου είχαν αφήσει τη λίμνη το Μάρτιο.
«Το μόνο που έμεινε στον ξερό πυθμένα της λίμνης είναι κομμάτια πάγου και ένα τεράστιο ρήγμα», δήλωσε στο Reuters ο τοπικός διευθυντής της Εθνικής Εταιρείας Δασών (CONAF) της Χιλής.
H μόνη θεωρία που έχει προταθεί είναι ότι το νερό χάθηκε στο υπέδαφος λόγω σεισμού που προκάλεσε ρήγμα. Ωστόσο, παρά την υψηλή σεισμικότητα της νότιας Χιλής, δονήσεις στην περιοχή της λίμνης δεν έχουν αναφερθεί από το Μάρτιο.
Στο σημείο θα φτάσει τις επόμενες ημέρες ομάδα γεωλόγων.
[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial]Αυτό το κείμενο εκτυπώθηκε από το in.gr,
στη διεύθυνση [FONT=Verdana, Arial]https://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=811360&lngDtrID=252[/FONT]
[/FONT]
Σαν τους αναπτήρες ένα πράγμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Όταν λέμε εξαφανίστηκε, μέσα σε πόσο χρονικό διάστημα εννούμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δίκη του blogme.gr
"Όχι στην Ποινικοποίηση των RSS" λένε οι Χρήστες

Του Νίκου Βασιλάκου | blogs.in.gr/vasilakos
Στην ποινικοποίηση των RSS στη χώρα μας ενδέχεται να οδηγήσει o δικαστικός αγώνας κατά του blogme.gr.

Η διαμάχη μεταξύ των κυρίων Τσιπρόπουλου (www.blogme.gr) και Λιακόπουλου (www.liako.gr) φτάνει στο δικαστήριο σύντομα, όμως η δικάσιμος της 21/06 αναβλήθηκε λόγω προσφυγής της πλευράς Τσιπρόπουλου κατά του κλητηρίου θεσπίσματος ως αόριστου.

Μήλον της έριδος ήταν το blog funel.blogspot.com το οποίο σατιρίζει τον κ. Λιακόπουλο.

Όλα ξεκίνησαν όταν το blogme.gr μέσα στους αυτόματους συνδέσμους ροής περιεχομένου (RSS) εμφάνισε περιεχόμενο από το funel.

Η υποβολή μήνυσης συκοφαντικής δυσφήμισης κατά του ιδιοκτήτη του blogme.gr οδήγησε σε επιδρομή της αστυνομίας στην οικία του κ. Τσιπρόπουλου, σε κατάσχεση του υπολογιστή και σε αυτόφωρη σύλληψη του blogger. Αυτό συνέβη ενώ το blogme.gr απλώς περιείχε τον σύνδεσμο περιεχομένου σε εξωτερικό δικτυακό τόπο και όχι το περιεχόμενο της δυσφήμησης.

Η υπόθεση κατά του blogme.gr δημιούργησε σωρεία αντιδράσεων από πλευράς των Ελλήνων blogger, οι οποίες κορυφώθηκαν στο Διεθνές Συνέδριο για την Διακυβέρνηση του Διαδικτύου που έγινε στην Αθήνα με διοργάνωση διαδήλωσης.

Η ΕΕΧΙ στο πλευρό των blogger

Η Ένωση Ελλήνων Χρηστών Internet θα είναι μάρτυρας υπεράσπισης του δικαιώματος του κ. Τσιπρόπουλου αλλά και όλων των Ελλήνων blogger να περιλαμβάνουν παραπομπές σε άλλους δικτυακούς τόπους απλής (με υπερσύνδεσμο) ή αυτόματης (με RSS) μορφής.

Διεθνείς αντιδράσεις

Η είδηση της σύλληψης του ιδιοκτήτη του blogme.gr είχε κάνει το γύρο του κόσμου, με πιο χαρακτηριστική τη δημοσίευση του BBC.

Τι είναι RSS

Στις νέες εκδόσεις των πλοηγών διαδικτύου (browser) υποστηρίζεται η υπηρεσία RSS (Rich Site Summary).

Χρησιμοποιώντας αυτήν την υπηρεσία οι χρήστες μπορούν να λαμβάνουν στο πρόγραμμα πλοήγησης τους, τίτλους ειδήσεων με τη χρήση της γλώσσας XML, από ιστοσελίδες που έχουν εγγραφεί συνδρομητές.

Σχετικοί Δικτυακοί Τόποι:
Σώστε το blogme.gr


Τα χάπια μου. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Ρε παιδια αυτο στη Γαλλια το ακουσατε που ξεχασε ο πατερας το παιδακι 19 μηνων μεσα στο αυτοκινητο και πεθανε απο τη ζεστη;; Ημαρτον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Το Ανώτατο Δικαστήριο των ΗΠΑ συμφώνησε να εκδικάσει μια έφεση κρατουμένων του Γκουαντάναμο, σχετικά με το αν τους επιτρέπεται να αμφισβητήσουν την κράτησή τους σε ομοσπονδιακά δικαστήρια. Πρόκειται για ένα ακόμα χτύπημα προς την κυβέρνηση Μπους.

H απόφαση αυτή αντιστρέφει την απόφαση που είχε λάβει το Ανώτατο Δικαστήριο τον Απρίλιο, όταν δεν είχε δεχτεί να εκδικάσει δύο προσφυγές κρατουμένων του Γκουαντάναμο.

Πρόκειται για ένα ακόμα εμπόδιο για την αμερικανική κυβέρνηση, η οποία επιθυμεί οι υποθέσεις κρατουμένων του Γκουαντάναμο να εκδικάζονται μόνο από στρατοδικεία.

Περίπου 375 κρατούμενοι βρίσκονται στο Γκουαντάναμο για περισσότερα από πέντε χρόνια.

πηγή: in.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Ενενήντα κρατούμενοι έχουν χάσει τη ζωή τους στον Κορυδαλλό -τη μεγαλύτερη φυλακή της χώρας- από το Σεπτέμβριο του 2006, ενώ ο συνολικός αριθμός των νεκρών του τελευταίου έτους στο σύνολο των φυλακών φτάνει τους 250.

Όπως αναφέρεται στα Νέα της Δευτέρας, υπάλληλοι και κρατούμενοι καταγγέλλουν ότι οι περισσότεροι θάνατοι οφείλονται σε χρήση ναρκωτικών, ενώ για τις περισσότερες περιπτώσεις θανάτου η ιατρική γνωμάτευση είναι η ίδια : «Πνευμονικό οίδημα».

Επιστήμονες του Ιατρικού Συλλόγου Πειραιά που πρόσφατα επισκέφθηκαν τον Κορυδαλλό επισημαίνουν ότι το πνευμονικό οίδημα είναι περίεργη αιτία θανάτου για τόσο μεγάλο αριθμό κρατουμένων και ειδικά όταν ο μέσος όρος ηλικίας των νεκρών κρατουμένων είναι τα 35 χρόνια.

Τραγική είναι η κατάσταση και στο ψυχιατρείο, όπως άλλωστε είχε επισημάνει ειδική επιτροπή αποτελούμενη από γιατρούς της διεύθυνσης Υγειονομικών Ελέγχων της Νομαρχίας Πειραιά και του Ιατρικού Συλλόγου Πειραιά.

«Υπάρχει μεγάλη έλλειψη ειδικευμένων ψυχιάτρων, νοσηλευτών, ψυχολόγων και λοιπού ειδικευμένου προσωπικού, ώστε να στελεχώσουν ένα ψυχιατρικό τμήμα όλο το 24ωρο. Υπηρετεί μόλις ένας μόνιμος ψυχίατρος και τέσσερις συμβασιούχοι κατ΄επίσκεψη δύο φορές την εβδομάδα. Επίσης, ένας ειδικευμένος νοσηλευτής και τέσσερις φύλακες που εκτελούν χρέη νοσηλευτή! Και κανένας ψυχολόγος» κατέγραψαν στο πόρισμα τους οι γιατροί.

Ακόμη πιο τραγική η κατάσταση στο νοσοκομείο της κεντρικής γυναικείας φυλακής. Εκεί η ειδική επιτροπή δεν βρήκε αναρρωτήριο και τα κρεβάτια που υπήρχαν για τη νοσηλεία των ασθενών δεν διέθεταν ούτε στρώματα. « Oυσιαστικά πρόκειται για χώρους που μας παρκάρουν μέχρι να πεθάνουμε» λένε κρατούμενοι του Κορυδαλλού.

πηγή: in.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Τώρα οι κρατούμενοι σταμάτησαν τις αυτοκτονίες και έπιασαν το καινούριο σύστημα:

Πνευμονικό Οίδημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Για να αντιμετωπίσετε το Δημόσιο
Στα ΚΕΠ θα μπορούν να καταγγέλουν οι πολίτες τους δημοσίους υπάλληλους


[FONT=Verdana, Arial]02/07/07 19:01

ΑθήναΣτα Κέντρα Εξυπηρέτησης Πολιτών (ΚΕΠ) θα μπορούν να υποβάλλουν στο εξής οι πολίτες καταγγελίες που αφορούν στην εξυπηρέτησή τους από δημοσίους υπαλλήλους, όπως υποθέσεις ανάρμοστης συμπεριφοράς και καθυστέρηση των υποθέσεών τους.

Ο πολίτες, θα μπορούν μέσω των ΚΕΠ να καταγγέλουν τους υπάλληλους του Δημοσίου και των Νομικών Προσώπων Δημοσίου Δικαίου για ανάρμοστη συμπεριφορά και για αδικαιολόγητη άρνηση εξυπηρέτησής τους.
Επιπλέον, θα μπορούν να απευθυνθούν στα ΚΕΠ σε περιπτώσεις καθυστερημένης διεκπεραίωσης υποθέσεων τους, όπως επίσης και σε κάθε περίπτωση άρνησης συνεργασίας των υπηρεσιών του Δημοσίου.
Για περισσότερες πληροφορίες οι πολίτες μπορούν να απευθυνθούν στα ΚΕΠ και στο τηλέφωνο 1564.

, με πληροφορίες από ΑΠΕ-ΜΠΕ
[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial]Αυτό το κείμενο εκτυπώθηκε από το in.gr,
στη διεύθυνση [FONT=Verdana, Arial]https://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=813963&lngDtrID=244[/FONT]
[/FONT]

Όχι πως θα γίνει κάτι αλλά είναι μια αρχή πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Όχι πως θα γίνει κάτι αλλά είναι μια αρχή πιστεύω.

Ναι, και τι θα γίνει αφού υπάρχει "μονιμότητα";

Θα τεθούν σε διαθεσιμότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
οπως και να χει, ειναι καλο να υπαρχει ελεγχος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Ναι, και τι θα γίνει αφού υπάρχει "μονιμότητα";

Θα τεθούν σε διαθεσιμότητα.
Από όσο ξέρω η μονιμότητα δεν είναι μη άρσιμη. Δλδ υπάρχει η ιδέα της απόλυσης υπό πολύ συγκεκριμένες συνθήκες απλά υλοποιείται πολύ δύσκολα και για να μην υπάρξει προηγούμενο και μετά εκδικήσης δεν το κάνουν ποτέ. Αυτό που υπήρχε σαν πρόβλεψη ήταν η "δυσμενή μετάθεση". Δλδ αν δεν ήσουν καλός σε στέλναν στην κωλοπετινίτσα αλλά ποιά ούτε αυτό παίζει αξιοκρατικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Κινέζοι χωρικοί έτρωγαν... δεινοσαυρόσουπα

Χωρικοί στην κεντρική Κίνα ξέθαψαν ένα τόνο οστών δεινοσαύρων και τα έκαναν σούπα, πιστεύοντας ότι πρόκειται για κόκαλα από... ιπτάμενους δράκους, ανακοίνωσε Κινέζος παλαιοντολόγος.
Μέχρι πέρυσι, τα απολιθωμένα οστά πωλούνταν στην επαρχία Χενάν ως «κόκαλα δράκου», στην τιμή των 4 γουάν (0,40 ευρώ) το κιλό, δήλωσε ο Ντονγκ Ζιμίνγκ, καθηγητής στο Ινστιτούτο Παλαιοντολογίας Σπονδυλωτών και Παλαιοανθρωπολογίας της Κινεζικής Ακαδημίας Επιστημών.
«Πίστευαν ότι τα 'κόκαλα δράκου' προέρχονταν από τους δράκους που πετούν στον ουρανό», είπε. Τα οστά βράζονταν με άλλα συστατικά ως σούπα, την οποία συχνά τάιζαν και στα κοτόπουλα ως θεραπεία για τις ζαλάδες και τις κράμπες. Αλλες φορές τα κόκκαλα κονιορτοποιούνταν και εφαρμοζόταν απευθείας σε κατάγματα και τραύματα.
Η πρακτική συνεχίζεται εδώ και δύο δεκαετίες τουλάχιστον, εκτιμά ο Δρ Ντονγκ. Όταν όμως οι χωρικοί πληροφορήθηκαν ότι πρόκειται για απολιθώματα, δώρισαν στον παλαιοντολόγο 200 κιλά για να τα μελετήσει.
Ο Ντονγκ ήταν μέλος ερευνητικής ομάδας που πρόσφατα ανακάλυψε στην επαρχία Χενάν τα οστά ενός φυτοφάγου δεινόσαυρου 18 μέτρων, που ζούσε πριν από 85 με 100 εκατ. χρόνια. Σε συνέντευξη Τύπου την Τρίτη, οι επιστήμονες παρουσίασαν το μηριαίο οστό, το οποίο πιστεύεται ότι είναι το βαρύτερο κόκαλο στην Κίνα.
Ένα μέρος του τεράστιου σκελετού είχε ήδη φαγωθεί.
Πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Να που βρήκαν και την πηγή της γρίπης των πτηνών :P Άμα τα ταίζουν οι Κινέζοι σούπα απο ληγμένα κόκκαλα, τι περιμένεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Η μονιμότητα των Δ.Υ.είναι αιρετή. Μπορεί να αρθεί , αν κινηθούν οι προβλεπόμενες διαδικασίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Xθες πήγα στον οδοντίατρο (σε συνάδελφο γιατρό δηλαδή :D).Ο γιατρός μου είναι πολύ εξτρίμ τύπος, την ώρα που δουλεύει ακούει λαικά και την ώρα που μου φτιάχνει το ντόντι τραγουδάει. Γιατρός - τενόρος, ο γιατρός Κοντολάζος. Αχ γιατρέ γιατί να μην είναι όλοι οι γιατροί σαν και σένα ? Γιατί να μην είναι όλοι οι "γιατροί" σαν και μένα ? Γιατί να μου πονάει και το κανονικό μου δοντάκι αλλά και το άλλο το ντοντάκι και κανείς να μην μπορεί να το γιάνει ? Τέλος πάντων, ξέφυγα.
Την ώρα που ήμουν λοιπόν στον γιατρό, άκουσα από το ράδιο ότι συνελλήφθη ψυχίατρος που συνταγογραφούσε ναρκωτικά στην ασθενή του. Ρωτάω τον γιατρό ''ακούς δόκτωρ ?''. Μου λέει ''σσσ καλά, γιατί ο πρώτος ή ο τελευταίος είναι ?'' Eπειδή κι οι δυο είμαστε λίγο καχύποπτοι, υποθέσαμε ότι του ψυχίατρου του την είχαν στημένη, αλλά όπως και να'χει τι αντιστάσεις είχε κι αυτός για να υποκύψει στις πιέσεις της γυναίκας ? Και μετά μου λένε εμένα ότι έχω το αντιψυχιατρικό σύνδρομο και με κατηγορούν για σκοταδιστή. Οι ψυχίατροι κατέντησαν βαποράκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Ο γιατρός μου είναι πολύ εξτρίμ τύπος, την ώρα που δουλεύει ακούει λαικά και την ώρα που μου φτιάχνει το ντόντι τραγουδάει. Γιατρός - τενόρος, ο γιατρός Κοντολάζος.

Ο δικός μου οδοντίατρος ακούει μεξικάνικα :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Xθες πήγα στον οδοντίατρο (σε συνάδελφο γιατρό δηλαδή :D).Ο γιατρός μου είναι πολύ εξτρίμ τύπος, την ώρα που δουλεύει ακούει λαικά και την ώρα που μου φτιάχνει το ντόντι τραγουδάει. Γιατρός - τενόρος, ο γιατρός Κοντολάζος. Αχ γιατρέ γιατί να μην είναι όλοι οι γιατροί σαν και σένα ? Γιατί να μην είναι όλοι οι "γιατροί" σαν και μένα ? Γιατί να μου πονάει και το κανονικό μου δοντάκι αλλά και το άλλο το ντοντάκι και κανείς να μην μπορεί να το γιάνει ? Τέλος πάντων, ξέφυγα.
Την ώρα που ήμουν λοιπόν στον γιατρό, άκουσα από το ράδιο ότι συνελλήφθη ψυχίατρος που συνταγογραφούσε ναρκωτικά στην ασθενή του. Ρωτάω τον γιατρό ''ακούς δόκτωρ ?''. Μου λέει ''σσσ καλά, γιατί ο πρώτος ή ο τελευταίος είναι ?'' Eπειδή κι οι δυο είμαστε λίγο καχύποπτοι, υποθέσαμε ότι του ψυχίατρου του την είχαν στημένη, αλλά όπως και να'χει τι αντιστάσεις είχε κι αυτός για να υποκύψει στις πιέσεις της γυναίκας ? Και μετά μου λένε εμένα ότι έχω το αντιψυχιατρικό σύνδρομο και με κατηγορούν για σκοταδιστή. Οι ψυχίατροι κατέντησαν βαποράκια.
Εμένα πάλι ένας συνάδελφός μου έψελνε, κατά τη διάρκεια του χειρουργείου. Ωραία φωνή είχε ο μπαγάσας......
Συνιθισμένο φαινόμενο αυτό δόκτωρα. Με τις συνταγογραφήσεις εννοώ. Τι ομόλογα και πυρκαγιές, εκεί να δεις σκάνδαλα.........:clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top