Πρόθεση ψήφου εκλογών Ιούνιου 2012

Αν γίνουν εκλογές τον Ιούνιο, τί θα ψηφίσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 127)
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 10 7.9%
  • ΣΥ.ΡΙΖ.Α

    Ψήφοι: 58 45.7%
  • ΠΑ.ΣΟ.Κ

    Ψήφοι: 4 3.1%
  • Ανεξάρτητοι Έλληνες

    Ψήφοι: 8 6.3%
  • Κ.Κ.Ε.

    Ψήφοι: 8 6.3%
  • Χρυσή Αυγή

    Ψήφοι: 11 8.7%
  • Δημοκρατική Αριστερά

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑ.Ο.Σ.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δημοκρατική Συμμαχία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δημιουργία Ξανά!

    Ψήφοι: 7 5.5%
  • Δράση - ΦΙΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.

    Ψήφοι: 5 3.9%
  • Κοινωνική Συμφωνία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΟΧΙ (Δημοκρατική Αναγέννηση - ΕΠΑΜ)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ένωση Κεντρώων

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • Σύνδεσμος Εθνικής Ενότητας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κόμμα Πειρατών

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • ΚΟΙΝΩΝΙΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ (μ-λ) - Μ-Λ ΚΚΕ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

    Ψήφοι: 1 0.8%
  • ΕΕΚ ΤΡΟΤΣΚΙΣΤΕΣ

    Ψήφοι: 1 0.8%
  • Άλλο κόμμα

    Ψήφοι: 2 1.6%
  • Λευκό/Άκυρο/Αποχή

    Ψήφοι: 3 2.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Reuters: Tsipras brings message to Europe - "Let's talk"

Σε διεθνή ''σταρ'' έχει εξελιχθεί ο Τσίπρας.Με μια γρήγορη ματιά στο διεθνή Τύπο βλέπει κανείς τον Τσίπρα σε κάθε στροφή.Εδώ έχει γίνει το αγαπημένο παιδί των Βρετανών.Δεν παίζει δελτίο ειδήσεων χωρίς την δόση Τσίπρα μέσα του!Έχω πάθει πολιτισμικό σοκ φάση . Να μου κάνει ανάλυση ο Clegg για το φαινόμενο Τσίπρα στο ITV,ούτε στα πιο τρελά όνειρα μου.Έτσι χώσε Άλεξακη.Γίνε είδωλο :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Στενοί συνεργάτες του Τσοχατζόπουλου στο πλευρό του Τσίπρα!!!


για να μην κοριδευομαστε
ολοι οι παλαιοπασοκες ανδρεικοι συμβουλευουν τον Τσιπρα
οι μιζοβρωμιαρηδες φιλοι του Ακη,,τι να πουμε..



για να ξερετε εσεις που θα ψηφισετε συριζα ως επανασταση που θα τα σπασει ολα
ενα νεοανδρεικο πασοκ θα ψηφισετε..
μόνο που ωρα δεν υπαρχουν τσαμπα ευρωπαικα λεφτα για να ταισει το λαο οπως ο ανδρεας

κόψε το πολύ antinews, σε χαλάει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
κόψε το πολύ antinews, σε χαλάει...
περιμενα το σχολιο

για το γεγονος τι εχεις να πεις?
είναι αυτοι οι ανθρωποι με τη συγκεκριμενη ιστορια κοντα στον τσιπρα ή οχι?

το ακουσα και χθες απο αλλου
δεν το λεει μονο το μπλογκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
περιμενα το σχολιο

για το γεγονος τι εχεις να πεις?
είναι αυτοι οι ανθρωποι με τη συγκεκριμενη ιστορια κοντα στον τσιπρα ή οχι?

το ακουσα και χθες απο αλλου
δεν το λεει μονο το μπλογκ

Δεν αμφισβητώ την εγκυρότητά τους, το λένε και άλλες πηγές απ' ότι βλέπω άλλωστε. Άλλα προσωπικά δεν είναι εκεί το πρόβλημά μου. Δεν είμαι της άποψης "όλοι τα φάγανε" "όλοι είναι μπλεγμένοι" κλπ. όπως μπορεί να έχει διαφθαρμένους το ΠΑΣΟΚ έτσι και θα έχει και το κάθε κόμμα. Σε κάθε κόμμα όμως υπάρχουν και άτομα που όντως έχουν καλές προθέσεις αλλά πολλές φορές χάνονται στη διαπλοκή. Αν κάποιος ενώ διετέλεσε πρώην στέλεχος του ΠΑΣΟΚ αργότερα το καταγγήλει και κατάψηφίσει μέτρα όπως αυτά που προβλέπει το μνημόνιο ενώ έχει βλέψεις για αλλαγές δεν θα πάω να πετάξω λάσπη. Πρώτα δείτε και μετά κρίνετε. Και όποιος νομίζει πως μόνο ο Τσοχατζόπουλος έχει ευθύνες στο ΠΑΣΟΚ μάλλον ζει σε άλλο κόσμο.

Κατά τα άλλα δεν πρόκειται να ασχοληθώ σοβαρά με άρθρα που ούτε αυτά ασχολούνται σοβαρά με την πολιτική. Είναι άλλο να γράφεις με ενημερωτικό χαρακτήρα και άλλο να έχεις ξεκάθαρους πολιτικούς σκοπούς και να πετάς ατεκμηρίωτα γενικόλογα όπως πχ " Ως υπουργός δεν έκανε απολύτως τίποτε και η ανάπτυξη έμεινε στα χαρτιά" κι αυτά με τα γνωστά κριτήρια ( που δεν αναφέρει κανείς ).
Αν πουλάς κριτική και όχι ενημέρωση τότε να έχεις και τα αρχίδια τουλάχιστον να βάλεις και το ονοματεπώνυμό σου από κάτω. Αλλιώς μη πας και μας πλασάρεις ( όχι εσύ Άγγελε ) εικόνα σοβαρού ενημερωτικού site, πες το τρομακτικό να ξέρουμε και με τι έχουμε να κάνουμε.

Δεν προσπαθώ να υποστηρίξω το ΣΥΡΙΖΑ, και αυτό όπως και πολλά άλλα κόμματα είναι η σειρά του να κριθεί για τις επιλογές του. Αλλά όχι άλλο κάρβουνο.

Συγκρούστηκε με τον πρώην πρωθυπουργό και αποχώρησε, δημιούργησε με τον Καστανίδη τη Δημοκρατική Αριστερά,
ναι ναι, και ο Κουβέλης δημιούργησε την Κοινωνική Συμφωνία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αν πουλάς κριτική και όχι ενημέρωση τότε να έχεις και τα αρχίδια τουλάχιστον να βάλεις και το ονοματεπώνυμό σου από κάτω. Αλλιώς μη πας και μας πλασάρεις ( όχι εσύ Άγγελε ) εικόνα σοβαρού ενημερωτικού site, πες το τρομακτικό να ξέρουμε και με τι έχουμε να κάνουμε.
σε τσουξε το θεμα βλεπω

μεγαλε
ασε τις τυπικοτητες
η ουσια ειναι αυτο που πολλοι αριστεροι και δεξιοι λενε

οτι το συριζα δεν θα ειχε τετοια ποσοστα αν δεν ηταν το νεο πασοκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Άγγελε, εκτίθεσαι ξανά. Άμα σου αραδιάσω πόσα σκάνδαλα από κομματόσκυλα ΚΑΙ της νδ είχε ανακαλύψει ο πατέρας μου σε όλα τα χρόνια της δουλειάς του, παίζει να βρούμε και κανάν μακρινό συγγενή σου μέσα, τόσοι που είναι. Μην μας το παίζεις ότι μόνο οι του πασοκ έκαναν σκάνδαλα.

Πάρε μια φώτο μόνο με τα σκάνδαλα του δικού σου σωτήριου κόμματος πιο κάτω στα συνημμένα.

Θα σχολιάσω λίγο γενικά.

Οι Οικολόγοι Πράσινοι ζητούν την παραίτηση του Υπουργού Άμυνας
«Μας στενοχωρεί πολύ η παρουσία στην υπηρεσιακή κυβέρνηση του στρατηγού Φραγκούλη. Είναι μία κίνηση που θα έπρεπε να διορθωθεί όταν έχει υπερασπιστεί συνθήματα ιδιαίτερα εθνικιστικά που φέρουν πρόβλημα στην εξωτερική πολιτική της χώρας».
Πηγή

Την ώρα που είναι οι συνθήκες κατάλληλες για να προκληθεί ξανά κάποιο θερμό επεισόδιο τύπου Ίμια, οι κωλολόγοι, οι οποίοι νομίζουν ότι έχουν και το δικαίωμα να απαιτούν απομακρύνσεις υπουργών ενώ δεν μπήκαν καν στην βουλή, αποδεικνύουν για μια ακόμη φορά πόσο ανθέλληνες είναι (εκτός από φιλοσκοπιανοί και υπέρμαχοι της απόδοσης του ονόματος "Μακεδονία" στην FYROM) και κάνουν ό,τι μπορούν για να ανεβάσουν και πάλι τα ποσοστά της χ.α. με τέτοιες ηλίθιες θέσεις. Να χαίρονται την ψήφο τους όσοι ονειρεύονται πράσινα δεντράκια για να σωθεί η χώρα.
Για να καταλάβετε για τι προδότες μιλάμε, ζητούν την καθαίρεση του υπουργού που απέτρεψε να «φροντίζουν» οι Τούρκοι την πυρόσβεση των φωτιών στην Ελλάδα. Να θυμηθούμε στο σημείο αυτό ότι Τούρκος υπουργός είχε δηλώσει ότι έβαζαν φωτιές στην χώρα μας και εμείς θα τους εμπιστευόμασταν την πυρόσβεσή τους!

Τώρα εγώ δικαιούμαι να λέω τους ψηφοφόρους των κωλολόγων ως ανθέλληνες και εθνοπροδότες; Όπως κάποιοι άλλοι λένε το 7% που ψήφισε χ.α. φασίστες και ζητούν να πεθάνουν κιόλας επειδή μερικά ζώα χρυσαυγίτες είναι ναζιστές, έτσι ας κάνω κι εγώ την ωραία γενίκευση μου και ας βάλω στο ίδιο τσουβάλι όλους τους οικολόγους, αφού επιτρέπονται οι γενικεύσεις και λέμε φασίστα και ναζιστή την γιαγιά που παίρνει τηλ την χ.α. για να μπορέσει να πάει στο ΙΚΑ και στο σούπερ μάρκετ. Και δώσ' του οι θετικές ψήφοι για να χειροκροτήσουμε τους δημοκρατικούς και «φιλελεύθερους» συμπολίτες μας, τους επικριτές των ψηφοφόρων της χ.α..

Για το πασοκ του Άκη Τσοχατζόπουλου, αναμένεται πριν τις εκλογές να βγουν ονόματα που καίνε. Διότι φυσικά τον Άκη τον βάλαμε μέσα προεκλογικά και μετεκλογικά με συγκυβέρνηση πασοκ-νδ θα τον βγάζαμε, έλα όμως που η μοίρα το 'φερε έτσι ώστε να μην κάνουν κυβέρνηση και να ξεμείνει ο Ακούλης μέσα. Κι όσο μένει μέσα, τόσο η γλώσσα θα πηγαίνει ροδάνι. Να πώς γυρνάει μπούμερανγκ το προεκλογικό τέχνασμα. Γιατί νομίζετε είπε ο Μπένι ότι το πασοκ σάπισε; Την περιμένει την βόμβα και ξέρει ότι άμα σκάσει, το πασοκ θα δει μονοψήφιο ποσοστό.

Στέφανος Μάνος και Θάνος Τζήμερος κατεβαίνουν μαζί στις επόμενες εκλογές. Ο μόνος ενδοιασμός που είχα με τον Τζήμερο ήταν ότι είναι μνημονιακός (κι ας λέει ότι ήταν επαίσχυντη πράξη η υπογραφή του μνημονίου, αυτός λέει θα το στήριζε..), πλέον την χάνει την ψήφο μου από εμένα. Θα μπει στην βουλή πιστεύω, όμως τέτοιες συνεργασίες δεν μου αρέσουν. Είδα τι γατόνια είχε στο κόμμα του ο Μάνος και πώς έτσι εύκολα γύρισαν στην μεγάλη τους αγάπη, την νδ, όπως ο Σταυρίδης. Ωραία επιλογή για επικρατείας!

Για την νδ τώρα, τι να πούμε πάλι, ο Άγγελος κι ο κάθε Άγγελος δεν φτώχυνε αρκετά, θέλει κι Αντώνη Σαμαρά. Τον πρωθυπουργό της βουλγαροποίησης του μισθού του. Μετά τις κωλοτούμπες του μεγάλου αρχηγού, καταλήγει στο συμπέρασμα ότι είναι φερέγγυος, τα αίσχη και σκάνδαλα του κόμματος που εκπροσωπεί τα ξεχνάει γιατί έχει μνήμη χρυσόψαρου (ή πιθανώς αποσκοπεί σε κάποιο βυσματάκι κι αυτός) και έτσι με καθαρή την συνείδηση και με μυαλό ώριμου Έλληνα πολίτη θα επιλέξει το κόμμα της ανάπτυξης! Ανάπτυξη και μνημόνιο μαζί στην ίδια χώρα! Σαν να λέμε να βάζεις στο ίδιο δωμάτιο τον Καιάδα με έναν Πακιστανό και να περιμένεις να κάνουν ναζάκια! Πήρε ο Αντωνάκης και την φίλη του την Ντορούλα, αποδεικνύοντας ότι η αγάπη όλα τα μπορεί, όπως και το πάθος για εξουσία και πρωθυπουργική καρέκλα, μονοιάζει ακόμα και τους ορκισμένους εχθρούς.
Έρχεται κι ο Πλεύρης προς νδ μεριά. Με τον Άδωνη και τον Βορίδη δεν χαρακτήρισε κανείς το κόμμα ως φασιστικό και ναζιστικό ποτέ. ΟΧΙ! ΟΧΙ! Μόνο η χ.α. έχει φασίστες. Τώρα που θα ενταχθεί κι ο Θανασάκης στην δεξιά πολυκατοικία, ο υιός του γνωστού Κων/νου Πλεύρη, θα μπορούμε να τους λέμε κι αυτούς φασίστες επιτέλους;

Καλά για τους υμνητές του Στάλιν ούτε λόγος, που άμα έχεις αρνητική άποψη για τον «θεό» τους σου κάνουν πλύση εγκεφάλου με το ζόρι μέχρι να τον λατρέψεις. Ή μάλλον, μιας και τους ανέφερα, θέλει πραγματικά πολύ προσπάθεια για να καταφέρεις να φτάσεις τα ποσοστά σου σχεδόν στο ίδιο επίπεδο με την χ.α., την εποχή που σκέφτεται κανείς δικός τους "κομμουνισμός ή τώρα ή ποτέ"! Guess what... ΠΟΤΕ! :D Να κυβερνήσουν δεν θέλουν, να συνεργαστούν δεν θέλουν, τι στον πούτσο θέλουν; Α ναι, απεργίες και πατρωνία κάθε κινήματος, ακόμα και της πατάτας. Και φυσικά αν το κίνημα δεν ξεκινήσει από το ΚΚΕ, το κατακρίνουμε, τι κι αν ωφελεί τον λαό για τον οποίο δήθεν αγωνιζόμαστε. Ρε καμάρια μου, αφού το βλέπετε ότι δεν θα έρθει φέτος ο Κομμουνισμός, πώς να το κάνουμε δηλαδή; Another time in another life. Κρίμα που χαραμίζεται η Κανέλλη εκεί μέσα. Μην επεκταθώ, άντε να πείσεις κομμουνιστή ότι το κόμμα του είναι κομμάτι του συστήματος. Καλύτερα να μιλάω στον τοίχο, παίζει να μου απαντήσει κιόλας.

Για ΣΥΡΙΖΑ δεν έχω πολλά να πω, μακάρι να μην ήταν λαθρολάγνος να έπαιρνε την ψήφο μου. Όταν διαβάζω την μεταναστευτική του πολιτική, με πιάνει αναγούλα. Κατά τ'άλλα, με τόση λάσπη και πόλεμο που δέχεται εύχομαι να βγει πρώτος για να πάρουν το τρίτο το μακρύτερο οι γνωστοί καταστροφολόγοι. Ο Αλέξης δεν ξέρω αν είναι νέος Ανδρέας, σίγουρα όμως μέχρι στιγμής δεν τους κάθεται στα όπα όπα των Ευρωπαίων ηγεμόνων που μας αντιμετωπίζουν ως προτεκτοράτο, όπως κάποιοι άλλοι, ονόματα δεν λέμε, υπολήψεις δεν θίγουμε. Ναι, σιγά μην θιχτεί η υπόληψη του Αντωνάκη και του Μπένι...

Προσωπικά, για τον β' γύρο, δεν έχω καταλήξει. Στον α' γύρο ο στόχος που ήταν πτώση του δικομματισμού και των μνημονιακών επετεύχθη. Για τον β' γύρο όμως τα πράματα δεν είναι τόσο απλά στο να επιλέξεις.

Μετά την απομάκρυνση από το ταμείο (κάλπη), ουδέν λάθος αναγνωρίζεται.

Κλείνοντας, υπομονή μέχρι λίγο πριν τις εκλογές για την δήθεν επιστολή Καμμένου προς τα κόμματα, καθώς αναμένεται να προκληθεί πανικός εκεί στα κεντρικά του Κομανέτση με το χτύπημα που θα φάνε, σύμφωνα με πληροφορίες. Αν ο Καμμένος μπορέσει και ρεφάρει και αποδείξει ότι όντως ήταν στημένο από την νδ, τότε ίσως ξανακερδίσει την ψήφο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    184.9 KB · Εμφανίσεις: 93
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Δεν αμφισβητώ την εγκυρότητά τους, το λένε και άλλες πηγές απ' ότι βλέπω άλλωστε. Άλλα προσωπικά δεν είναι εκεί το πρόβλημά μου. Δεν είμαι της άποψης "όλοι τα φάγανε" "όλοι είναι μπλεγμένοι" κλπ. όπως μπορεί να έχει διαφθαρμένους το ΠΑΣΟΚ έτσι και θα έχει και το κάθε κόμμα. Σε κάθε κόμμα όμως υπάρχουν και άτομα που όντως έχουν καλές προθέσεις αλλά πολλές φορές χάνονται στη διαπλοκή. Αν κάποιος ενώ διετέλεσε πρώην στέλεχος του ΠΑΣΟΚ αργότερα το καταγγήλει και κατάψηφίσει μέτρα όπως αυτά που προβλέπει το μνημόνιο ενώ έχει βλέψεις για αλλαγές δεν θα πάω να πετάξω λάσπη. Πρώτα δείτε και μετά κρίνετε. Και όποιος νομίζει πως μόνο ο Τσοχατζόπουλος έχει ευθύνες στο ΠΑΣΟΚ μάλλον ζει σε άλλο κόσμο.

Κατά τα άλλα δεν πρόκειται να ασχοληθώ σοβαρά με άρθρα που ούτε αυτά ασχολούνται σοβαρά με την πολιτική. Είναι άλλο να γράφεις με ενημερωτικό χαρακτήρα και άλλο να έχεις ξεκάθαρους πολιτικούς σκοπούς και να πετάς ατεκμηρίωτα γενικόλογα όπως πχ " Ως υπουργός δεν έκανε απολύτως τίποτε και η ανάπτυξη έμεινε στα χαρτιά" κι αυτά με τα γνωστά κριτήρια ( που δεν αναφέρει κανείς ).
Αν πουλάς κριτική και όχι ενημέρωση τότε να έχεις και τα αρχίδια τουλάχιστον να βάλεις και το ονοματεπώνυμό σου από κάτω. Αλλιώς μη πας και μας πλασάρεις ( όχι εσύ Άγγελε ) εικόνα σοβαρού ενημερωτικού site, πες το τρομακτικό να ξέρουμε και με τι έχουμε να κάνουμε.

Δεν προσπαθώ να υποστηρίξω το ΣΥΡΙΖΑ, και αυτό όπως και πολλά άλλα κόμματα είναι η σειρά του να κριθεί για τις επιλογές του. Αλλά όχι άλλο κάρβουνο.

ναι ναι, και ο Κουβέλης δημιούργησε την Κοινωνική Συμφωνία

Ρε Βασίλη, κόψε τον πρόλογο και τη φιλοσοφία να πούμε και βάλε τα πράγματα σε μια σειρά:

Άσε τι είπε το antinews. Είναι δεξιοί, είναι κακοί είναι τα γέτι απ' τα Ιμαλάια κλπ. Οκ, άστο να πάει στο διάολο.

Το ότι όλη η ΠΑΣΟΚική λέρα μαζεύεται στο Σύριζα και στη ΔΗΜΑΡ δε σου χτυπάει καμπανάκι; Δε σου λέει κάτι;

Να στο απαντήσω εγώ γιατί μου φαίνεται ότι είσαι αποσβολωμένος από το γεγονός ότι ο Άγγελος και το antinews είναι πορωμένοι Νεοδημοκράτες και έχουν συμφέρον να πετάνε "λάσπη" όπως διατείνεσαι.

Να στο κάνω λιανά εγώ που δε χωνεύω τη ΝΔ και έχω ψηφίσει Ανεξάρτητους Έλληνες στη δημοσκόπηση εδώ.

Πρώτον, όλοι οι πασόκοι μαζεύονται στη ΔΗΜΑΡ και στο ΣΥΡΙΖΑ ακριβώς για τους λόγους που Κιλτίδης, Μπακογιάννη και Πλεύρης μαζεύονται στο μαντρί της ΝΔ και της Δράσης-Δημιουργίας Ξανά (Γεωργιάδης).

Το Κέντρο δεν πέτυχε, στη μνήμη του λαού είναι αποτυχημένο και μετριοπαθές. Οπότε, τώρα, όλοι αυτοί που ήσαν σε κόμματα του 2%-10% μεταξύ αυτών και το ΠΑΣΟΚ, φεύγουν για να σώσουν τις καρέκλες τους και πάνε σε άλλα κόμματα για να εκλεγούν βουλευτές.

Ούτε αλλαγή, ούτε το ένα, ούτε το άλλο, ούτε το παράλλο. Μόνο η βουλευτική καρέκλα. Δεν έχεις δει τις διαπραγματεύσεις που έκανε η Ντορίτσα με τη ΝΔ; Σε εκλόγιμη θέση στο ψηφοδέλτιο επικρατείας της ΝΔ. Θα έβγαινε αλλιώς με τη Δημοκρατική Συμμαχία; Ναι καλά... Δες τη Λούκα Κατσέλη, συνεργάζεται με Σύριζα. Είχε αλλιώς μέλλον η Κοινωνική Συμφωνία; Ναι καλά...

Δεύτερον, το οικονομικό πρόγραμμα του ΣΥΡΙΖΑ, είναι μια μπούρδα και μισή. Αβάσιμο, αστήριχτο, ανεφάρμοστο, οπορτουνιστικά μετέωρο. Ένα πράγμα θα πω: Τη στιγμή που έχουμε το μεγαλύτερο δημόσιο τομέα στο Σύμπαν, πας και τάζεις προσλήψεις; Γιατί; Για να γίνουμε πιό δυσκίνητοι; Και πως θα τρώνε όλοι αυτοί; Τη στιγμή που οι επιχειρήσεις φεύγουν και πάνε στη Βουλγαρία, βάζεις κι άλλους φόρους; Γιατί; Για να φύγουν όλες; Τη στιγμή που οι περισσότερες πρώην ΔΕΚΟ (πλήν ΟΤΕ) αιμορραγούν χρηματοοικονομικά, θες να τις ξανακάνεις ΔΕΚΟ γιατί; Για να τις επιδοτώ εγώ; Για να πρέπει να έχω βύσμα στον ΟΤΕ για να βάλω DSL μετά από κάνα χρόνο όπως κάναμε παλιά με το τηλέφωνο; Για να πληρώνω το τιμολόγιο αστρονομικά αφού ούτε ανταγωνισμός θα υπάρχει ούτε τίποτα; Γιατί να πρέπει να επιδοτώ τον ΟΣΕ; Γιατί γιατί γιατί; Γιατί τα ΣΚΑΤΑ του ΠΑΣΟΚ πρέπει να συνεχίσουν να επιπλέουν και να διορίζουν πελατειακά κόσμο και κοσμάκη;

Όχι ρε κερατάδες. Πάνο Καμμένο με πίεση να στρώσουν όλοι. Το μόνο ΣΟΒΑΡΟ οικονομικό πρόγραμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Άγγελε, εκτίθεσαι ξανά. Άμα σου αραδιάσω πόσα σκάνδαλα από κομματόσκυλα ΚΑΙ της νδ είχε ανακαλύψει ο πατέρας μου σε όλα τα χρόνια της δουλειάς του, παίζει να βρούμε και κανάν μακρινό συγγενή σου μέσα, τόσοι που είναι. Μην μας το παίζεις ότι μόνο οι του πασοκ έκαναν σκάνδαλα.

μα εγω δεν ειπα οτι δεν εκανε η νδ
κομμα εξουσιας ειναι


αλλα εδω μιλαμε για το συριζα..
γιατι λετε για το πασοκ?

τι σχεση εχει αλλωστε ενα καθαρα αντιμνημονιακο αριστερο κομμα με ενα μνημονιακο καραδεξιο οπως το πασοκ?

Και όποιος νομίζει πως μόνο ο Τσοχατζόπουλος έχει ευθύνες στο ΠΑΣΟΚ μάλλον ζει σε άλλο κόσμο.
μην τα λες αυτα

αμαρτια ειναι,,στη φυλακη ειναι ο λαικος σοσιαλιστης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Άγγελε, εκτίθεσαι ξανά. Άμα σου αραδιάσω πόσα σκάνδαλα από κομματόσκυλα ΚΑΙ της νδ είχε ανακαλύψει ο πατέρας μου σε όλα τα χρόνια της δουλειάς του, παίζει να βρούμε και κανάν μακρινό συγγενή σου μέσα, τόσοι που είναι. Μην μας το παίζεις ότι μόνο οι του πασοκ έκαναν σκάνδαλα.

Πάρε μια φώτο μόνο με τα σκάνδαλα του δικού σου σωτήριου κόμματος πιο κάτω στα συνημμένα.

Θα σχολιάσω λίγο γενικά.

Οι Οικολόγοι Πράσινοι ζητούν την παραίτηση του Υπουργού Άμυνας

Πηγή

Την ώρα που είναι οι συνθήκες κατάλληλες για να προκληθεί ξανά κάποιο θερμό επεισόδιο τύπου Ίμια, οι κωλολόγοι, οι οποίοι νομίζουν ότι έχουν και το δικαίωμα να απαιτούν απομακρύνσεις υπουργών ενώ δεν μπήκαν καν στην βουλή, αποδεικνύουν για μια ακόμη φορά πόσο ανθέλληνες είναι (εκτός από φιλοσκοπιανοί και υπέρμαχοι της απόδοσης του ονόματος "Μακεδονία" στην FYROM) και κάνουν ό,τι μπορούν για να ανεβάσουν και πάλι τα ποσοστά της χ.α. με τέτοιες ηλίθιες θέσεις. Να χαίρονται την ψήφο τους όσοι ονειρεύονται πράσινα δεντράκια για να σωθεί η χώρα.
Για να καταλάβετε για τι προδότες μιλάμε, ζητούν την καθαίρεση του υπουργού που απέτρεψε να «φροντίζουν» οι Τούρκοι την πυρόσβεση των φωτιών στην Ελλάδα. Να θυμηθούμε στο σημείο αυτό ότι Τούρκος υπουργός είχε δηλώσει ότι έβαζαν φωτιές στην χώρα μας και εμείς θα τους εμπιστευόμασταν την πυρόσβεσή τους!

Τώρα εγώ δικαιούμαι να λέω τους ψηφοφόρους των κωλολόγων ως ανθέλληνες και εθνοπροδότες;
.


Η Ελλάδα δεν έχει ανάγκη τα διάφορα καραφασισταρία και κατ επίφαση ''δεξιούς'' στρατόκαυλους στρατηγούς για να κάνει εξωτερική πολιτική.Όσοι σκίζοντε με την εμφυλιακή ορολογία της ''εθνοπροδοτικής'' αριστεράς καλά θα κάνουν να έχουν ραμένο το στοματάκι διότι ο χαρακτηρισμός ''καραφασισταριά'' θα τους πιστωθεί στο ακέραιο τουλάχιστον από εμένα όσο γραφικός και να γίνομαι.

Spot on η άμεση καθαίρεση του κάθε στρατόκαυλου στρατηγού που έχει διασκεδάσει στο παρελθόν την υπόνοια της υπόνοια ω υπόνοια εθνικιστικής δήλωσης ή πολιτικής.Μόλις ανέβηκαν μέχρι και 10 levels οι Οικολόγοι στα μάτια μου και απορώ γιατί δεν αντέδρασε συλλογικά η αριστερά στον νέο Υπουργό Εθνικής Άμυνας.Μείον 1 στον ΣΥΡΙΖΑ ήδη που σώπασε.

Η Ελλάδα έχει ανάγκη σταθερής εξωτερικής πολιτικής συναδέλφωσης και όχι τον κάθε καμμένο στρατηγό που έχει υπερασπιστεί τραγικούς εθνικισμούς , ότι tantrums και να τρώνε οι δήθεν ''δεξιοί πατριώτες'' .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
... θα τους πιστωθεί στο ακέραιο τουλάχιστον από εμένα...

Δὲν τὸ εἶχα πάρει χαμπάρι ὅτι μᾶς προέκυψες ὁ νέος Κάτων ὁ τιμητὴς τῆς ἀριστερᾶς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Ρε Βασίλη, κόψε τον πρόλογο και τη φιλοσοφία να πούμε και βάλε τα πράγματα σε μια σειρά:

Άσε τι είπε το antinews. Είναι δεξιοί, είναι κακοί είναι τα γέτι απ' τα Ιμαλάια κλπ. Οκ, άστο να πάει στο διάολο.

Το ότι όλη η ΠΑΣΟΚική λέρα μαζεύεται στο Σύριζα και στη ΔΗΜΑΡ δε σου χτυπάει καμπανάκι; Δε σου λέει κάτι;

Να στο απαντήσω εγώ γιατί μου φαίνεται ότι είσαι αποσβολωμένος από το γεγονός ότι ο Άγγελος και το antinews είναι πορωμένοι Νεοδημοκράτες και έχουν συμφέρον να πετάνε "λάσπη" όπως διατείνεσαι.

Να στο κάνω λιανά εγώ που δε χωνεύω τη ΝΔ και έχω ψηφίσει Ανεξάρτητους Έλληνες στη δημοσκόπηση εδώ.

Πρώτον, όλοι οι πασόκοι μαζεύονται στη ΔΗΜΑΡ και στο ΣΥΡΙΖΑ ακριβώς για τους λόγους που Κιλτίδης, Μπακογιάννη και Πλεύρης μαζεύονται στο μαντρί της ΝΔ και της Δράσης-Δημιουργίας Ξανά (Γεωργιάδης).

Το Κέντρο δεν πέτυχε, στη μνήμη του λαού είναι αποτυχημένο και μετριοπαθές. Οπότε, τώρα, όλοι αυτοί που ήσαν σε κόμματα του 2%-10% μεταξύ αυτών και το ΠΑΣΟΚ, φεύγουν για να σώσουν τις καρέκλες τους και πάνε σε άλλα κόμματα για να εκλεγούν βουλευτές.

Ούτε αλλαγή, ούτε το ένα, ούτε το άλλο, ούτε το παράλλο. Μόνο η βουλευτική καρέκλα. Δεν έχεις δει τις διαπραγματεύσεις που έκανε η Ντορίτσα με τη ΝΔ; Σε εκλόγιμη θέση στο ψηφοδέλτιο επικρατείας της ΝΔ. Θα έβγαινε αλλιώς με τη Δημοκρατική Συμμαχία; Ναι καλά... Δες τη Λούκα Κατσέλη, συνεργάζεται με Σύριζα. Είχε αλλιώς μέλλον η Κοινωνική Συμφωνία; Ναι καλά...

Δεύτερον, το οικονομικό πρόγραμμα του ΣΥΡΙΖΑ, είναι μια μπούρδα και μισή. Αβάσιμο, αστήριχτο, ανεφάρμοστο, οπορτουνιστικά μετέωρο. Ένα πράγμα θα πω: Τη στιγμή που έχουμε το μεγαλύτερο δημόσιο τομέα στο Σύμπαν, πας και τάζεις προσλήψεις; Γιατί; Για να γίνουμε πιό δυσκίνητοι; Και πως θα τρώνε όλοι αυτοί; Τη στιγμή που οι επιχειρήσεις φεύγουν και πάνε στη Βουλγαρία, βάζεις κι άλλους φόρους; Γιατί; Για να φύγουν όλες; Τη στιγμή που οι περισσότερες πρώην ΔΕΚΟ (πλήν ΟΤΕ) αιμορραγούν χρηματοοικονομικά, θες να τις ξανακάνεις ΔΕΚΟ γιατί; Για να τις επιδοτώ εγώ; Για να πρέπει να έχω βύσμα στον ΟΤΕ για να βάλω DSL μετά από κάνα χρόνο όπως κάναμε παλιά με το τηλέφωνο; Για να πληρώνω το τιμολόγιο αστρονομικά αφού ούτε ανταγωνισμός θα υπάρχει ούτε τίποτα; Γιατί να πρέπει να επιδοτώ τον ΟΣΕ; Γιατί γιατί γιατί; Γιατί τα ΣΚΑΤΑ του ΠΑΣΟΚ πρέπει να συνεχίσουν να επιπλέουν και να διορίζουν πελατειακά κόσμο και κοσμάκη;

Όχι ρε κερατάδες. Πάνο Καμμένο με πίεση να στρώσουν όλοι. Το μόνο ΣΟΒΑΡΟ οικονομικό πρόγραμμα.


Δε με ενδιαφέρει τι σκοπούς έχει ο καθένας πραγματικά γιατί δε θα τους μάθω ποτέ. Αυτό που μπορώ να κρίνω είναι οι πράξεις τα υπόλοιπα είναι να χαμε..
Αλήθεια ποια είναι η λέρα του ΠΑΣΟΚ; Από πότε όποιος έχει βρεθεί στο ΠΑΣΟΚ ή στη ΝΔ είναι άχρηστος κλέφτης; Δηλαδή για να καταλάβω αν όλοι αυτοί ήταν πριν ήδη στο ΣΥΡΙΖΑ ή στη Δράση θα ήταν πιο τίμιοι; αυτή είναι η σειρά που θες να τα βάλουμε; Εγώ αυτή τη λογικη είναι που θέλω να καταδείξω αν είναι έτσι όχι τα προτιμώ σκόρπια.
Δεν αμφισβητώ ότι όλοι θέλουν την βουλευτική καρέκλα. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί σου φαίνεται εσένα αυτό περίεργο. Όταν ο άλλος κατεβαίνει στην πολιτική η λογική λέει ότι έχει κάποια σχέδια που θέλει να δει να γίνονται πραγματικότητα. Προφανώς και θα επιδιώξει τη συμμετοχή στην εξουσία. Αν θες να περάσει το δικό σου σε τέτοια θέματα πρέπει να φερθείς έξυπνα. Αυτοί που το παίζουν πολιτικά καθαροί και πιστοί είναι αυτοί που βγαίνουν χαμένοι στο τέλος και μένουν μια ζωή στη γαλαρία. Εσύ μπορεί να το λες οπορτουνισμό εγώ το λέω αλλιώς.

Όσον αφορά το οικονομικό πρόγραμμα, σε ποιο διογκωμένο δημόσιο τομέα αναφέρεσαι; Σε αυτόν; ή αυτόν; Δε διστάζεις κι εσύ βλέπω να αναπαράξεις την προπαγάνδα των ΜΜΕ. Το πρόβλημα δεν είναι το δημόσιο καθ' αυτό, είναι η κακή οργάνωση που προέρχεται από τις διεφθαρμένες ηγεσίες ( οι οποίες αντικαθιστώνται κάθε 4ετία από το εκάστοτε κόμμα ). Είναι επίσης οι συμφωνίες που γίνονται κάτω από το τραπέζι με ιδιωτικές εταιρείες οι οποίες επωφελούνται από το δημόσιο εις βάρος του φορολογούμενου. Αυτά αλλάζουν. Δε γίνεται να ξεπουλάμε όλη τη δημόσια περιουσία επειδή είμαστε ανίκανοι να κάνουμε κάτι για να λυθούν τα προβλήματα. Τα τιμολόγια αυξήθηκαν σταδιακά τα τελευταία χρόνια για να είναι το τέλειο άλλοθι για αυτά που μου λες τώρα αυτό θα πρεπε να το ξέρεις καλύτερα από μένα. Έχουμε σημαία μας πολιτικές άλλων χωρών της Ευρώπης, παραλείπουν βέβαια να μας πούν πως οι πολιτικές αυτές έχουν αποτύχει και τρέχουν τώρα αλλού να συμμαζέψουν τα ασυμάζευτα.
Τις επιχειρήσεις τις επιδοτείς είτε είναι δημόσιες είτε όχι. Εσύ τι λες τα κόστη της κάθε επένδυσης που κάνει η κάθε επιχείρηση ποιον βαραίνουν; Το κόστος που έχει να αναβαθμιστεί όλο το τηλεπικοινωνιακό δίκτυο στην Ελλάδα και να μπουν παντού οπτικές ίνες σε ποιον νομίζεις ότι θα πάει; αλλά το μόνο που ξέρουμε είναι να αναπαράγουμε την Τρέμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
https://kokkinostupos.blogspot.com/2012/05/blog-post_2300.html
Για ρίξτε μια ματιά. Μάλλον έχουμε διάσπαση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Από πότε όποιος έχει βρεθεί στο ΠΑΣΟΚ ή στη ΝΔ είναι άχρηστος κλέφτης;
αν ησουν συμβουλος κοντα στο ακη σημαινει οτι εισαι χωμενος στα σκατα απλο ειναι

για να μην κανουμε συγκριση με το σαμαρα τωρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
αν ησουν συμβουλος κοντα στο ακη σημαινει οτι εισαι χωμενος στα σκατα απλο ειναι

για να μην κανουμε συγκριση με το σαμαρα τωρα..

Σωστά, το ίδιο σκατά είναι δεν χρειάζεται σύγκριση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Σωστά, το ίδιο σκατά είναι δεν χρειάζεται σύγκριση.

σε τι τα μετράς?

ο σαμαρας οταν οι αρχιπασοκες τυπου ακη τρωγανε δις με τις προμηθειες ,ηταν ξεχσμενος


δεν μπορουμε να εξισωνουμε κοινους απατεωνες και κλεφτες με το σαμαρα

δεν μπορουμε να τα βαζουμε ολα στο ιδιο τσουβαλι.
πρεπει να ειμαστε δικαιοι


“Ολανδρέου” χαρακτήρισε τον Ολαντ ο Τσίπρας

εχει καβαλησει τρελό καλαμι ο τσιπρας

δεν βλεπω να εχει καλο μελον ως ηγετης
αν μιλας χωρις σεβασμο εστι στα ξεκινηματα τι θα γινει μετα?

οσο πάει και η συμπεριφορα και ο χαρακτηρας του τσιπρα με φοβιζει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
LOL φίλε μπροστά στον Σαμαρά και το μνημόνιο ο Τσίπρας είναι άγιος, δες καλύτερα ποιος είναι πιο... τρομαχτικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Η Ελλάδα δεν έχει ανάγκη τα διάφορα καραφασισταρία και κατ επίφαση ''δεξιούς'' στρατόκαυλους στρατηγούς για να κάνει εξωτερική πολιτική.Όσοι σκίζοντε με την εμφυλιακή ορολογία της ''εθνοπροδοτικής'' αριστεράς καλά θα κάνουν να έχουν ραμένο το στοματάκι διότι ο χαρακτηρισμός ''καραφασισταριά'' θα τους πιστωθεί στο ακέραιο τουλάχιστον από εμένα όσο γραφικός και να γίνομαι.

Spot on η άμεση καθαίρεση του κάθε στρατόκαυλου στρατηγού που έχει διασκεδάσει στο παρελθόν την υπόνοια της υπόνοια ω υπόνοια εθνικιστικής δήλωσης ή πολιτικής.Μόλις ανέβηκαν μέχρι και 10 levels οι Οικολόγοι στα μάτια μου και απορώ γιατί δεν αντέδρασε συλλογικά η αριστερά στον νέο Υπουργό Εθνικής Άμυνας.Μείον 1 στον ΣΥΡΙΖΑ ήδη που σώπασε.

Η Ελλάδα έχει ανάγκη σταθερής εξωτερικής πολιτικής συναδέλφωσης και όχι τον κάθε καμμένο στρατηγό που έχει υπερασπιστεί τραγικούς εθνικισμούς , ότι tantrums και να τρώνε οι δήθεν ''δεξιοί πατριώτες'' .

Μιλάς γνωρίζοντας τα έργα και τις πράξεις του συγκεκριμένου στρατηγού; Στρατόκαυλου; Επειδή υποστήριξε τους ΟΥΚάδες;
Εσύ που υποστηρίζεις δηλαδή το κόμμα που νομιμοποιεί τους παράνομους που δολοφονούν για "σκύλου" πήδημα, τι είσαι; Λαθρολάγνος μόνο ή και αιμοδιψής;
Ποιον θες δηλαδή να βάλουμε υπουργό Άμυνας, την Ρεπούση με τον συνωστισμό;

Έχεις εσύ γνώση ενώ ζεις στο Ηνωμένο Βασίλειο για το τι έχει κάνει ο Φραγκούλης στην θητεία του ως στρατηγός; Ή θέλεις να έχουμε κανάν μαλάκα σαν τους Οικολόγους υπουργό να παραχωρήσουμε όμορφα κι ειρηνικά κανά νησάκι ακόμα, καμιά Θράκη ακόμα..;

Οι Οικολόγοι τώρα ξύπνησαν; Τόσα χρόνια με κάθε καρυδιάς καρύδι που ήταν υπουργοί γιατί τηρούσαν σιγή ιχθύος και δεν εξέφραζαν ανησυχία; Ο Βορίδης τι ήταν δηλαδή με το τσεκούρι; Φασίστας είναι ή άλλαξε και έγινε δημοκράτης επειδή φόρεσε κουστούμι; Δεν ξέρω ποιον να πρωτοαναφέρω, φαντάσου... Τώρα με τον Φραγκούλη θυμήθηκαν να λαλήσουν; Βλέπουν το δέντρο και χάνουν το δάσος ή απλά θέλουν να αποπροσανατολίσουν;

Δεν μπορώ να μιλάω άλλο για δήθεν διεθνιστές που είναι και κάργα ανθέλληνες. Σε λίγο θα κάνω αφιέρωμα στα πρόβατα που θα ψηφίσουν (πάλι) νδ. Το δικαιούνται με τόσο σανό που τρώνε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ζεντ:
τι έχει κάνει ο Φραγκούλης στην θητεία του ως στρατηγός;


H κορούλα του πάντως ( :inlove: )
γύρισε ντοκυμαντέρ για την ΕΡΤ
τα οποία πραγματεύονται το ζήτημα της λαθρομετανάστευσης
και τα βρήκα προσωπικά
αρκετά κοντά στις θέσεις του κόμματος
το οποίο κατηγορείς τώρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Μμμ δεν το ξέρω αυτό αλλά δεν καταλαβαίνω που είναι το κακό. Ίσα ίσα αν όντως ισχύουν αυτά που λες, τότε ένας λόγος παραπάνω να μην κατηγορείται ως φασίστας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top