Προγραμματισμός σε C++

infinity

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Δε χρειάζεται να ορίσει για min και max κάποια ακραία τιμη. Μπορεί να δώσει την πρώτη τιμή που θα διαβάσει. Εκτός κι αν είπατε αυτό και δεν το κατάλαβα.

καλό και αυτό...απλώς εγώ βάζω το min=INF και το max=-INF και νομίζω ότι είναι σχετικά καλή μέθοδος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
#include <iostream>

using namespace std;


int main()

{
int min =100000000000;
int max =-100000000000;
int x;
int y;

do
{
cout<<"give number 1 :"<<endl;
cin>>x;
cout<<"give number 2 :"<<endl;
cin>>y;
cout<<"biggest is "<<x<<endl;
cout<<"lowest is "<<y<<endl;


}
while(x>10000000000);
while(y>-1000000000);


}

κάνω τίποτα σε σωστό δρόμο ή μπα? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Σου τρεχει;
βαζε τον κωδικα σε
Code:

Αρχικα , για πες μας τι ακριβως θες να κανει το προγραμμα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Σου τρεχει;
βαζε τον κωδικα σε
Code:

Αρχικα , για πες μας τι ακριβως θες να κανει το προγραμμα σου.

θέλω να βρίσκει την μέγιστη και ελάχιστη τιμή...αυτο τρέχει...αλλά λάθος :P

δες λίγο ένα πρόγραμμα που χα φτιάξει παλιά...γιατι το antivirus το θεωρεί σαν trojan :hmm:

Code:
#include <iostream>
#include <stdlib.h>
#include <math.h>
using namespace std;


main()
{system("chcp 1253");

int x=1;

{


double  a;
double b;
double c;
double D;
double x;
cout<<"ΠΟΣΕΣ ΕΞΙΣΩΣΕΙΣ ΘΕΣ ΝΑ ΛΥΣΕΙΣ? (ΓΡΑΨΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ.ΑΠΟ ΤΟ 1 ΩΣ ΤΟ 5)"<<endl;
cin>>x;





cout<<"ΔΩΣΕ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ Χ^2 :";
cin>> a;

cout<<"ΔΩΣΕ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ Χ:";
cin>> b;

cout<<"ΔΩΣΕ ΣΤΑΘΕΡΟ ΟΡΟ :";
cin>> c;
D = (b*b)-(4*(a*c));
cout << "D= " <<D ;

if(D>0)
{
    cout<<"\nΗ ΕΞΙΣΩΣΗ ΕΧΕΙ ΔΥΟ ΛΥΣΕΙΣ\n\n x1= "<< (-b+sqrt(D))/(2*a)<<"  \n x2= "<< (-b-sqrt(D))/(2*a);
}

else if (D<0)
{
   cout<<"\n\nΗ ΕΞΙΣΩΣΗ ΟΤΑΝ Η ΔΙΑΚΡΙΝΟΥΣΑ ΕΙΝΑΙ 0,ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΥΣΕΙΣ.\nEINAI AΔΥΝΑΤΗ!\n\n";

}

else if (D==0)

{
    cout<<"\n\nΗ ΕΞΙΣΩΣΗ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΔΙΠΛΗ ΛΥΣΗ:\n\nχ= "<<(-b)/(2*a);
}
x=x+1;
}
while(x<=5);
system ("pause");
return 0;
}
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
#include <iostream>

using namespace std;


int main()

{
int min =100000000000;
int max =-100000000000;
int x;
int y;

do
{
cout<<"give number 1 :"<<endl;
cin>>x;
cout<<"give number 2 :"<<endl;
cin>>y;
cout<<"biggest is "<<x<<endl;
cout<<"lowest is "<<y<<endl;


}
while(x>10000000000);
while(y>-1000000000);


}

κάνω τίποτα σε σωστό δρόμο ή μπα? :P

Το loop do{}while πρεπει να εχει ενα και μονο while. Αν θες να βαλεις και το y μεσα στο κολπο του τερματισμου τοτε πρεπει να το βαλεις στο πρωτο while και να χρησιμοποιησεις λογικους τελεστες.

φτιαξε σωστα τη συνθηκη τερματισμου του προγραμματος σου και προχωραμε.

για το δευτερο προγραμμα. Δεν καταλαβαινω την ερωτηση πανω σε αυτο. Ισως πως δεν υπαρχει μια τετοια. Τεσπα αν και δεν ξερω τι κανει το πρωτο system...... δεν βλεπω που ειναι το do στο βρογχο do{}while σου. Επισης αν βαλω χ=2 γιατι θελω να υπολογισω δυο εξισωσεις τοτε αντι για δυο θα κανω 4, απο τη στιγμη που η επαναληψη για χ=2 θα με αναγκασει να κανω τεσσερις δευτεροβαθμια. Προσεξε και εκει την συνθηκη τερματισμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
#include <iostream>

using namespace std;


int main()

{
int min =100000000000;
int max =-100000000000;
int x;
int y;

do
{
cout<<"give number 1 :"<<endl;
cin>>x;
cout<<"give number 2 :"<<endl;
cin>>y;
cout<<"biggest is "<<x<<endl;
cout<<"lowest is "<<y<<endl;


}
while(x>10000000000);
while(y>-1000000000);


}

κάνω τίποτα σε σωστό δρόμο ή μπα? :P

ζήτα πρώτα από τον χρήστη τον αριθμό των στοιχείων που θα δώσει,από'κει και πέρα, φαίνεται ότι δεν έχεις καταλάβει την λογική του πράγματος, δες τον έτοιμο αλγόριθμο μόνος σου μια φορά, έπειτα σκέψου ότι σου έδιναν μια ακολουθία αριθμών,πως θα έβρισκες εσύ τον μεγαλύτερο και τον μικρότερο αριθμό της ακολουθίας?
Αν θελήσεις βοήθεια μπορείς βέβαια να βάλεις εδώ απορίες, αλλά μπορείς να κοιτάξεις και τα προηγούμενα ποστ..
Όταν καταλήξεις σε κάτι στείλτο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 526 μηνύματα.

1)Το loop do{}while πρεπει να εχει ενα και μονο while. Αν θες να βαλεις και το y μεσα στο κολπο του τερματισμου τοτε πρεπει να το βαλεις στο πρωτο while και να χρησιμοποιησεις λογικους τελεστες.

2)φτιαξε σωστα τη συνθηκη τερματισμου του προγραμματος σου και προχωραμε.

3)για το δευτερο προγραμμα. Δεν καταλαβαινω την ερωτηση πανω σε αυτο. Ισως πως δεν υπαρχει μια τετοια. Τεσπα αν και δεν ξερω τι κανει το πρωτο system...... δεν βλεπω που ειναι το do στο βρογχο do{}while σου. Επισης αν βαλω χ=2 γιατι θελω να υπολογισω δυο εξισωσεις τοτε αντι για δυο θα κανω 4, απο τη στιγμη που η επαναληψη για χ=2 θα με αναγκασει να κανω τεσσερις δευτεροβαθμια. Προσεξε και εκει την συνθηκη τερματισμου.
Σου αρίθμησα το μηνυμα,για να συννενοηθούμε :P
1)δηλαδή πως να το βάλω μεσα στο πρωτο while?
ετσι
Code:
do
{
κωδικας...
}
while (x<min and y>max);

2) δηλαδή? :P

3) στο δευτερο πρόγραμμα δεν έχω πρόβλημα με τον κώδικα...λειτουργεί...
απλά το antivirus αναγνωρίζει το εκτελεσιμο αρχειου του φακέλου ως trojan.

ζήτα πρώτα από τον χρήστη τον αριθμό των στοιχείων που θα δώσει,από'κει και πέρα, φαίνεται ότι δεν έχεις καταλάβει την λογική του πράγματος, δες τον έτοιμο αλγόριθμο μόνος σου μια φορά, έπειτα σκέψου ότι σου έδιναν μια ακολουθία αριθμών,πως θα έβρισκες εσύ τον μεγαλύτερο και τον μικρότερο αριθμό της ακολουθίας?
Αν θελήσεις βοήθεια μπορείς βέβαια να βάλεις εδώ απορίες, αλλά μπορείς να κοιτάξεις και τα προηγούμενα ποστ..
Όταν καταλήξεις σε κάτι στείλτο ;)

θα το προσπαθήσω...και θα δουμε ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
3) στο δευτερο πρόγραμμα δεν έχω πρόβλημα με τον κώδικα...λειτουργεί...
απλά το antivirus αναγνωρίζει το εκτελεσιμο αρχειου του φακέλου ως trojan.
κάτι θα μπερδεύει το antivirus, μην χρησιμοποιείς εντολές του dos καλύτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
κάτι θα μπερδεύει το antivirus, μην χρησιμοποιείς εντολές του dos καλύτερα

απλώς κοιτουσα sto youtube διάφορα προγραμμάτα σε C++ και μου έβγαλα ενα για virus...
εεε και είδα οτι και απο αυτον στο video ο ιος που έφτιαξε το antivirus του έβγαζε ιο :P
και λεω λες να έκανα και εγω κανα ιο? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
βασικά...παιδιά ...το έλυσα..
αλλά χωρις loops...

δειτε.

Code:
#include <iostream>

using namespace std;


int main()

{

  int x;
  int y;

  cout<< "give a number:"<<endl;
  cin>> x;
  cout<<"give a number :"<<endl;
  cin>>y;



   if (x>y)
   {cout<<"biggest is "<<x<<endl;
   cout<<"lowest is "<<y<<endl;

}
else
cout<<"biggest is "<<y<<"\nlowest is "<<x<<endl;


}
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
βασικά...παιδιά ...το έλυσα..
αλλά χωρις loops...

δειτε.

Code:
#include <iostream>

using namespace std;


int main()

{

  int x;
  int y;

  cout<< "give a number:"<<endl;
  cin>> x;
  cout<<"give a number :"<<endl;
  cin>>y;



   if (x>y)
   {cout<<"biggest is "<<x<<endl;
   cout<<"lowest is "<<y<<endl;

}
else
cout<<"biggest is "<<y<<"\nlowest is "<<x<<endl;


}


αυτό εννούσες; :P

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
αυτό εννούσες; :P

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧ

είσαι κακός :P

ναι νομίζω αυτο εννοούσα..:P
αλλα εσείς με κατευθύνατε λάθος -.-


Code:
#include <iostream>
using namespace std;
int main (void)
{
int n;
cout << "Δώσε αριθμό n\n";
cin >> n;
int i;
int x;
int max=-10;            *
int min=10;                 *
for (i=1; i<=n; i++){           *
cout << "Δώσε αριθμο x\n";
cin >> x;
if (x>max){
max=x;}

if (x<min){
min=x;}
}
cout << "Ο μέγιστος ειναι ο " << max << " και ο ελάχιστος ο " << min << endl;
return 0;}

αυτόν τον κώδικα είχα δει...
και με είχε μπερδέψει..
και να φανταστείς κάνουν την ίδια δουλειά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
δεν κάνουν την ίδια δουλειά εκεί είναι το θέμα. Στο ένα δίνεις μόνο 2 αριθμούς ενώ στο άλλο περισσότερους, όσους θέλει ο χρήστης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
εεε ναι :P
xD
να ρωτήσω κάτι γενικά..εσείς infinity,giwrgos,vassilis498 κλπ .. σε τι επίπεδο βρίσκεστε στον προγραμματισμό?
θέλω να πω,μπορείτε αν ασχοληθείτε να φτιάξατε ενα πρόγραμμα* που κάνει τι?γραφικά τέτοια ξέρετε?
πχ μπορείτε να φτιάξετε ενα προγράμμα (εντελώς τυχαίο το παράδειγμα μου) σαν το utorrent?
ναι ξέρω ότι δεν φτιάχνεται μόνο απο ένα άτομο...απλώς ρωτάω γενικότερα,αν θα ήστασταν σε θέση :p

επιπλέον,πως μάθατε προγραμματισμό? και ποιες γλώσσες γνωρίζετε?ποια θεωρείτε πιο εύκολη, τοσο στην εκμάθηση οσο και στο να γράφεις κώδικα?

**(δεν μιλάω για απλές ασκησούλες,όπως αυτες που παιδεύομαι ...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
ο Βασίλης ετοιμάζεται για Apple, θα αντικαταστήσει τον Steve Jobs ενώ τα άλλα 2 παιδιά Google...

εγώ από την άλλη θα είμαι NASA γιατί με ζήτησαν τα παιδιά εκεί.
Ξέρουμε όλες τις γλώσσες και στον καλύτερο δυνατό βαθμό όπως καταλαβαίνεις...

Οι υπόλοιποι πιο μέτρια, θα είναι όλοι σε λίγα χρόνια καθηγητές του ΜΙΤ, μόλις δηλαδή αποφοιτήσουν
χωρίς μεταπτυχιακά και διδακτορικά.
Ο Γιώργος from Switzerland δυστυχώς είναι στο δικό σου επίπεδο και μαθαίνει ακόμα, οπότε μπορείτε να κάνετε παρέα.

και στα δικά σου! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
ο Βασίλης ετοιμάζεται για Apple, θα αντικαταστήσει τον Steve Jobs ενώ τα άλλα 2 παιδιά Google...

εγώ από την άλλη θα είμαι NASA γιατί με ζητήσαν τα παιδιά εκεί.
Ξέρουμε όλες τις γλώσσες και στον καλύτερο δυνατό βαθμό όπως καταλαβαίνεις...

και στα δικά σου! :P

:loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
εεε ναι :P
xD
να ρωτήσω κάτι γενικά..εσείς infinity,giwrgos,vassilis498 κλπ .. σε τι επίπεδο βρίσκεστε στον προγραμματισμό?
θέλω να πω,μπορείτε αν ασχοληθείτε να φτιάξατε ενα πρόγραμμα* που κάνει τι?γραφικά τέτοια ξέρετε?
πχ μπορείτε να φτιάξετε ενα προγράμμα (εντελώς τυχαίο το παράδειγμα μου) σαν το utorrent?
ναι ξέρω ότι δεν φτιάχνεται μόνο απο ένα άτομο...απλώς ρωτάω γενικότερα,αν θα ήστασταν σε θέση :p

επιπλέον,πως μάθατε προγραμματισμό? και ποιες γλώσσες γνωρίζετε?ποια θεωρείτε πιο εύκολη, τοσο στην εκμάθηση οσο και στο να γράφεις κώδικα?

**(δεν μιλάω για απλές ασκησούλες,όπως αυτες που παιδεύομαι ...)

γραφικά... μπλιάχ...
Οι ασκησούλες συχνά κρύβουν διαμάντια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
κανείς δεν απάντησε όμως..:P
απλά ρώτησα για να δω όσοι σπουδάζουν προγραμματισμό..σε τι επίπεδο βρίσκονται τελειώνοντας τις σπουδές...
και μέχρι πόσο μπορεί να προχωρήσει κάποιος μονος του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Στις περισσότερες σχολές που ασχολούνται σοβαρά με προγραμματισμό αρχίζουν συνήθως με C και προχωρούν με C++/C#/java ανάλογα. Τώρα οι περισσότεροι από όσους έγραψαν εδώ είναι προωτετείς/δευτεροετείς άρα προφανώς δεν ξέρουν και πολλά παραπάνω από ότι εσύ ( εγώ βασικά ακόμα C++ δεν ξέρω απλά οκ αυτά είναι απλά ). Αυτά που λες είναι ολόκληρες εφαρμογές πολλών χιλιάδων γραμμών ( εγώ το μεγαλύτερο που χω υλοποιήσει είναι 750 γραμμές ) που για να τις φτιάξεις θες κάτι παραπάνω από ένα Χ επίπεδο γνώσεων στην κάθε γλώσσα. Επίσης για γραφικά κλπ θες κάποια εργαλεία που μαθαίνεις γενικά πιο μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
εεε ναι :P
xD
να ρωτήσω κάτι γενικά..εσείς infinity,giwrgos,vassilis498 κλπ .. σε τι επίπεδο βρίσκεστε στον προγραμματισμό?
θέλω να πω,μπορείτε αν ασχοληθείτε να φτιάξατε ενα πρόγραμμα* που κάνει τι?γραφικά τέτοια ξέρετε?
πχ μπορείτε να φτιάξετε ενα προγράμμα (εντελώς τυχαίο το παράδειγμα μου) σαν το utorrent?
ναι ξέρω ότι δεν φτιάχνεται μόνο απο ένα άτομο...απλώς ρωτάω γενικότερα,αν θα ήστασταν σε θέση :p

επιπλέον,πως μάθατε προγραμματισμό? και ποιες γλώσσες γνωρίζετε?ποια θεωρείτε πιο εύκολη, τοσο στην εκμάθηση οσο και στο να γράφεις κώδικα?

**(δεν μιλάω για απλές ασκησούλες,όπως αυτες που παιδεύομαι ...)


Εύκολη γλώσσα δεν υπαρχει , καλα ενταξει εκτός από την βλακεία της τριτης λυκειου. :P
Αν δεν λιώσεις ψάχνοντας που εχεις κανει το λαθος και δε τρεχεις να προλάβεις το deadline δεν εχει φαση ))

Γιωργο γιώργο πες ποσο γαμάτα είναι τα γραφικά! :P fltk -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top