Προγραμματισμός σε C++

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Στις περισσότερες σχολές που ασχολούνται σοβαρά με προγραμματισμό αρχίζουν συνήθως με C και προχωρούν με C++/C#/java ανάλογα. Τώρα οι περισσότεροι από όσους έγραψαν εδώ είναι προωτετείς/δευτεροετείς άρα προφανώς δεν ξέρουν και πολλά παραπάνω από ότι εσύ ( εγώ βασικά ακόμα C++ δεν ξέρω απλά οκ αυτά είναι απλά ). Αυτά που λες είναι ολόκληρες εφαρμογές πολλών χιλιάδων γραμμών ( εγώ το μεγαλύτερο που χω υλοποιήσει είναι 750 γραμμές ) που για να τις φτιάξεις θες κάτι παραπάνω από ένα Χ επίπεδο γνώσεων στην κάθε γλώσσα. Επίσης για γραφικά κλπ θες κάποια εργαλεία που μαθαίνεις γενικά πιο μετά.

να ρώτησω τι ήταν το μεγάλυτερο πρόγραμμα που έκανες ή μπα? :P

Εύκολη γλώσσα δεν υπαρχει , καλα ενταξει εκτός από την βλακεία της τριτης λυκειου. :P
Αν δεν λιώσεις ψάχνοντας που εχεις κανει το λαθος και δε τρεχεις να προλάβεις το deadline δεν εχει φαση ))

Γιωργο γιώργο πες ποσο γαμάτα είναι τα γραφικά! :P fltk -.-

μάλιστα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Εύκολη γλώσσα δεν υπαρχει , καλα ενταξει εκτός από την βλακεία της τριτης λυκειου. :P
Αν δεν λιώσεις ψάχνοντας που εχεις κανει το λαθος και δε τρεχεις να προλάβεις το deadline δεν εχει φαση ))

Γιωργο γιώργο πες ποσο γαμάτα είναι τα γραφικά! :P fltk -.-

φυσικά και υπάρχει, η visual basic είναι πιο εύκολη-γελοία από την asm και η asm πιο εύκολη από την brainfuck (το λέει και το όνομα) και όλες οι παραπάνω είναι πιο εύκολες από το να προγραμματίζεις σε binary.
Βέβαια, προφανώς για κάθε γλώσσα χρειάζεται ενασχόληση και προσπάθεια, δεν μαθαίνεις από την μία μέρα στην άλλη.
@kiriazis αν ενδιαφέρεσαι για τον προγραμματισμό μαθαίνεις από μόνος σου, δεν περιμένεις να πας σε κάποια σχολή να σε μάθει, έτσι πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
φυσικά και υπάρχει, η visual basic είναι πιο εύκολη-γελοία από την asm και η asm πιο εύκολη από την brainfuck (το λέει και το όνομα) και όλες οι παραπάνω είναι πιο εύκολες από το να προγραμματίζεις σε binary.
Βέβαια, προφανώς για κάθε γλώσσα χρειάζεται ενασχόληση και προσπάθεια, δεν μαθαίνεις από την μία μέρα στην άλλη.
@kiriazis αν ενδιαφέρεσαι για τον προγραμματισμό μαθαίνεις από μόνος σου, δεν περιμένεις να πας σε κάποια σχολή να σε μάθει, έτσι πιστεύω.

Αυτό εννοώ ότι δεν υπάρχει εύκολη γλώσσα. Αν δεν μπεις στο "νόημα" του προγραμματισμού καμία παντως δεν είναι εύκολη. :)
Και επίσης, αν βασίζεσαι τυφλά σε ένα βιβλίο και δε ψάχνεσαι συνέχεια στα ιντερνετς για κάτι παραπάνω well, δεν υπάρχει περίπτωση να κάνεις κάτι παραπάνω στον προγραμματισμο πέρα από πολύ απλά προγραμματάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
μάλιστα...ευχαριστώ πολύ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
να μαι παλι...
εκανα μπάνιο πριν... και σκεφτηκα ενα προγραμμα και θα ηθελα να μου πειτε ποσο δύσκολο είναι...και κατα πόσο ειναι εφικτό
να υλοποιηθεί.Επίπλεον αν είναι ευκολο...να μου γράψετε ενα δείγμα απο τον κώδικα...

λοιπον το πρόγραμμα ειναι ως εξής:
θα ανοιγει ο χρηστης την ηχογράφηση ωστε να μπορει να πάρει είσοδο φωνης...
επειτα λες chrome.exe(πχ) και σου ανοίγει τον Chrome...
σκέφτηκα στο περίπου πως να το προγραμμάτιζα..αλλα κολλάω σε ορίσμενα σημεία..(βασικά δεν μπορω να ξεκίνησω,καθως οι γνώσεις μου δεν μου το επιτρέπουν ακ΄μα...)

*αντι για είσοδο φωνής,ας εχει και είσοδο πληκτρολογίου(δηλαδη πληκτρολογω "Chrome.exe" και θα ανοιγει τον Chrome,όπως γίνεται και απο cmd...

ευχαριστώ....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
να μαι παλι...
εκανα μπάνιο πριν... και σκεφτηκα ενα προγραμμα και θα ηθελα να μου πειτε ποσο δύσκολο είναι...και κατα πόσο ειναι εφικτό
να υλοποιηθεί.Επίπλεον αν είναι ευκολο...να μου γράψετε ενα δείγμα απο τον κώδικα...

λοιπον το πρόγραμμα ειναι ως εξής:
θα ανοιγει ο χρηστης την ηχογράφηση ωστε να μπορει να πάρει είσοδο φωνης...
επειτα λες chrome.exe(πχ) και σου ανοίγει τον Chrome...
σκέφτηκα στο περίπου πως να το προγραμμάτιζα..αλλα κολλάω σε ορίσμενα σημεία..(βασικά δεν μπορω να ξεκίνησω,καθως οι γνώσεις μου δεν μου το επιτρέπουν ακ΄μα...)

*αντι για είσοδο φωνής,ας εχει και είσοδο πληκτρολογίου(δηλαδη πληκτρολογω "Chrome.exe" και θα ανοιγει τον Chrome,όπως γίνεται και απο cmd...

ευχαριστώ....:D

είσοδο φωνής? oh mo god! :confused: :P
το δεύτερο είναι πιο απλό γιατί μπορείς να χρησιμοποιήσεις την συνάρτηση system για να τρέξει οποιαδήποτε εντολή του τερματικού σου.Νομίζω ότι η συνάρτηση αυτή (στην c++ τουλάχιστον) έρχεται με το το iostream,αλλίως με την stdlib.Δοκίμασε να εκτελέσεις διάφορα και θα καταλάβεις,στα windows ας πούμε το να εκτελέσεις ένα πρόγραμμα είναι τόσο απλό, όσο και το να γράψεις το όνομά του ;).
σύνταξη system: int system(consr char *), δηλαδή παίρνει όρισμα μια συμβολοσειρά.
https://www.cplusplus.com/reference/clibrary/cstdlib/system/ (καλά θυμόμουν την stdlib).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
είσοδο φωνής? oh mo god! :confused: :P
το δεύτερο είναι πιο απλό γιατί μπορείς να χρησιμοποιήσεις την συνάρτηση system για να τρέξει οποιαδήποτε εντολή του τερματικού σου.Νομίζω ότι η συνάρτηση αυτή (στην c++ τουλάχιστον) έρχεται με το το iostream,αλλίως με την stdlib.Δοκίμασε να εκτελέσεις διάφορα και θα καταλάβεις,στα windows ας πούμε το να εκτελέσεις ένα πρόγραμμα είναι τόσο απλό, όσο και το να γράψεις το όνομά του ;).
σύνταξη system: int system(consr char *), δηλαδή παίρνει όρισμα μια συμβολοσειρά.
https://www.cplusplus.com/reference/clibrary/cstdlib/system/ (καλά θυμόμουν την stdlib).

δεν είναι τοσο εύκολη η είσοδος φωνής όπως την φανταζόμουν εε?:P
μπορείς να μου παραθέσεις ενα δείγμα κώδικα?
εε? φανταστικέ Infinity? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
δεν είναι τοσο εύκολη η είσοδος φωνής όπως την φανταζόμουν εε?:P
μπορείς να μου παραθέσεις ενα δείγμα κώδικα?
εε? φανταστικέ Infinity? :D

δεν έχω δείγμα κώδικα για είσοδο φωνής :P δεν είμαι ο αρχιτέκτονας του matrix...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
αφου τρώω γράψιμο :P
απόφάσισα να κάνω άλλη ερώτηση..:P
μπορει η c++ να χρησιμοποιηθεί για την ανάπτυξη ιστοσελίδας?

αν ναι πως?
πχ για Javascript

Code:
<doctype html>

<html>
<title>1st javascript site!</title>

<body>

[COLOR="#ed1c24"]<script type="text/javascript">
document.write("Welcome!");

</script>[/COLOR]



</body>

</html>

γίνεται να εισάγω και να φτιάξω την ιστοσελίδα σε C++?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
αφου τρώω γράψιμο :P
απόφάσισα να κάνω άλλη ερώτηση..:P
μπορει η c++ να χρησιμοποιηθεί για την ανάπτυξη ιστοσελίδας?
</html>[/CODE]γίνεται να εισάγω και να φτιάξω την ιστοσελίδα σε C++?

Δεν τρως γράψιμο,απλώς αυτό που ζητάς είναι ανέφικτο (σχεδόν) και ξεφεύγει πολύ ακόμα και απο γνώσεις επαγγελματία προγραμματιστή...
Η c/c++ νομίζω μπορεί να χρησιμοποιηθεί για ανάπτυξη ιστοσελίδων με την χρήση κάποιας πλατφόρμας που δεν θυμάμαι τώρα,πάντως γίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Δεν τρως γράψιμο,απλώς αυτό που ζητάς είναι ανέφικτο (σχεδόν) και ξεφεύγει πολύ ακόμα και απο γνώσεις επαγγελματία προγραμματιστή...
Η c/c++ νομίζω μπορεί να χρησιμοποιηθεί για ανάπτυξη ιστοσελίδων με την χρήση κάποιας πλατφόρμας που δεν θυμάμαι τώρα,πάντως γίνεται...

καταρχήν συγγνώμη για το γράψιμο..
έγινε παρεξηγηση...το έγραψα γιατι απο το μεσημέρι δεν είχα παρει απαντηση
και οταν έγραψες την απαντηση σου (τώρα την είδα:P) είχα ήδη αρχίσει να γράφω το ποστ για την c++ και ιστοσελίδα...

καταδευτερον εννοούσα δείγμα κώδικα με είσοδο πληκτρολογίου ,...όχι φωνής..

κατατρίτον ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις ...θα ψάξω να το βρω...στο ίντερνετ..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
καταρχήν συγγνώμη για το γράψιμο..
έγινε παρεξηγηση...το έγραψα γιατι απο το μεσημέρι δεν είχα παρει απαντηση
και οταν έγραψες την απαντηση σου (τώρα την είδα:P) είχα ήδη αρχίσει να γράφω το ποστ για την c++ και ιστοσελίδα...

καταδευτερον εννοούσα δείγμα κώδικα με είσοδο πληκτρολογίου ,...όχι φωνής..

κατατρίτον ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις ...θα ψάξω να το βρω...στο ίντερνετ..:)

ψάξε την συνάρτηση system,αν θες να φτιάξεις κάτι τέτοιο θα την χρησιμοποιήσεις(πολύ :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
εμαθα δυο πραγματακια για την System...και κατανοήσα την λειτουργία της...
αλλα πως να τρέξω προγραμμα μεσα απο c++ δεν κατάφερα να το κάνω:P
θα ψάξω πιο πολύ :P
thanks man..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Ναι...πέρασε πολύ ώρα και είπα να ξαναχτυπήσω με καινούρια ερώτηση :P

σκέφτηκα να φτιάξω ενα πρόγραμμα που θα κανει ερωτήσεις (δεκα) και αν ο χρήστης στις τρεις απο αυτές κάνει λάθος...
θα του κάνει επανεκκίνηση στον υπολογιστή...

το θέμα ειναι ότι δεν ξέρω πως θα κάνω στο πρόγραμμα να αναγνωρίζει τα τρια λάθη απο τις δέκα ερώτησεις και μόλις γίνει το τρίτο,να του εμφάνιζει μήνυμα οτι θα κανει στον υπολογιστή επανεκκίνηση..και μετα θα κανει επανεκκίνηση..

*πως θα αναγνωρίζει τα λάθη ξέρω(χρησιμοποιώντας την if statement)
πιστεύω καταλάβατε τι εννοώ να αναγνωρίζει τα λάθη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
είναι λίγο περίεργα αυτά που ρωτάς, δε θα μάθεις προγραμματισμό με τέτοιες ασκήσεις.. αρκέσου για αρχή σε προγραμματάκια που κάνουν υπολογισμούς και τυπώνουν αποτελέσματα και άσε για πιο μετά τις αναγνωρίσεις φωνής και τις επανεκκινήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
καλα η αναγνώριση φωνής ήταν ομολογουμένως πολυ Fail ερωτηση :P
αλλα ντάξει...
αυτή που ρώτησα τώρα δεν θεωρώ οτι είναι ανεφικτο...

για την επανεκκίνηση καλεις την <stdlib.h>

και μετα θα πω..Αν ο χρηστης εχει απαντησει σε 3/10 ερωτησεις λάθος τοτε system("shutdown -r");

το θέμα ειναι(που το θεωρώ πολύ σημαντικο για τον προγραμματισμο και αλλων προγραμματων)
να κάνω το προγραμμα απο τις 10 τιμές που θα εισάγει ο χρήστης να ξεχωρίσει τις τρεις.
αυτο :P

btw τι σοι ασκήσεις προτείνεις?Ο,τι και να κάνω το θεωρώ εξάσκηση...σήμερα εμαθα 2-3 βασικά, για την συνάρτηση system και μου ψιλόαρεσε
και είπα να το δουλέψω λίγο..
that's all ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Αν μιλάς για για linux ( για windows δεν ξέρω ) η εντολή είναι "shutdown -r now" και θέλει δικαιώματα root. τώρα με system δε ξέρω ακριβώς πώς θα πάει αυτό γιατί μπλέκεις με κωδικούς.

για τις ερωτήσεις ουσιαστικά θες μια int να κρατάει αριθμό λανθασμένων και όταν βρει μια λάθος να αυξάνεται. έχεις ένα εμφολιασμένο if που ελέγχει μετά από κάθε λανθασμένη αν ο αριθμός τους συνολικά έχει φτάσει στο 3, κι αν ναι εκτελείς την εντολή αυτή.

Αυτό που σου πα πριν είναι γενικά να ψάχνεις πράγματα με μια δυσκολία στον αλγόριθμο, να σε βάζει να σκεφτείς πώς θα διαχειριστείς για αρχή τις δομές επιλογής/επανάληψεις ( κι αργότερα κλάσεις κλπ αλλά για αυτά δεν ξέρω να σου πω ). Το να παίζεις με εντολές της system μπορεί να φαίνεται εντυπωσιακό αλλά δεν έχει κάποια τραγική δυσκολία σε αυτά που σου λέω.

Προσωπικά θα σου πρότεινα να κοιτάξεις καμιά άσκηση επιπέδου ΑΕΠΠ Γ λυκείου νομίζω ότι είναι οκ όσον αφορά το διαδικαστικό κομμάτι της C++, τώρα για αντικειμενοστράφεια δεν έχω ιδέα θα σου πει κάποιος άλλος.

επίσης μπορείς να κάνεις ένα register και να προσπαθήσεις μερικά προβληματάκια εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Αν μιλάς για για linux ( για windows δεν ξέρω ) η εντολή είναι "shutdown -r now" και θέλει δικαιώματα root. τώρα με system δε ξέρω ακριβώς πώς θα πάει αυτό γιατί μπλέκεις με κωδικούς.

για τις ερωτήσεις ουσιαστικά θες μια int να κρατάει αριθμό λανθασμένων και όταν βρει μια λάθος να αυξάνεται. έχεις ένα εμφολιασμένο if που ελέγχει μετά από κάθε λανθασμένη αν ο αριθμός τους συνολικά έχει φτάσει στο 3, κι αν ναι εκτελείς την εντολή αυτή.

Αυτό που σου πα πριν είναι γενικά να ψάχνεις πράγματα με μια δυσκολία στον αλγόριθμο, να σε βάζει να σκεφτείς πώς θα διαχειριστείς για αρχή τις δομές επιλογής/επανάληψεις ( κι αργότερα κλάσεις κλπ αλλά για αυτά δεν ξέρω να σου πω ). Το να παίζεις με εντολές της system μπορεί να φαίνεται εντυπωσιακό αλλά δεν έχει κάποια τραγική δυσκολία σε αυτά που σου λέω.

Προσωπικά θα σου πρότεινα να κοιτάξεις καμιά άσκηση επιπέδου ΑΕΠΠ Γ λυκείου νομίζω ότι είναι οκ όσον αφορά το διαδικαστικό κομμάτι της C++, τώρα για αντικειμενοστράφεια δεν έχω ιδέα θα σου πει κάποιος άλλος.

επίσης μπορείς να κάνεις ένα register και να προσπαθήσεις μερικά προβληματάκια εδώ

+1 φίλε Βασίλη, είχα σκοπό να το προτείνω και 'γω αλλά δεν ήξερα κατά πόσο θα τα καταφέρει.Το project euler είναι θρυλικό...
@kiriazispao4ever γράψου και προσπάθησε να λύσεις τα πρώτα πέντε-δέκα για αρχή,είναι ότι καλύτερο για εξάσκηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
έκανα εγγραφή και περιμένω τώρα να μου έρθει mail για την ενεργοποιηση..Ευχαριστώ πάντως:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
ναι, ουσιαστικά αυτό που θέλουν να σου πουν είναι πως από τη στιγμή που τώρα μαθαίνεις προγραμματισμό
και μάλιστα μόνος σου είναι λίγο κάπως να σκέφτεσαι και τις εκφωνήσεις μόνος σου.

Νταξ, προφανώς δε λέω για απλά πράγματα αλλά π.χ. αυτά που ρωτάς είναι κάπως περίεργα.
Επομένως πιστεύω πως ο Μπιλλ σου πρότεινε τη καλύτερη λύση: να λύνεις ασκήσεις που είναι έτοιμες.
Κάπως έτσι ξεκινάμε όλοι, παίρνουμε έτοιμες εκφωνήσεις και λύνουμε...

Με λίγα λόγια, είναι σαν να λέμε σε έναν αρχιτέκτονα να ξεκινάει να σχεδιάζει σπίτια που του έρχονται στο μυαλό,
ενώ πριν λίγο ξεκίνησε να μαθαίνει σχέδιο. Ιμπόσιμπλ. Κατάλαβες τι θέλω να πω;

Καλή συνέχεια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top