Ταξίδια στην Ευρώπη: Τι δεν πρέπει να χάσουμε

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
πολύ φαγητό ...πολλά εστιατόρια, αν και λίγο ακριβά...
εμείς είχαμε φαει σε ένα roman bistro, που υπάρχει σε αρκετά σημεία...
ένα άλλο ωραίο εστιατόριο πυ δεν θυμάμαι όνομα είναι τέλειο... θα σε ενημερώσω αργότερα

θα περιμενω αναλυτικα ζανιν να μου πεις...θελω εστιατορια που θα μπορω να παραγγειλω αναλατα ε;:worry: μη παω εκει και μεινω νηστικη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
θα πας παρίσι με φίλη??? απαράδεκτο:P να δώσεις υπνωτικό στον άντρα, να ξυπνήσει στο παρίσι:P φαί μη σε ανησυχεί. δε θα βρεις γεμιστά, αλλά έχει υγιεινή κουζίνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
θα πας παρίσι με φίλη??? απαράδεκτο:P να δώσεις υπνωτικό στον άντρα, να ξυπνήσει στο παρίσι:P φαί μη σε ανησυχεί. δε θα βρεις γεμιστά, αλλά έχει υγιεινή κουζίνα.

μωρε εγω να του δωσω υπνωτικο το θεμα ειναι πως θα τον κουβαλαω στο αεροδρομιο και θα τον ανεβασω στο αεροπλανο μου λες;:P:D:D:D θα μοιαζει με απαγωγη το ολο σκηνικο και αντι για παρισι θα βρεθω στης φυλακης τα σιδερα:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Duracell

Νεοφερμένος

Ο Duracell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σύμβουλος επιχειρήσεων. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Χαίρομαι πολύ που βρήκα το συγκεκριμένο θέμα γιατί λόγω δουλειάς ταξιδεύω ΠΟΛΥ (βρίσκομαι τουλάχιστον 1 εβδομάδα ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ κάπου στο ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ) κι έχω γυρίσει σχεδόν ΟΛΟ το κόσμο!

Οσον αφορά τις ευρωπαϊκές πόλεις τώρα κι απ' όσο πρόλαβα να διαβάσω εδώ στο Forum, οι καλύτερες προτάσεις έχουν ήδη αναφερθεί!
Προσωπικά ΛΑΤΡΕΥΩ το Παρίσι και την θεωρώ την "πληρέστερη" πόλη-πρωτεύουσα της Ευρώπης...

"Ανοίγοντας" όμως λίγο περισσότερο το θέμα, θα ήθελα να προτείνω και μερικούς ποιό μακρινούς προορισμούς, που όμως τους θεωρώ ΚΟΡΥΦΑΙΟΥΣ σε παγκόσμια κλίμακα!
Συγκεκριμένα προτείνω την ΧΑΒΑΗ (και το σύμπλεγμα των νησιών της Καραϊβικής) σαν TOP καλοκαιρινές διακοπές, την ΑΛΑΣΚΑ και το Colorado Springs γι' αυτούς που προτιμούν τον Χειμώνα και τέλος το Dubai και το Κατάρ γιατί ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΛΕΟΝ ΑΝΑΠΤΥΣΟΜΕΝΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΣΤΟ ΠΛΑΝΗΤΗ... ΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΓΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
το Dubai και το Κατάρ .. ΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΓΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ !!!
για τους άντρες, εννοείς:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Duracell

Νεοφερμένος

Ο Duracell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σύμβουλος επιχειρήσεων. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
για τους άντρες, εννοείς:D

Βασικά ναι... και κυρίως στον χώρο των κατασκευών και του εμπορίου.
Αν κι έχω γνωρίσει 2 κοπέλες (Ελληνίδες) που πήγαν πρόσφατα και είναι ΠΟΛΥ ευχαριστημένες (η μια ασχολείται με ΜΜΕ και οι άλλες δύο είναι αεροσυνοδοί).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Χαίρομαι πολύ που βρήκα το συγκεκριμένο θέμα γιατί λόγω δουλειάς ταξιδεύω ΠΟΛΥ (βρίσκομαι τουλάχιστον 1 εβδομάδα ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ κάπου στο ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ) κι έχω γυρίσει σχεδόν ΟΛΟ το κόσμο!

θα με παιρνεις στη βαλιτσα σου καλε;:P:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
αχ καλέ με παντρεύεσαι??:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
λοιπόν αφού γυρίσαμε από την βαρκελώνη μαδρίτη τολέδο μπορώ να σας γράψω μερικά στοιεία για όποιν ενδιαφέρετε.

ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
1. γενικά μην διστάσετε να χρησιμοποιήσετε την vueling για να πάτε ισπανία. είναι φτηνή και χωρίς καθυστερήσεις. επίσης σε πηγαίνει αμέσως χωρις να χρειαστεί να αλλάξεις αεροπλάνο σε ιταλία η αλλού.
επίσης, εμείς φτάσαμε βαρκελώνη 6 το πρωί, οπότε είχαμε όλη την ημέρα μπροστά μας. και από μαδρίτη η πτήση ήταν 23+30 το βράδυ, άρα κερδίσαμε και όλη την τελευταία μέρα στην μαδρίτη.
2. η βαρκελώνη είναι πιο ακριβή πολη από την μαδρίτη, αλλά γνωρίζουν περισσότεροι άνθρωποι αγγλικά
3. την βαρκελώνη την γυρίζεις σε 4-5 μέρες. τα bus turistic σε πάνε παντου και σε ξεναγουν με 22$ τις δύο μέρες.
4. δεν αξίζει να μπεις στη sagrada familia
5. αξιζει πολύ να πάτε στο μουσείο cosmocaixa. εισιτήριο 2-3 $
6. δοκιμάστε patatas bravas , απλά τέλειες.
7. να πάτε στο παρκ γκουελ και μονζουίκ
8.για μετακινήσεις με metro αγοράστε εισιτήριο t 10 που είναι για 10 διαδρομές

ΜΑΔΡΙΤΗ
1. έχει και εδώ το αντίστοιχο bus turistic μόνο που δεν έχει τόσο συχνά δρομολόγια.
2. έχει και εδώ εισιτηριο για 10 διαδρομές
3. φαγητό πολύ πιο φτηνό. γενικά ζωή πιο φτηνή
4. αν πάτε μουσείο ντελ πραντο να πάρετε ξεναγό
5. όπωσδήποτε να πάτε στο πάρκο ρετίρο. θα μείνετε με ανοιχτό το στόμα

ΤΟΛΕΔΟ
1. να π΄τε με τον προαστιακό τους που οι θέσεις είναι καλύτερες και από του αεροπλάνου και κοστίζει 14$ aller retour
2. να χαζέψετε όπωσδήποτε την θέα του ποταμού και τον βουνών.
3. να πάτε στο σπίτι του δομίνικου.. που Ελπίζω να έχει φτιαχτεί
4. να ανεβείτε σε κάποιο ναό στο καμπαναριό να χαζέψετε την πόλη από ψηλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Εγώ έχω πάει Ιταλία και μου άρεσε η Ναβίγια μία συνοικία στο Μιλάνο,επίσης το Duomo (μία εκκλησία) και το Piazza di Castelli .
Aπό Ολλανδία μου αρέσει πολύ το Maastricht και από Βέλγιο οι Βρυξέλλες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ποτε πηγες? που εμεινες? θα παω σε κανα μηνα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Λοιπόν ρίξε μια ματιά.
Rotterdam / Ολλανδία

Στο πύργο του Rotterdam για φαγητό



Βόλτα με το water taxi

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Iταλία

Duomo



Piazza di Casteli



Έξω από το ξενοδοχείο μου

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daffy3249

Νεοφερμένος

Η daffy3249 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
θα περιμενω αναλυτικα ζανιν να μου πεις...θελω εστιατορια που θα μπορω να παραγγειλω αναλατα ε;:worry: μη παω εκει και μεινω νηστικη:P

το restaurant ¨" chez clemant" www.chezclemant.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Που θα πας giovanna?

θα παω μιλανο καλο μου.
για τριτη φορα, και μαλλον οχι τελευταια :)
η διαφορα με τις προηγουμενες ειναι οτι αυτη τη φορα θα το γυρισω!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
χριστούγεννα πάω ρωμη φλωρεντιά μάλλον!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Kι εγω ελεγα κατι για Μιλανο, και λιιιγο παρεξω, απο Φλεβαρη και μετα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
άντε βρε καλό ταξίδι!!!!!!!!!

πάντως παίζει μάρτιο να πάω και μαντσεστερ στον κολλητό του φίλου μου!

ζουπερ!@!!@

ένα από τα ταξίδια που θέλω να κάνω του χρόνου ή του παραχρόνου είναι κουβα... άγιο δομίνικο και παναμά. φυσικά αν είμαι καλά και έχω λεφτά και χρόνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top