Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Κοίτα να δεις που κι εγώ ήμουν έτοιμος να σε ψηφίσω... :D:D
Έχω αρχίσει να θεωρώ την ΚουΕ απλό πολίτη...Οπότε συμφωνώ με την παρατήρησή της ότι ίσως δεν είσαι και τελείως αθώα...
Επίσης, η ψήφος σου μου φαίνεται λίγο "θέλω να δημιουργήσω ρεύμα" και λιγάκι σπασμωδική κίνηση...
Τώρα να αλληλοψηφιστούμε δε μ'αρέσει και ιδιαίτερα...Θα το ξανασκεφτώ...

Έντιτ
:Μπα λέω να αλληλοψηφιστούμε...

Ψήφος στη Resident Evil από μένα...

Να πω κάτι...;;;Είμαι ο μόνος που δεν έχει ξενερώσει και που διασκεδάζει και γελάει πάρα πολύ με τις κόντρες, τις αποχωρήσεις και τις ευθιξίες κάποιων ή είμαι στον κόσμο μου;;; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ξενερωσα :S

Και να ήσουν η μόνη.... Ενα παιχνίδι είναι! Χεσούς δηλαδή, μην βάζετε αρνητικές!

Να πω κάτι...;;;Είμαι ο μόνος που δεν έχει ξενερώσει και που διασκεδάζει και γελάει πάρα πολύ με τις κόντρες, τις αποχωρήσεις και τις ευθιξίες κάποιων ή είμαι στον κόσμο μου;;; :redface:

Είσαι στον κόσμο σου παιδί μου! :P


Διπλωματικό ποστ πάντως...Οκ ξέρουμε ότι κάποιος έχει κακό ρόλο...Δε μας βοηθάς και πολύ όμως...Ή μήπως μας βοηθάς;;;Εάν έβγαινε ο σωστός κακός και φαινότανε ο ρόλος του θα έφευγαν και όλες οι υποψίες από πάνω σου...Ποιος θα την έπεφτε σε κάποια που βγήκε και είπε ότι αυτός ή αυτός είναι δολοφόνος...;;;Από την άλλη και ποιος να σου πει και κάτι εάν βγει κάποιος από αυτούς πολίτης...Οκ ψηφίζεις τον άλλον και λες κοιτάξτε ψήφισα τον άλλον τον "κακό"...Για να σε δω...
Θα δεχτεί ένας fantasmenos να τον προδώσουν οι συνδολοφόνοι του σε μία τέτοια περίπτωση και να του κάνουν ό,τι έκανε αυτός παλαιότερα στους συνδολοφόνους του;;


Ε; Δεν σε πιάνω... είμαι και από έξοδο, βοήθησε λίγο! :confused:
Εγώ το είπα αυτό σαν μια απλή διαπίστωση επειδή, την ώρα που έγραφα το συγκεκριμένο ποστ, η μεταξύ τους κοντρίτσα τους ήταν στα χάι της! Δεν προσπάθησα να κατηγορήσω κανέναν!
Και ποιον άλλον ψήφισα; :confused: Η ψήφος μου παρέμεινε στην kalypso από το πρωί και δεν άλλαξα καθόλου, ούτε προσπάθησα να δημιουργήσω κανενός είδος κλίμα, καθώς δεν είμαι σίγουρη για την ιδιότητα κανενός!

Μετά τα σημερινά θα αναγκαστώ να κάνω μια πλήρη αναδρομή στα όσα έχουν ειπωθεί για να κατασταλλάξω στην ψήφο μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Νιώθω λίγο άκυρη που παρα τα όσα λέτε εγώ συνεχίζω να γράφω για το παιχνίδι :redface:
αλλά αύριο θα λείπω από το σπίτι ως το απόγευμα οπότε πιθανότατα θα δολοφονηθώ πριν προλάβω να πω ο,τιδήποτε! :confused:
Γι αυτό έκανα ένα ριβίζιον σε όλα τα ποστ και σας γράφω τις σκέψεις μου πάνω σε αυτά που με προβλημάτισαν ιδιαίτερα...
:angel:

Ποστ της Ηρούς

Ώπα Θοδωρή ώπα.

Εκτός απ'το ότι πιάστηκαν πολύ και ψήφισαν fielda, από ένα δικό μου σχόλιο για σένα πιάστηκαν 3 (ΚουΕ,xanp, Neraida), που αν σου πω πως εκείνη τη στιγμή δε μου έκανε εντύπωση αυτό θα ήταν ψέμα.

Η Neraida με έχει γεμίσει θετικές ψήφους και ψηφίζει και αλλάζει την ψήφο της σύμφωνα με το τι λέω. :confused: Ίσως λοιπόν της άρεσαν τα όσα έλεγα και τη συνέφεραν.;)
Ε λοιπόν επειδή σε προηγούμενο γύρο την έχω πατήσει από τους φίλους-φίδια, τη βάζω πρώτη πρώτη στους υπόπτους μου.

Η ΚουΕ από την άλλη πιάνεται από το παραμικρό, μέχρι και μένα κατηγόρησε. Ο ρόλος του τσιρακιού της πάει γάντι.

Για την xanp δεν ξέρω ακόμα, μέχρι στιγμής μου έκανε για πολίτης, θα φανεί και αυτή αν μιλήσει περισσότερο.

Σχόλια του φαντάγκο πάνω σε ποστ της xanp :D

Τα παίρνω με τη σειρά σε αντιστοιχία λοιπόν οι απαντήσεις μου:
Θεωρούσες ότι η fielda δεν έπαιξε καλά (παρόλο που την θεωρούσες πολίτη) αλλά ψήφισες εμένα που την στήριζα; :confused:
[...]
ο vendetta λέει μπαρούφες (sorry Κώστα, με σένα είμαι πιο άνετος :P), οπότε δεν είναι καλό που συμφωνείς με όσα λέει
[...]
το παρατήρησα εγώ, αλλά δεν συνέφερε να μου το προσάψεις, ή απλά δεν διάβασες όλο μου το post :P
[...]
αυτό το σχόλιο για τον fantasmeno είναι ξεκάθαρα αθωωτικό για αυτόν, οπότε αν ΔΕΝ τον ψηφίσεις κιόλας, θα θεωρήσω ότι είστε στο ίδιο στρατόπεδο. Αν μάλιστα βγει με το καλό και δολοφόνος, θα είμαι σίγουρος ;)
[...]
η ΚουΕ όντως έπαιξε αλλοπρόσαλλα, αλλά αυτό την έκανε περισσότερο τσιράκι οπότε να τη βγάλεις και να δεις "πολίτης" τι θα καταλάβεις; Και η fielda έπαιξε αλλοπρόσαλλα, αλλά δεν την ψήφισες. Κατά βούληση χρησιμοποιείς τα επιχειρήματα ε; :D

Σχόλια δικά μου :angel: πάνω στο ποστ με την ψήφο της Βίκυς

Πολύ έξυπνο Βίκυ μου... Έβγαλες την ουρά σου απ έξω, ώστε να μην είσαι εσύ υπεύθυνη για το ότι θα βγει ο (συνδολοφόνος σου?) φαντασμένος, αλλά ψήφισες κιόλας για να μη μπορούν να σου πουν τίποτα ;)
Τι είχες ψηφίσει στον προηγούμενο γύρο; Corpse ε; Θυμάμαι... Η εντελώς άκυρη ψήφος :confused: και απορώ πώς δεν το σχολίασε και κανείς. Και τώρα είπες θα ψηφίσεις με το ρεύμα. Το ρεύμα είναι ξεκάθαρο ποιο είναι ΚΑΙ ΟΜΩΣ δε σε βλέπω να το ακολουθείς καλή μου. :)

Καλώ τον κόζμο να ψηφίσει φαντασμένο σήμερα που φαίνεται η ιδιότητα. Αν είναι δολοφόνος, όπως φαντάζομαι πλέον ότι είναι, σειρά έχουν για μένα η Νεράιδα (που ψήφιζε ίδια), η Vkey προφανώς, και η Γιούκι. Σας χαιρετώ ως τις οκτώ. :)

Τα τελευταία ποστ της xanp, τα οποία κατ εμέ δεν βγάζουν κανένα απολύτως νόημα :worry:
Προσέξτε- δε με μπερδεύουν. Δεν καταλαβαίνω καν τι λένε...

Καλυψώ με δεδομένο ότι ο φαντασμένος είναι δολοφόνος προτειμώ να φύγω εγώ αύριο...Νομίζω θα αποδειχθεί σωτήριο ....
Τώρα όσον αφορά τον fandago πρώτον τον ψήφισα γιατί είχα μείνει με την εντύπωση ότι έχουμε ψηφοφορία και δεύτερον από κάποιες υποψίες που έχω έπρεπε να ψηφίσω κάποιον, που δεν φαινόταν και τόσο καθαρός πολίτης, και αυτός σίγουρα δεν ήταν ο fandago κάθε άλλο από καθαρός πολίτης έδειξε... Αυτό θεώρησα σωστό αυτό έκανα...

απλά εκείνη την ώρα έδωσα παράταση και στους δύο να ποστάρουν και επιπλέον για μια ώρα...ισοπαλία ήταν άλλο τι έγινε εντέλει...:)


Θα ήθελα να κάνετε έναν κόπο να διαβάσετε τις παραθέσεις, για να δείτε και μόνοι σας τους λόγους για τους οποίους θεωρώ πρώτη ύποπτη την Ξανπ, δεύτερη ύποπτη την Vkey, τρίτη ύποπτη τη Νεράιδα και τέταρτη ύποπτη τη Γιούκι. (ναι τέσσερις γράφω, δεν έχω κάνει λάθος- καλύτερα περισσότερες παρα λιγότερες! :p)
Επίσης έχω την εντύπωση ότι ο βεντέτας είναι τελικά εκείνος που πάει να παραπλανήσει, αλλά μάλλον δεν "το χει" και πολύ :P

Επειδή δεν θα ξαναμπώ μέχρι αύριο το απόγευμα, και επειδή σε αυτό το γύρο ζω για να τη σπάω στους δολοφόνους :P, ψηφίζω από τώρα για να έχω καταχωρημένη την ψήφο μου σε περίπτωση... ατυχήματός μου :worry: και

ψηφίζω Ξανπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Λίστα για Πέμπτη 6/11:

  1. Bill
  2. Corpse Bride
  3. jrot6
  4. Κακή Επιρροή
  5. kalypso -> xanp
  6. Lorelai
  7. Neraida
  8. Phoebe
  9. pitg21
  10. Resident Evil-> vendetta
  11. vendetta -> Resident Evil
  12. Vkey
  13. xanp
  14. Youki

Υποψήφιοι
1 vendetta
1 Resident Evil
1 xanp






Νεκροί/Διωγμένοι κατά σειρά


  1. fielda (ψηφοφορία)
  2. Ηρώ (δολοφονία)
  3. fandago (ψηφοφορία->πολίτης)
  4. fantasmenos (άστοχη επιλογή ρουφιάνου -> αποχώρηση)


Απουσίες
Kakerlak: 2 (αποχώρησε)
Niyia: 2 (αποχώρησε)
Lorelai: 1


(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)


Αύριο μαθαίνετε αυτόν που θα δολοφονηθεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
να πω κι εγώ δυο κουβέντες, γιατί χτες δεν πρόλαβα:

Η kajira με κάλυψε απόλυτα στην απάντησή της.
Οι πολίτες δεν μπορούν να πουν ποιον θεωρούν ρουφιάνο. Μόνο οι δολοφόνοι έχουν αυτό το δικαίωμα, με τις αντίστοιχες συνέπειες.
Η νοσοκόμα δεν αυτογιατρεύεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
για την ώρα η ψήφος μου στην xanp
αν ζω και μετά τη μία βλέπουμε πάλι

δε νομίζω ότι πρέπει να δώσω εξήγηση του γιατί την ψηφίζω
αν και σίγουρα κάποιοι θα πουν ότι μπερδεύτηκε
την θεωρώ αρκετά καλή παίχτρια για να μπερδευτεί τόσο ώστε να πάρει στις πλάτες της όλο το παιχνίδι στο και 58
αυτό θέλει να ελπίζουμε, εκεί στηρίζεται, στο "μπερδεύτηκα"

για μένα αυτή τη στιγμή στη λίστα υπόπτων μου είναι κάμποσα άτομα
(για την ακρίβεια όλοι :P) πιο πολύ όμως απ όλους είναι οι
xanp
Lorelai
Pitg21
Vkey
Youki

λιγότερο ύποπτοι αλλά υπο το μικροσκόπειο
Resident
Vendetta
Phoebe
Kalypso

ok, δεν άφησα και πολλούς απ έξω :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
εχμ... συγγνώμη, αν το βλέπει κανείς με ανάλογες αρμοδιότητες...

επειδή δεν βρήκα πουθενά το ποστ του fantasmeνου και επειδή δεν ήταν όλοι ονλαιν χτες το απόγευμα νομίζω πρέπει το κομμάτι του ποστ του φαντασμένου που λέει "είμαι δολοφόνος και λέω ότι ρουφιάνα είναι η resident" να επανέλθει (και να βγει αυτό που γράφω τώρα στα οφφτόπικ), μαζί με το κομμάτι της απάντησης του Γιώργου που λέει ότι ο φαντα έκανε λάθος, για λόγους συνέχειας της κατάστασης :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Λίστα για Πέμπτη 6/11:

  1. Bill
  2. Corpse Bride
  3. jrot6
  4. Κακή Επιρροή -> xanp
  5. kalypso -> xanp
  6. Lorelai
  7. Neraida
  8. Phoebe
  9. pitg21
  10. Resident Evil-> vendetta
  11. vendetta -> Resident Evil
  12. Vkey
  13. xanp
  14. Youki

Υποψήφιοι
2 xanp
1 vendetta
1 Resident Evil



Νεκροί/Διωγμένοι κατά σειρά


  1. fielda (ψηφοφορία)
  2. Ηρώ (δολοφονία)
  3. fandago (ψηφοφορία->πολίτης)
  4. fantasmenos (άστοχη επιλογή ρουφιάνου -> αποχώρηση)


Απουσίες
Kakerlak: 2 (αποχώρησε)
Niyia: 2 (αποχώρησε)
Lorelai: 1


(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)


Αύριο μαθαίνετε αυτόν που θα δολοφονηθεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Τελικα ο φαντας ηταν ομως δολοφονος?!..και για σενα εχουμε την αορια μονο ρεζ;;
Το λεπον, θεωρω τεραστια βλακεια να παμε στη χανπ. ΔΕΝ θα αλλαζε την ψηφο της 1 λεπτο πριν το τελος αν ηταν δολοφονος για να σωσει συνδολοφονο. Καμια φορα απλα δεν μπορεις να κανεις τιποτα, αλλα κατι τετοιο θα εβγαζε 2 μαζι εξω αν υποθεσουμε οτι φαντα-χανπ ηταν οντως συνδολοφονια.

Ψηφιζω κουε για τον περιεργο τροπο που παιζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
2ο γύρο σερί δολοφόνος;Καλό κι αυτό.Μάλλον θα ξανακοιτάξω τα προηγούμενα ποστ από την αρχή γιατί έχει ζουμί εδώ η υπόθεσης.

τι θέλει να πει το ποιητή με αυτό?!?!?! :worry:

Τελικα ο φαντας ηταν ομως δολοφονος?!..και για σενα εχουμε την αορια μονο ρεζ;;
Το λεπον, θεωρω τεραστια βλακεια να παμε στη χανπ. ΔΕΝ θα αλλαζε την ψηφο της 1 λεπτο πριν το τελος αν ηταν δολοφονος για να σωσει συνδολοφονο. Καμια φορα απλα δεν μπορεις να κανεις τιποτα, αλλα κατι τετοιο θα εβγαζε 2 μαζι εξω αν υποθεσουμε οτι φαντα-χανπ ηταν οντως συνδολοφονια.

Σε μήνυμα που πήγε στα οφφ (υποθέτω ότι ίσως αργότερα το επαναφέρει ο Γιώργος) λέει ότι ο φαντα ήταν δολοφόνος.

Και επίσης, παρόλο που χτες ήθελα να πέσω πάνω στην xanp σήμερα κι εμένα μου φαίνεται λίγο βλακεία για τους λόγους που ανέφερες. ΟΜΩΣ, αφενός μεν δεν σε εμπιστεύομαι καθόλου [όχι δεν τον έχω ξεπεράσει ακόμα :cry_x: , :P] αφετέρου... άβυσσος η ψηχή του δολοφόνου! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Τελικα ο φαντας ηταν ομως δολοφονος?!..και για σενα εχουμε την αορια μονο ρεζ;;
Το λεπον, θεωρω τεραστια βλακεια να παμε στη χανπ. ΔΕΝ θα αλλαζε την ψηφο της 1 λεπτο πριν το τελος αν ηταν δολοφονος για να σωσει συνδολοφονο. Καμια φορα απλα δεν μπορεις να κανεις τιποτα, αλλα κατι τετοιο θα εβγαζε 2 μαζι εξω αν υποθεσουμε οτι φαντα-χανπ ηταν οντως συνδολοφονια.

Ψηφιζω κουε για τον περιεργο τροπο που παιζει

ενδιαφέρον....
παραβλέπεις βέβαια καταλάθος υποθέτω ότι ήμουν η πρώτη μετά τον φαντάγκο εχτές που ψήφισε τον φαντασμένο... ο οποιος φαντασμένος... για να θυμηθώ... αχ ναι βρε! ήταν δολοφόνος!

:P


και το τονίζω ότι ήμουν στους πρώτους που τον ψήφισαν... γιατί είναι πιθανό να τον ψήφισε και κάποιος συνοδολοφόνος όταν όμως πλέον το ρεύμα ήταν κατά του :)

και ναι, ο φαντασμένος ΗΤΑΝ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ, αν διαβάσεις (απορώ γιατί δεν διάβασες... δεν ήθελες να το δεις ίσως?) ο Γιώργος είπε ότι ΜΟΝΟ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΑΛΗΘΙΝΟΣ μπορεί να βγει και να πει "είμαι δολοφόνος και λέω ότι ρουφιανος είναι ο τάδε"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Και εμένα μου φαίνεται βλακεία να πέσουμε πάνω στην xanp! Παρακάνει μπαμ το όλο θέμα! :hmm:

Δεν μου βγάζετε από το μυαλό οτι η kalypso έχει κάποιο ρόλο στο παιχνίδι, όπως και η Κακή Επιρροή! Και επειδή αν μου καρφωθεί κάτι, δεν λέει να φύγει ο κόσμος να γυρισει τούμπα :P, για το λόγο αυτό kalypso η ψήφος μου είναι όλη δική σου! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Κουε... ο γιώργος πήγε το ποστ που το λέει ξεκάθαρα στα οφφ!

δεν λέω που είναι "καλό παιδί" η corpse αλλά εδώ μέσα αυτή τη στιγμή ΔΕΝ υπάρχει ΚΑΜΙΑ πληροφορία για το φαντασμένο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
οκ, αλλά εγώ είμαι αθώα :P

πάω να βρω το οφφ να το φέρω πίσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Λίστα για Πέμπτη 6/11:

  1. Bill
  2. Corpse Bride -> Κακή Επιρροή
  3. jrot6
  4. Κακή Επιρροή -> xanp
  5. kalypso -> xanp
  6. Lorelai
  7. Neraida
  8. Phoebe -> kalypso
  9. pitg21
  10. Resident Evil-> vendetta
  11. vendetta -> Resident Evil
  12. Vkey
  13. xanp
  14. Youki

Υποψήφιοι
2 xanp
1 vendetta
1 Resident Evil
1 Κακή Επιρροή
1 kalypso



Νεκροί/Διωγμένοι κατά σειρά


  1. fielda (ψηφοφορία)
  2. Ηρώ (δολοφονία)
  3. fandago (ψηφοφορία->πολίτης)
  4. fantasmenos (άστοχη επιλογή ρουφιάνου -> αποχώρηση)


Απουσίες
Kakerlak: 2 (αποχώρησε)
Niyia: 2 (αποχώρησε)
Lorelai: 1


(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)


Αύριο μαθαίνετε αυτόν που θα δολοφονηθεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.

Καλώ τον κόζμο να ψηφίσει φαντασμένο σήμερα που φαίνεται η ιδιότητα. Αν είναι δολοφόνος, όπως φαντάζομαι πλέον ότι είναι, σειρά έχουν για μένα η Νεράιδα (που ψήφιζε ίδια), η Vkey προφανώς, και η Γιούκι. Σας χαιρετώ ως τις οκτώ. :)
Λίγο πριν από αυτό το ποστ η Καλυψω ήταν σχεδόν βεβαιη για την αθωωτητα του φαν και κατηγορούσε όσους τον ψήφιζαν. Μετά...πείστηκε!!! :whistle:

Νιώθω λίγο άκυρη που παρα τα όσα λέτε εγώ συνεχίζω να γράφω για το παιχνίδι :redface:
αλλά αύριο θα λείπω από το σπίτι ως το απόγευμα οπότε πιθανότατα θα δολοφονηθώ πριν προλάβω να πω ο,τιδήποτε! :confused:
Γι αυτό έκανα ένα ριβίζιον σε όλα τα ποστ και σας γράφω τις σκέψεις μου πάνω σε αυτά που με προβλημάτισαν ιδιαίτερα...
:angel:




ψηφίζω Ξανπ
Η Καλυψώ επαναλαμβάνει ότι πιθανότατα θα δολοφονηθεί. Ή που προσπαθεί να μας πεισει για την αθωότητά της ή που έχει μαντικές ικανότητες ή βυσμα στη ΣΕ.


Για αυτά τα 2 ποστ...Κalypso από μενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Λοιπόν έχω λίγη ωρίτσα πριν ο συνεργάτης μου στη διπλωματική μου βάλει τις φωνές επειδή ασχολούμαι με το Παλέρμο...
Ας τα πάρουμε τα πράγματα για έναν έναν και από την αρχή...

Bill...Στον πρώτο γύρο ο Bill ψηφίζει Φοίβη όπως κλασσικά κάνει και στο δεύτερο γύρο ανάμεσα σε fantasmeno kalypso pitg21 και jrot6 ψηφίζει pitg21 ως παίκτη κομήτη και στη συνέχεια βλέποντας τη δημιουργία ενός ρεύματος προς το fandago αλλάζει την ψήφο του σε fandago...Τότε ακριβώς οι ψήφοι γίνονται 6 για fantasmeno και 5 για fandago...Μόλις 25 λεπτά πριν το τέλος της ψηφοφορίας...Χρειάζεται και άλλη μία ψήφος στο fandago ώστε να ισοψηφίσει με fantasmeno και η ψήφος αυτή έρχεται αργότερα από την xanp αλλά ταυτόχρονα οι ψήφοι του fantasmenou ελλατώνονται κατά μία και ο fandago βγαίνει από το παιχνίδι...Ένα ενδιαφέρον σενάριο που καταλήγει σε Bill και xanp ως δολοφόνους...
Βέβαια...H xanp στον πρώτο γύρο ψήφισε fandago και στο δεύτερο ψήφισε με τη σειρά fandago fantasmeno και τελικά fandago...Συμφώνησε με τα όσα είπα κάτι που με παραξένεψε αρκετά, γιατί συνήθως κανείς δε συμφωνεί μαζί μου... :P Αλλά δεν μπορεί ένας δολοφόνος να έχει μία τέτοια συμπεριφορά...Να αλλάζει δηλαδή ψήφο κάθε τρεις και λίγο και στο τέλος να βγαίνει κάποιος που φαίνεται πολίτης...Θα μπορούσε βέβαια ένα τσιράκι να έχει μία τέτοια συμπεριφορά...Ίσως σε μία τραβηγμένη περίπτωση και ένας δολοφόνος που το κάνει για το λόγο ότι όλοι θα πούνε αποκλείεται να κάνει ένα τέτοιο λάθος...Μάλλον πίσω από την xanp κρύβεται ένας κακός για τους πολίτες ρόλος... :hmm:
Η Corpse Bride ψηφίζει στον πρώτο γύρο fantasmeno επειδή του το κράταγε και στο δεύτερο γύρο Νεράϊδα επειδή κανένας εκ των fandago και fantasmenou δεν της φαινότανε ύποπτος...Της φαινότανε και οι δύο αποπρασανατολισμένοι πολίτες...Αυτό το δεύτερο δε με καλύπτει και ιδιαίτερα...Και τώρα στον τρίτο γύρο δεν ψηφίζει xanp επειδή είναι πολύ εύκολο για να είναι αληθινό...Το αυτονόητο που θα πει ένας πολίτης ή αυτό που θα πει κάποιος που θέλει να αποπροσανατολίσει...;;;
Ο jrot6 ψηφίζει στον πρώτο γύρο fielda και στο δεύτερο γύρο με το που δολοφονείται η Ηρώ μας παραθέτει απλά και μόνο τα ποστς της...Δεν κάνει κανένα σχόλιο όμως πάνω σε αυτά...Δε θέλει δηλαδή να μας πει κάτι αλλά να δούμε τα ποστς της δολοφονημένης απλά...Εκείνη τη στιγμή οι ψήφοι ήταν 3 για το fantasmeno και 2 για το fandago...Η Ηρώ δεν αναφέρει ως ύποπτο το fandago και ένας δολοφόνος δε νομίζω να έκανε κάτι τέτοιο δηλαδή να δώσει ακόμα περισσότερες υποψίες στο δολοφόνο fantasmeno...Απενοχοποιέιται προς το παρόν...
Η ΚουΕ νομίζω είναι πολίτης...Δε μου δίνει σημάδια να την κατηγορήσω ως δολοφόνο και η αλλαγή της σε fantasmeno σε μία ψηφοφορία που κινδύνευε να βγει ελαττώνει τις υποψίες μου απέναντί της...
Το ίδιο και η kalypso...Στο δεύτερο γύρο κατηγορεί με πολύ καλά επιχειρήματα το fantasmeno...
Για τη lorelai δεν έχω σαφή εικόνα ακόμη...
Η Νεράϊδα είχε μία πολύ ενδιαφέρουσα κόντρα με τον κατ'εμέ ρουφιάνο του παιχνιδιού...Βρέθηκε κοντά στο να παρατήσει το παιχνίδι...Το παιχνίδι της είναι πολύ κλασσικό αλλά είναι το ίδιο είτε είναι πολίτης είτε είναι δολοφόνος...Μοιάζει συνεχώς αποπρασανατολισμένη...Για δύο συνεχόμενους γύρους ψηφίζει fandago...Που αποκαλύφθηκε ως πολίτης...Ο fandago την κατηγορούσε για την έλλειψη επιχειρημάτων αλλά δεν είναι κάτι καινούργιο αυτό...Παρόλα αυτά δεν επέμενε ιδιαίτερα σε αυτήν...Όχι τόσο όσο στη vkey...Η vkey λοιπόν έχει τα πυρά του fandago ο οποίος βγήκε πολίτης (ρουφιάνος θεωρώ)...Μου μοιάζει περισσότερο ύποπτη από τη Νεράϊδα...Δε νομίζω να είναι και οι δύο με κακό ρόλο...Δεν αποκλείω να είναι η μία τσιράκι (Νεράϊδα) και η άλλη δολοφόνος(Vkey)...
Η Φοίβη τώρα...Με έχει προβληματίσει λιγάκι η μικρή...Κατηγορεί έναν εκ των fandago και fantasmeno ως κακό και όταν της λέω ότι με αυτόν τον τρόπο κανείς δε θα την κατηγορήσει (εννοούσα Φοίβη ότι αν ψηφίσει τον έναν και βγει δολοφόνος θα σου πούνε οκ είσαι μία πολίτης αλλά και αν βγει πολίτης θα ψηφίσεις τον άλλον και θα σου πούνε οκ είσαι και πάλι πολίτης αφού καλά μας τα λες...)...Αλλά θεωρείς κάποιον από τους δύο κακό και ψηφίζεις kalyspo και στο δεύτερο και στον τρίτο γύρο...Είσαι στις πολύ μεγάλες υποψίες μου...
Για pitg21 δεν μπορώ να πω και πολλά...Μόνο μία βιαστική και μάλλον ανούσια ψήφος στην ΚουΕ...
Η Resident τώρα ψηφίζει εμένα στον πρώτο γύρο, kalypso στο δεύτερο και πάλι εμένα στον τρίτο (αφού πόσταρε η ΚουΕ την υποψία της για εκείνη μετά το ποστ του fantasmenou που ανέφερε τη Resident ως ρουφιάνα και ο ίδιος αποκαλύφθηκε ως δολοφόνος) και την οποία ψήφο θεωρώ κάπως βιαστική και σπασμωδική όπως είπα...Δεν κατάλαβα τι είναι αυτό που την κάνει και με ψηφίζει στον τρίτο γύρο...Έπειτα μετά την απκάλυψη του fandago ως πολίτη λέει στην xanp να της πει γιατί να μην την ψηφίσει, ψηφίζει fantasmeno και αφού αυτός αποχωρεί ψηφίζει εμένα...Ύποπτα πράγματα...Νομίζω ότι έχουμε μία δολοφόνο...
Η Γιούκι δίνει δύο συνεχόμενες ψήφους στη Φοίβη...Πρέπει να την παρακολουθήσω λίγο πιο στενά...

Εν τέλει επιμένω στη Resident...Τη θεωρώ μαζί με Φοίβη και vkey τις εναπομένουσες τρεις δολοφόνες...Δεν αποκλείω ακόμα Bill και xanp...

Και μία ερώτηση στη ΣΕ...Μήπως μπορείτε να μας πείτε αν για νοσοκόμα είχε επιλεγεί μία εκ των Niyia Kakerlak;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
vendetta... Δεν μας τα λες καθόλου καλά...

Ο fantasmenos με είπε ρουφιάνα... Για μένα αυτό σημαίνει [αφού ως γνωστόν πλέον ΔΕΝ είμαι ρουφιάνα] ότι έχω πέσει μέσα... Ανατρέχω λοιπόν σε ψήφους και υποψίες.

Ψήφοι: vendetta (αψυχολόγητα) και kalypso (διαισθητικά)

Υποψίες: ΚουΕ, Ηρώ (έχει φύγει), fandago (έχει φύγει),fantasmenos (έχει φύγει), Corpse .

Έχοντας ως δεδομένο ότι "κίνησα το ενδιαφέρον" δολοφόνων οι ψήφοι μου και/ή υποψίες μου είναι σωστές. Άρα μένουμε στα (με σειρά αναφοράς):

vendetta, kalypso, ΚουΕ, Corpse.

Corpse και ΚουΕ εξακολουθούν να τελούν υπό παρακολούθηση αλλά δεν μου έχουν δώσει ισχυρά πατήματα ακόμα, άρα έρχομαι να επιλέξω ανάμεσα σε σένα και το kalypsoydi. Well... για μένα δείχνεις σαφώς αλλού για αλλού με αυτά που λες σε σύγκριση με την Kalypso οπότε θεωρώ ότι είναι μεγαλύτερες οι πιθανότητες να είσαι δολοφόνος [χωρίς να αποκλείω ότι είστε και οι 2!]

Η ψήφος μου είναι απόλυτα δικαιολογημένη και η προσπάθεια να δημιουργήσεις ρεύμα εναντίον μου κατηγορώντας με ακόμα για "σπασμωδικές" και "βιαστικές" ψήφους μόνο ένα πράγμα σημαίνει, σύμφωνα με την κρίση μου.

Κάποιου δολοφόνου τρίζει η καρέκλα και φοβάται μήπως βγάλουν κι άλλοι τα συμπεράσματα που έβγαλα εγώ μετά τη δήλωση του fantasmenoy :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Η Φοίβη τώρα...Με έχει προβληματίσει λιγάκι η μικρή...Κατηγορεί έναν εκ των fandago και fantasmeno ως κακό και όταν της λέω ότι με αυτόν τον τρόπο κανείς δε θα την κατηγορήσει (εννοούσα Φοίβη ότι αν ψηφίσει τον έναν και βγει δολοφόνος θα σου πούνε οκ είσαι μία πολίτης αλλά και αν βγει πολίτης θα ψηφίσεις τον άλλον και θα σου πούνε οκ είσαι και πάλι πολίτης αφού καλά μας τα λες...)...Αλλά θεωρείς κάποιον από τους δύο κακό και ψηφίζεις kalyspo και στο δεύτερο και στον τρίτο γύρο...Είσαι στις πολύ μεγάλες υποψίες μου...


Μόνο λίγο; Άμα εσένα σε έχω μπερδέψει λίγο, εμενα με έχω μπερδέψει πολύ, πάρα πολύ! :P

Έχω μπερδευτεί πάρα πολύ και όλοι μου φαίνονται ύποπτοι! Την πρώτη φορά ψήφισα kalypso γιατί δεν ήθελα να πάρω στο λαιμό ούτε τον fandago ούτε τον fantasmeno, αφού δεν ήξερα την ιδιότητα κανενός! Αν είχα πειστεί οτι κάποιος είναι ένοχος, να είσαι σίγουρος οτι θα τον ψήφιζα χωρίς να φοβάμαι οτι έχω κάνει λάθος!

Τώρα ψήφισα kalypso γιατί με προβληματίζει πολύ το γεγονός οτι ενώ πριν επέμενε οτι ήμουν δολοφόνος και οτι θα με ψήφιζε την μέρα που θα φαινόταν η ιδιότητά μου, δεν το έκανε, ή μάλλον το έκανε και μετά άλλαξε την ψήφο της! Ψήφισε φαντασμένο, ο οποίος αποδείχτηκε δολοφόνος, αλλά αυτό δεν την αθωώνει στα μάτια μου γιατί αν δεν έβγαινε χθες ο φαντασμένος, ακόμα και έτσι όπως βγήκε, θα έβγαινε σήμερα! Επιπλέον, ποιος μου διαβεβαιώνει εμένα οτι δεν τον ψήφισε επίτηδες για να φανεί αθώα! Σκέψου λίγο πως παίζει ο φαντασμένος όταν είναι δολοφόνος! Κατηγορεί τους συνδολοφόνους του για να φανεί καλός και αθώος! Δεν ξέρω αν το σκεπτικό μου είναι σωστό αλλά επειδή δεν εμπιστεύομαι κανέναν, δεν διακινδυνεύω να αλλάξω την ψήφο μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Πάντως και εμένα ο vendetta είναι στην λίστα μου! Αν δεν βγώ σήμερα και δω οτι δεν υπάρχει ρεύμα προς την καλυψώ, που την θεωρώ ύποπτη, θα ψηφίσω και εγω vendetta!

Πρέπει σήμερα να βγει δολοφόνος, άσχετα αν δεν βλέπουμε την ιδιότητά του, οπότε πιστεύω οτι καλό θα ήταν οι σίγουροι πολίτες να συσπυροθούμε και να μην ψηφίσουμε ο καθένας διαφορετικό άτομο! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top