Μουσικά video στο e-steki!

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πρόσφατα επικοινώνησε μαζί μας η ΑΕΠΙ, ζητώντας είτε να πληρώνουμε την μηναία συνδρομή είτε να "κατεβάσουμε" την μουσική που υπάρχει σε ορισμένα θέματα μέσω των youtube videos που δημοσιεύουν πολλά μέλη.

Προσπάθησαμε να επικοινωνήσουμε μαζί τους και να συζητήσουμε το θέμα, αλλά οι όροι ήταν ελαφρώς εκτός τόπου και χρόνου. Παραδείγματος χάριν, έπρεπε σε κάθε σελίδα του e-steki να εμφανίζεται το λογότυπο τους, να τους παρέχουμε σε τακτά χρονικά διαστήματα λεπτομερή στατιστικά για τα βίντεο που ακούν οι επισκέπτες, με απλά λόγια μου έστειλαν ένα φαιδρό έγγραφο που ήθελαν να το ονομάζουν συμβόλαιο και δεν είχε καμία απολύτως σχέση με την περίπτωση μας.

Δυστυχώς δεν είμαστε διατεθειμένοι να διαπραγματευτούμε τους όρους τους όποτε από σήμερα στην κατηγορία Μουσική δεν θα είναι εφικτή η ενσωμάτωση YouTube videos.

Υ.γ.: Για όσους δεν γνωρίζουν η ΑΕΠΙ είναι:

Αρχική Δημοσίευση από ΑΕΠΙ:
Η Ελληνική Εταιρεία Προστασίας της Πνευματικής Ιδιοκτησίας (ΑΕΠΙ) ιδρύθηκε το 1930, σε μια εποχή που ο όρος «πνευματικό δικαίωμα»και η έννοια της προστασίας των πνευματικών δημιουργών ήταν στη χώρα μας πρωτόγνωρα. Μετά από επτά και πλέον δεκαετίες συνεχούς λειτουργίας και αγώνων για την προστασία των πνευματικών δικαιωμάτων των δημιουργών μουσικών έργων, η ΑΕΠΙ εκπροσωπεί περισσότερους από 10.000 Έλληνες καθώς και 2.000.000 και πλέον ξένους πνευματικούς δημιουργούς που της εμπιστεύτηκαν το έργο τους και τη διαχείρισή του. Σήμερα στην ΑΕΠΙ AE απασχολούνται 127 εργαζόμενοι, εκ των οποίων 114 στα κεντρικά της γραφεία στο Μαρούσι και 13 στα περιφερειακά της γραφεία. Επίσης, στον οργανισμό μας απασχολούνται 75 άτομα ως τοπικοί αντιπρόσωποι ανά την Ελλάδα αλλά και αρκετοί εποχιακοί συνεργάτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
δηλαδή θα υπάρχει το τραγούδι απλά ως λινκ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Yeap! Sorry ξέχασα να κλειδώσω το θέμα
-----edit-----
Τελικά το μετάνιωσα!
Απλά να είμαστε κόσμιοι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
-----edit-----
Τελικά το μετάνιωσα!
Απλά να είμαστε κόσμιοι :P

Και πολύ καλά έκανες! :P

Αφού τα παιδιά της μΑχλΕΠΙ μας διαβάζουν, να ξέρουν τουλάχιστον τι γνώμη έχουμε γι' αυτούς.
Επειδή όμως η κοσμιότητα με έχει εγκαταλείψει αυτή τη στιγμή, θα επιστρέψω :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Προσπαθώ να καταλάβω πώς υπάρχει διαφορά μεταξύ του embedding και του linking.
Ανέβασε το "συμβόλαιο" αν δεν εχει σχετικό όρο μέσα που να το απαγορεύει, είμαι περίεργος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ερωτηση κρισεως που θα με δυσαρεστησει αν μου απαντησετε θετικα..
Απαγορευονται και βιντεος απο TED η ισχυει μονο για Tube?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Όχι καλή μου! Το TED ανέβασε τα video του δωρεάν για το κοινό! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
οουυυυφφφφ! και παρ ολιγον να στεναχωρηθω τα μαλα!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
:mad:

Δε λέω τίποτα άλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
δηλαδή θα υπάρχει το τραγούδι απλά ως λινκ ;

Good question! ;)
Γιατί αν παίζει η φάση link, δεν έχασε κι η Βενετιά βελόνι! :D
Just one click away και το βρήκαμε. :)
Και αφήστε τους στην ξινίλα τους, μέρες πούναι... :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Ποιος θα φανταζοταν γενικα οτι θεματα οπως το "track of the day" θα κατεληγαν ετσι οπως ξεκινησαν!! Απλα παραθετοντας το λινκ!:eek: Μηπως τοσο καιρο παραβιαζαμε και τον νομο δλδ και πρεπει να μας χωσουν ολους μες στη φυλακη;;;!!! :veryveryverymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
...Κάπως έτσι άλλαξε το kithara.gr σε kithara.vu διότι και η παράθεση των στίχων παραβιάζει πνευματικά δικαιώματα....

Εάν τυχών ταυτίζονται οι σκέψεις σας με κάποιο άσμα, αν σας άφησε ο φίλος σας και σιγομουρμουρίζετε κάποιο καψουροτράγουδο, μάλλον θα έπρεπε να πληρώνετε συνδρομή στην ΑΕΠΙ.... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Εάν τυχών ταυτίζονται οι σκέψεις σας με κάποιο άσμα, αν σας άφησε ο φίλος σας και σιγομουρμουρίζετε κάποιο καψουροτράγουδο, μάλλον θα έπρεπε να πληρώνετε συνδρομή στην ΑΕΠΙ.... :P
:vredenpannaga:


υγ απο δω και περα δεν θα χροισιμοποιω ουτε εμοτικονς!! Φοβαμαι!!!! :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.




Και΄λεγα, τι κάνω λάθος,
τι κάνω λάθος,
τι κάνω λάθος...

Δεν πειράζει, λινκ
και νέα καρτέλα..

..Άλλωστε δεν μπορεί
κάπου θα μας χρειαστεί!



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Σιγά μη κλάψω, σιγά μη φοβηθώ.:redface:


πς: ούπθ άη ντιντ ιτ εγκέν...


...εντ εγκέν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
(...) αν σας άφησε ο φίλος σας και σιγομουρμουρίζετε κάποιο καψουροτράγουδο, μάλλον θα έπρεπε να πληρώνετε συνδρομή στην ΑΕΠΙ.... :P

Φέρτε μου να πιω το ακριβότερο πιοτό εγώ πληρώνω τα μάτια π' αγαπώ!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Ποιος θα φανταζοταν γενικα οτι θεματα οπως το "track of the day" θα κατεληγαν ετσι οπως ξεκινησαν!!


όλα στην ζωή είναι ένας κύκλος φίλε μου , απλά μερικοί χάνονται προσπαθώντας να πάρουνε τις διαστάσεις του και να τον χωρέσουνε σε ένα τετράγωνο


π.σ.1 η περατεία σκοτώνει τους ναυτικούς

π.σ.2 το κάπνισμα βλάπτει σοβαρά τα τσιγάρα

π.σ.3 δεν υπάρχει ευτυχία αν μερικά πράγματα δεν τα γράφεις στα 3 (σου)

καλό πάσχα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Δηλαδή πρέπει να έχει κάποιος άδεια για να δει κάτι στο ίντερνετ; χεχε

Και εγώ που θα ανεβάζω τα αγαπημένα μου τραγούδια, στο φέισμπουκ;

Η πειρατεία σκοτώνει και τις πολυεθνικές εκτός από τους ναυτικούς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
ρε παιδιά μόνο εγώ είμαι ο βλάκας της παρέας και όλοι έχετε καταλάβει ποιό είναι το "πρόβλημα"?

:worry:

Είναι δλδ το youtube παράνομο? Είναι το να παίρνειw την εικόνα που δίνει το youtube και να την παρουσιάζεις αλλού [οπού είναι εμφανές το λογότυπο του youtube] ?!?
Γιατί το TED που αναφέρατε πιο πάνω διαφέρει?
Που μπλέκεται αυτή η αρχή? Δλδ το youtube πληρώνει σε αυτήν την ΑΕΠΙ [πρώτη φορά την ακουσα μόλις τώρα :redface:] για να ανεβάζει τη μουσική?

Τι χάνω ρε παιδιά βοηθήστε λίγο :look::fool::help:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Προσπαθώ να καταλάβω πώς υπάρχει διαφορά μεταξύ του embedding και του linking.
Ανέβασε το "συμβόλαιο" αν δεν εχει σχετικό όρο μέσα που να το απαγορεύει, είμαι περίεργος.
Το πρόβλημα τους είναι ότι η αναπαραγωγή γίνεται από το site, δλδ οι χρήστες πατούν play και κάθονται στο site μας. Στο συμβόλαιο δεν αναγράφει κάτι τέτοιο ... ο υπάλληλος στο τηλέφωνο με ενημέρωσε τι τους ενοχλεί.

Όχι καλή μου! Το TED ανέβασε τα video του δωρεάν για το κοινό! ;)

Ερωτηση κρισεως που θα με δυσαρεστησει αν μου απαντησετε θετικα..
Απαγορευονται και βιντεος απο TED η ισχυει μονο για Tube?
Άμα στο TED πάει ο Σάκης και αρχίσει να τραγουδάει και ο video αυτό μπει στο e-steki, τότε θα έχω πρόβλημα.

δηλαδή θα υπάρχει το τραγούδι απλά ως λινκ ;
Ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top