Μεσημεριανός ύπνος

Κοιμάστε το μεσημέρι;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 111)
  • Ναι, πάντα

  • Όχι, ποτέ

  • Μερικές φορές

  • Θα ήθελα αλλά δεν μπορώ ή δεν προλαβαίνω


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Κοιμάστε καθόλου το μεσημέρι, και αν ναι, συχνά; πόσες ώρες; Αν όχι, γιατί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Κοιμάμαι που και που γιατί βαριέμαι ή νυστάζω. Το αποφεύγω γιατί αφ'ενός χάνω τον χρόνο μου, αφ'ετέρου μετά είμαι σαν κοιμισμένο κοτόπουλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
siesta...:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Ω ναι. Μπορώ να πω ότι τον απολαμβάνω περισσότερο από τον καθιερωμένο.
Όποτε μπορώ, κοιμάμαι το μεσημέρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Δεν υπάρχει καλύτερος ύπνος από τον μεσημεριανό! Καλοκαίρι με μισόκλειστες γρίλιες, την αλμύρα στο δέρμα και τον ήχο των τζιτζικιών είναι μαγεία! Αλλά και τον χειμώνα με τον μουντό καιρό ή, ακόμα καλύτερα, την βροχή να πέφτει έξω από το παράθυρο επίσης τέλειος!

Δυστυχώς τον χειμώνα δεν έχω πολύ συχνά χρόνο για σιέστα. Όταν το καταφέρνω πάντως το ευχαριστιέμαι! Το καλοκαίρι του δίνω και καταλαβαίνει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
2 το μεσημέρι και έξω το έχει στρώσει
Ξυπνάς απλά και χαμογελάς.
Α ρε Καστορίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Το χειμώνα κοιμόμουν Δευτέρα και Παρασκευή το μεσημέρι, που δεν είχα μάθημα το απόγευμα, τις άλλες μέρες δυστυχώς δεν προλάβαινα. Αν είχα προλάβει (σπάνια) να διαβάσω, κοιμόμουν ένα 45λεπτο πάντως. :D

Το καλοκαίρι έχω κάνει τη νύχτα - μέρα, οπότε ξυπνάω μετά τον μεσημεριανό ύπνο. :P

Γενικά μ'αρέσει να κοιμάμαι το μεσημέρι, απλώς λίγο, γύρω στη μία, μιάμιση ώρα το πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Γενικά μ'αρέσει να κοιμάμαι το μεσημέρι, απλώς λίγο, γύρω στη μία, μιάμιση ώρα το πολύ.
Δεν είναι και λίγο 1-1μιση ώρα. Νορμάλ είναι για μεσημεριανό. Κι εγώ τόσο προσπαθώ να κοιμάμαι, αν και μερικές φορές, weekends κυρίως, ρίχνω κάτι επικά 2ωρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Εγω παλι δεν κοιμαμαι τα μεσημερια κι αυτο γιατι στο δωματιο δεν ειμαι μονος.Κανουν τρομερη φασαρια και δεν μπορω να κοιμηθω με τιποτα! Παντως ψαχνοντας βρηκα αρκετους ιστοχορους με πληροφοριες για το μεσυμεριανο υπνο ...Διαβαστε εδω για το ποσο ευεργετικος ειναι ενας υπνακος το μεσημερακι https://www.men24.gr/html/ent/266/ent.11266.asp και ποσο πισω ειναι η Ελλαδα σε σχεση με αλλες χωρες σε αυτο το θεμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Έχω σταματήσει να κοιμάμαι τα μεσημέρια εδώ και χρόνια.. Βέβαια, όταν είναι χειμώνας και έξω βρέχει και δεν έχω κάτι να κάνω, κοιμάμαι οπωσδήποτε.. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orkisious

Νεοφερμένος

Η Χριστοφυλλιά Όρκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Έχω να κοιμηθώ μεσημέρι από τότε που ήμουν μωρό. Το βρίσκω χάσιμο χρόνου και μετά όλη μέρα σέρνομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Κι εγώ θα πάω να πάρω τον μεσημεριανό μου ύπνο στο σεμινάριο....:P
Οι παλιοι λέγανε....
Ο ύπνος θρέφει τα παιδιά κι ο ήλιος τα μοσχάρια.
Πολύ σωστά απαντώ εγώ, μπορεί να μην είμαστε παιδιά μπορεί να μην είμαστε μόσχοι σητευτοί...αλλά μετά το μεσημεριανό ύπνο φράπα το μαγουλάκι και μια ανανέωση την αισθάνεσαι....
Απλά οι ρυθμοί της ζωής και οι συνθήκες πολλές φορές σου στερούν αυτή την απόλαυση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.
δεν κοιμαμαι το μεσημερι γιατι οταν ξυπναω μετα το απογευμα εχω ενα βαρυ κεφαλι και ειμαι ετοιμος να με πιασει ο πονοκεφαλος!!!!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Όταν είχα σχολείο έριχνα κάτι τέλειους ύπνους ως της 7 ξέρω 'γω και μετά διάβαζα παρέα με τον καφέ.
Είχα τα φροντιστήριά μου αργά, μαθηματικά πχ με τον θείο μου ξεκινούσαμε στις 12 το χάραμα, τρελές φάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Μεσημεριανός ύπνος. =/

Σίγουρα κάποιες φορές όταν είμαι πολύ κουρασμένη,ξαπλώνω το μεσημέρι.

Αλλά προσπαθώ να το αποφεύγω γενικά γιατί ξυπνάω πάντα με πονοκέφαλο
και χρειάζεται να πιώ 2 καφέδες μετά για να συνέλθω. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Δεν κοιμάμαι ποτέ το μεσημέρι, μετά τη δουλειά και το φαγητό κατευθείαν στο ίντερνετ.
Παλιότερα, στην πριν ίντερνετ εποχή, διάβαζα εφημερίδα πίνοντας καφέ, και μετά κάποιο βιβλίο.
Έτσι όμως και κοιμηθώ κάποια φορά (μου συμβαίνει ούτε μία φορά το χρόνο που θα είμαι πολύ κουρασμένος), ξυπνώ και δεν μπορώ να συνέλθω, και αργώ πολύ να κοιμηθώ το βράδυ, ίσως και να την βγάλω μέχρι σχεδόν το πρωί, οπότε "σιέστα" δεν έχει ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν κοιμάμαι ποτέ το μεσημέρι, μετά τη δουλειά και το φαγητό κατευθείαν στο ίντερνετ.
Παλιότερα, στην πριν ίντερνετ εποχή, διάβαζα εφημερίδα πίνοντας καφέ, και μετά κάποιο βιβλίο.
Έτσι όμως και κοιμηθώ κάποια φορά (μου συμβαίνει ούτε μία φορά το χρόνο που θα είμαι πολύ κουρασμένος), ξυπνώ και δεν μπορώ να συνέλθω, και αργώ πολύ να κοιμηθώ το βράδυ, ίσως και να την βγάλω μέχρι σχεδόν το πρωί, οπότε "σιέστα" δεν έχει ποτέ.
Και εγώ δεν μπορώ να συνέλθω εύκολα. :/:
Αν με ξυπνήσει κάποιος ή με πρήζει ενώ καλά καλά δεν άνοιξε το μάτι μου την...στρούμφησε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.
και αλλοι ομοιοπαθεις!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
βάλτε κι εμένα μέσα! :) με αρρωσταίνει ο μεσημεριανός ύπνος! :hypno:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Μπράβο παιδιά, και νόμιζα ότι μόνο εγώ ήμουν έτσι !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top