19χρονη διχάζει το διαδίκτυο και την παγκόσμια κοινή γνώμη

*cartoon*

Νεοφερμένος

Ο *cartoon* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
H πεμπτουσία του lifestyle?
Σχήμα οξύμωρο μοιάζει ο τίτλος αλλά δεν είναι έτσι στην περίπτωση της Αναστασίας. Κι αυτό γιατί αλλάζοντας βασικά στοιχεία του εαυτού της με στόχο να πραγματοποιήσει το όνειρο της, άγγιξε την "πνευματική δημιουργία" !

Ποτέ στο παρελθόν η έκφραση «είσαι όμορφη σαν κούκλα» δεν προκαλούσε τόσο ανάμεικτα συναισθήματα. Η 19χρονη διχάζει το διαδίκτυο και τη παγκόσμια κοινή γνώμη.
Στρατιές πιστών ακολούθων μετράει πλέον η 19χρονη Αναστασία Σπάγκινα με τους περισσότερους να μην έχουν αποφασίσει ακόμη εάν αυτό που βλέπουν τους αρέσει ή τους φρικάρει. Το μικροσκοπικό κορίτσι με τα υπέροχα μάτια αποφάσισε μια μέρα να μεταμορφωθεί σε καρτουνίστικο χαρακτήρα Ιαπωνικού animation και σήμερα τα έχει καταφέρει τόσο πολύ ώστε να μοιάζει τουλάχιστον απόκοσμη και εξωπραγματική.

Οι περαστικοί στο δρόμο αρχικά την περνούν για κούκλα και όταν δουν ότι κινείται και μιλάει…με δική της βούληση και όχι με μπαταρίες παγώνουν από τον φόβο τους. Η Αναστασία βέβαια έχει συνηθίσει στις ακραίες αντιδράσεις φρίκης και τρελής αγάπης των συμπατριωτών της Ουκρανών αλλά και των χρηστών του διαδικτύου (μόνο στο Facebook έχει περισσότερους από 10.000 φίλους).

Με μια μέση κυριολεκτικά δαχτυλίδι, μακριά κόκκινα μαλλιά και ατελείωτες βλεφαρίδες, η μικροκαμωμένη Ουκρανή έχει πειστεί τόσο πολύ ότι είναι γιαπωνέζικο καρτούν που άλλαξε το όνομά της σε… Fukkacumi!

Για να τα καταφέρει φυσικά χρειάστηκε πολύ κόπο, εξαντλητικές δίαιτες και ατελείωτες ώρες πειραματισμού μπροστά στον καθρέπτη. Τώρα πια βέβαια μπορεί και παραδίδει ολιγόλεπτα μαθήματα μακιγιάζ –για όσα κοριτσάκια θέλουν να της μοιάσουν- στο διαδίκτυο αν και η ίδια παραδέχεται πως για ένα τέλειο αποτέλεσμα χρειάζεται περίπου 30 λεπτά μακιγιαρίσματος σε κάθε μάτι!

Πληροφορίες ωστόσο θέλουν την εμμονή της Ουκρανής να μοιάσει σε καρτούν τόσο έντονη ώστε να ετοιμάζεται για χειρουργείο προκειμένου να αλλάξει το σχήμα των ματιών της, τα οποία θα τα ήθελε πιο στρογγυλά.

Μπορείτε ελεύθερα να φρικάρετε ή να την ερωτευτείτε ;)

Πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Καλα,τι αλλο μενει να δουμε πια??:hmm: αυτο ειναι αρρωστια,πως εγινε ετσι η κοπελα? :ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*cartoon*

Νεοφερμένος

Ο *cartoon* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Έχω προσωπική επικοινωνία μαζί της γιατί κι εγώ προσπαθώ να γίνω σαν το avatar μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Έχω προσωπική επικοινωνία μαζί της γιατί κι εγώ προσπαθώ να γίνω σαν το avatar μου :)
σοβαρα μιλας τωρα?? :hmm: πως ειναι δυνατον να γινεις σαν το avatar?? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Ο τίτλος είναι άστοχος. Η πεμπτουσία του cosplay έπρεπε να λέγεται το νήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*cartoon*

Νεοφερμένος

Ο *cartoon* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Εξαρτάται την οπτική και την προσέγγιση, μπορείς να το πεις κι έτσι στην "ρηχή" αντιμετώπιση, ίσως και μιμητισμό ακόμη, εξαρτάται πως επεξεργάζεται ο νους του καθενός :)
Για κάποιους άλλους είναι τρόπος ζωής, άστους λοιπόν να το χαρακτηρίσουν όπως το νοιώθουν αυτοί, που δημιούργησαν άλλωστε και το...νήμα!

πως ειναι δυνατον να γινεις σαν το avatar??
Με τα μάτια θα δυσκολευτώ, περιμένω την Αναστασία να στρογγυλέψει πρώτα τα δικά της....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Τεσπά, εγώ δε πείθομαι πως η pic είναι αληθινή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Μια χαρά αληθινή είναι, με τεράστιους φακούς, ψεύτικες βλεφαρίδες και ο,τι έχω στο νεσεσέρ μου μπορώ να κάνω οποιονδήποτε έτσι σε λιγότερο από μισή ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Δεν αποκλείω τίποτα πια σ'αυτή τη ζωή..Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια ή ψέματα..Πάντως μια μέρα είδα στη TV μια κοπέλα (πάλι απ'την Ουκρανία νομίζω) που είχε κάνει διάφορες εγχειρήσεις για να μοιάζει στην barbie και ντυνόταν σαν τα επαγγέλματά της(ξέρετε, η barbie γιατρός κτλ).. Ήταν ολόιδα με τις κούκλες μου..
Όπως και να χει όπως λέει και η Άννα είναι πραγματικά αρρώστια..! Όχι μόνο το να γίνεις έτσι αλλά ακόμα και να μπεις στη διαδικασία να μοιάσεις έστω κ λίγο με κούκλα/barbie/animation....μην σας πω ότι ακόμα και να σου περάσει για δευτερόλεπτα απ'το μυαλό ότι θα μπορούσες να είσαι έτσι δεν είναι φυσιολογικό...
Και Christinelle μου όσο ταλέντο και να έχεις στο make up δεν νομίζω ότι μπορείς να πετύχεις τέτοιο αποτέλεσμα..(αν φυσικά είναι αληθεινό που δεν αμφιβάλλω και πολύ με την τρέλα και τα κολλήματα και τα κομπλεξ που έχουν πολλές κοπέλες σήμερα..):/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Έχω δει κατά καιρούς μεταμορφώσεις στο youtube (πχ dope2111) αλλά αυτό είναι τρομακτικό. Το κακό είναι ότι αυτή η κοπέλα μου βγάζει ένα κενό, ίσως να τα κάνει για να την προσέξουν. Δεν ξέρω. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Να κάνω τόσο λεπτή μύτη δεν μπορώ, όχι (αμα μπορούσα θα το είχα ήδη κάνει στον εαυτό μου και δεν θα έτρεχα σε πλαστικούς). Ομως τα μάτια μπορώ να τα κάνω και μην με προκαλείτε γιατί θα πάρω φακούς και βλεφαρίδες μόνο και μόνο για να το αποδείξω. Μην με βάζετε σε έξοδα.
Τώρα που το σκέφτομαι, είναι καλή ιδέα για τις απόκριες. Ισως τελικά να θέλω να με βάλετε σε έξοδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sal Paradise

Δραστήριο μέλος

Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πιλότος. Έχει γράψει 626 μηνύματα.
H πεμπτουσία του lifestyle?
η πεμπτουσια της ματαιοδοξιας...
παιδια η ανθρωπινη ομορφια συνισταται απο το μυστηριο,την απλοτητα και τα ψεγαδια!μαυτα αγαπαμε,μαυτα ερωτευομαστε και αυτα ελκυουν στην τελικη.


υ.γ. παρωδια του cosplaying η κοπελια.απο τα πιο κακογουστα αστεια της συγχρονης εποχης!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Eγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δεν σας αρέσει, μακιγιαζ είναι και βγαίνει. Σιγά το πράμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Eγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δεν σας αρέσει, μακιγιαζ είναι και βγαίνει. Σιγά το πράμα.

γιατι κατω απο ολο το μακιγιαζ βρισκεται ενα ψυχικά διαταραγμένο άτομο, ισως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.

Και τώρα η κρίσιμη ερώτηση, αγόρια και κορίτσια του φόρουμ.

Την πηδάς, για δε την πηδάς?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.

Και τώρα η κρίσιμη ερώτηση, αγόρια και κορίτσια του φόρουμ.

Την πηδάς, για δε την πηδάς?




την πιανεις απο το χερι και την πας σε ενα ωραιο μερος,
οπου καλοι κυριοι με λευκες ποδιες
θα την βοηθησουν να ξεπερασει τα παιδικά της τραυματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*cartoon*

Νεοφερμένος

Ο *cartoon* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
αυτή η κοπέλα μου βγάζει ένα κενό
Φυσικό είναι, όπως γράφει πολύ σωστά ο ReDeM παρακάτω, της λείπουν τα ψεγάδια, τα ανθρώπινα χαρακτηριστικά δηλαδή, αυτά που μας κάνουν δίχως σκέψη να νοιώθουμε σαν άτομα στα πλαίσια μιας κοινότητας οικείοι μεταξύ μας.
Κοιτάζοντας όμως τις φωτογραφίες της μερικές φορές και πιο προσεκτικά, θα δεις το κενό να δίνει τη θέση του σε μια έκφραση που μπορεί και να λατρέψεις! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ορίστε, εδώ μπορείτε να δείτε καλύτερα πως το προσωπό της είναι μια χαρά όμορφο και φυσιολογικό και απλά η ψευδαίσθηση δημιουργείται με makeup, φακούς και βλεφαρίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Όντως, όλο μακιγιάζ είναι τελικά, έχεις δίκιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*cartoon*

Νεοφερμένος

Ο *cartoon* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Όντως, όλο μακιγιάζ είναι τελικά, έχεις δίκιο.
Μπράβο Gilda, το έπιασες αμέσως το νόημα, το μακιγιάζ κάνει όλη την δουλειά, γι αυτό και η Aναστασία στο βιντεάκι που υπάρχει στο πρώτο μου μήνυμα, δείχνει με υπομονή πως γίνεται η μεταμόρφωση!
Βέβαια, όποια καταφέρει να γίνει έτσι να μη παραλείψει να μου στείλει φωτογραφία της, θα το εκτιμήσω ιδιαίτερα! :)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top