[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
σημερα πηγα και πηρα το σιδερο για μπουκλες αλλα αρχισανε ολες οι γνωστες μου να μου λενε οτι το αλλο ειναι καλυτερο :confused:
και γω σπαστα μαλια εχω και ηθελα κατι για να μην τα ισιωνω συνεχεια να τα κανω ετσι για αλλαγη να φαινονται καπως ατημελητα, ξερεις να μην ειναι αυτο το στημενο μπουκλες..
λεω να κανω μια δοκιμη αυριο να δω αν τα καταφερω.. σ'ευχαριστω παντως:)

πς. αν εχεις καποια συβλουλη να μου δωσεις θα το ηθελα πολυ, πρωτη φορα θα το χρησιμοποιησω, εχω παρει και ενα σπρευ που λεει οτι προστατευει τα μαλια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
προσωπικα πλεον χρησιμοποιω αυτο της belissima και για μπουκλες και για ισιωμα, για μενα ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει.




για μενα τα χειροτερα ισιωτηρια-ψαλιδια για μπουκλες ειναι της babyliss. δε κανουν τιποτα στο μαλλι μου ισως επειδη εχω και χοντρη τριχα και πολλυ μαλλι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
λοβ μου μπορεις να μου δωσεις το μοντελο? ειχε ενα της bellisima εκει που πηγα αλλα δεν ξερω αν ειναι το ιδιο.. δεν το ανοιξα το δικο μου γιατι προβληματιζομαι μπας και το δυο σ'ενα με βολεψει πιο πολυ τελικα.. δηλ. να μπορω και να ισιωσω και να κανω και μπουκλα. να σημειωσω οτι το μαλλι μου ειναι λιγο κατω απο τους ωμους και σκαλες κομμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
χμ αν πας στο καταστημα και ζητησεις απο τη πωλητρια το σιδερο για μπουκλες και ισωμα της bellissima imetec, αυτο θα σου δωσει. προσφατα βγηκε και το καινουριο ανενωμενο σιδερο που φτρανει ως 230 βαθμους.
90 ε νομιζω μου το πηρε ο αι-βασιλης εμενα παντως! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
σημερα πηγα και πηρα το σιδερο για μπουκλες αλλα αρχισανε ολες οι γνωστες μου να μου λενε οτι το αλλο ειναι καλυτερο :confused:
και γω σπαστα μαλια εχω και ηθελα κατι για να μην τα ισιωνω συνεχεια να τα κανω ετσι για αλλαγη να φαινονται καπως ατημελητα, ξερεις να μην ειναι αυτο το στημενο μπουκλες..
λεω να κανω μια δοκιμη αυριο να δω αν τα καταφερω.. σ'ευχαριστω παντως:)

πς. αν εχεις καποια συβλουλη να μου δωσεις θα το ηθελα πολυ, πρωτη φορα θα το χρησιμοποιησω, εχω παρει και ενα σπρευ που λεει οτι προστατευει τα μαλια..

δεν θελω να σε απογοητευσω, αλλα μη περιμενεις και πολλα απο το σπρευ. Εγω ισιωνω τα μαλλια μου σε σχεδον καθημερινη βαση τα τελευταια 4-5 χρονια και το μαλλι μου εχει γινει αρκετα ξηρο και ατιθασο. Με το σιδερο για μπουκλες καταστρεφονται ακομα πιο ευκολα γιατι το κρατας πιο πολυ ωρα στο μαλλι και καιγεται. Το πιο βασικο ειναι να τα κοβεις λιγο πιο συχνα και να μη το χρησιμοποιεις καθημερινα. Εγω προσπαθω να απεξαρτηθω εδω και λιγες βδομαδες με το να αφηνω το μαλλι μου στο φυσικο τους :P

Αν μπορεις να βρεις σιδερο για μπουκλες μαρκας chi παρτο χωρις δευτερη σκεψη. Ειναι λιγο ακριβο αλλα αξιζει! Ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει στην αγορα.

Επειδη το μαλλι σου ειναι σπαστο μπορεις να φτιαξεις υπεροχα κυμματα! Αυτο κανω και εγω τον τελευταιο καιρο που προσπαθω να απαλλαγω απο το καθημερινο ισιωμα.

Καταρχην, ξεκινα απο το λουσιμο
1. βαζε σαμπουαν μονο στις ριζες και οχι σε ολο το μαλλι
2. conditioner μονο στις ακρες και ποτε στις ριζες
3. οχι καθημερινο λουσιμο (καθε 2 μερες ειναι καλα). Φορα καποιο σκουφακι για να μη βρεχονται οταν κανεις μπανιο

μετα το λουσιμο:
1. κρεμα για ισιωμα
2. αφρο (ξεκινας απο την ριζα και καταληγεις στις ακρες)
3. τα αφηνουμε να στεγνωσουν μονα τους και χρησιμοποιουμε πιστολακι στις ριζες (κρυο αερα)
4. αφου στεγνωσουν βαζουμε λιγο κερι ή pommade για να κρατησουν καλυτερα
5. βαζουμε shine serum για να μειωθει το φριζαρισμα και ετοιμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
τελικα πηρα το bellissima imetec το καινουργιο το οποιο κανει και για βρεγμενα και για στεγνα, μπουκλες και ισιωμα. το χω δοκιμασει χτες για πρωτη φορα και πραγματικα ενθουσιαστικα. πολυ καλο αν και να φανταστεις πρωτη φορα που ασχοληθηκα και το φοβομουνα λιγο, στο πιστολακι δεν εχω προβλημα, αλλα αυτο πρωτη φορα το κανω.

εβαλα αυτο το σπρευ αν και εχει την αισθηση πανω στο μαλλι του αφρου :confused: δηλ. με το που το εβαλα εχει λιγο κολλοδει αισθηση και μετα οτι τα κραταει. δεν ξερω..
τα εκανα πολυ βιαστικα και χωρις πολλα πολλα. παντως το αποτελεσμα που βγηκε ηταν πολυ καλο, μακαρι να μου βγαινουν παντα ετσι.

εχεις δικαιο οσον αφορα την αφη των μαλλιων οτι ειναι πιο ξηρα. δεν τα νιωθεις μαλακα οπως ας πουμε αν τα κανω με το πιστολακι ή αν τα αφησω φυσικα. καθημερινα εγω δεν μπορω να τα κανω οποτε γλυτωσε το μαλλι κατα μια αποψη. λογικα εσυ για να χρησιμοποιεις τοσα προιοντα για ισιωμα θα πρεπει να εχεις αρκετα σγουρο μαλλι:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
δεν ειναι αρκετα σγουρο, ειναι περισσοτερο κυμματιστο, αλλα εχω τραχια-αγρια-χοντρη τριχα και δεν στρωνει με τιποτα. Καπως ετσι μου ειναι το φυσικο οταν τα αφησω να στεγνωσουν μονα τους:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
δεν ειναι αρκετα σγουρο, ειναι περισσοτερο κυμματιστο, αλλα εχω τραχια-αγρια-χοντρη τριχα και δεν στρωνει με τιποτα. Καπως ετσι μου ειναι το φυσικο οταν τα αφησω να στεγνωσουν μονα τους:

Το φυσικό σου μαλλί είναι απίστευτα ωραίο, τέλειο, φανταστικό!!!! :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
ρε συ και γω συμφωνω με φοιμπη:) εγω το πηρα για να τα κανω ετσι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Το φυσικό σου μαλλί είναι απίστευτα ωραίο, τέλειο, φανταστικό!!!! :D:D:D

ειναι πιο μακρυ απο της κοπελας που εβαλα στην φωτο και αν το αφηνω ετσι κυμματιστο μου μπερδευεται παρα πολυ πισω και σπαει η τριχα. Αυτος ειναι ο κυριοτερος λογος που μου την σπαει το κυμματιστο και σγουρο μαλλι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
βρε σακ μου εχεις και δυσκολο νικ:redface: δοκιμασες κανα προιον που χρησιμοποιουν αυτες που εχουν μπουκλες, κατι ειχα ακουσει καποτε οτι βαζουν κατι που μαλακωνει και ξεχωριζει τις μπουκλες τους μετα το λουσιμο.. δεν θυμαμαι κιολας τι ηταν ακριβως..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ειναι πιο μακρυ απο της κοπελας που εβαλα στην φωτο και αν το αφηνω ετσι κυμματιστο μου μπερδευεται παρα πολυ πισω και σπαει η τριχα. Αυτος ειναι ο κυριοτερος λογος που μου την σπαει το κυμματιστο και σγουρο μαλλι!

βρε σακ μου εχεις και δυσκολο νικ:redface: δοκιμασες κανα προιον που χρησιμοποιουν αυτες που εχουν μπουκλες, κατι ειχα ακουσει καποτε οτι βαζουν κατι που μαλακωνει και ξεχωριζει τις μπουκλες τους μετα το λουσιμο.. δεν θυμαμαι κιολας τι ηταν ακριβως..:(

Mια μικρη ποσοτητα αφρου σε βρεγμενα μαλλια βοηθαει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
ναι οντως!! αλλα βρε νεραιδα μου υπαρχει ειμαι σιγουρη καποιο προιον που χρησιμοποιουν αυτες που εχουν σγουρο και ατιθασο μαλλι... ρε σεις δεν εχει καμια σγουρομαλλου εδω μεσα να μας διαφωτισει????:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εγω εγω!! εχω αφανα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ναι οντως!! αλλα βρε νεραιδα μου υπαρχει ειμαι σιγουρη καποιο προιον που χρησιμοποιουν αυτες που εχουν σγουρο και ατιθασο μαλλι... ρε σεις δεν εχει καμια σγουρομαλλου εδω μεσα να μας διαφωτισει????:P

Εγω καρδια μου εχω σγουρα μαλλια και οταν δεν τα ισιωνω βαζω λιγο αφρο και τα στεγνωνω με φυσουνα...
Η μητερα μου που εχει πιο σγουρα μαλλια απο τα δικα μου, με πολυ χοντρη τριχα (εξου και οτι τα αποκαλω σφουγκαριστρα:redface::P) ο αφρος δεν τις κανει απολυτως τιποτα, οποτε χρησιμοποιει μονο τζελ για να μπορεσει να τα κουμανταρει...
Και να ρωτησω κατι...οταν λες ατιθασο τι ακριβως εννοεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
πασο:redface:
παντως ενα λαδακι ειχα δει τον κομμωτη να βαζει σε μια κοπελα μια φορα και τις τα μαλακωσε αλλα παω πασο ειπαμε, διν εχω διν μιλαω:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
πασο:redface:
παντως ενα λαδακι ειχα δει τον κομμωτη να βαζει σε μια κοπελα μια φορα και τις τα μαλακωσε αλλα παω πασο ειπαμε, διν εχω διν μιλαω:redface:

Κοιτα, μια μασκα να κανεις πριν και λιγη σιλικονη(μηπως αυτην εννοεις λαδακι?) να βαλεις αφου τα λουσεις, θα μαλακωσουν αρκετα...
Βεβαια υπαρχουν και ενα σωρο αλλο προιοντα στην αγορα, απλα προσωπικα τα θεωρω περιττα και συνεπως "πεταμενα" χρηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Κορίτσαααα απολαύστε!!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Τέλεια νύχια, αλλά απορώ πως δεν έβγαλε τα μάτια της με αυτά! Φοβερή μουσική και αρκετά καλές οδηγίες, αλλά δεν νομίζω πως πρόκειται για μακιγιάζ που μπορεί να κάνει και κάποια που δεν βάφεται συχνά και δεν ξέρει πολλά πολλά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Κοιτα έτσι όπως το παρουσιάζει βήμα βήμα φαίνεται εύκολο...αλλά δεν νομίζω ότι στην πράξη θα είναι και τόσο ευκολο.
Και γω την ίδια απορία είχα...(αλλά τα νύχια δεν μου αρεσαν!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top