Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 299)
  • Κριός

    Ψήφοι: 21 7.0%
  • Ταύρος

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Δίδυμοι

    Ψήφοι: 30 10.0%
  • Καρκίνος

    Ψήφοι: 28 9.4%
  • Λέων

    Ψήφοι: 25 8.4%
  • Παρθένος

    Ψήφοι: 22 7.4%
  • Ζυγός

    Ψήφοι: 29 9.7%
  • Σκορπιός

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Τοξότης

    Ψήφοι: 16 5.4%
  • Αιγοκερως

    Ψήφοι: 27 9.0%
  • Υδροχόος

    Ψήφοι: 33 11.0%
  • Ιχθεις

    Ψήφοι: 20 6.7%

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ναι αυτό. Μπορεί και να μη σου βγάζει καμία (μου έχει τύχει), να σου βγάζει μόνο θετικές ή μόνο αρνητικές. Στους περισσότερους βγάζει και θετικές και αρνητικές, οπότε εκεί έχει σημασία αν είναι πιο πολλές οι θετικές ή οι αρνητικές. :)

Ναι, σ' ευχαριστώ, μετά το κατάλαβα και ξέχασα να το κάνω έντιτ.
Εμένα μου έβγαλε 6 όψεις εκ των οποίων η μία μόνο ήταν αρνητική.:worry:
Ντάξει καλά τα λέει πάντως. 8)

μουαχχ ΧΔ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liza_Korniza

Νεοφερμένος

Η Liza_Korniza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Κάποιος είχε αναφέρει πως έχουν γίνει μόδα οι Κριοί με τους Παρθένους.
Αυτό συμβαίνει επειδή είναι καρμικά ζώδια, τα άκρως αντίθετα δηλαδή ;)

Εγώ είμαι Παρθένος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
ναι αλλα γιατι δεν παρατηρειται σε αλλα "αντιθετα" ζωδια, (εγω τουλαχιστον δεν το χω δει) οπως για παραδειγμα σκορπιος-ταυρος? τα ζευγαρια που ξερω κριος-παρθενος να σημειωσω οτι εχουν μακροχρονιες σχεσεις, δεν εντυπωσιαστηκαν δηλαδη απλα με τη διαφορετικοτητα και τους τυλιξε το παθος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αν ο Παρθένος είναι leader, και η Κριός follower (disciple), δηλαδή τα αντίθετα απ'οτι γράφουν τα βιβλία, πράγμα σπάνιο να συμβεί, τότε ταιριάζουν αυτοί οι δυο.

A γεια σου!
Συμβαινει αυτο ακριβως...
Ακομα και στις φιλικες σχεσεις...
Σπανιο πραγμα βεβαια οπως ειπωθηκε, γιατι ακομα και εαν ο Κριος ακολουθει, καποια στιγμη ειναι πολυ πιθανον να "επαναστατησει"...
Ενιγουει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Σπανιο πραγμα βεβαια οπως ειπωθηκε, γιατι ακομα και εαν ο Κριος ακολουθει, καποια στιγμη ειναι πολυ πιθανον να "επαναστατησει"...
εγω προτιμω παντως να ειμαι πισω..αλλα φυλακας,..
bodyguard πως το λενε?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liza_Korniza

Νεοφερμένος

Η Liza_Korniza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ναι αλλα γιατι δεν παρατηρειται σε αλλα "αντιθετα" ζωδια, (εγω τουλαχιστον δεν το χω δει) οπως για παραδειγμα σκορπιος-ταυρος? τα ζευγαρια που ξερω κριος-παρθενος να σημειωσω οτι εχουν μακροχρονιες σχεσεις, δεν εντυπωσιαστηκαν δηλαδη απλα με τη διαφορετικοτητα και τους τυλιξε το παθος...

Ο Σκορπιός και ο Ταύρος δεν είναι αντίθετα ζώδια.
Ο Ταύρος είναι αντίθετος με το Ζυγό και πίστεψέ με, γνωρίζω πολλές τέτοιες σχέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
χμμμμ εχεις δικιο! εγω που ειμαι ταυρακι συχνα ελκομαι απο ζυγους, αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν τ βρισκουμε μακροπροθεσμα...
θεωρω οτι μεγαλο μειονεκτημα τους ειναι η ελλειψη ειλικρινειας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lacky

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
χμμμμ εχεις δικιο! εγω που ειμαι ταυρακι συχνα ελκομαι απο ζυγους, αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν τ βρισκουμε μακροπροθεσμα...
θεωρω οτι μεγαλο μειονεκτημα τους ειναι η ελλειψη ειλικρινειας


Δεν ξερω αν θα μπορουσα να τους χαρακτηρισω μη ειλικρινεις, ή υπερβολικους! Το πιο μικρο το φουσκωνουν τοοοοοοοσο πολυ που πραγματικα δεν ξερεις μετα τι να πιστεψεις!:/:

εχω πολλους ζυγους κοντινα μου πρόσωπα και ολοι εχουν το ιδιο ελαττωμα!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Προσωπικά σαν ζυγός δεν δέχομαι ότι δεν είμαι ειλικρινής...:)

Ξέρω καλά τον εαυτό μου. Ποτέ δεν έχω πει ψέματα, ούτε φουσκώνω, ούτε ξεφουσκώνω και πάντα μα πάντα είμαι τόσο ειλικρινής που καμιά φορά ίσως δεν πρέπει....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
χμμμμ εχεις δικιο! εγω που ειμαι ταυρακι συχνα ελκομαι απο ζυγους, αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν τ βρισκουμε μακροπροθεσμα...
Κι εγω τα ιδια, εχω γνωρισει αρκετους, τους ελκω συνηθως εγω(σε αντιθεση με αλλα ζωδια απο τα οποια εγω ελκυομαι) μετα απο ενα σημειο το χανουμε, κατι δε μαρεσει.

θεωρω οτι μεγαλο μειονεκτημα τους ειναι η ελλειψη ειλικρινειας

Διπλωματικοι και κρυψινους ειναι. Ψυχη παρεας, αγαπησιαρηδες, τους αρεσει η καλη ζωη, κανουν καλο κρεβατι αλλα μπορουν να σε φερουν τουμπα ευκολα, παραμυθαδες θα τους ελεγα λογω τρομερης ανασφαλειας που προσπαθουν μετα βιας να κρυψουν.Οι ζυγινες δεν ειναι ετσι, ειναι πιο σταθερες, πιο ευθεις.
Τους ζυγους τους λεω ''ζυγακια'', προτιμω ομως κατι σε ''αρες'' πχ κριαρες:P, λιονταρες:P, τοξοταρες:P, ταυραρες :Pκι αλλα.
Ουτε γω ταιριαζω, μαρεσουν οι πιο συνεπεις αντρες, οι πιο ντομπροι ανθρωποι γενικα, οι πιο δυναμικοι.
Οι παρθενοι αντρες ειναι δυναμικοι?

Προσωπικά σαν ζυγός δεν δέχομαι ότι δεν είμαι ειλικρινής...:)

Ξέρω καλά τον εαυτό μου. Ποτέ δεν έχω πει ψέματα, ούτε φουσκώνω, ούτε ξεφουσκώνω και πάντα μα πάντα είμαι τόσο ειλικρινής που καμιά φορά ίσως δεν πρέπει....:hmm:

Εσυ σιωπη, τωρα μιλανε οι πειρες.
Εχεις τρεις στη σειρα.
:P:P:P
Μαλλον θα χεις καλο ωροσκοπο, ψαξτο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Δεν ξερω αν θα μπορουσα να τους χαρακτηρισω μη ειλικρινεις, ή υπερβολικους! Το πιο μικρο το φουσκωνουν τοοοοοοοσο πολυ που πραγματικα δεν ξερεις μετα τι να πιστεψεις!:/:

εχω πολλους ζυγους κοντινα μου πρόσωπα και ολοι εχουν το ιδιο ελαττωμα!:hmm:
Έλα ρε συ. Το μόνο ελάττωμα που έχουν οι ζυγοί είναι ότι είναι ρεαλιστές όσο δεν πάει κι ότι ζυγιάζουν τα πράματα μέχρι αηδίας.
Ουφ τι θέλω κι ασχολούμαι με ζώδια; Θα ξεχάσω κι αυτά που (υποτίθεται ότι) ξέρω :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Ρε παιδιά, τι είναι αυτά που λέτε;

Μας μειώνετε και μας προσβάλετε χωρίς λόγο...:confused:

Δεν είμαστε όλοι το ίδιο. Κουλάρετε δεσποινίδες μου! :P

Ο αρσενικός ζυγός με ποιο ζώδιο ταιριάζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lacky

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Μαλλον θα χεις καλο ωροσκοπο, ψαξτο.:)


Σίγουρα, ζυγος και ειλικρινής δεν γίνεται!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Σίγουρα, ζυγος και ειλικρινής δεν γίνεται!! :P

Αποκλείεται αυτό που λες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ρε παιδιά, τι είναι αυτά που λέτε;

Μας μειώνετε και μας προσβάλετε χωρίς λόγο...:confused:

Δεν είμαστε όλοι το ίδιο. Κουλάρετε δεσποινίδες μου! :P

Μη μου παρεξηγιέσαι και τρέφω μια ...ιδιαίτερη αδυναμία στους ζυγούς.:P


Τράβα βρες ένα ψαράκι να βρεις γιατρειά
Κατά 99% θα αποτύχει, αλλά αν κάτσει αυτή η μία πιθανότητα, σου αλλάζει τη ζωή! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lacky

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Αποκλείεται αυτό που λες. :P

Τουλάχιστον όσους έχω γνωρίσει εγώ έτσι είναι! Υπερβολικοί σε όλα τα λεγομενα τους, μιλάνε με βάση το συμφέρον τους!!

Οχι οτι δεν τους συμπαθώ, τα αγαπάω τα ζυγάκια, αλλα η αλήθεια να λέγεται!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ουφ τι θέλω κι ασχολούμαι με ζώδια; Θα ξεχάσω κι αυτά που (υποτίθεται ότι) ξέρω :P:P

Ελα ντε, το χω πει κι εγω αυτο!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Τράβα βρες ένα ψαράκι να βρεις γιατρειά
Κατά 99% θα αποτύχει, αλλά αν κάτσει αυτή η μία πιθανότητα, σου αλλάζει τη ζωή! :hehe:

Επειδή στα ερωτικά εδώ μέσα είσαι ομότιμη καθηγήτρια από όσες δημοσιεύσεις σου έχω διαβάσει, θα το κάνω...;) :D :laugh:

@ mindcircus: Ένας Μητσοτάκης που σας χρειάζεται...:D :D :laugh:

@ lacky: παντού υπάρχει ένας μύθος...;) :P :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top