Ακριβά vs φτηνά ρούχα & παπούτσια

vaggos-mvdr

Νεοφερμένος

Ο vangelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Γιατι δεν λες:

Αν δω κατι καλό και μου αρεσει θα το παρω ασχετα αν ειναι ακριβό ή φτηνό?

Ναι αυτο .;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Λες πολλα τα οποια τα βγαζεις απο το μυαλο σου .
Ειπα οτι δεν ισχυει η καλη και κακη αγορα για μενα με βαση τα χρηματα και οχι το προιον . Αν δω κατι ακριβο και μου αρεσει θα το παρω ασχετα αν ειναι καλη η κακη αγορα.
Οταν λεω ειναι και θεωρειται ειναι ακριβος το ιδιο για μενα .
Εχω παραπολυ καλο γουστο τι οποιο το καλλιεργω απο μικρος . Μηπως εσυ εισαι συνηθισμενος στα μετρια ? γιατι εμενα μου αρεσουν παντα τα καλυτερα.Σκεψου κατι που εχω πει : αν κατι ειναι ακριβο και δεν ειναι καλο τοτε δεν θα το αγορασει κανεις και μετα θα εξαφανιστει .
Η τελευταια παραγραγος ειναι θεωριες σου.

Βαγγο φίλε μου κοίταξε να δεις.
Δε θέλω να το παίξω ψωνάρα αλλά κι εγώ έχω μια χαρά γούστο. Ψωνίζω από τα Zara, που έχει μοδάτα ρούχα, που ταιριάζουν στο σωματότυπό μου και ταυτόχρονα είναι σχετικά φθηνά. Έχω ένα τζίν DSquared2 και πραγματικά προτιμώ τα Zara μου. Γι'αυτό άσε τα φληναφήματα κατά μέρους. Το στίλ δεν συνεπάγεται το ακριβό, μουράτο, χλιδάτο, ακριβό ντυσιματάκι. Μια χαρά είναι και οι μέτριες τιμές. Έχουν και γούστο και ποιότητα. Αν θες εσύ να στάζεις, λέμε τώρα, ενα 100άρικο+ για ένα φανελάκι D&G πρόβλημά σου. Αλλά πρόσεχε...

Φιλικά πάντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Λες πολλα τα οποια τα βγαζεις απο το μυαλο σου .
Ειπα οτι δεν ισχυει η καλη και κακη αγορα για μενα με βαση τα χρηματα και οχι το προιον . Αν δω κατι ακριβο και μου αρεσει θα το παρω ασχετα αν ειναι καλη η κακη αγορα.
Οταν λεω ειναι και θεωρειται ειναι ακριβος το ιδιο για μενα .
Εχω παραπολυ καλο γουστο τι οποιο το καλλιεργω απο μικρος . Μηπως εσυ εισαι συνηθισμενος στα μετρια ? γιατι εμενα μου αρεσουν παντα τα καλυτερα.Σκεψου κατι που εχω πει : αν κατι ειναι ακριβο και δεν ειναι καλο τοτε δεν θα το αγορασει κανεις και μετα θα εξαφανιστει .
Η τελευταια παραγραγος ειναι θεωριες σου.
Να σε ρωτησω κατι? πες οτι αγοραζεις ενα πανακριβο σκακι που για σενα αξιζει και θεωρειται ενα απο τα καλυτερα που υπαρχουν . Αν το εβλεπα εγω και ελεγα τι αηδια ειναι αυτη και οτι δεν αξιζει τα λεφτα του και οτι στην μιση τιμη περνεις καλυτερο εσυ δεν θα με ελεγες τρελο που το σχολιαζω χωρις ξερω την αξια του και γιατι θα μπορουσε να κανει τοσο? δεν θα ημουν βλακας αν το σχολιαζα χωρις να το ηξερα?
Λοιπον ο χρηστης Lorien σου εγραψε κατι για την προσωπικοτητα σου (κανεις και αλλα φαουλ οπως το να θεωρεις οτι το δικο σου γουστο ειναι καλο και των αλλων που ειναι διαφορετικο οχι,αλλα δεν θα κατσουμε να αναλυσουμε και αυτο το θεμα).Καλο ειναι να το ξαναδιαβασεις και να κανεις μια μικρη προσπαθεια να το καταλαβεις (αν μπορεις γιατι απο οτι εχω καταλαβει,ειτε δεν θες ειτε σε εχουν μαθει απο την οικογενεια να μην ακους κανεναν) τι θελει να σου πει.

Κοιταξε,τοση ωρα σου μιλανε (οχι εγω) καποιο ανθρωποι μεγαλυτερης πειρας και ηλικιας απο εσενα και εσυ δεν λες με τιποτα εστω να ακουσεις τι λενε.Εισαι κολλημενος σε κατι.Ξεκολλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggos-mvdr

Νεοφερμένος

Ο vangelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Λοιπον ο χρηστης Lorien σου εγραψε κατι για την προσωπικοτητα σου (κανεις και αλλα φαουλ οπως το να θεωρεις οτι το δικο σου γουστο ειναι καλο και των αλλων που ειναι διαφορετικο οχι,αλλα δεν θα κατσουμε να αναλυσουμε και αυτο το θεμα).Καλο ειναι να το ξαναδιαβασεις και να κανεις μια μικρη προσπαθεια να το καταλαβεις (αν μπορεις γιατι απο οτι εχω καταλαβει,ειτε δεν θες ειτε σε εχουν μαθει απο την οικογενεια να μην ακους κανεναν) τι θελει να σου πει.

Κοιταξε,τοση ωρα σου μιλανε (οχι εγω) καποιο ανθρωποι μεγαλυτερης πειρας και ηλικιας απο εσενα και εσυ δεν λες με τιποτα εστω να ακουσεις τι λενε.Εισαι κολλημενος σε κατι.Ξεκολλα

Η ηλικια δεν εχει να κανει παντα.
Με αυτην την λογικη εισαι συ κολλημενος .
Ειμαι παραξενος που νομιζω οτι οι ανθρωποι που κρινουν πραγματα που δεν τα ξερουν ειναι ηλιθιοι ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Η ηλικια δεν εχει να κανει παντα.
Με αυτην την λογικη εισαι συ κολλημενος .
Ειμαι παραξενος που νομιζω οτι οι ανθρωποι που κρινουν πραγματα που δεν τα ξερουν ειναι ηλιθιοι ε?
Εσυ αυτην την στιγμη κρινεις ανθρωπους χωρις να ξερεις αμα ξερουν

Αρα .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ειμαι παραξενος που νομιζω οτι οι ανθρωποι που κρινουν πραγματα που δεν τα ξερουν ειναι ηλιθιοι ε?

Tι δεν ξέρουν μωρέέέέέέ;
Τα catwalks και τις πασαρέλες που έχω δει εγώ στο fashion tv και στο world fashion εσύ δεν τα έχεις δει ούτε στον ύπνο σου.
Που ξέρεις ότι και οι άλλοι είναι έτσι "ηλίθιοι";

Ο Χριστός και η Παναγία δηλαδή!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggos-mvdr

Νεοφερμένος

Ο vangelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Εσυ αυτην την στιγμη κρινεις ανθρωπους χωρις να ξερεις αμα ξερουν

Αρα .....

ΟΚ εβαλα ενα ζευγαρι παπουτσια και μια πολυθρονα . Τι ξερεις γι αυτα ? δεν σου λεω να μου πεις τι βλεπεις , αν σου αρεσουν η οχι αλλα τι γνωσεις εχεις πανω σε αυτα για να τα κρινεις ? ΠΧ ξερεις την ποιοτητα? ξερεις πως φτιαχνονται ? που φτιαχνονται ? πιοιος τα εχει σχεδιασει και ποτε ? τι ξερεις πες μου οτιδηποτε και να ειναι αυτο . Εσεις αυτο κανετε . Σχολιαζετε απο αυτο που βλεπετε και τιποτα αλλο , ασε που το γουστο ειναι καλλιεργια και δεν μπορεις να πεις με σιγουρια αν ειμαι εγω κακογουστος η εσεις.
Αν ξερεις καλα κανεις και σχολιαζεις αλλα αν οχι τοτε.....

Tι δεν ξέρουν μωρέέέέέέ;
Τα catwalks και τις πασαρέλες που έχω δει εγώ στο fashion tv και στο world fashion εσύ δεν τα έχεις δει ούτε στον ύπνο σου.
Που ξέρεις ότι και οι άλλοι είναι έτσι "ηλίθιοι";

Ο Χριστός και η Παναγία δηλαδή!!!!!!!!

Πο ρεεε
μιλαω γενικα για ολα τα πραγματα για ολους τους ανθρωπους
κανεις λες και μιλαω σε σενα μονο , λες και συ εισαι μονο εδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
ΟΚ εβαλα ενα ζευγαρι παπουτσια και μια πολυθρονα . Τι ξερεις γι αυτα ? δεν σου λεω να μου πεις τι βλεπεις , αν σου αρεσουν η οχι αλλα τι γνωσεις εχεις πανω σε αυτα για να τα κρινεις ? ΠΧ ξερεις την ποιοτητα? ξερεις πως φτιαχνονται ? που φτιαχνονται ? πιοιος τα εχει σχεδιασει και ποτε ? τι ξερεις πες μου οτιδηποτε και να ειναι αυτο . Εσεις αυτο κανετε . Σχολιαζετε απο αυτο που βλεπετε και τιποτα αλλο , ασε που το γουστο ειναι καλλιεργια και δεν μπορεις να πεις με σιγουρια αν ειμαι εγω κακογουστος η εσεις.
Αν ξερεις καλα κανεις και σχολιαζεις αλλα αν οχι τοτε.....



Πόσα δίνεις γι'αυτή; Ρωτάω εσένα γιατί έχεις μάτι γνώστη ποιότητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggos-mvdr

Νεοφερμένος

Ο vangelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.


Πόσα δίνεις γι'αυτή; Ρωτάω εσένα γιατί έχεις μάτι γνώστη ποιότητας.

Αμα δεν την πιασω στα χερια μου που να καταλαβω την ποιοτητα .
μμμ να κανει κανα 200-250 αν ειναι πλαστικη γιατι πλαστικη φαινεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Αμα δεν την πιασω στα χερια μου που να καταλαβω την ποιοτητα .
μμμ να κανει κανα 200-250 αν ειναι πλαστικη γιατι πλαστικη φαινεται.

Έπεσες πολύ έξω.Δεν γνωρίζεις πολλά επί του θέματος, μάλλον. Και ναι είναι πλαστική ολόκληρη.Πως φαίνεται ότι υπερεκτιμάς τα αντικείμενα μόνο και μόνο επειδή έχουν την ταμπέλα Armani Jeans, LV κτλ.


98ευρώ. Εγώ μέχρι 10 δίνω γι'αυτή την πλαστικούρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggos-mvdr

Νεοφερμένος

Ο vangelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Έπεσες πολύ έξω.Δεν γνωρίζεις πολλά επί του θέματος, μάλλον. Και ναι είναι πλαστική ολόκληρη.Πως φαίνεται ότι υπερεκτιμάς τα αντικείμενα μόνο και μόνο επειδή έχουν την ταμπέλα Armani Jeans, LV κτλ.


98ευρώ. Εγώ μέχρι 10 δίνω γι'αυτή την πλαστικούρα.

Δηλαδη δεν βρικα την τιμη παει να πει οτι δεν ξερω τιποτα?
Εδω πεφτω εξω στα πραγματα τις lv που τα ξερω πολυ καλυτερα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
ΟΚ εβαλα ενα ζευγαρι παπουτσια και μια πολυθρονα
Θα πω μονο για πολυθρονα γιατι τα παπουτσια που λες,δεν τα ειδα

ξερεις την ποιοτητα?
Οχι δεν την ξερω αλλα δεν με ενδιαφερει κιολας.Δεν εχω προβλημα να καθομαι πανω σε μια καμηλοπαρδαλη η σε ενα πλαστικο υφασμα.Πραγματικα αδιαφορο μου ειναι

ξερεις πως φτιαχνονται ?
Ουτε αυτο με ενδιαφερει.Και δηλαδη πως να φτιαχνονται?Που μπορει να οφελησει αυτο για να ειναι καλογουστο η οχι?Εσυ ξερεις πως φτιαχνετε?

που φτιαχνονται ?
Σιγα να μην με ενδιαφερει και τι νοικι πληρωνει ο ιδιοκτητης της εταιριας.Ισχυουν τα ιδια με παραπανω.Ειναι αυτος παραγοντας για να θεωρηθει καλογουστο?

πιοιος τα εχει σχεδιασει και ποτε ?
Τι με ενδιαφερει εμενα ρε?Παμε καλα?Ας το εχει σχεδιασει και ο γυφτος στην γειτονια μου,αμα ειναι καλογουστο ειναι καλογουστο οποιος και να το εχει σχεδιασει.......η ανυπαρκτη προσωπικοτητα σου που λεγαμε προηγουμενος που πρεπει να αρχιζεις να αποκτας σιγα σιγα,θυμασαι?

Σχολιαζετε απο αυτο που βλεπετε και τιποτα αλλο , ασε που το γουστο ειναι καλλιεργια και δεν μπορεις να πεις με σιγουρια αν ειμαι εγω κακογουστος η εσεις.
Εσυ ομως το λες με σιγουρια οτι εμεις ειμαστε κακογουστοι.Φασκεις και αντιφασκεις.Βασικα δεν νομιζω να καταλαβαινεις και πολλα απο την συζητηση.

Φυσικα και σχολιαζω οτι βλεπω.Εγω μια τετοια καρεκλα την εχω για πεταμα.Αφου δεν μπορω να κατσω πανω της γιατι δεν με βολευει.Και απο θεμα γουστου με αφηνει αδιαφορη,δεν εχει κατι που να με ερεθιζει τα γουστα μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggos-mvdr

Νεοφερμένος

Ο vangelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Θα πω μονο για πολυθρονα γιατι τα παπουτσια που λες,δεν τα ειδα


Οχι δεν την ξερω αλλα δεν με ενδιαφερει κιολας.Δεν εχω προβλημα να καθομαι πανω σε μια καμηλοπαρδαλη η σε ενα πλαστικο υφασμα.Πραγματικα αδιαφορο μου ειναι


Ουτε αυτο με ενδιαφερει.Και δηλαδη πως να φτιαχνονται?Που μπορει να οφελησει αυτο για να ειναι καλογουστο η οχι?Εσυ ξερεις πως φτιαχνετε?


Σιγα να μην με ενδιαφερει και τι νοικι πληρωνει ο ιδιοκτητης της εταιριας.Ισχυουν τα ιδια με παραπανω.Ειναι αυτος παραγοντας για να θεωρηθει καλογουστο?


Τι με ενδιαφερει εμενα ρε?Παμε καλα?Ας το εχει σχεδιασει και ο γυφτος στην γειτονια μου,αμα ειναι καλογουστο ειναι καλογουστο οποιος και να το εχει σχεδιασει.......η ανυπαρκτη προσωπικοτητα σου που λεγαμε προηγουμενος που πρεπει να αρχιζεις να αποκτας σιγα σιγα,θυμασαι?


Εσυ ομως το λες με σιγουρια οτι εμεις ειμαστε κακογουστοι.Φασκεις και αντιφασκεις.Βασικα δεν νομιζω να καταλαβαινεις και πολλα απο την συζητηση.

Φυσικα και σχολιαζω οτι βλεπω.Εγω μια τετοια καρεκλα την εχω για πεταμα.Αφου δεν μπορω να κατσω πανω της γιατι δεν με βολευει.Και απο θεμα γουστου με αφηνει αδιαφορη,δεν εχει κατι που να με ερεθιζει τα γουστα μου

Αυτες οι ερωτησεις ενα παραδειγματα που δεν χρειαζονταν να απαντησεις και δεν ειναι μοναδικες ερωτησεις που καποιος θα μπορουσε να σου κανει . Παντως αυτα διαμορφωνουν την τιμη . Εγω δεν ανεφερα το θεμα αισθητικης .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Λες πολλα τα οποια τα βγαζεις απο το μυαλο σου .
Ευχαριστω. Τουλαχιστον δε τα παιρνω μασημενη τροφη απο δηθεν "γνωστες". Απο το μυαλο μας πρεπει να φιλτραρονται ολα, αυτο προσπαθω να σου πω.

Ειπα οτι δεν ισχυει η καλη και κακη αγορα για μενα με βαση τα χρηματα και οχι το προιον . Αν δω κατι ακριβο και μου αρεσει θα το παρω ασχετα αν ειναι καλη η κακη αγορα.
Το ειπες γενικα, που να ξερω τι εννοεις.Αλλά και παλι λαθος κανεις γιατι δε μπορεις να βγαζεις απεξω την τιμη, αφου ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ αντικατοπτριζει την αξια (εστω μεγαλο μερος ) του αντικειμενου.

Οταν λεω ειναι και θεωρειται ειναι ακριβος το ιδιο για μενα .
Ωραια. Αρα το τι ισχυει απο πλευρας ωραιου κ ασχημου, θεωρεις οτι ειναι κατι που το ξερουν μονο οι ειδικοι των οικων μοδας, οποτε πρεπει τυφλα να ακουμε αυτους. Κι αυτοι αληθεια, πως το ξερουν το ωραιο κ το ασχημο ; Απο που το μαθαν ; Βιβλια ; Για σκεψου λιγο τι λες...

Εχω παραπολυ καλο γουστο τι οποιο το καλλιεργω απο μικρος .


...μπα...:sick:

Μηπως εσυ εισαι συνηθισμενος στα μετρια ?
Δλδ το γουστο εχει να κανει με το μετριο σε τιμη και ποιοτητα ; Μηπως τα εχεις μπερδεψει λιγο ; Σου ξαναλεω, αν δεις παλαιοτερα ποστ μου, με τι μου εχει αρεσει κ τι εχω προτεινει, θα καταλαβεις. Γιατι ομως θεωρεις οτι οποιος δε συμφωνει μαζι σου, ειναι συνιθισμενος στα μετρια ; Δλδ, μονο εσυ γνωριζεις το καλο γουστο και μονο εσενα σου αρεσουν τα ποιοτικα ; Μηπως τελικα άλλος φερεται ως γνωστης ενω δεν ειναι ;

γιατι εμενα μου αρεσουν παντα τα καλυτερα.Σκεψου κατι που εχω πει : αν κατι ειναι ακριβο και δεν ειναι καλο τοτε δεν θα το αγορασει κανεις και μετα θα εξαφανιστει .
Και σου απαντησα , οτι αυτο θα συνεβαινε ΕΑΝ ΟΛΟΙ ψωνιζαν με λογικη και οχι επειδη ειναι οι ιδιοι ψωνια και κενοι. Ελπιζω να μην χρησημοποιησεις το ιδιο επιχειρημα αν δεν αντικρουσεις το δικο μου πρωτα...

Να σε ρωτησω κατι? πες οτι αγοραζεις ενα πανακριβο σκακι που για σενα αξιζει και θεωρειται ενα απο τα καλυτερα που υπαρχουν . Αν το εβλεπα εγω και ελεγα τι αηδια ειναι αυτη και οτι δεν αξιζει τα λεφτα του και οτι στην μιση τιμη περνεις καλυτερο εσυ δεν θα με ελεγες τρελο που το σχολιαζω χωρις ξερω την αξια του και γιατι θα μπορουσε να κανει τοσο? δεν θα ημουν βλακας αν το σχολιαζα χωρις να το ηξερα?
Οχι. Γιατι δε θα ηξερα ποιος εισαι και ποσα ξερεις. Δεν ειμαι ξερολας να θεωρω πως αν καποιος αλλος μου πει κατι διαφορετικο, αυτοματως λεει βλακιες. Κανεις εδω αυτο που κατηγορεις εμας δλδ!

Ειμαι παραξενος που νομιζω οτι οι ανθρωποι που κρινουν πραγματα που δεν τα ξερουν ειναι ηλιθιοι ε?
Οχι. Το λαθος σου ειναι που αυτοματως πιστευεις οτι αποκλειεται να ξερει κανενας καλυτερα απο σενα.

ΟΚ εβαλα ενα ζευγαρι παπουτσια και μια πολυθρονα . Τι ξερεις γι αυτα ? δεν σου λεω να μου πεις τι βλεπεις , αν σου αρεσουν η οχι αλλα τι γνωσεις εχεις πανω σε αυτα για να τα κρινεις ? ΠΧ ξερεις την ποιοτητα? ξερεις πως φτιαχνονται ? που φτιαχνονται ? πιοιος τα εχει σχεδιασει και ποτε ? τι ξερεις πες μου οτιδηποτε και να ειναι αυτο . Εσεις αυτο κανετε . Σχολιαζετε απο αυτο που βλεπετε και τιποτα αλλο , ασε που το γουστο ειναι καλλιεργια και δεν μπορεις να πεις με σιγουρια αν ειμαι εγω κακογουστος η εσεις.Αν ξερεις καλα κανεις και σχολιαζεις αλλα αν οχι τοτε.....
Κοιτα, αν δεν εχει δερμα απο δεινοσαυρο, ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ τοσα. Τελος. Η σχεδιαση της εχει μοντερνα ποδια και κλασσικο σχεδιο καθισματος.Πηγε να τα παντρεψει, για μενα δε βγηκε καλο. Αναπαυτικη δε θα ναι ουτε με σφαιρες. Ειναι για διακοσμιση. Οκ. Αλλά δεν εχει μια πολυθρονα τοση ομορφια ωστε να ειναι αρκετα διακοσμητικη μεσα σε ενα σπιτι. Και για τετοια τιμη βρισκεις καλυτερη διακοσμιση. Κι αν καποια υπαρχει (οκ μπορει να υπαρχει), σιγουρα δεν ειναι αυτη που εβαλες! Επομενως θα δωσει καποιος 7000, να παρει κατι που ΤΟΥ ΛΕΝΕ οτι ειναι αριστοκρατικο και εργο τεχνης κλπ.

Πο ρεεε μιλαω γενικα για ολα τα πραγματα για ολους τους ανθρωπους
κανεις λες και μιλαω σε σενα μονο , λες και συ εισαι μονο εδω
Μα μεσα σε ολους ειναι ΚΑΙ εκεινη, οποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggos-mvdr

Νεοφερμένος

Ο vangelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Λοιπον παιδια το θεμα εχει ξεφυγει και γι αυτον τον λογο δεν προκειται να το συνεχισω αλλο . Αυτο ειναι το τελευταιο μυνημα που γραφω.
Ας κανει ο καθενας οτι θελει , εγω θα συνεχισω ετσι ακριβως οπως ειμαι και δεν προκειται να αλλαξω με ολες αυτες τις βλακειες που ακουγονται εδω και μερες . Δεν ειναι ολοι το ιδιο μαθημενοι . Εμενα μου αρεσουν τα λεφτα , μου αρεσει η πολυτελεια , μου αρεσει να εχω πραγματα που οι αλλοι δεν εχουν , θελω να περνω παντα το καλυτερο το ακριβοτερο και το πιο σημαντικο δεν μου αρεσει η φτηνια .
Εσεις να καντετε οτι θελετε . Θελετε φτηνα ασημαντα πραγματα για τα οποια δεν νοιαζεται κανεις και δεν εχουν καμια αξια ? δικο σας προβλημα .
Θελετε ακριβα παλι δικο σας . Δεν ξερω με τι ανθρωπους μιλαω , παντως θα μου εχει τυχει καμια φορα στο σχολειο κανα παιδι φτηνιαρης με ρουχα που δεν τα βαζω ουτε για να παω στο περιπτερο του οποιου ολα τα ρουχα μαζι με την ντουλαπα να κανουν οσο η ζωνη μου να με σχολιασει χωρις φυσικα να του δωσω καμια σημασια γιατι σιγα μην δινω σημασια σε καθε λετσο που ειναι για γελια . Εγω δυο πραγματα εδειξα τα οποια ειναι απο τα πιο φοβερα στο ειδος τους και αν εσεις δεν ειστε σε θεση να τα εκτιμησετε ειναι δικο σας προβλημα . Μπορει καποτε να φτασετε στο επιπεδο τους και να σας αρεσουν . Αλλωστε δεν ειναι τα καλα πραγματα για ολους αλλα για πολυ λιγους .
Αντε λογικοι ! Bye bye
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Λοιπον παιδια το θεμα εχει ξεφυγει και γι αυτον τον λογο δεν προκειται να το συνεχισω αλλο . Αυτο ειναι το τελευταιο μυνημα που γραφω.
Θα μας λείψεις.Να περνάς καλά!
Εμενα μου αρεσουν τα λεφτα , μου αρεσει η πολυτελεια , μου αρεσει να εχω πραγματα που οι αλλοι δεν εχουν , θελω να περνω παντα το καλυτερο το ακριβοτερο και το πιο σημαντικο δεν μου αρεσει η φτηνια .
Όπως λέει και ο Μπουσκάλια "Ο άνθρωπος που χρησιμοποιεί πολύ το εγώ, αντιμετωπίζει μεγάλο πρόβλημα". :/: Τι διαβάζω Παναγία μου. :worry:
Δεν ξερω με τι ανθρωπους μιλαω , παντως θα μου εχει τυχει καμια φορα στο σχολειο κανα παιδι φτηνιαρης με ρουχα που δεν τα βαζω ουτε για να παω στο περιπτερο του οποιου ολα τα ρουχα μαζι με την ντουλαπα να κανουν οσο η ζωνη μου να με σχολιασει χωρις φυσικα να του δωσω καμια σημασια γιατι σιγα μην δινω σημασια σε καθε λετσο που ειναι για γελια .
Είναι κρίμα που κρίνεις τους ανθρώπους από τα ρούχα.Το ρολόι μου κοστίζει 379 ευρώ αν παρω και 3-4 LV, με κάνεις παρέα ε; :confused:
Εγω δυο πραγματα εδειξα τα οποια ειναι απο τα πιο φοβερα στο ειδος τους και αν εσεις δεν ειστε σε θεση να τα εκτιμησετε ειναι δικο σας προβλημα .
Δεν είναι τα πιο φοβερά, believe me! Άνοιξε τα ματάκια σου...
Μπορει καποτε να φτασετε στο επιπεδο τους και να σας αρεσουν .
Ελπίζω να μη φτάσω ποτέ σ'αυτό το επίπεδο! Ε καλέ Θεούλη; :D
Αλλωστε δεν ειναι τα καλα πραγματα για ολους αλλα για πολυ λιγους .
Άλλο καλό, άλλο ακριβό.Αλλά details. Eδώ δεν ξέρουμε άλλα κι άλλα που είναι πιο βασικά.
Αντε λογικοι ! Bye bye
Άντε μπάι.Μπορεί να ιδωθούμε σε καμία επίδειξη του Karl Lagerfeld όταν φτάσω το επίπεδό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ας κανει ο καθενας οτι θελει , εγω θα συνεχισω ετσι ακριβως οπως ειμαι και δεν προκειται να αλλαξω με ολες αυτες τις βλακειες που ακουγονται εδω και μερες . Δεν ειναι ολοι το ιδιο μαθημενοι . Εμενα μου αρεσουν τα λεφτα , μου αρεσει η πολυτελεια , μου αρεσει να εχω πραγματα που οι αλλοι δεν εχουν , θελω να περνω παντα το καλυτερο το ακριβοτερο και το πιο σημαντικο δεν μου αρεσει η φτηνια .
Aρα με λιγα λογια, εισαι κακοαναθρεμενος, καλομαθημενος, κ ψωνισμενος. Και σου αρεσουν πραγματα κ πολυτελειες χωρις καν να ξερεις γιατι.

Θελετε φτηνα ασημαντα πραγματα για τα οποια δεν νοιαζεται κανεις και δεν εχουν καμια αξια ? δικο σας προβλημα .
Καλυτερα να μη χρησημοποιεις λεξεις των οποιων δεν ξερεις την σημασια. Οπως τη λεξη "αξία"....

Δεν ξερω με τι ανθρωπους μιλαω , παντως θα μου εχει τυχει καμια φορα στο σχολειο κανα παιδι φτηνιαρης με ρουχα που δεν τα βαζω ουτε για να παω στο περιπτερο του οποιου ολα τα ρουχα μαζι με την ντουλαπα να κανουν οσο η ζωνη μου
Μα εσυ ελεγες οτι δεν εχεις φραγκα. Αποφασισε....:whistle:

να με σχολιασει χωρις φυσικα να του δωσω καμια σημασια γιατι σιγα μην δινω σημασια σε καθε λετσο που ειναι για γελια .
Βλεπεις ποσο ρηχος εισαι ; Κρινεις την αξια ενος ανθρωπου απο το αν φοραει φθηνα ρουχα. Αλλο ενα παιδι κατεστραμενο απο κακους γονείς....το ξαναλεω...ειναι κριμα...

Εγω δυο πραγματα εδειξα τα οποια ειναι απο τα πιο φοβερα στο ειδος τους και αν εσεις δεν ειστε σε θεση να τα εκτιμησετε ειναι δικο σας προβλημα . Μπορει καποτε να φτασετε στο επιπεδο τους και να σας αρεσουν .
Συγνωμη αλλα για μενα ειναι ΠΤΩΣΗ να παρω τετοια πραγματα, οποτε προτιμω το επιπεδο μου να ανεβαινει. Φυσικα και θα παρω και κατι ακριβο αν μαρεσει κ αξιζει. Αλλά ξερω για ποιο λογο το αγοραζω. Οχι σαν εσενα που το αγοραζεις επειδη σου ειπαν οτι ειναι "φοβερο", επειδη "θες να εχεις πραγματα που αλλοι δεν εχουν". Εισαι τραγικος και το πιο τραγικο ειναι οτι δε το καταλαβαινεις ποσο ρηχο ειναι.

Αλλωστε δεν ειναι τα καλα πραγματα για ολους αλλα για πολυ λιγους .
Αντε λογικοι ! Bye bye
Να σου υπενθυμισω οτι για το χαλι που υπηρχε κ υπαρχει στον πλανητη, ευθυνονται οι πολυ πλουσιοι και ισχυροι κ φιλοδοξοι κ φιλοχρηματοι. Οπότε τραβα σε παρακαλω και ανοιξε κανα βιβλιο να γεμισεις με κατι μεσα σου χρησιμο, γιατι εγω βλεπω ενα κενο κακομαθημενο παιδι, που υποτιμα τους γυρω του για να νιωσει καλυτερα για τον εαυτο του. Προλαβαινεις. 16 εισαι. Ξυπνα.
Παραλογε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Εισαι 17 χρονων η μηπως πιο μικρος?

Παντως η μεγαλυτερη βλακεια που εκανα ηταν που καθισα και προσπαθησα να μιλησω μαζι σου

Τεσπα αγορακι μου,αν σου συμβει κανενα ξαφνικο (και με την πτωχευση που λενε) και αναγκαστεις να βγεις στον εξω κοσμο (γιατι ειμαι σιγουρος οτι εσυ και στ 40 και στα 50 στον δικο σου παραμιθενιο κοσμο θα ζεις) θα ηθελα να ειμαι απο μια ακρη να σε βλεπω και να γελαω μαζι σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Τα ακριβά πράγματα δεν είναι απαραιτήτως και τα καλύτερα. Πέρα από αυτό ακόμα και αν θεωρούνται τα καλύτερα με βάση την μόδα της εποχής ή άλλα πιο κλασσικά μέτρα σύγκρισης, αυτό οπωσδήποτε δεν τα κάνει την καλύτερη αγορά, γιατί εξαρτάται πάντα για τι θες κάτι - πχ στο σπίτι της μητέρας μου στο μεγάλο μπάνιο υπάρχει ένας ανοξείδωτος νεροχύτης που για πάγκο έχει αμμοβολισμένο γυαλί και πίσω του καθρέφτη: είναι φοβερά εντυπωσιακό, αλλά το χρησιμοποιούν μόνο οι ξένοι γιατί εμείς βαριόμαστε να σκουπίζουμε τρεις ώρες μετά τα νερά από παντού για να μη μείνουν σημάδια! :P

Επιπλέον, Βάγγο, αν θες να δουλέψεις ως αρχιτέκτονας θα πρέπει οπωσδήποτε να αλλάξεις νοοτροπία γιατί αν δεν φτιάχνεις το δικό σου σπίτι, δεν θα μπορείς να επιβάλλεις στον πελάτη το δικό σου γούστο - αυτό δεν σημαίνει φυσικά πως ο πελάτης σου θα έχει κακό γούστο, αυτό σημαίνει πως θα του αρέσουν απλώς άλλα πράγματα. Η πολυθρόνα που έβαλες πχ είναι ιδιαιτέρως μινιμαλιστική που είναι η τάση της διακόσμησης τα τελευταία χρόνια, υπάρχουν όμως άνθρωποι που λατρεύουν άλλα στυλ επίπλων (νεοκλασσικά, μπαρόκ ή οτιδήποτε άλλο).

Τέλος, ..ποτέ μη λες ποτέ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelis21

Νεοφερμένος

Ο vaggelis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Eισαι τραγικος διοτι αν ηξερες δεν θα ελεγες οτι ειναι και φοβερα στο ειδος τους, πιθανοτατα να τα εψαξες στο ιντερνετ και να τα ανεβασες,τουλαχιστον ας ανεβαζες κατι καλυτερο.Πρωτον τα παπουτσια παναρχαια και την πολυθρονα την εχει και η κουτση μαρια.Και αυτα στα λεει καποιος που κολωνακι και κηφισια ειναι το δευτερο του σπιτι και πιθανοτατα ουτε απ εξω απο τα λουι να μην εχεις περασει διοτι με αυτα που γραφεις δειχνεις ποσο στερημενος εισαι και θα ηθελες πολυ να ειχες εστω και ενα ακριβο κομματι στην καρνταρομπα σου αλλα δεν μπορεις να το εχεις για αυτο τον λογο επιτιθεσαι απλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top