Γυναικεία συμπεριφορά

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
ΥΓ: Γραφω απο κινητο

Δεν εχεις ακουσει που λενε "οποιος ειναι μορφωμενος ειναι παραμορφωμενος";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Δεν θα δωσω καποια απαντηση πανω σε αυτα που λετε αλλα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Μια ερωτηση. Γνωριζω μια γυναικα 40 ετων και ανω με διδακτορικο. Η κορη της εκανε την πρωτη σχεση της και της αρχισε μαθηματα περι φεμινισμου. Μεχρι εδω καλα λες και καλα κανει. Ολο το θεμα ειναι οτι τις λεει οτι να μην εξαρτεσαι απο τα αγορια αλλα να τους εχεις εσυ υπο ελενχω για να περνας καλα. Οσο ποιο πολλοι τοσο ποιο καλα και καποια στιγμη οταν θελησεις να παντρευεις βρες εναν α-βουλο (καλο παιδι μηπως?) με καλα οικονομικα για να παντρευεις. Λοιπον αυτα ειναι σωστα που τις λεει? Και δευτερον ο φεμινισμος αυτα ελεγε οταν ξεκινησε? Ωρες ωρες απορω.

Αυτη η περιπτωση ειναι αληθινη και συνεβη μπροστα μου.

ΥΓ: Γραφω απο κινητο

Και σκέψου την ίδια περίπτωση,αλλά με τις εξής διαφορές...
Η μητέρα είναι ο μπαμπάς και η κόρη είναι ο γιος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.
Κάτι τέτοιες γκόμενες χαλάνε την πιάτσα και μετά οι άντρες μάς βρίζουν και πολύ καλά κάνουν.
Και όχι Γιώργο, δεν είναι αποδεκτό ακόμα κι αν το λέει ο πατέρας στο γιο του, απλά είναι κάτι που δε μας σοκάρει τόσο εφόσον συμβαίνει εδώ και αιώνες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Κάτι τέτοιες γκόμενες χαλάνε την πιάτσα και μετά οι άντρες μάς βρίζουν και πολύ καλά κάνουν.
Και όχι Γιώργο, δεν είναι αποδεκτό ακόμα κι αν το λέει ο πατέρας στο γιο του, απλά είναι κάτι που δε μας σοκάρει τόσο εφόσον συμβαίνει εδώ και αιώνες...

Για να υπάρξει λοιπόν μια στοιχειώδης ισορροπία μήπως θα έπρεπε πρώτα πρώτα να αρχίσει να μας σοκάρει όποιος γονιός και να το λέει στο όποιο παιδί του και να αφήσουμε τους αιώνες στην ησυχία τους? :D

Όσο για τις "κάτι τέτοιες", ας εκτιμήσουν πρώτα οι άνδρες την ειλικρίνεια, το δυναμισμό την αυτενέργεια και το θάρρος της γνώμης, ας εκλείψουν τα θηλυκά σιγανά ποταμάκια που αρέσκονται να σέρνουν πίσω τους αρσενικά και όχι φυσικά με το μυαλό ή την καρδιά τους και την πιάτσα την φτιάχνουμε, δε χανόμαστε!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.

Όσο για τις "κάτι τέτοιες", ας εκτιμήσουν πρώτα οι άνδρες την ειλικρίνεια, το δυναμισμό την αυτενέργεια και το θάρρος της γνώμης, ας εκλείψουν τα θηλυκά σιγανά ποταμάκια που αρέσκονται να σέρνουν πίσω τους αρσενικά και όχι φυσικά με το μυαλό ή την καρδιά τους και την πιάτσα την φτιάχνουμε, δε χανόμαστε!;)

Η κότα έκανε τ' αυγό ή το αυγό την κότα;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Νομίζω αυτό το έλυσαν, λέει η κότα το αβγό γιατί για να γίνει το τσόφλι χρειάζεται μια ουσία που την παράγουν μόνο οι σεξουαλικώς ώριμες κότες. Δεν είμαι 100% σίγουρη πως ισχύει, αυτό άκουσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.
Ρε συ, έχασες το νόημα. Ρητορική ήταν η ερώτηση.:confused:

Θέλω να πω, πρώτα θα σταματήσουν οι γυναίκες να εκμεταλλεύονται τους άντρες ή πρώτα θα σταματήσουν οι άντρες να κάνουν ό,τι θέλει το κάθε τσόλι απλά και μόνο για ένα πήδημα;:hmm: Γιατί το ένα φέρνει το άλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ρε συ, έχασες το νόημα. Ρητορική ήταν η ερώτηση.:confused:

Θέλω να πω, πρώτα θα σταματήσουν οι γυναίκες να εκμεταλλεύονται τους άντρες ή πρώτα θα σταματήσουν οι άντρες να κάνουν ό,τι θέλει το κάθε τσόλι απλά και μόνο για ένα πήδημα;:hmm: Γιατί το ένα φέρνει το άλλο...


σορρυ δεν εχω τπτ να πω επι του θέματος, απλα θελω να σου πω να γραφεις πιο συχνα.

αυτη η υπογραφή σπάει τη μονοτονία ρε παιδί μ΄
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.
Ε αν τη βγάζεις μόνο με φραπέδες λογικό είναι η ζωή σου να έχει καταντήσει μονότονη....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Ρε συ, έχασες το νόημα. Ρητορική ήταν η ερώτηση.:confused:

Θέλω να πω, πρώτα θα σταματήσουν οι γυναίκες να εκμεταλλεύονται τους άντρες ή πρώτα θα σταματήσουν οι άντρες να κάνουν ό,τι θέλει το κάθε τσόλι απλά και μόνο για ένα πήδημα;:hmm: Γιατί το ένα φέρνει το άλλο...

Όχι καμάρι μου, :D είναι πιο απλά τα πράγματα. αυτοί οι θύτες υπάρχουν εκεί που βρίσκουν θύματα.
Δηλαδή,
όταν οι γυναίκες σταματήσουν να κάθονται με άνδρες που δεν τις εκτιμούν και δεν τις σέβονται αρκετά και
όταν οι άνδρες σταματήσουν να άγονται και να φέρονται από τις εκμεταλλεύτριες όπως κι εσύ τις ονόμασες,
τότε θα σπάσει ο φαύλος κύκλος.

Ο κύκλος σπάει από τα θύματα όχι από τους θύτες.
(τώρα αν τα θύματα είναι εντελώς θύματα...:whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Θέλω να πω, πρώτα θα σταματήσουν οι γυναίκες να εκμεταλλεύονται τους άντρες ή πρώτα θα σταματήσουν οι άντρες να κάνουν ό,τι θέλει το κάθε τσόλι απλά και μόνο για ένα πήδημα; Γιατί το ένα φέρνει το άλλο...
Τα πάντα είναι θέμα παιδείας, I could not stress this enough. Από το πώς θα φας στο πώς θα μιλήσεις στο πώς θα φερθείς στο σύντροφό σου, όλα περιστρέφονται γύρω από τον όρο παιδεία. Η ανατροφή σου καθορίζει αν θα φέρεσαι σαν σκουπίδι ή ισότιμα στον άλλον.

Έστω οι άντρες σταματάνε να αφήνουν τις γυναίκες να τους σέρνουν από τη μύτη. Οι γυναίκες θα τσαντιστούν και θα αναπτύξουν άλλες τακτικές. Φαύλος κύκλος... ΕΚΤΟΣ, αν και οι 2 αναγνώριζαν πλέον τα καθήκοντά τους και σεβόντουσαν το/τη σύντροφό τους. This isn't kindergarten anymore, for fuck's sake. Γιατί ορισμένοι αδυνατούν να φερθούν ώριμα δεν μπορώ να το αντιληφθώ. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.
Τα πάντα είναι θέμα παιδείας, I could not stress this enough. Από το πώς θα φας στο πώς θα μιλήσεις στο πώς θα φερθείς στο σύντροφό σου, όλα περιστρέφονται γύρω από τον όρο παιδεία. Η ανατροφή σου καθορίζει αν θα φέρεσαι σαν σκουπίδι ή ισότιμα στον άλλον.

Έστω οι άντρες σταματάνε να αφήνουν τις γυναίκες να τους σέρνουν από τη μύτη. Οι γυναίκες θα τσαντιστούν και θα αναπτύξουν άλλες τακτικές. Φαύλος κύκλος... ΕΚΤΟΣ, αν και οι 2 αναγνώριζαν πλέον τα καθήκοντά τους και σεβόντουσαν το/τη σύντροφό τους. This isn't kindergarten anymore, for fuck's sake. Γιατί ορισμένοι αδυνατούν να φερθούν ώριμα δεν μπορώ να το αντιληφθώ. :/:

Στην τελευταία σου ερώτηση: για το κέρδος, με τη γενικότερη έννοια. Είτε κέρδος συναισθηματικό, υλικό, προσωπικό, αλτρουιστικό, πάντως κέρδος. Αν σου έλεγαν οτι θα χάσεις τα κεκτημένα σου μόνο και μόνο για να γίνει καλύτερος ο κόσμος μας, θα το έκανες; Ίσως το έκανες, αλλά κάποιοι δεν έχουν αυτό το ψυχικό σθένος. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@ngel

Νεοφερμένος

Η @ngel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Θες να μάθεις αν κάνεις κάπου λάθος?
Το πες και μόνος σου,είσαι λιγάκι εγωιστής(αν και εγωιστής στο φλερτ πρώτη φορά ακούω...)
Εμένα προσωπικά με ξενερώνει αφάνταστα αν ένας άνδρας δε μου δείξει ξεκάθαρα ότι με θέλει.
Δηλαδή τι;Περιμένετε από τις γυναίκες να σας κυνηγήσουν;Νομίζω έχετε χάσει τη μπάλα έτσι...
Γίνε πιο αυθόρμητος,ρίσκαρε να μιλήσεις στην κοπέλα που σου αρέσει και μη φοβάσαι την απόρριψη.Στο κάτω κάτω της γραφής αν δεν πάθεις δε θα μάθεις.Απ'ό,τι είδα έχεις ήδη αφήσει 2 κοπέλες σε "χέρια άλλων",μην το αφήσεις να τριτώσει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top