Πιστεύετε στον Θεό; [II]

Πιστεύετε στον Θεό;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 703)
  • Ναι

    Ψήφοι: 296 42.1%
  • Όχι

    Ψήφοι: 263 37.4%
  • Μπορεί - ίσως

    Ψήφοι: 122 17.4%
  • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 22 3.1%

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Εγώ είμαι χριστιανός πράγμα το οποίο σου φαίνεται ανόητο αλλά εμένα με γεμίζει και είμαι ευτυχισμένος :)
Και στο ιπτάμενο μακαρονοτέρας να πίστευες, δικαίωμά σου είναι, ωστόσο αν του δίνεις αντιφατικές ιδιότητες ή λες πράγματα που έχουν αποδειχθεί επιστημονικά λάθος (γενική αναφορά αυτή), θα στο λέω και θα στο χτυπάω συνέχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
απαντάω θεολογικά ασχέτως αν δεν πιστεύεις


και ο Επικ, θεολογικά απαντάει :P



ασχετο. αυτο το "αμάθεια, πολύ αμάθεια" του Νεό, με τσάκισε. πρέπει να βγήκαν έξω δεκαπέντε χρόνια τσιγάρου με τόσο γέλιο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Ως Πανάγαθος ο θεός (απαντάω θεολογικά ασχέτως αν δεν πιστεύεις) ενανθρωπίστηκε για να σώσει τους ανθρώπους.
η αγαθοσύνη του πανάγαθου σταματά εκεί ,στο ότι πριν απο 2000 χρόνια ήρθε στη γή και σταυρώθηκε.....εμενα όμως σαν χριστιανή οι καλές μου πράξεις για να θεωρούμαι σωστή χριστιανή δεν σταματούν στο ότι μια φορά έκανα μια μεγάλη αυτοθυσία.πχ,έσωσα ένα παιδάκι από το αυτοκίνητο χτυπώντας η ίδια στο κεφάλι :hmm::hmm::hmm::hmm: θα παραμείνω για τρεις μήνες σε κώμα θα βυθίσω μια οικογένεια στο πένθος,αλλά θα έχω τη χαρά ότι μάλλον θα έχω εξασφαλίσει μια θέση στον παράδεισο.και λέω μάλλον διότι :άγνωσται αι βουλαί του κυρίου..... :)

Η δικαιοσύνη, ότι δηλαδή ο άνθρωπος είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του ως κύριος του εαυτού του και άρα θα υποστεί και τις συνέπειες.
δηλαδή τα πεντάχρονα που πεθαίνουν στην αφρική,και τα νεογέννητα μωράκια που πεθαίνουν πάνω στη γέννα ,τι ακριβώς συνέπειες πληρώνουν;το ότι κλώτσαγαν την κοιλιά της μαμάς τους όταν ηταν έμβρυα; :eek: :ropalo: πάρε θΕΙΑ δίκη :ropalo: πάρε ΘΕΙΑ δίκη :ropalo: πάρε ΘΕΙΑ δίκη να 'χεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Και ποιές είναι οι αποδείξεις σου;;
Ααα..και btw..ο μόνος λόγος που δεν έχει γίνει ακόμα κλωνοποίηση ανθρώπου είναι γιατί δεν το επιτρέπει ο νόμος,και θέτονται θέματα ηθικής μετά...
Yπάρχουν και τεχνικά προβλήματα αλλά τεσπα
Λέτε πολλοί πως θεός δεν υπάρχει γιατί δεν βοηθά τον κόσμο κλπ. Πέρα από το γνωστό “η ύπαρξη του θεού είναι θέμα πίστης“, θέλω να απευθύνω μια ερώτηση προς τους άθεους: Αν για εσάς υπήρχε θεος θα ήταν ένας θεός που θα έσωζε τους ανθρώπους από τους ίδιους τους ανθρώπους συνεχώς ενώ αυτοί θα έκαναν ό,τι γούσταραν;
Θα ήταν ένα κακομαθημένο με μεγεθυντικό φάκο
Δεν μου λες κάτι με αυτή τη σειρά “στοχασμών“. Ως Πανάγαθος ο θεός (απαντάω θεολογικά ασχέτως αν δεν πιστεύεις) ενανθρωπίστηκε για να σώσει τους ανθρώπους. Η δικαιοσύνη, ότι δηλαδή ο άνθρωπος είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του ως κύριος του εαυτού του και άρα θα υποστεί και τις συνέπειες, δεν συμμερίζεται την ντεϊστική άποψη περί θεού “ο θεός δεν επεμβαίνει στα ανθρώπινα δρώμενα“, καθώς ο θεός παρεμβαίνει πολλές φορές στην ανθρώπινη ιστορία (θαύματα για αυτούς που πιστεύουν). Γιαυτό φτάνω και πάλι στο. κοινότοπο συμπέραμα: Η ύπαρξη του θεού είναι καθαρά θέμα πίστης. Το να προσπαθεί κάποιος να με πείσει με ένα κάρο επιχειρήματα για την ανυπαρξία του, είναι σαν να προσπαθεί να με πείσει οτι δεν είμαι στον πλανήτη Γη κ.ο.κ.
Παντογνώστης αλλά απ' ότι φαίνεται δεν περίμενε την κακία των ανθρώπων. Ούτε εκείνο το ψιλοεπεισόδιο με το Διάβολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia1388

Νεοφερμένος

Η georgia1388 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
“Κυριε Ιησου Χριστε Υιε Του Θεου Ελεησον με την αμαρτωλη” σ οσους δεν αρεσει η συγκεκριμενη ευχη,λυπαμαι(exc).μπραβο σου που νομιζεις οτι μπορεις να κανεις οτι κανουν μονο οι πνευματικοι ανθρωποι του Θεου αλλα και παλι λυπαμαι γιατι δεν νομιζω:P ο καθενας λεει οτι του κατεβει στο κεφαλι,μιλαει ασχημα και παρεκτρεπεται ενω ουσιαστικα ειναι περιττο..εγω ειμαι χριστιανη Ορθοδοξη και εχω ολες τις αποδειξεις για να ειμαι,καποιος αλλος συνανθρωπος ειναι μαρτυρας του ιεχωβα,ειναι δεκτο καποιος αλλος ειναι αθεος δεκτο και αυτο,οπως και να εχει ο καθενας μας θα κριθει μια μερα ξεχωριστα,δικη μου βεβαια σκεψη ειναι αυτη(το λεω γιατι παρεξηγουνται και ευκολα καποιοι) οποτε δεν εχει νοημα να πεισω καποιον μ αποδειξεις η οχι για την πιστη μου ας πιστευουν οτι θελει το μυαλο τους!ελεος μην μαλωνετε!!και Gate4 (∞) ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ εισαι οτι να ναι(που λέει κ το τραγούδι) :worry: δεν ειπα ποτε οτι ειστε εκτρωματα η κατι παρομοιο,μηπως να ξαναδιαβαζες τα μηνυματα μου δεν ειναι και πολλα μονο 1, τωρα η μεγαλη φαντασια εχεις η νιωθεις οτι εισαι αυτο που γραφεις!γιατι ανεξαρτητα απο το οτι ειμαι χριστιανη και αγαπαω ολο τον κοσμο,ειμαι και ευγενικη και δεν και δεν βγαζω χολη;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
η αγαθοσύνη του πανάγαθου σταματά εκεί ,στο ότι πριν απο 2000 χρόνια ήρθε στη γή και σταυρώθηκε.....εμενα όμως σαν χριστιανή οι καλές μου πράξεις για να θεωρούμαι σωστή χριστιανή δεν σταματούν στο ότι μια φορά έκανα μια μεγάλη αυτοθυσία.πχ,έσωσα ένα παιδάκι από το αυτοκίνητο χτυπώντας η ίδια στο κεφάλι :hmm::hmm::hmm::hmm: θα παραμείνω για τρεις μήνες σε κώμα θα βυθίσω μια οικογένεια στο πένθος,αλλά θα έχω τη χαρά ότι μάλλον θα έχω εξασφαλίσει μια θέση στον παράδεισο.και λέω μάλλον διότι :άγνωσται αι βουλαί του κυρίου..... :)


δηλαδή τα πεντάχρονα που πεθαίνουν στην αφρική,και τα νεογέννητα μωράκια που πεθαίνουν πάνω στη γέννα ,τι ακριβώς συνέπειες πληρώνουν;το ότι κλώτσαγαν την κοιλιά της μαμάς τους όταν ηταν έμβρυα; :eek: :ropalo: πάρε θΕΙΑ δίκη :ropalo: πάρε ΘΕΙΑ δίκη :ropalo: πάρε ΘΕΙΑ δίκη να 'χεις :)



Λοιπον η επιχειρηματολογία σου σπάει κόκκαλα :P Το θέμα “παράδεισος“ φαίνεται οτι το βλέπεις εντελώς επιφανειακά, μια σχέση “δούναι και λαβείν“ μεταξύ θεού και ανθρώπου. Κάνεις την καλη πράξη γιατί το θες και το νιώθεις οχι με σκοπό να μπεις στον παράδεισο. Εξάλλου μπορεί εσυ ναα θεωρείς οτι ο θεός σταμάτησε στην ενανθρώπισή του, ομως για όσους πιστεύουν ο θεός ενήργησε και ενεργεί συνεχώς. Όσο για το θρυλικό αξίωμα με τα “παιδιά στην αφρική“ που όλοι το επικαλείσται, τα παιδιά αυτά τα έφερε σε αυτή τη μοίρα ο άνθρωπος, ο άνθρωπος που θέλει να πλουτίσει,.ο άνθρωπος που δεν νοιάζεται για τον διπλανό του. Δεν φταίνε σε κάτι εκείνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
@Γεωργία

Δεν ξέρω αλλά εγώ επιθετικότητα έλαβα από τα μηνύματα σου. Τώρα αν είμαι ότι να ναι για τα πιστεύω μου νταξυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Λοιπον η επιχειρηματολογία σου σπάει κόκκαλα :P
να σαι καλά και του χρόνου :)
Το θέμα “παράδεισος“ φαίνεται οτι το βλέπεις εντελώς επιφανειακά, μια σχέση “δούναι και λαβείν“ μεταξύ θεού και ανθρώπου.
σε εκλιπαρώ να μου πείς τι είναι το θέμα "παράδεισος"

Εξάλλου μπορεί εσυ ναα θεωρείς οτι ο θεός σταμάτησε στην ενανθρώπισή του, ομως για όσους πιστεύουν ο θεός ενήργησε και ενεργεί συνεχώς.
ενεργεί;;;;πότε;;; την ώρα που χιλιάδες αθώα παιδάκια πεθαίνουν από ξέμπαρκες βόμβες;..........μάλλον ενεργείται θες να πεις

Όσο για το θρυλικό αξίωμα με τα “παιδιά στην αφρική“ που όλοι το επικαλείστε, τα παιδιά αυτά τα έφερε σε αυτή τη μοίρα ο άνθρωπος, ο άνθρωπος που θέλει να πλουτίσει,.ο άνθρωπος που δεν νοιάζεται για τον διπλανό του.
αυτό σε ρωτώ πουλί μου,γιατί δεν τα έβγαλε από αυτή τη μοίρα;

Δεν φταίνε σε κάτι εκείνα.
εσύ προηγουμένως είπες ότι :
Η δικαιοσύνη, ότι δηλαδή ο άνθρωπος είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του ως κύριος του εαυτού του και άρα θα υποστεί και τις συνέπειες.
:( μη μου τα γυρνάς............

βλέπω δεν μπήκες καν στον κόπο να σχολιάσεις το παράδειγμα για τα μωρά που πεθαίνουν πάνω στη γέννα..
σύμφωνα με τη προηγούμενη άποψή σου έφταιγαν εκείνα
σύμφωνα με την τωρινή φταίει ο άνθρωπος που θέλει να πλουτίσει!
δεν θα με καραφλιάσετε εσεις! και είμαι και καλοχτενισμένη:):redface::clapup:8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia1388

Νεοφερμένος

Η georgia1388 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Νταχει τωρα....εκανα πλακιτσα για να χαλαρωσουμε λιγακι και σ απαντησα και εγω με τραγουδακι οπως εκανες και εσυ(Τι άλλο θα ακούσω από σένα απορώ),και ΠΑΛΙ διαβασε το μηνυμα μου.ειπα οτι εισαι οτι να ναι γιατι λες ψεμματα οτι σας λεω εκτρωματα ενω δεν το εκανα!!!στα ελληνικα δεν τα γραφω??ολα καλα παντως απο μενα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
να σαι καλά και του χρόνου :)

σε εκλιπαρώ να μου πείς τι είναι το θέμα "παράδεισος"


ενεργεί;;;;πότε;;; την ώρα που χιλιάδες αθώα παιδάκια πεθαίνουν από ξέμπαρκες βόμβες;..........μάλλον ενεργείται θες να πεις


αυτό σε ρωτώ πουλί μου,γιατί δεν τα έβγαλε από αυτή τη μοίρα;


εσύ προηγουμένως είπες ότι :
:( μη μου τα γυρνάς............

βλέπω δεν μπήκες καν στον κόπο να σχολιάσεις το παράδειγμα για τα μωρά που πεθαίνουν πάνω στη γέννα..
σύμφωνα με τη προηγούμενη άποψή σου έφταιγαν εκείνα
σύμφωνα με την τωρινή φταίει ο άνθρωπος που θέλει να πλουτίσει!
δεν θα με καραφλιάσετε εσεις! και είμαι και καλοχτενισμένη:):redface::clapup:8)



Ok back to kindergarten... :P Τι πολιτισμός! Ο θεός “ενεργείται“ :clapping: Τεσπα στο θέμα μας. Μίλησες για παιδιά που πεθαίνουν στη γέννα. Σίγουρα δεν υπάρχει χειρότερο από αυτό. Οι δυσκολίες υπάρχουν στη ζωή είτε είσαι θεϊστής είτε άθεος. Εν προκειμένω πολλα παιδιά σε τέτοιες καταστάσεις σώζονται και αυτό ερμηνεύεται ως θεϊκή παρέμβαση. Αν σώζονταν όλοι θα ήταν όλα υπέροχα αλλά έτσι είναι η ζωή, υπάρχουν κι αυτά για να δοκιμάζονται οι άνθρωποι. Τα παιδιά που πεθαίνουν στον κόσμο τα κατάντησαν έτσι οι άνθρωποι. Δεν θα ρίξει ο θεος φαι από τον ουρανό και οι άνθρωποι θα τα ξίνουν (λίγες φορές γίνονται αυτα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Νταχει τωρα....εκανα πλακιτσα για να χαλαρωσουμε λιγακι και σ απαντησα και εγω με τραγουδακι οπως εκανες και εσυ(Τι άλλο θα ακούσω από σένα απορώ),και ΠΑΛΙ διαβασε το μηνυμα μου.ειπα οτι εισαι οτι να ναι γιατι λες ψεμματα οτι σας λεω εκτρωματα ενω δεν το εκανα!!!στα ελληνικα δεν τα γραφω??ολα καλα παντως απο μενα:)
Και ξαναλέω ότι αυτό ΚΑΤΑΛΑΒΑ από τα μηνύματα σου.
Ναι μπορεί να έκανα λάθος οκ.

Και μη περιμένεις κ τις απαντήσεις γτ το κιν είναι λίγο δύσχρηστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Ok back to kindergarten... :P
θα χαρώ να λύσεις όλες μου τις απορίες :) :baby:

Τι πολιτισμός!
ποιον εβρισα και σου φαίνομαι απολίτιστη; :confused:

Ο θεός “ενεργείται“ :clap:
είδες,κάθομαι,κάθομαι,πετάω μερικά νόστιμα


Εν προκειμένω πολλα παιδιά σε τέτοιες καταστάσεις σώζονται και αυτό ερμηνεύεται ως θεϊκή παρέμβαση.
όχι ως σωστοί χειρισμοί του γιατρού ή έγκαιρη διάγνωση και θεραπεία του προβλήματος;;

Αν σώζονταν όλοι θα ήταν όλα υπέροχα αλλά έτσι είναι η ζωή, υπάρχουν κι αυτά για να δοκιμάζονται οι άνθρωποι.
survivor :P
εντάξει σταματά εδώ η σάχλα

Τα παιδιά που πεθαίνουν στον κόσμο τα κατάντησαν έτσι οι άνθρωποι. ).
ΓΙΑΤΙ δεν τα βοηθά ο θεός;;;;;

Μίλησες για παιδιά που πεθαίνουν στη γέννα. Σίγουρα δεν υπάρχει χειρότερο από αυτό. Οι δυσκολίες υπάρχουν στη ζωή είτε είσαι θεϊστής είτε άθεος.
δεν μου λες κατι καινουριο.όντως είναι θλιβερό αλλά ποιος φταίει για αυτό το θάνατο;;; γιατί ο θεός δεν αποτρέπει αυτούς τους θανάτους.α! για να μαντέψω,για να δοκιμάσει τη μάνα να δει ανα είναι καλή χριστιανή,αν η πίστη της είναι ακλόνητη κλπ κλπ.
υπάρχει μια περίπτωση όμως:η μάνα να έχει πληγωθεί θανάσιμα,να μην έχει νόημα η ζωή της.αλλά τι είναι μπροστά στα βάσαν του χριστού πάνω στο σταυρό,μερικά χρόνια-βασικά τα υπόλοιπα χρόνια- της ζωής μιας μάνας γεμάτα πόνο ή και γιατί όχι τα ψυχοφάρμακα;;;;;;;; :)
Δεν θα ρίξει ο θεος φαι από τον ουρανό και οι άνθρωποι θα τα ξίνουν (λίγες φορές γίνονται αυτα
https://efivoidimosiografoi.pbworks.com/w/page/9518486/%CE%97%20%CE%BA%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%87%CE%B5%CE%AF%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%B7%20%CF%84%CF%89%CE%BD%20%CE%B1%CE%BD%CE%AE%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%89%CE%BD%20%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B1%CE%B6%CE%BF%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CF%89%CE%BD
μην τα γρατζουνίσουν από το πολύ ξύσιμο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
εγω ειμαι χριστιανη Ορθοδοξη και εχω ολες τις αποδειξεις για να ειμαι,καποιος αλλος συνανθρωπος ειναι μαρτυρας του ιεχωβα,ειναι δεκτο καποιος αλλος ειναι αθεος δεκτο και αυτο,οπως και να εχει ο καθενας μας θα κριθει μια μερα ξεχωριστα,


Όχι βέβαια, δεν έχεις καμία απόδειξη για να είσαι χ.ο. και πολύ περισσότερο για να είσαι υπερήφανη για αυτό.
Ούτε ο συνάνθρωπος μάρτυρας του Ιαχώβ. Το μόνο που έχετε και οι 2 είναι αυτό με το οποίο σου γέμισαν το κεφάλι οι δικοί σου από τη γέννηση σου και μετά. Aυτό που θυμάσαι από τις εκκλησίες που σε πήγαιναν οι δικοί σου, κάτι εικόνες να δακρύζουν κτλ.

Και σαφώς κανείς μας δε θα κριθεί.
Θα πεθάνεις, θα σε θάψουν, θα σου διαβάσει κάτι περίεργα ο μαυροφορεμένος, θα σε πλακώσουν χώμα, θα γίνεις τροφή για σκουλήκια. the end. Neeext.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia1388

Νεοφερμένος

Η georgia1388 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
borat για ποιο λογο τωρα εσενα σε πειραζει και τρελενεσαι αν εγω ειμαι χριστιανη ορθοδοξη και ειμαι περηφανη?δικαιωμα μου δεν ειναι?δεν σε καταλαβαινω πραγματικα με τρομαζεται οταν εχετε τοσο μενος!!κοιταξε λυπαμαι που θα στο χαλασω αλλα οταν θελησει ο θεος να πεθανω,θα με θάψουν κτλ αλλα αν ο θεος κρινει οτι πρεπει να παω στον παραδεισο πιστεψε με εκει δεν εχει σκουληκια και δεν σε πλακωνει κανενα χωμα το αντιθετο μαλιστα δεν το χωραει ανθρωπινος νους ποσο ομορφα θα ειναι!!εσυ παλι αν δεν σ αρεσει αυτο προτιμησε τα σκουληκια κτλ κτλ...ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
δεν το χωραει ανθρωπινος νους ποσο ομορφα θα ειναι!!

Έχεις μάλλον πληροφορίες που δεν έχω.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Όχι βέβαια, δεν έχεις καμία απόδειξη για να είσαι χ.ο. και πολύ περισσότερο για να είσαι υπερήφανη για αυτό.
Ούτε ο συνάνθρωπος μάρτυρας του Ιαχώβ. Το μόνο που έχετε και οι 2 είναι αυτό με το οποίο σου γέμισαν το κεφάλι οι δικοί σου από τη γέννηση σου και μετά. Aυτό που θυμάσαι από τις εκκλησίες που σε πήγαιναν οι δικοί σου, κάτι εικόνες να δακρύζουν κτλ.

Και σαφώς κανείς μας δε θα κριθεί.
Θα πεθάνεις, θα σε θάψουν, θα σου διαβάσει κάτι περίεργα ο μαυροφορεμένος, θα σε πλακώσουν χώμα, θα γίνεις τροφή για σκουλήκια. the end. Neeext.

borat για ποιο λογο τωρα εσενα σε πειραζει και τρελενεσαι αν εγω ειμαι χριστιανη ορθοδοξη και ειμαι περηφανη?δικαιωμα μου δεν ειναι?δεν σε καταλαβαινω πραγματικα με τρομαζεται οταν εχετε τοσο μενος!!κοιταξε λυπαμαι που θα στο χαλασω αλλα οταν θελησει ο θεος να πεθανω,θα με θάψουν κτλ αλλα αν ο θεος κρινει οτι πρεπει να παω στον παραδεισο πιστεψε με εκει δεν εχει σκουληκια και δεν σε πλακωνει κανενα χωμα το αντιθετο μαλιστα δεν το χωραει ανθρωπινος νους ποσο ομορφα θα ειναι!!εσυ παλι αν δεν σ αρεσει αυτο προτιμησε τα σκουληκια κτλ κτλ...ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ!

βασικά νομίζω ότι το πρόβλημα και τον δύο σας είναι ότι δεν το συζητάτε και δεν τεκμηριώνετε αυτήν την αμετάβλητη άποψή σας..............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
αν ο θεος κρινει οτι πρεπει να παω στον παραδεισο πιστεψε με εκει δεν εχει σκουληκια και δεν σε πλακωνει κανενα χωμα το αντιθετο μαλιστα δεν το χωραει ανθρωπινος νους ποσο ομορφα θα ειναι!!

"Ο παραδεισος δεν ειναι τοπος, αλλα τροπος ζωης"- Θρησκευτικα γ' γυμνασιου

Γενικα απο τον τροπο που μιλας, μου φαινεται πως δεν εχεις μελετησει και πολυ, το πραγμα που τοσο πολυ πιστευεις, υπερασπιζεσαι και θεωρεις δεδομενο.

Αν επιτρεπεται, πια η ηλικια σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
κοιταξε λυπαμαι που θα στο χαλασω αλλα οταν θελησει ο θεος να πεθανω,θα με θάψουν κτλ αλλα αν ο θεος κρινει οτι πρεπει να παω στον παραδεισο πιστεψε με εκει δεν εχει σκουληκια και δεν σε πλακωνει κανενα χωμα το αντιθετο μαλιστα δεν το χωραει ανθρωπινος νους ποσο ομορφα θα ειναι!!

Μπορώ! Οι μπύρες είναι δωρεάν, τις σερβίρουν ξανθές γαλανομάτες με ψιλοτάκουνα, το φαγητό δεν παχαίνει και ο Μόρισσον, με τον Χέντριξ και τον Κομπέιν έκαναν συγκρότημα, τους "Doorvana" και παίζουν όλη μέρα στην πλατεία.

Α, ξέχασα! Η πανάθα παίρνει κάθε χρόνο το πρωτάθλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia1388

Νεοφερμένος

Η georgia1388 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
27 ειμαι,ελεος ρε παιδια εκτος απο το να προσβαλεται και να κρινεται τους αλλους δεν κανετε μια αυτοκριτικη πρωτα?γιατι και εγω ξερω να κοροιδευω και να λεω την γνωμη μου με ακομψο τροπο αλλα δεν το κανω.δεν μπορεις να καταλαβεις οτι για μενα δεν ειναι θρησκευτικα καποιου βιβλιου αλλα τα πιστευω μου.χλευαζω εγω τα δικα σου πιστευω??λες και εχεις εντριφησει σ ολες τις θρησκεις εσυ που γραφεις και δεν σ επεισε καμια και τωρα θα μου πεις τι να πιστευω και τι οχι!ξερω το θεωρεις δεδομενο οτι δεν υπαρχει θεος ειναι πιο ευκολο αυτο;)ελεος και παλι ελεος!!!Dark_kronos το τι πιστευεις για μενα κρατα το για τον εαυτο σου δεν ρωτησα την γνωμη σου!και στην τελικη την αποψη μου γραφω και δεν περιμενω κανεναν εξυπνακια να με κρινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia1388

Νεοφερμένος

Η georgia1388 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Διαταραγμένη Προσωπικότητα μεσα επεσες φιλε!!!!!για την παναθα δεν ξερω ομως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top