Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Eγώ είμαι 1.65.Από το Φεβρουάριο μέχρι το Μάιο είχα κάνει δίαιτα και πήγαινα ταυτόχρονα γυμναστήριο και έπεσα απο το 71 κιλά στα 62.Το θέμα είναι ότι από το Πάσχα ξεκίνησα να τρώω πάλι και σταμάτησα και γυμναστήριο λόγω εξετάσεων και τώρα το καλοκαίρι λόγω φροντιστηρίων.Πήρα πάλι έξι κιλά μέσα στο καλοκαίρι και είμαι στα 68.Δε θέλω να περάσω πάλι τα 70 :P
Δε ξέρω αν θέλω να μπω πάλι σε δίαιτα αλλά φοβάμαι μη γίνω διπλάσια φέτος γιατί έχω ακούσει ότι όλοι στις Πανελλήνιες παίρνουν κιλα :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Eγώ είμαι 1.65.Από το Φεβρουάριο μέχρι το Μάιο είχα κάνει δίαιτα και πήγαινα ταυτόχρονα γυμναστήριο και έπεσα απο το 71 κιλά στα 62.Το θέμα είναι ότι από το Πάσχα ξεκίνησα να τρώω πάλι και σταμάτησα και γυμναστήριο λόγω εξετάσεων και τώρα το καλοκαίρι λόγω φροντιστηρίων.Πήρα πάλι έξι κιλά μέσα στο καλοκαίρι και είμαι στα 68.Δε θέλω να περάσω πάλι τα 70 :P
Δε ξέρω αν θέλω να μπω πάλι σε δίαιτα αλλά φοβάμαι μη γίνω διπλάσια φέτος γιατί έχω ακούσει ότι όλοι στις Πανελλήνιες παίρνουν κιλα :worry:
Αν πηγαίνεις κατά το βραδάκι καμία ώρα για περπάτημα;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Αν πηγαίνεις κατά το βραδάκι καμία ώρα για περπάτημα;:)

Και μετα να τρώω ολόκληρο ψυγείο :ρ

Απλα θελω να βρω καπως να κοψω το παραπάνω φαγητό . Δηλαδή οταν είχα ξεκινησει δίαιτα το είχα πάρει πολύ αποφασιστικά το θέμα και αν έτρωγα υπερβολικά ένιωθα τύψεις και δε το ξανακανα :Ρ τωωρα άστα να πάνε.Ενα καλοκαίρι πριν βγούμε το βράδυ με τις φίλες μου πηγαίναμε άπο το φαστ φουντ κ τωρα προσπαθω να κοψω αυτή τη συνήθεια. Αυτες καλα δε παχαίνουν..εγω δυστυχώς παίρνω κ χάνω κιλα πολύ εύκολα.
Το θεμα ειναι να παρω απόφαση να κοψω το πολύ φαγητό.
Θέλω να ελπίζω οτι σε εμενα το αγχος θα λειτουργήσει αναποδα και θα ξεχνάω να τρώω :-P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Και μετα να τρώω ολόκληρο ψυγείο :ρ

Απλα θελω να βρω καπως να κοψω το παραπάνω φαγητό . Δηλαδή οταν είχα ξεκινησει δίαιτα το είχα πάρει πολύ αποφασιστικά το θέμα και αν έτρωγα υπερβολικά ένιωθα τύψεις και δε το ξανακανα :Ρ τωωρα άστα να πάνε.Ενα καλοκαίρι πριν βγούμε το βράδυ με τις φίλες μου πηγαίναμε άπο το φαστ φουντ κ τωρα προσπαθω να κοψω αυτή τη συνήθεια. Αυτες καλα δε παχαίνουν..εγω δυστυχώς παίρνω κ χάνω κιλα πολύ εύκολα.
Το θεμα ειναι να παρω απόφαση να κοψω το πολύ φαγητό.
Θέλω να ελπίζω οτι σε εμενα το αγχος θα λειτουργήσει αναποδα και θα ξεχνάω να τρώω :-P
Να το εμπλουτίσεις με άλλα μικρογεύματα,γιαούρτια,φρούτα,δημητριακά με γάλα,τοστ,φρυγανιές,γάλα.σαλάτα και ό,τι άλλο μπορεί να παραλείπω. Πιστεύω πως το ζήτημα αυτό είναι εγκεφαλικό,αν συνηθίσεις αλλιώς, δεν θα δυσανασχετείς που δεν ακολουθείς τις παλιές σου συνήθειες. Κι εγώ πια που έχω συνηθίσει εδώ και καιρό δεν έχω πρόβλημα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
ρε παιδιά έχω ένα θέμα.
χάνω εύκολα κιλά(δηλαδή μέσα σε είκοσι μέρες το πήρα απόφαση και αντί για 5 έχασα δέκα)αλλά δεν μπορώ να ξανααποκκτήσω την φλατ κοιλίτσα (φλατ,όχι τελείως γυμνασμένη) που είχα κάπου τον γενάρη.....
τώρα τρώω ελάχιστα επειδή έχω νεύρα (ναι,ναι όταν νευριάζω δεν τρώω)
να δοκιμάσω να φτιάξω ένα δικό μου διαιτολόγιο ή να πάω σε ειδικό

Ένας άνθρωπος δεν μπορεί να χάσει πάνω από τρία τέταρτα με ένα ολόκληρο κιλό ανά εβδομάδα. Το σύνολο, 4 κιλά το μήνα μάξιμουμ. Οτιδήποτε παραπάνω από αυτό, είναι απώλεια υγρών.
Θα σε συμβούλευα όμως να επισκεφθείς ένα γιατρό, για να δεις μήπως συμβαίνει κάτι άλλο. Δεν είναι φυσιολογικό και φοβάμαι πως δεν είναι και καθόλου καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Να το εμπλουτίσεις με άλλα μικρογεύματα,γιαούρτια,φρούτα,δημητριακά με γάλα,τοστ,φρυγανιές,γάλα.σαλάτα και ό,τι άλλο μπορεί να παραλείπω. Πιστεύω πως το ζήτημα αυτό είναι εγκεφαλικό,αν συνηθίσεις αλλιώς, δεν θα δυσανασχετείς που δεν ακολουθείς τις παλιές σου συνήθειες. Κι εγώ πια που έχω συνηθίσει εδώ και καιρό δεν έχω πρόβλημα.:P

Ξερω πως το εννοείς. Και γω οταν έμπαινα σε ενα πρόγραμμα μου κακοφαινόταν να φαω κατι το οποίο ήταν εκτός. Θα προσπαθήσω να συμμορφωθώ πάλι και να το πάρω απόφαση. :-) :-P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diogenis.16

Νεοφερμένος

Ο Diogenis Blackgeorge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Εύδηλος (Σάμος). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εε καλα,τι διαιτες και βλακειες..η διαιτα ειναι πιο ευκολη απο το να παρεις κιλα..ειμαι 16 1/2 χρονων,ειμαι 1,90 κοντα και ειμαι 65 κιλα και προσπαθω εδω και καιρο να παρω κανα κιλο αλλα δεεεεν....πειτε καμια ιδεουλα..:Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
εε καλα,τι διαιτες και βλακειες..η διαιτα ειναι πιο ευκολη απο το να παρεις κιλα..ειμαι 16 1/2 χρονων,ειμαι 1,90 κοντα και ειμαι 65 κιλα και προσπαθω εδω και καιρο να παρω κανα κιλο αλλα δεεεεν....πειτε καμια ιδεουλα..:Ρ
Ειλικρινά αυτο το πρόβλημα δε μπορώ να το συλλάβω..:Ρ
Χμμ να τρως πολλα γεύματα μέσα στην ημέρα.Το μεσημεριανό σου να το συνοδεύεις και με σαλάτες κτλ.
Εμενα με παιχαινει το ψωμί :Ρ Να τρως ζυμαρικά και φαγητά με πολλούς υδατάνθρακες. ( σου λεω τί απέφευγα :-P)
Αα μη κανεις το λάθος να τρως συνέχεια ανθυγιεινα για να πάρεις κιλά γιατί δε θα ναι ωφέλιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
απο 97 επεσα στα 93 και συνεχιζω.... :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
ποιος αλλος ειναι σε διαιτα μαζι μου???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
κανείς
???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
ποιος αλλος ειναι σε διαιτα μαζι μου???

Εγώ! Ρε γαμώτο άντε τρως πρωινό ένα χυμό ή καφέ με ένα κουλούρι ή κάτι άλλο διαίτης, τρως μεσημεριανό κανονικό(όχι κομμένη μερίδα-δεν ξέρω αν είναι λάθος) άντε πίνεις και έναν καφέ για να σε κρατήσει με κάνα κουλουράκι(ένα όμως) ή εναλλακτικά αντί για καφέ κάνα φρούτο γύρω στις 7 και μετά..............λιμοκτονείς!!!!!!!!!!!!!!!!! Δεν αντέχω τις δίαιτες και πρέπει να χάσω κιλά ρε γαμώτο!!! Τι να κάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Έκοψα μόνο το ψωμί για 1 βδομάδα κι έχασα 3 κιλά. :P
Και γω σε ''σοβαρή'' διατροφή, πάλι. Οι δίαιτες δεν είναι του στυλ μου και τις σνομπάρω.
Και αγαπητή από πάνω μου τι κουλουράκι και καφέ. Δεν χάνονται έτσι κιλά. Θες 5 γεύματα τη μέρα ανά 3-4 ώρες. Βέβαια εγώ βολεύομαι με τα 3 αλλά τις ώρες μου τις ακολουθώ. Και πέθανε στο νερό. Σα νερό θα φύγουν και κιλά. Και ξεκίνα και πράσινο τσάι, έτσι έστω για 2 βδομάδες και θα δεις πως θα είσαι πιο άνετα.

Εγώ έβαλα έναν τρελό στόχο των 57 κιλών. Δεν θα τον καταφέρω και ποτέ όμως. :P
Σήμερα πάντως έφαγα 10 μπισκότα. Είχα επισκέψεις δε φταίω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Εγώ! Ρε γαμώτο άντε τρως πρωινό ένα χυμό ή καφέ με ένα κουλούρι ή κάτι άλλο διαίτης, τρως μεσημεριανό κανονικό(όχι κομμένη μερίδα-δεν ξέρω αν είναι λάθος) άντε πίνεις και έναν καφέ για να σε κρατήσει με κάνα κουλουράκι(ένα όμως) ή εναλλακτικά αντί για καφέ κάνα φρούτο γύρω στις 7 και μετά..............λιμοκτονείς!!!!!!!!!!!!!!!!! Δεν αντέχω τις δίαιτες και πρέπει να χάσω κιλά ρε γαμώτο!!! Τι να κάνω;
Μετά από κάποιο καιρό συνηθίζεις. Γιατί μετά κατά το βραδάκι δεν τρως κανένα γιαουρτάκι;:)

Εγώ έχω χάσει 16 κιλά περίπου από πέρυσι και τώρα είμαι σε αντιστοιχία με το ύψος μου, αλλά θέλω και άλλα 5 να χάσω και να τελειώσω. Δεν βιάζομαι, αφού καταφέρνω να είμαι σταθερή τόσο καιρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
εγω εχω στοχο τα 65 αλλα απο 94 κοντα στα 65 ειναι πολληηηηηηηηηη μεγαλος δρομος και επειδη εχω καταλαβει οτι οι γρηγορες διαιτες δεν βγιανουν πουθενα παω σιγα σιγα και ελπιζω μεχρι το ιανουαρη φλεβαρη να ειμαι καπου εκει ¨-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
εγω εχω στοχο τα 65 αλλα απο 94 κοντα στα 65 ειναι πολληηηηηηηηηη μεγαλος δρομος και επειδη εχω καταλαβει οτι οι γρηγορες διαιτες δεν βγιανουν πουθενα παω σιγα σιγα και ελπιζω μεχρι το ιανουαρη φλεβαρη να ειμαι καπου εκει ¨-)
Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά η επιθυμία σου είναι δύσκολο να πραγματοποιηθεί στο διάστημα που θέτεις ως όριο. Εντούτοις αν συνεχίσεις με διατροφή και πείσμα θα ευοδωθούν οι κόποι σου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά η επιθυμία σου είναι δύσκολο να πραγματοποιηθεί στο διάστημα που θέτεις ως όριο. Εντούτοις αν συνεχίσεις με διατροφή και πείσμα θα ευοδωθούν οι κόποι σου.:)

καλα οκ no problem αλλα μεχρι το καλοκαιρι να εχω γινει κορμαρα...καπου δεκεμβρη θα γραφτω και γυμναστηριο και θα κανω προγραμματακια εκει οποτε ειδωμεν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Δηλαδή ρε σεις τι να τρώω το πρωί για πρωινό; Μετά φεύγω πανεπιστήμιο και ξανατρώω μια και καλή το μεσημέρι, γερό μεσημεριανό εκεί όμως....Πάντως για το βράδυ το φρούτο καλό μου ακούγεται! Αλλά είναι μερικές μέρες ρε παιδιά που είναι και το διάβασμα είναι και όλα τα υπόλοιπα που δεν αντέχεις να κρατηθείς! Αυτό θέλω να καταφέρω πάλι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Δηλαδή ρε σεις τι να τρώω το πρωί για πρωινό; Μετά φεύγω πανεπιστήμιο και ξανατρώω μια και καλή το μεσημέρι, γερό μεσημεριανό εκεί όμως....Πάντως για το βράδυ το φρούτο καλό μου ακούγεται! Αλλά είναι μερικές μέρες ρε παιδιά που είναι και το διάβασμα είναι και όλα τα υπόλοιπα που δεν αντέχεις να κρατηθείς! Αυτό θέλω να καταφέρω πάλι!
Γάλα με δημητριακά; Ωραίο είναι και φρυγανιά με τυρί κίτρινο και ντομάτα από πάνω(για τα δικά μου γούστα).:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
και γω ρρ γαμωτο ολα καλα απο το πρωι μεχρι το απογευμα αλλα μολις παει 8 η ωρα με πιανει μια λιγουρα για σουβλακι η για κατι παραμφερες τελοσπαντων και τρελενομαιι τι να κανω??

Μετά από κάποιο καιρό συνηθίζεις. Γιατί μετά κατά το βραδάκι δεν τρως κανένα γιαουρτάκι;:)

Εγώ έχω χάσει 16 κιλά περίπου από πέρυσι και τώρα είμαι σε αντιστοιχία με το ύψος μου, αλλά θέλω και άλλα 5 να χάσω και να τελειώσω. Δεν βιάζομαι, αφού καταφέρνω να είμαι σταθερή τόσο καιρό.

εσυ μπορεις να μας πεις τι περιπου εκανες και καταφερες να χασεις 16 κιλα?? αα και σε ποσο καιρο τα χασες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top