Στερεότυπα για άλλους λαούς!

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Γιατι μηπως οι Ελληνες ξυριζονται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Ειναι αληθεια οτι οι πολυ Γαλλοι αφηνουν γενειαδα ομως δεν ισχυει για ολους.
Οι Ελληνες γενικα στολιζουν αλλους λαους χωρις να ξερουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δε μιλάω για γενειάδα ρε παιδιά. Για τρίχες στο σώμα λέω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Διάβασα αυτο το θέμα τυχαία και έχω να πω ότι είμαστε τόσο άδικοι με τους άλλους λαούς π.χ οι Άγγλοι επειδή έχω πάει δεν είναι καθόλου αντιπαθείς.
Οσο για την Γαλλία επειδή είναι η μητέρα μου Γαλλίδα δεν είναι βρόμικοι και καλύτερα πρώτα να ξέρετε και μετά να μιλάτε.Δεν νομίζω να θεωρείτε την Ελλάδα καθαρό λαό που τα σκουπίδια ήταν 1 μήνα στους δρόμους η που οι Έλληνες δεν ξέρουν την λέξη ανακύκλωση.

Νομίζω η σωστή λέξη δεν είναι το "αντιπαθείς" αλλά "αποστασιοποιημένοι", όμως αυτό αφορά γενικότερα την Κεντρική και Βόρεια Ευρώπη και είναι περασμένο στην κουλτούρα τους. Δηλαδή λέμε ότι εμείς οι μεσογειακοί λαοί είμαστε έξω καρδιά και τα σχετικά, αλλά αυτό πάντα σε σύγκριση με τους βορειότερους γείτονές μας πιστεύω.

Τώρα για τους Γάλλους έχω ακούσει και γω ότι είναι βρώμικοι και όχι μόνο από Έλληνες αλλά από διάφορους Βαλκάνιους και μη λαούς. Πόσο υποκειμενικό είναι δεν ξέρω, πάντως ναι σε ένα βαθμό οι Έλληνες έχουμε ένα κόμπλεξ ανωτερότητας.
Btw και συ Έλληνας είσαι Φώτη. Μην χρησιμοποιείς γ' πληθυντικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Για το σώμα δεν ξέρω.
Rin το ξέρω ότι είμαι Έλληνας(βασικά ο μπαμπάς μου είναι από την Χίο,η μαμά μου είναι Γαλλίδα )όμως εγώ είπα κάτι για την Γαλλία που ξέρω.Τελος το ξαναλέω μην νομίζουμε ότι η Ελλάδα είναι καθαρή σαν χώρα.Ολα αυτά πάντα φιλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ειναι αληθεια οτι οι πολυ Γαλλοι αφηνουν γενειαδα ομως δεν ισχυει για ολους.
Οι Ελληνες γενικα στολιζουν αλλους λαους χωρις να ξερουν
Στολίζουν άλλους λαούς ε; Ή μήπως όλοι στολίζουν την Ελλάδα;; Κατακτητές και κατακτητές πέρασαν από εδώ, μεταξύ αυτών και οι Γάλλοι, λογικό μου φαίνεται να έχουμε ένα ιστορικό μίσος προς τις χώρες αυτές. Ή μήπως είναι φίλοι μας πλέον; Γιατί νομίζεις ότι άφησαν να δημιουργηθεί αυτό το κράτος;

Ας μην ξεχνάμε πως οι Λατίνοι ήταν από τους πιο μισητούς κατακτητές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,634 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nelliel:
Γιατι μηπως οι Ελληνες ξυριζονται;

Οι Έλληνες κάνουν το οτιδήποτε αρκεί να ακολουθούν την μόδα των υπολοίπων ακόμα και αν δεν το πιστεύουν απο μόνοι τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Σώπα που είμαστε και θύματα τωρα,το δικό μας φτεξιμο που το βάζεις ε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σώπα που είμαστε και θύματα τωρα,το δικό μας φτεξιμο που το βάζεις ε.
Και ποιο είναι το δικό μας φταίξιμο; Για εξήγησε λιγάκι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Οταν ο καθε τυχοντας ειχε 4 σπιτια και Porsche γιατι ειχε παρει 20 δανεια, οι ξενοι τι θες να κανουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ilias90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Στερεότυπα ταρίφα mode_on
Καλησπέρααα!
Πείτε μου εδώ... ποια είναι η εικόνα που σας έρχεται στο μυαλό για κάποιους λαούς... Άσχετα αν ξέρετε ότι είναι στερεότυπο, προτιμώ να μου πείτε τη γενική εικόνα, που έχετε, παρά κάποια προσωπική εμπειρία...

Λοιπόν:
1. Γερμανοί
Κρυόκωλοι, ρομπότ, χωρίς συναισθήματα. Μας χρωστάνε, επίσης, αποζημιώσεις.
Ηττοπαθείς (θυμηθείτε το κλαρίνο στο Μαζινό), το μόνο που τους νοιάζει είναι να πίνουν κόκκινο κρασί και να τρώνε κρουασάν. Δεν κάνουν μπάνιο, απλά βάζουν κολόνια για να καλύψουν την μπίχλα.
3. Αυστριακοί
Κάτι σαν τους Γερμανούς, μόνο που είναι χάλια στο ποδόσφαιρο.
Ένα από τα μεγαλύτερα μασονικά κέντρα του κόσμου
Οι πιο καλοί απ' όλους (δεύτεροι μετά από εμάς). Ούνα φάτσα, ούνα ράτσα και η μισή Ιταλία (η νότια) είναι Έλληνες. Έβγαλαν και την πίτσα, που ως γνωστόν ήταν αρχαιοελληνικό έδεσμα και το οικειοποιήθηκαν, αλλά τους συγχωρούμε γιατί τους αγαπάμε.
Καλοί άνθρωποι. Μπορεί να είχαν κομμουνισμό αλλά πάντα βαθιά μέσα τους ήταν Χριστιανοί. Ο Πούτιν αγαπάει την Ελλάδα (γιατί ξέρει ότι όλα από εμάς προήλθαν) και θέλει να βοηθήσει, αλλά θύμωσε με την προδοτική στάση του Κούλη στο θέμα της απελευθέρωσης της Ουκρανίας. Όμως επειδή είναι καλός άνθρωπος μέσα του μας έχει συγχωρέσει κι όταν καταλάβει την πόλη θα μας την δώσει (πιστεύει κι αυτός στις προφητείες, οπότε δεν έχει κι άλλη επιλογή). Αν δεν ήμασταν τόσο παπάρες στο θέμα με την Ουκρανία θα μας είχε δώσει και την Μαριούπολη.
7. Αμερικανοί (ΗΠΑ)
Οι πιο βλάκες σε όλον τον κόσμο. Ξέρουν μόνο να τρώνε macdonald's και να βομβαρδίζουν τριτοκοσμικές χώρες. Αλλά όλοι οι Έλληνες που πήγανε εκεί, επειδή ήταν τσακάλια, ξεκίνησαν από λάτζα και κατέληξαν εκατομμυριούχοι, πιάνοντας κότσο τα χαζοαμερικανάκια (sic).
8. Νοτιοαμερικανοί
Ξέρουν μόνο να παίζουν μπάλα και να κλέβουν.
Τον έχουν μικρό...
Ο πιο τεμπέλης δουλεύει 60 ώρες την εβδομάδα. Με το παραμικρό λάθος που θα κάνει ένας πολιτικός τους, κάνει αμέσως χαρακίρι. Μπορεί να τους βλέπεις μικρόσωμους, αλλά μακριά από τσαμπουκάδες μαζί τους γιατί όλοι κρύβουν έναν Mr Miyagi μέσα τους.
Χωρίζονται σε δύο κατηγορίες:
Αυτούς που δεν ξέρουν πόσα έχουν, κολυμπάνε στο πετρέλαιο και για χόμπι έχουν την αγορά ποδοσφαιρικών ομάδων και αυτούς που δεν έχουν λεφτά, οπότε ο σκοπός της ζωής τους είναι να εξισλαμίσουν την Ευρώπη.
Κάθε Έλληνας που δούλεψε σεζόν και σέβεται το εαυτό του έχει πάει με τουλάχιστον 5 Σουηδές στη ζωή του, αφού οι Έλληνες είναι φλογεροί εραστές και οι Σουηδοί σκατόφλωροι, οπότε δεν υπάρχει καν θέμα σύγκρισης.
Εξευρωπαϊσμένοι λατινοαμερικάνοι που είναι καλοί στα αθλήματα.
99% του πληθυσμού είναι γκέι
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top