Τρόποι για να δείξεις σε κάποιον ότι τον θέλεις χωρίς να του το πεις!

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Εμένα πάντως σαν τρόπος προσέγγισης μού αρέσουν και τα γράμματα ή σημειώματα. Θυμάμαι στους Δυο Ξένους που είχε γράψει η Μαρίνα στον καθηγητή της ένα πολύ ωραίο: "Όταν κάποιος σας δει, σας ερωτεύεται. Όταν σας ερωτευτεί, πού μπορεί να σας δει;". Μού αρέσει έτσι το μυστήριο λιγάκι. Νομίζω οτι έχουν γίνει όλα πολύ χύμα στο κύμα.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αλληλογραφία παλιομοδίτικη αλλά και ποστ ιτσ. Πώρωση. Αλλά γιατί στο ξεκίνημα και σαν προσέγγιση μόνο; Συγκρίνονται με τα μηνύματα στα χανγκσ ή στο βάιμπερ μωρέ;
Μυστήριο και εκπληξούλες! Το απόλυτο μιξ, όπως το σκόρδο με τον άνιθο στον γκρηκ τζάτζικος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntziolas

Νεοφερμένος

Ο Νικολαος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εγω ειμαι 41
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Απλά πείτε το!

Just do it! :wizard:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Καλησπέρα και Χρόνια Πολλα.Πριν μερικές μέρες αντέδρασα στο story μιας κοπέλας που ξέρω στο instagram που είχε ανεβάσει μια φώτο για story με το emoij φωτιά και εκτός οτι πάτησε like οτι της αρέσει η αντιδρασή μου ,μου εστείλε και μια καρδούλα.Δεν το συνέχησα αν και είπα να στείλω μια καρδούλα και εγω ,αλλά δεν ξέρω δίστασα.Λετε να γουστάρει να γίνει καμία φαση;
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Βρες ευκαιρία και στείλε την καρδούλα που δίστασες να στείλεις πριν και... βλέπουμε.:rolleyes:
Όχι με φόρα, μα ένα βήμα τη φορά.;)
 

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Ε, ναι, εσύ τι λες;
Αναμφίβολα ενθαρρυντικό σημάδι. :)
Άκου με που σου λέω κι εμένα. που μια ιστορία πάθους, αφορμή είχε μια καρδούλα που έβαλα σε φωτογραφία.:rolleyes:
 

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Ε, ναι, εσύ τι λες;
Αναμφίβολα ενθαρρυντικό σημάδι. :)
Άκου με που σου λέω κι εμένα. που μια ιστορία πάθους, αφορμή είχε μια καρδούλα που έβαλα σε φωτογραφία.:rolleyes:


Η σαρκαστικη φατσουλα στο τελος τι φαση:p;
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Η καρδουλα ειναι καλο σημαδι, αλλα εξαρταται απο το ατομο. Εγω πχ αν στειλω καρδουλα σε ατομο του αλλου φυλου σημαινει οτι φλερταρω/υπαρχει μια ελξη. Αλλα εγω δυσκολα στελνω καρδουλες. Υπαρχουν ομως ατομα (θα ελεγα πλειοψηφια) που στελνει συνεχεια καρδουλες αντι για like. Στελνε καρδουλες, δεν σημαινει κατι απαραιτητα.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Η καρδουλα ειναι καλο σημαδι, αλλα εξαρταται απο το ατομο. Εγω πχ αν στειλω καρδουλα σε ατομο του αλλου φυλου σημαινει οτι φλερταρω/υπαρχει μια ελξη. Αλλα εγω δυσκολα στελνω καρδουλες. Υπαρχουν ομως ατομα (θα ελεγα πλειοψηφια) που στελνει συνεχεια καρδουλες αντι για like. Στελνε καρδουλες, δεν σημαινει κατι απαραιτητα.

Δεν σημαίνει απαραίτητα ερωτικό.
Σε κάθε περίπτωση όμως, δείχνει πως ο αποστολέας διάκειται φιλικά προς τον παραλήπτη.
Κι αυτό είναι, εν δυνάμει, μια καλή αρχή. :)
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Δεν σημαίνει απαραίτητα ερωτικό.
Σε κάθε περίπτωση όμως, δείχνει πως ο αποστολέας διάκειται φιλικά προς τον παραλήπτη.
Κι αυτό είναι, εν δυνάμει, μια καλή αρχή. :)

Αν στειλω καρδουλα σε ατομο που γνωριζω ελαχιστα, θα ειναι επειδη τον βλεπω ερωτικα. Αν στειλω σε φιλο, τοτε ναι δεν ειναι, αλλα πολυ σπανια θα στειλω καρδουλα σε φιλο. Πχ σε περιπτωση που μου φερει τουρτα στα γεννεθλια μου ή οταν θελω να τον ευχαριστησω για κατι. Αλλα οπως ειπα δεν στελνω ευκολα καρδουλες.
 

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Εγώ πάλι καρδούλα στέλνω μόνο φιλικά και κυρίως όταν θέλω να κλείσω, γιατί νύσταξα π.χ. "άντε φτάνει, ώρα να κοιμηθώ, stfu <3 "
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Νομίζω εξαρτάται απ' την κοπέλα. Αν είναι σχετικά συνεσταλμένη και δε χρησιμοποιεί πολλά emojis και έντονες εκφράσεις, μάλλον κάτι δείχνει. Αν είναι πιο χαλαρή και διαχυτική με όλους, ίσως να ήταν απλά από ευγένεια για να μη σου πατήσει ξερό like. Προσωπικά πχ που δε χρησιμοποιώ καθόλου καρδούλες, θα την έβαζα εσκεμμένα. Μια φίλη μου, απ' την άλλη, κοτσάρει καρδούλα όπου βρει και το θεωρεί πολύ νορμαλ.
 

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Καλημέρα και Καλή χρονιά!!!Έστειλα Καλη χρονιά στην κοπέλα για την οποία αναφερομουν στα προηγούμενα ποστ και μου απαντησε ως εξης:Καλη χρονια:) ...Να το λάβως ως χυλοπιτα μονο και μονο απο το emoij ή να μην βγαζω γρηγορα συμπερασματα;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλημέρα και Καλή χρονιά!!!Έστειλα Καλη χρονιά στην κοπέλα για την οποία αναφερομουν στα προηγούμενα ποστ και μου απαντησε ως εξης:Καλη χρονια:) ...Να το λάβως ως χυλοπιτα μονο και μονο απο το emoij ή να μην βγαζω γρηγορα συμπερασματα;

Λάβε το σαν βασιλόπιτα.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλημέρα και Καλή χρονιά!!!Έστειλα Καλη χρονιά στην κοπέλα για την οποία αναφερομουν στα προηγούμενα ποστ και μου απαντησε ως εξης:Καλη χρονια:) ...Να το λάβως ως χυλοπιτα μονο και μονο απο το emoij ή να μην βγαζω γρηγορα συμπερασματα;


"Στη βράση κολλάει το σίδερο"! Μιας που ανταλλάξατε αυτά τα μηνύματα ρώτησέ την αν θέλει να πάτε το απόγευμα για βόλτα και καφεδάκι! Από τον τρόπο που θα σου απαντήσει θα καταλάβεις τις προθέσεις της. Να ξέρεις κι εσύ τι γίνεται και να μην κάθεσαι να φαντάζεσαι διάφορα.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Καλημέρα και Καλή χρονιά!!!Έστειλα Καλη χρονιά στην κοπέλα για την οποία αναφερομουν στα προηγούμενα ποστ και μου απαντησε ως εξης:Καλη χρονια:) ...Να το λάβως ως χυλοπιτα μονο και μονο απο το emoij ή να μην βγαζω γρηγορα συμπερασματα;

Καλησπέρα, καλή χρονιά και καλή δεκαετία!!

Νομίζω ότι έχεις μπει στο τρυπάκι να αναλύεις την παραμικρή λεπτομέρεια για να βγάλεις συμπεράσματα, πράγμα που δε γίνεται. Δεν υπάρχει ένας τυποποιημένος τρόπος έκφρασης και συμπεριφοράς για να δείξεις σε κάποιον ότι σ' αρέσει, απλά θα καταλήξουμε 10 άνθρωποι να κάνουμε τις ίδιες εικασίες που κάνεις κι εσύ.

Πρέπει να πιάσεις κουβέντα μαζί της για να δεις αν θέλει, εκεί θα φανεί πιο εύκολα.

"Στη βράση κολλάει το σίδερο"! Μιας που ανταλλάξατε αυτά τα μηνύματα ρώτησέ την αν θέλει να πάτε το απόγευμα για βόλτα και καφεδάκι! Από τον τρόπο που θα σου απαντήσει θα καταλάβεις τις προθέσεις της. Να ξέρεις κι εσύ τι γίνεται και να μην κάθεσαι να φαντάζεσαι διάφορα.

Αν δεν την ξέρει από κοντά και δεν έχουν ξαναμιλήσει (η αντίδραση και το καλή χρονιά δε θεωρούνται και συζήτηση), το να της προτείνει τόσο νωρίς να βρεθούν μπορεί να φανεί λίγο σαν "booty call". Εγώ έστω θα απέρριπτα την πρόταση, ακόμη κι αν μου άρεσε ο τύπος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Καλησπέρα, καλή χρονιά και καλή δεκαετία!!

Νομίζω ότι έχεις μπει στο τρυπάκι να αναλύεις την παραμικρή λεπτομέρεια για να βγάλεις συμπεράσματα, πράγμα που δε γίνεται. Δεν υπάρχει ένας τυποποιημένος τρόπος έκφρασης και συμπεριφοράς για να δείξεις σε κάποιον ότι σ' αρέσει, απλά θα καταλήξουμε 10 άνθρωποι να κάνουμε τις ίδιες εικασίες που κάνεις κι εσύ.

Πρέπει να πιάσεις κουβέντα μαζί της για να δεις αν θέλει, εκεί θα φανεί πιο εύκολα.



Αν δεν την ξέρει από κοντά και δεν έχουν ξαναμιλήσει (η αντίδραση και το καλή χρονιά δε θεωρούνται και συζήτηση), το να της προτείνει τόσο νωρίς να βρεθούν μπορεί να φανεί λίγο σαν "booty call". Εγώ έστω θα απέρριπτα την πρόταση, ακόμη κι αν μου άρεσε ο τύπος.
Συμμαθητρια μου στο σχολειο ηταν απλα εχω να την δω 3 με 4 χρονια και δεν ξερω και εμενα μου φαινεται καπως να της πω να βγουμε αλλα τι αλλο μπορω να κανω για να δω εαν ψηνεται να γινει κατι;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν δεν την ξέρει από κοντά και δεν έχουν ξαναμιλήσει (η αντίδραση και το καλή χρονιά δε θεωρούνται και συζήτηση), το να της προτείνει τόσο νωρίς να βρεθούν μπορεί να φανεί λίγο σαν "booty call". Εγώ έστω θα απέρριπτα την πρόταση, ακόμη κι αν μου άρεσε ο τύπος.


Αφού έχει γράψει ότι την κοπέλα την ξέρει γιαυτό αντέδρασε στο story της! (αν δεν την γνώριζε, δεν υπήρχε περίπτωση να μπω στη διαδικασία να απαντήσω).

Αν υποθέσουμε ότι την προσκαλεί να βγούν, υπάρχουν οι παρακάτω απαντήσεις με τις αντίστοιχες σημασίες τους:
1) Δεν απαντάει άρα δεν ενδιαφέρεται.
2) Του απαντάει ότι δεν μπορεί σήμερα λόγω κάποιων υποχρεώσεων. Αυτό είναι ασαφές άρα συνεχίζει με την επόμενη ερώτηση,
3) Μπορείς μέσα στην εβδομάδα;
΄Η θα του απαντήσει "ναι" οπότε σκάνε πυροτεχνήματα όπως τα χθεσινοβραδινά
ή θα του απαντήσει "δυστυχώς αυτό το διάστημα έχω πολλές υποχρεώσεις και δεν μπορώ" οπότε πάει γι άλλες πολιτείες ερωτικές.
΄Οπως και νάχει θα καταλάβαινε τις διαθέσεις της.

Τώρα αν δεν έχει τόσο θάρρος μαζί της και θέλει να συνομιλήσουν μερικές φορές πριν κάνει την πρόσκληση, ας το κάνει.

Συμμαθητρια μου στο σχολειο ηταν απλα εχω να την δω 3 με 4 χρονια και δεν ξερω και εμενα μου φαινεται καπως να της πω να βγουμε αλλα τι αλλο μπορω να κανω για να δω εαν ψηνεται να γινει κατι;


Πες της το βρε παιδάκι μου! Τι έχεις να χάσεις;;; Αν ενδιαφέρεται θα δεχτεί να βγείτε. Αν δεν ενδιαφέρεται καλύτερα να το ξέρεις μια ώρα νωρίτερα!
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Συμμαθητρια μου στο σχολειο ηταν απλα εχω να την δω 3 με 4 χρονια και δεν ξερω και εμενα μου φαινεται καπως να της πω να βγουμε αλλα τι αλλο μπορω να κανω για να δω εαν ψηνεται να γινει κατι;

Αααα ε εντάξει τότε, μπορείς να ξεκινήσεις την κουβέντα με μηνύματα για λίγες μέρες και αν δεις ότι είναι ένθερμη, τότε πρότεινέ της να πείτε τα υπόλοιπα από κοντά.

Αφού έχει γράψει ότι την κοπέλα την ξέρει γιαυτό αντέδρασε στο story της! (αν δεν την γνώριζε, δεν υπήρχε περίπτωση να μπω στη διαδικασία να απαντήσω).

Ναι ναι, απλά επειδή έγραψε "αντέδρασα στο story μιας κοπέλας που ξέρω στο Instagram" εγώ κατάλαβα ότι την ξέρει στο Instagram, δηλαδή όχι από κοντά.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top