Κατσαρίδες, κουνούπια και η υπόλοιπη παρέα!

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μα πες μας ακριβως
κανουν βουυζ βουζζ
ή βιζζ βιζζζ..?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
κανουν ενα αντριχιαστικο βουιζ μπαμ(ηχος πανω στο τζαμι) και αυτο το κανουν συνεχεια σαν ζαβά και δεν τα πιάνει και η ταμπλέτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δικανο δοκιμασες?

βασικα επειδη μπαινουν και πολλες σφηκες εδω στο σπιτι απο τα ανοιχτα παραθυρα,,-αυτες οι διπλες-

παλια τις κυνηγουσα,,τωρααπλα ανοιγω το παραθυρο καιβγαινουν

ανοιξε το..ηλιθια ζωα ειναι..μπηκαν και θελουν να βγουν..
απλα κλεισε το φως μεσα,,και ανοιξε το παραθυρο,,σπρωξε τες λιγο,,και θα βγουν μονες τους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
συνηθως κατασκηνωνοιυν στα μαλλια μου :/:

και εννοειτε εχω δοκιμάσει παντόφλα, τι να σου κάνει το δίκανο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
συνηθως κατασκηνωνοιυν στα μαλλια μου :/:
ξερουν που εχει δροσια οι ατιμες.. :shifty:

και εννοειτε εχω δοκιμάσει παντόφλα, τι να σου κάνει το δίκανο:P
μην το λες
εχεις κυνηγησει ποτε αγριογουρουνο με παντοφλα? :hehe::hypno:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elise.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Ο ακαριαίος θάνατος της κατσαρίδας = Χλωρίνη σε σπρέι άζαξ ! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
πιανει σε ολα τα ζουζουνια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΡΗΝΟΥΛΑ

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Συγκεκριμένα για τα κουνούπια, αν βάλεις πάνω από το κρεβάτι σου μερικά φύλλα ντοματιάς, δε σε πλησιάζει κανένα! απεχθάνονται αυτή τη μυρωδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
με βασιλικο πιανει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elise.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
πιανει σε ολα τα ζουζουνια?

δε γνωρίζω γενικά.. αλλά για κατσαρίδες και μυρμήγκια είναι φουλ δοκιμασμένο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Για τις κατσαρίδες έχω ακούσει ότι πιάνει κ η μαγειρική σόδα αλλά ευτυχώς δεν έχει χρειαστεί να δοκιμάσω. Στο σπίτι μου πιάνει η σίτα στα παράθυρα:thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΡΗΝΟΥΛΑ

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
έλεος! τι άλλο θα μου συμβεί! ακούστε.. Στο ΤΕΙ μας έβαλαν μια εργασία να κάνουμε. πρέπει να φτιάξουμε ένα εντομολόγιο. έτσι πρέπει να μαζέψω 30 διαφορετικά εντομα. μεχρι στιγμής έχω πιάσει κατσαρίδες, μύγες, μια ακρίδα, 2 αράχνες, μια πεταλουδίτσα και μια μικρή κάμπια. Παιδιά δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο πολύ συχαίνομαι! όχι τίποτα άλλο, αλλά τα έχω βάλει σε ένα βαζακι και τα βλέπω κάθε μέρα! έτσι κάλυψα το βάζο με πετσέτα για να μη βλέπω τα ζουζούνια! :sick: αφήστε που από τότε που κυνήγησα έντομα, έχω παραισθήσεις! ακουμπάνε τα μαλλιά μου τον ώμο μου και νομιζω ότι κάτι περπατάει πάνω μου! :crazy:φανταστείτε εσείς να χρειαζόταν να μαζέψετε έντομα! θεε μου! :confused:

με βασιλικο πιανει?

ναι ναι! Το αιθέριο έλαιο του βασιλικού χρησιμοποιείται ως απωθητικό εντόμων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
έλεος! τι άλλο θα μου συμβεί! ακούστε.. Στο ΤΕΙ μας έβαλαν μια εργασία να κάνουμε. πρέπει να φτιάξουμε ένα εντομολόγιο. έτσι πρέπει να μαζέψω 30 διαφορετικά εντομα. μεχρι στιγμής έχω πιάσει κατσαρίδες, μύγες, μια ακρίδα, 2 αράχνες, μια πεταλουδίτσα και μια μικρή κάμπια. Παιδιά δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο πολύ συχαίνομαι! όχι τίποτα άλλο, αλλά τα έχω βάλει σε ένα βαζακι και τα βλέπω κάθε μέρα! έτσι κάλυψα το βάζο με πετσέτα για να μη βλέπω τα ζουζούνια! :sick: αφήστε που από τότε που κυνήγησα έντομα, έχω παραισθήσεις! ακουμπάνε τα μαλλιά μου τον ώμο μου και νομιζω ότι κάτι περπατάει πάνω μου! :crazy:φανταστείτε εσείς να χρειαζόταν να μαζέψετε έντομα! θεε μου! :confused:
Αυτή την εργασία δεν θα την πάλευα με τίποτα! Με τίποτα όμως!:sick::mpliaks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Που λέτε λεπόν εχτές καθόμουν στο μπαλκόνι μου στο Αγρίνιο και διάβαζα αμέριμνη
ώσπου σε κάποια φάση στρίβω ελαφρώς το κεφάλι μου και τί αντικρίζω?
μια μεγάλη μαύρη ψαλίδα να αναρριχείται στον τοίχο και να με κοιτά κατάματα
περιττό να προσθέσω πως παραλίγο να μην υπήρχα ώστε να μπορέσω να σας γράψω εδώ σήμερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
έλεος! τι άλλο θα μου συμβεί! ακούστε.. Στο ΤΕΙ μας έβαλαν μια εργασία να κάνουμε. πρέπει να φτιάξουμε ένα εντομολόγιο. έτσι πρέπει να μαζέψω 30 διαφορετικά εντομα. μεχρι στιγμής έχω πιάσει κατσαρίδες, μύγες, μια ακρίδα, 2 αράχνες, μια πεταλουδίτσα και μια μικρή κάμπια. Παιδιά δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο πολύ συχαίνομαι! όχι τίποτα άλλο, αλλά τα έχω βάλει σε ένα βαζακι και τα βλέπω κάθε μέρα! έτσι κάλυψα το βάζο με πετσέτα για να μη βλέπω τα ζουζούνια! :sick: αφήστε που από τότε που κυνήγησα έντομα, έχω παραισθήσεις! ακουμπάνε τα μαλλιά μου τον ώμο μου και νομιζω ότι κάτι περπατάει πάνω μου! :crazy:φανταστείτε εσείς να χρειαζόταν να μαζέψετε έντομα! θεε μου! :confused:


Το μόνο σίγουρο είναι πως αυτή η εργασία θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον!!!!!!!:D:D
Το δεύτερο πιο σίγουρο πράγμα είναι πως πλέον έχεις μάθει πως να χειρίζεσαι καταστάσεις όπου κάποιος ανεπιθύμητος σας κάνει αρμένικη βίζιτα!!!!!
Με την φράση: ¨Θέλεις να δεις τα ζουζούνια μου??":P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Κατσαρίδες. Η αθάνατη απόδειξη ότι δεν υπάρχει θεός και τίποτα δεν εποιήθη με σοφία.

:sick::sick::sick:

κι όμως, τo γεγονός ότι μπορείς να τις λοιώνεις και όχι να λοιώνουν αυτές εσένα, δείχνει ότι τα πάντα εν σοφία εποίησε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
εεε συγνωμη! μια ερωτηση...
γιατι τοσα κουνουπια ΟΚΤΩΒΡΗ ΜΗΝΑ????????????????????????
ειναι ανυποφορο πια :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
εεε συγνωμη! μια ερωτηση...
γιατι τοσα κουνουπια ΟΚΤΩΒΡΗ ΜΗΝΑ????????????????????????
ειναι ανυποφορο πια :mad:

ναιι ρε συυ...
ειδικά στο κέντρο της αθήνας...
έχει πάρα πολλά και είναι και πολύ μεγάλα...:(
και πρωϊνές ώρες μάλιστα..:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Χτες έριξα τα άπλυτα ρούχα από το καλάθι στο πάτωμα για να διαλέξω ποιά θα βάλω στο πλυντήριο. Ετσι όπως ήμουν σκυμμένη και τα χώριζα, σηκώνω μια μπλούζα και από κάτω είχε μια σαρανταποδαρούσα. Μια άλλη σαρανταποδαρούσα είχε βγει πέρυσι από μια μικρή εσοχή που κάνει η καρέκλα της κουζίνας, όσο καθόμουν πάνω. Το καλύτερο όμως είναι που βγήκα στο χωράφι να πετάξω τα κάρβουνα της ψησταριάς και είδα το παλιο δέρμα ενός φιδιού πάνω από ένα μέτρο.
Να κάτι που δεν θα έχω να αντιμετωπίσω στο διαμέρισμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ασ μιλησουμε για τισ κατσαριδεσ παραδειγμα.Τις σιχαίνομαι πολύ! Στη θέαση τους ουρλιάζω, στο άκουσμα τους τρομοκρατουμαι!
Και δεν ειμαι η μόνη...
Ομως γιατι;
Χαζευα εντομα στο ιντερνετ και ορισμενα μου φανηκαν πολυ γλυκουτσικα.. Ας πουμε με τις σαυριτσες και τα σκαθαρια ή τις ακριδες δεν εχω προβλημα...
Μαλλον εχω θεμα με τα πετουμενα ή οσα κινουνται γρήγορα..
Ημουν σε νησι και ειδα ενα ποντικακι να τρεχει γρηγορα και το λυπηθηκα..
Βεβαια εχω δει αρουραιο να πηδαει απο δεντρο σε δεντρο κι εφαγα φρικη.. Σα γατες ειναι!

Αλλα γιατι κανουμε ετσι; Αν δεν βρισκονται στον χωρο μας, δε μας πειραζουν.. Ας πουμε ενα φιδι ειναι επικινδυνο, μια σφηγγα τσιμπαει.. Ολα τα αλλα δε μας πειραζουν αν το καλοσκεφτειτε.. Ζωακια του θεου ειναι..
Εγω προσωπικα δεν πειραζω κανενα. Ουτε τα κουνουπια σκοτωνω. Βαζω αλλους:P

Αλλα γιατί αυτή η προκατάληψη ειδικά με κατσαρίδες και ποντίκια;
Ειχα ακούσει κάπου πως αυτο με τα ποντίκια προήλθε απο τις πρώτες παλιές που αφησαν εποχή αμερικάνικες ταινίες όταν οι κυρίες του καλού κόσμου έβλεπαν ποντίκι κ ούρλιαζαν και οι άνδρες έσπευδαν να τις σώσουν. Υστερικές γυναίκες δλδ, θαρραλεοι ανδρες...

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top