Πηγαίνετε στο γυμναστήριο;

Εσείς επισκέπτεστε ποτέ το Γυμναστήριο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 202)
  • Ναι (συστηματικά)

    Ψήφοι: 77 38.1%
  • Ναι (κάπου κάπου)

    Ψήφοι: 47 23.3%
  • Όχι (ούτε περνάω απ' έξω)

    Ψήφοι: 77 38.1%
  • Κουμπάκιας

    Ψήφοι: 1 0.5%

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
μπαα και στην επαρχία έχουν αρχίσει να κάνουν καλύτερες τιμές. αθήνα πάντως, αν το ψάξεις, βρίσκεις και γυμναστήρια με συνδρομή 20-25 ευρώ το μήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
βρέθηκα στην λάθος επαρχία τότε :P

κάποια στιγμή παντως θα ήθελα να ασχοληθώ συστηματικά με την γυμναστική, ίσως κατά τα φοιτητικά χρόνια.
γιατί του χρόνου προβλέπω γερό χλαπάτσιασμα με τις πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
ναι, στα φοιτητικά χρόνια θα είσαι πιο χαλαρή. και γυμναστήριο θα πηγαίνεις και διατροφή θα κάνεις και κορμάρα θα φτιάξεις :D
του χρόνου πάντως τρώγε ελεύθερα, θα έχεις την δικαιολογία τους άγχους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Οποιος θελει να γυμναστει βρισκει τροπο. Ολα τα αλλα ειναι δικαιολογιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
άμα βρεις την προσφορά καλά είναι. θα την βρεις όμως; όσοι μένουν επαρχία ξέρουν πολύ καλά τι θα πει να έχεις μόνο 2 γυμναστήρια στην πόλη τα οποιά ανταγωνίζονται ποιο θα έχει τις υψηλότερες τιμές. εγώ το σκεφτόμουν για ζούμπα αλλά άλλαξα γνώμη. η μηνιαία συνδρομή ήταν όσα δίνω τον μήνα για φροντιστήριο χημείας. πάντως πιστεύω πως για πολλούς το γυμναστήριο αποτελεί πολυτέλεια πλέον.

Πέρυσι που πήγαινα είχαν 99 ευρώ το 3μηνο και περιστασιακά το έκαναν 6μηνο και μένω επαρχία. Συμφωνώ ότι παντού δεν υπάρχουν προσφορές απλά νταξει αν θες βρισκεις τρόπο και χωρις να πληρώσεις. Μέχρι και στο χωριό μου στου απαυτου τη μανα έμαθα έκανε μια άδεια αίθουσα που είχαν ο πολιτιστικός σύλλογος γυμναστήριο και είναι δωρεάν. Και στην πόλη μου τουλάχιστον έχει γυμναστήριο και το πανεπιστήμιο όπου χρειάζεται μόνο κάτι χαρτιά γιατρού να ανανεώνεις κάθε χρόνο για τους φοιτητές που είναι πιο στριμωγμένοι γενικά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Οι συνδρομές τον μήνα βγαίνουν ακριβές. Αν πάρετε ετήσια πακέτα βγαίνει πολύ πιο φτηνά και αξίζει ακόμα και αν μερικούς μήνες πηγαίνετε ελάχιστα ή δεν πηγαίνετε και καθόλου. Εγώ πχ 150 ευρώ τον χρόνο πλήρωσα. Είναι αρκετά φτηνό το συγκεκριμένο αλλά μετά υπάρχουν αρκετά γυμναστήρια με 180 ευρώ που βγάζουν και συχνά μίνι προσφορές ανά περίοδο ακόμα πιο φτηνά (στην πόλη μου - Ξάνθη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Αναλογα ειναι το σωμα του καθενος .. Π.χ αμα κανω σοβαρη γυμναστικη 1-1.30 ωρα ανα δυο μερες με βαρη για ενα μηνα μπορει να γινω commando(Που λεει ο λογος).
αυτό είναι αρκετό ναι, αλλα αν θέλεις να δείς άμεσα αποτελέσματα δοκίμασε για ένα μήνα πρωτείνη μαζί με κρεατίνη.
θα δέις μεγάλη διαφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
η οικονομικη κριση μας εφερε στο σημειο αυτο να μην πηγαινουμε γυμναστηριο

Ναι η οικονομική κρίση φταίει που δε πατά κανείς, όχι πως είναι βαρετό μέχρι αηδίας. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Omorfileni89

Νεοφερμένος

Η Eleni Papadopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Καλησπέρα σας, καλή βδομάδα και καλο μήνα!!! Όπως σας είπα - γράφω πάλι για να κάνω update σχετικά με το αδυνάτισμά μου! :D :D Παίρνω το προϊόν Nidora 2 βδομάδες και παραπάνω. Έχασα σχεδόν 4 κιλά!! Απίστευτο είνια! Φαίνομαι καλύτερα( νομίζω :D ) και αισθάνομαι οκ. Το ξέρω ότι για 3-4 εβδομάδες το σώμα μου δεν θα γίνει σαν το σώμα των μόντελ και ξέρω ότι θέλει και πολύ άσκηση για να φαίνομαι καλά και χωρίς ρούχα αλλά τουλάχιστον τώρα έχω ελπίδα! Θα χάσω λύπος και με ασκήσεις και καλή διατροφή θα αποκτήσω το σφιγμένο σώμα που θέλω τόσο πολύ! Δεν με πειράζει αν μετά βάλω και λίγα κιλά - αρκεί να έιναι μυική μάζα και όχι λύπως.
Ξέρω πολύ καλά ότι υπάρχει μεγάλη σημασία αν τα "περιττά" κιλά είναι λύπος ή μυς. Έχω δει φωτογραφίες γυναικών με το ίδιο ύψος και βάρος που όμως φαίνονται απολύτως διαφορετικά! Γι'αυτο ο σκόπος μου έιναι απλά να ασθαίνομαι καλά στο σώμα μου και να έχω υγιεινή αυτοπεποίθηση.
Υ.Γ. νομίζω ότι και πριν το ρώτησα αλλά κανείς δεν απάντησε - έχετε κάνει κάτι τέτοιο: https://30dayfitnesschallenges.com/ - 30 ημέρες fitness πρόκληση? Ποια ήταν τα αποτελέσματα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolaos p.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Πήγαινα γυμναστήριο για ένα διάστημα, αλλά τώρα δεν πηγαίνω λόγω έλλειψης χρόνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Εγω σήμερα θα αρχίσω περπάτημα.Την άλλη εβδομάδα και ποδήλατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πιστεύετε πως το γυμναστήριο είναι κακό μέρος για να γνωρίσεις μια κοπέλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Πιστεύετε πως το γυμναστήριο είναι κακό μέρος για να γνωρίσεις μια. κοπέλα?
Υπάρχουν καλά και κακά μέρη για μια γνωριμία; Αν εξαιρέσουμε κάποιες ακραίες περιπτώσεις (π.χ. φυλακή, οίκος ανοχής, εκκλησία σατανιστών, γραφεία Χ.Α. κλπ), οπουδήποτε αλλού μπορεί να γίνει μια γνωριμία, η οποία μπορεί να προχωρήσει ή και όχι. Τα άτομα που θα γνωριστούν έχουν σημασία και όχι ο τόπος γνωριμίας.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Πιστεύετε πως το γυμναστήριο είναι κακό μέρος για να γνωρίσεις μια κοπέλα?

Οχι, αλλα ο ανταγωνισμος ειναι ψηλος!!! Πιο ευκολα γνωριζεις αν γραφτεις σε προγραμμα γυμναστηριου, πας πχ αεροβια η κανα κροσφιτ για αδυνατισμα !!! Αν και αυτα ειναι πολυ βαρετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν ξέρω Δια, ίσως να μην είναι πρέπον το μέρος πως το να πω. Δεν βλέπω να μιλάνε ιδιαίτερα εκεί μέσα είναι μέρος που πας για "δουλειά". Επίσης, χωρίς να θέλω να φανώ σεξιστής, το να πιάσω κουβέντα σε γυμναστήριο με κοπέλα φοβάμαι μην με κάνει να φανώ douchebag, λιγούρης κλπ. Βασικά εγώ δεν έχω θέμα απλώς δεν γνωρίζω τις προκαταλήψεις του γυμναστηρίου. Είχα διαβάσει και ένα άρθρο παλιά για κάποιους άγραφους κανόνες (πριν γραφτώ στο γυμναστήριο για να ξέρω τι να μην κάνω), και είχε και έναν παρόμοιο κανόνα που έλεγε για πέσιμο. Εγώ πέσιμο δεν θέλω να κάνω αλλά να την γνωρίσω.

Είναι μια κοπέλα που βλέπω την βλέπω στο gym τώρα το καλοκαίρι (δείχνει ασκήσεις) την οποία δεν έβλεπα όλη την χρονιά. Πιθανόν να είναι φοιτήτρια αλλού(?). Ηλικιακά την κόβω ίδια με εμένα. Πρέπει να την φωνάξω να μου δείξει καμιά άσκηση που τάχα δεν ξέρω και κάπως να ρωτήσω το ονοματάκι της.

Φρέντο μπα δεν θέλω αερόβια, καταρχάς πάω στο gym για τις ασκήσεις όχι για να γνωρίσω κοπέλες :P Αλλά αν τύχει... Και το κρόσφιτ όπως είπες για αδυνάτισμα και γράμμωση καλό είναι αλλά εγώ θέλω πιο πολύ να βάλω όγκο (δεν έχω) οπότε θέλω τα όργανα γυμναστικής για βάρη. Επίσης αυτό με τον ανταγωνισμό που είπες τι σημαίνει? Δεν έχω πολλές ελπίδες με τα ντούκια δίπλα μου? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Οχι ρε απλα η αναλογια ανδρων γυναικων στα βαρη ειναι 3:1, αυτο εννοω, οι πιο πολλες πανε αεροβια κτλ!! Επισης για να δειχνει ασκησεις, σημαινει οτι ειναι γυμναστρια( ; ) , αρα ειναι αρκετα ευκολο να τη γνωρισεις, αλλα πολυ δυσκολο να την πεισεις για κατι παραπανω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cerveza

Νεοφερμένος

Η Cerveza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
σκεφτομαι να ξεκινησω crossfit. γνωριζεις καποιος κατι γι αυτο? καποιος ειδικος δλδ ή τουλαχιστον να εχει κανει. δε μπορω να πω οτι ειμαι και τελειως αγυμναστη αλλα σιγουρα εχω να προπονηθω καλα απο τον χειμωνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
σκεφτομαι να ξεκινησω crossfit. γνωριζεις καποιος κατι γι αυτο? καποιος ειδικος δλδ ή τουλαχιστον να εχει κανει. δε μπορω να πω οτι ειμαι και τελειως αγυμναστη αλλα σιγουρα εχω να προπονηθω καλα απο τον χειμωνα

Υπαρχουν πολλα επιπεδα, για αρχαριους, για πιο προχωρημενους, για αυτους που κανουν ανταγωνιστικο κτλ!! Οποτε μην αγχωνεσαι που εισαι απροπονητη!!! Ειναι καλο ειδος ασκησης, που συνδυαζει αεροβια και ενδυναμωση, και δεν το βαριεσαι ευκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
σκεφτομαι να ξεκινησω crossfit. γνωριζεις καποιος κατι γι αυτο? καποιος ειδικος δλδ ή τουλαχιστον να εχει κανει. δε μπορω να πω οτι ειμαι και τελειως αγυμναστη αλλα σιγουρα εχω να προπονηθω καλα απο τον χειμωνα
Γενικά το crossfit ακολουθεί την φιλοσοφία της (κυκλικής;) HIIT η οποία θεωρείται πως έχει καλύτερα αποτελέσματα. Προσωπικά δε το έχω και πολύ στα υπόψη γιατί απ' όσο έχω δει γίνεται κακή δουλειά (χώρια που είναι overpriced). Αυτό οφείλεται σε 2 παράγοντες: α) ηλίθιες εκτελέσεις ασκήσεων (βλέπε π.χ kipping pullup) β) επειδή είναι πολύ της μόδας οι καλοί προπονητές σπανίζουν. Τα δύο αυτά συνεπάγονται με μεγαλύτερο % τραυματισμών, οπότε γι' εμένα παίρνει κατευθείαν Χ. Tο θετικό του είναι πως πρόκειται για ομαδική δραστηριότητα οπότε δύσκολα βαριέσαι τη προπόνηση, χώρια που δε σου δίνει περιθώρια να τεμπελιάζεις μιας και είσαι μόνιμα με το χρονόμετρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Πιστεύετε πως το γυμναστήριο είναι κακό μέρος για να γνωρίσεις μια κοπέλα?

Ε, κακό δε το λες, αλλά προσωπικά ξενερώνω με τους περισσότερους. Είναι αυτοί οι τύποι με τις φέτες και τα ιδρωμένα μπλουζάκια που έρχονται δίπλα σου να κοιταχτούν στον καθρέφτη.
ΠΑΙΔΙΑΑ είναι ξενέρωτο να είσαι τόσο επιδειξίας.
Αν είσαι κανόνικος άνθρωπος δε βρίσκω κάτι κακό στο να πεις ένα γεια τι κάνεις σε κάποιον που βλέπεις καθημερινά. Κλάιν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top