Ας κρίνουμε το κομμάτι

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Δεν κρινω.. βασικα γιατι το κομματι ειναι απ'τα πιο ζουμπεργουαου που υπαρχουν, και γιατι δε μου ανοιγει καθολου τους μουσικους οριζοντες, αποκλειεται να υπαρχει ενας ανθρωπος που θα εμαθε το κομματι απ'αυτο το θεμα (καλα, ισως να υπαρχει..αλλα ενας μονο!).

Kαι έλεγα δε θα το πεί κανείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Τα ακούσματά μου: Heavy Metal, grunge rock, (soft & hard) rock, nu metal, thrash metal, punk rock, hardcore punk, extreme metal, death/ black metal, pop/rock, jazz & soul, rock and roll, κλασική μουσική (Ισπανικές κιθάρες).


H άποψή μου:Η μουσική του δεν είναι κοντά σ'εμένα, αλλά είναι πολύ συναισθηματική. Μ΄αρέσει σ'αυτό το τραγούδι το ότι είναι ένας εσωτερικός μονόλογος με πολλές εικόνες. Εκφράζει καταστάσεις και συναισθήματα πολύ γνώριμα και με ρομαντικό τρόπο. Αυτό είναι για μένα το δυνατό του σημείο, το νόημά του και το πώς περνάει με τον στίχο. Τα υπόλοιπα γύρω απ' αυτό δεν με εντυπωσιάζουν.

7.5/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Νομίζω ότι είναι καιρός να μπει καινούριο τραγούδι προς σχολιασμό σας..
Στην αρχή είπα να βάλω καμιά gothiα αλλά το ξανασκέφτηκα..Ήταν πολύ πιθανό να φάει καταθάψιμο.Οπότε θα βάλω κάτι άλλο πολύ αγαπημένο μου.Είναι στις γλυκιές μελαγχολίες μου.

Cocorosie το όνομά τους.Είναι 2 αδελφές από την N.Y. Βρίσκονται στη μουσική σκηνή από το 2003 και τράβηξαν το ενδιαφέρον μου λόγω της μουσικής αλλά και της ιδιαίτερης φωνής τους.Τα μουσικά όργανα που χρησιμοποιούν είναι επίσης αξιοπρόσεχτα:πιάνο,άρπα,κιθάρα,ήχοι από διάφορα παιδικά παιχνίδια αλλά και κρουστά όργανα μουσικής.Αρκετά με τα βιογραφικά.

Cocorosie - Beautiful Boys



Antony :
Those, those beautiful boys
Those, those beautiful boys

Cocorosie :
Born illegitimately
To a whore, most likely
He became an orphan
Oh what a lovely orphan he was
Sent to the reformatory
Ten years old, was his first glory
Got caught stealing from a nun
Now his love story had begun

Thirty years he spent wandering
A devil's child with dove wings
He went to prison
In every country he set foot in
Oh how he loved prison
How awfully lovely was prison

Antony :
All those beautiful boys
Pimps and queens and criminal queers
All those beautiful boys
Tattoos of ships and tattoos of tears

Cocorosie :
His greatest love was executed
The pure romance was undisputed
Angelic hoodlums and holy ones
Angelic hoodlums and holy ones

Antony :
All those beautiful boys
Pimps and queens and criminal queers
All those beautiful boys
Tattoos of ships and tattoos of tears

All those beautiful boys
Pimps and queens and criminal queers
All those beautiful boys
Tattoos of ships and tattoos of tears

All those beautiful boys
Beautiful boys...
All those beautiful boys
Beautiful boys...

Those beautiful boys...



(ελπίζω να ήταν η σειρά μου)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Oi cocorosie για μενα ειναι σαν τη Bjork. Οταν εχω τις μαυρες μου ειναι οοο,τι πρεπει, οταν εχω κεφια μου τη δινουν οι στριγκλοψιλοφωνουλες τους (ξερω οτι ειμαι βλασφημη τουλαχιστον για τη bjork αλλα ας ειναι :P). Σημερα ειμαι ντεμι, και θυμαμαι οτι το συγκεκριμενο κομματι το θεωρω το καλυτερο τους, οποτε θα του βαλω ενα 8αρακι.

ps. Πολυ θα θελα να δω γκοθοεπιλογη:X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Τα ακούσματά μου : rock, alternative, chill out music, lounge, classics, τα πάντα (αναλόγως τη διάθεση και την παρέα)
Για το τραγούδι Beautiful Boys έχω να πω ότι μου άρεσε πολύ! Μάλιστα, δεν το ήξερα αυτό το συγκρότημα (:redface:) ούτε και το τραγούδι, οπότε με ενθουσίασε.

Οπότε θα του βάλω ένα μεγαλοπρεπές 9αράκι! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Ακούσματα: Ροκ, Μέταλ, Ποπ, Soul, Folk Ελληνικό έντεχνο,ελληνικό ροκ
Η αποψη μου για το Cocorosie - Beautiful Boys : . To κομμάτι αυτό βγήκε για τη σειρά 10η εντολή (ύστερα από κανά φόνο θα ταν οτι επρεπε :P ). Σοβαρά τώρα, είναι πολύ καλό, ωραία μελώδια, πολύ καλή ερμηνεία και πολύ καλοί στίχοι, συνθέτουν ένα πολύ ωραίο τραγούδι.
Βαθμολογία: 8/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dj.deniss

Νεοφερμένος

Ο dj.deniss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
πραγματικα πολυ καλο,αν και δεν ειναι του ειδους μου
βαθμολογια :7/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dj.deniss

Νεοφερμένος

Ο dj.deniss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
αυτο το κομματι ειναι πλεον απο τα αγαπημενα μου κομματια, αν και καθε μερα ακουω ο,τι νεο κυκλοφορει,αυτο πλεον ειναι κλασικο.
ο στοχος απλα τελειος...
εσεις τι λετε;


https://www.youtube.com/watch?v=IH3pqf6mKRU



ONE
MARY J BLIDGE FEAT. U2
Is it getting better
Or do you feel the same?
Will it make it easier on you now?
You got someone to blame

You say one love, one life (one life)
It's one need in the night
One love (one love), get to share it
Leaves you darling, if you don't care for it

Did I disappoint you?
Or leave a bad taste in your mouth?
You act like you never had love
And you want me to go without

Well it's too late, tonight
To drag the past out into the light
We're one, but we're not the same
We get to carry each other
Carry each other
One...

Have you come here for forgiveness?
Have you come to raise the dead?
Have you come here to play Jesus?
To the lepers in your head

Well, did I ask too much, more than a lot?
You gave me nothing, now it's all I got
We're one, but we're not the same
Well we, hurt each other
Then we do it again

You say
Love is a temple
Love is a higher law
Love is a temple
Love is the higher law
You ask me to enter
Well then you make me crawl
And I can't be holding on
To what you got
When all you got is hurt

One love
One blood
One life
You got to do what you should
One life
With each other
Sisters and my
Brothers
One life
But we're not the same
We get to
Carry each other
Carry each other

One...
One love
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Λεμε οτι παρε χαρτακι με σειρα προτεραιοτητας:D
(Βαζουμε τραγουδια εεεεενας ενας..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dj.deniss

Νεοφερμένος

Ο dj.deniss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
σορυ ειμαι νεος και δεν ξεω πως ακριβως γινονται τα πραγματα:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
σορυ ειμαι νεος και δεν ξεω πως ακριβως γινονται τα πραγματα:confused:
Δες:
Κάθε κάποιο διάστημα 2-3 μέρες κάποιος βάζει ένα τραγούδι και οι υπόλοιποι λένε τα ακούσματα τους, την άποψη τους και την βαθμολογία τους για το τραγούδι που μπήκε τελευταίο.

Μετά το διάστημα αυτό βάζει ο επόμενος.

Όσοι θέλουν να βάλουν ένα τραγούδι να κριθεί το δηλώνουν και μπαίνουν στο τέλος της λίστας. Αργότερα μπορούν να βάλουν και άλλο, όπου ξαναμπαίνουν στο τέλος της λίστας.

Στο περίπου αυτά :)
Δες και το #1 post για λεπτομέρειες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dj.deniss

Νεοφερμένος

Ο dj.deniss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
:sorry: thanks
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BrokenHeart

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Cocorosie - Beautiful Boys: Θα σας τη χαλάσω παιδιά, αλλά δε μου άρεσε καθόλου. 2/10 :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Cocorosie - Beautiful Boys: Αν έβαζες Bjork θα έβαζα 1 αλλά αυτοί ήταν κάπως καλύτεροι :P Δεν μ' αρέσουν οι φωνές καθόλου όμως, δεν μ' αρέσει η αρρυθμία, δεν μου λέει κάτι γενικώς. Βάζω 4 επειδή είχε λίγο πιάνο μέσα.

Την άλλη φορά gothia!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Να πω για τον Αυγουστο που εβαλε η νεραιδα, οτι ειναι απιστευτο καταπληκτικο και φανταστικο και παιρνει 10αρι. Για το καινουριο να περιμενετε να βρω τα ακουστικα μου και θα επανελθω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorelai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Ακουω: Κυριως μεταλ, πανκ, γκοθικ και κλασσικη. Υπαρχουν ροκ κομματια που μου αρεσουν. Επισης φολκ και ποστ ροκ. Ινταστριαλιες δεν με χαλανε.
Cocorosie - Beautiful Boys: Ενδιαφερον ακουσμα. Εμοιαζε οντως καπως με Bjork η πρωτη φωνη, αλλα μονο αυτη. Η μουσικη δεν μου τη θυμησε καθολου. Δεν εχει ομως το κατι που θα με κανει να το ξαναακουσω, και μου ελειψε η μελωδια. 6/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Ωραιο θεματακι..Τωρα το ανακαλυψα..
Ακούσματα:Punk,Punk-rock,Alternative,Indie,Ska,Reggae,Greek DIY punk,Trip-hop,Electronic.
Cocorosie - Beautiful Boys: Ενδιαφερον κομματι,ωραιο για τις δυσκολες ωρες που πεφτεις..Η μελωδια δεν ειχε κατι που να με τρελανει ωστε να το λιωσω στο ακουσμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Λοιπόοοον... έχουμε και λέμε!:)

Τα ακούσματά μου: Metal (με ιδαίτερη προτίμηση στα death/black/gothic/ambient/πειραματικά),rock (κάθε είδους, ελληνικό και ξένο, από ξένο κυρίως τα πιο παλιά, αν και ακούω και κάποια καινούργια), jazz, blues, λίγη ηλεκτρονική, ambient, punk, funk, λίγο alternative, φανατικά τα 60s/70s/80s της disco-pop σκηνής, industrial, sountracks, latin (κυρίως για χορό βέβαια), επιλογές σε rnb και hip hop (μεγάλη λατρεία οι Beastie Boys). Επίσης μου αρέσει η κλασική, αν και κυρίως σε μορφή όπερας, όπως επίσης και τα παλιά ελληνικά λαϊκά (ρεμπέτικα κυρίως). Από ελληνικά λαΪκά επίσης μου αρέσει πολύ ο Μητροπάνος, διαφορετικά μόνο μπουζούκια β' κατηγορίας (Θέλξη, Καλίδης και δε συμμαζεύεται...:P)

Αυτά μέσες άκρες! Αν ξέχασα κάτι θα το συμπληρώσω.

Η άποψή μου για το Cocorosie - Beautiful Boys: Πολύ ωραίο και μελαγχολικό. Δεν νομίζω ότι είναι αυτό που με αντιπροσωπεύει όταν έχω της μαύρες μου. Προτιμώ κάτι πιο σκοτεινο προσωπικά. Πάντως το κομμάτι με άγγιξε. Την άλλη φορά βάλε gothia!;)

Τελική βαθμολογία: 8/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Τα ακουσματά μου : ροκ,μεταλ,κλασσικη,ost,blues,κελτικη,ηλεκτρονική.. .
Σχόλια για το κομμάτι 22)COCOROSIE - Beautiful Boys: Δε μου αρεσε ουτε σαν στιχοι, ουτε σαν φωνητικά, ουτε σαν μουσικη. Αρκετα μονοτονο επισης. Ισως...λεω ισως....σαν μουσικη υποκρουση σε κατι.
Tελικά : 2/10.


dj.dennis : σε προσεθεσα στη λιστα :)


ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ :

23rd diotima--------------------(1η)

24th io-io ----------------------(1η)
25th BrokenHeart--------------(1η)
26th Dark Kronos---------------(3η)
27th Corpse Bride--------------(2η)
28th Μonaxos-------------------(3η)
29th stavros---------------------(1η)
30th superstarr------------------(1η)
31th roumana-------------------(1η)
32nd fandago--------------------(2η)
33rd Jesus ate your cake------(1η)
34th dj.dennis------------------(1η)

ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ :

1 )
BLACKFIELD - Hello =======================================>(Niya)
2 ) GARY JULES - Mad World ==================================>(Lorien)
3 ) LYNYRD SKYNYRD - Simple Man =============================>(shaman)
4 ) PANTERA - Art Of Shredding ===============================>(Dark Kronos)
5 ) METALLICA/BOB SEGER - Turn The Page =====================>(Niya)
6 ) PRAYING MANTIS - Nowhere to hide =========================>(weak and powerless)
7 ) KID DAKOTA - Ten Thousand Lakes ==========================>(QsLv)
8 ) DEMONS AND WIZARDS - Fiddler on the green ================>(Idril)
9 ) ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ - Κεμάλ ==============================>(MonaXoS)
10) WONDERLAND - Sol Sepry ==================================>(Αρκτούρος)
11) VNV NATION - Beloved =====================================>(Corpse Bride)
12) MAZZY STAR & CHEMICAL BROTHERS - Asleep from a Day ======>(Εδαδ)
13) BLACK LABEL SOCIETY - Suicide Messiah =====================>(Dark Kronos)
14) ANATHEMA - One last goodbye==============================>(Chimera)
15) RADIOHEAD - Creep =======================================>(Angie_Ann )
16) 21 AGAINST - 4 o clock =====================================>(Monaxos)
17) LOREENA McKENNIT - Highwayman ==========================>(Lorien)
18 )JAMES - Senorita ===========================================>(Niyia )
19 )MUSE - City Of Dellusion====================================>(fandago)
20)TINDERSTICKS - Are you trying to fall in love again?=============>(Chimera)
21)ΝΙΚΟΣ ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ - Αύγουστος=============================>(Neraida)
22)COCOROSIE - Beautiful Boys===========================(diotima)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top