• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

elenadi

Νεοφερμένος

Η elenadi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Εμείς αυτό που μπορούμε να κάνουμε είναι μόνο σενάρια.Η Swamps είμαι βέβαιη ότι κτι θα ξέρει παραπάνω σίγουρα;).Το καλύτερο είναι να πας στο γιατρό να σε κατατοπίσει.Αν πήγαινες τώρα πιστεύω (σ'αυτόν που πήγα εγώ και συνέστησε η swamps)θα σε κατατόπιζε περισσότερο γτι δε θα έχει και τόοοοσα πολλά άτομα.Όταν είχα πάει εγώ το χειμώνα αγχωνόμουν εγώ η ίδια με τον τόσο κόσμο που περίμενε έξω.Κι αυτός θέλει να τελειώνει γρήγορα(φυσικά αφού σε βοηθήσει πρώτα)-είναι λογικό!Όταν πήγα τώρα(καλοκαίρι) περίμεναν 5 άτομα και όχι 15(χειμώνας-που εναλλάσσονταν κάθε λίγο)!!!:DΕίναι λογικά όλα αυτά-είναι ο πρώτος στις μύτες στην Ελλάδα.
Εγώ πήγα σήμερα για καθαρισμό ή "ρούφηγμα" όπως το λέω εγώ.Συνάντησα εκεί και την κοπέλα που σας είχα πει ότι είχε κάνει την ίδια μέρα με μένα+διάφραγμα και είχε αντιδράσει πιο άσχημα.Δεν είχε καθόλου μελανιές-μόνο λιγάκι πρησμένη στο πρόσωπο.Μου έδειξε παλιά φωτογραφίες-η μύτη της ήταν μεγάλη και προς τα κάτω.Πιστεύω ότι τα πάντα εξαρτάται πάνω απ'όλα από τον οργανισμό.Μου είπε ότι της είπε ο γιαρός ότι ήταν πρημένη λίγο η μύτη και από μένα.Όταν πήγα εγώ μου είπε ότι όλα μια χαρά μέσα και ότι είμαι από τις πιο χαλαρές.Μια άλλη κοπέλα που συνάντησα μου λεει έρχεται συνέχεια να την "ρουφηξουν" γτι "τρέχει".Εγώ πρώτη φορά μετά τα σφουγγαράκια πήγα σήμερα..:hmm:Αλλά πιστεύω όπως και να περάσεις τη διαδικασία,αν δεν έχεις κανά χοντρό πρόβλημα,όταν βγάλεις το νάρθηκα,θα είσαι σιγουρα οκ για να εμφανιστείς !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgalis

Νεοφερμένος

Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
γεια σας και απο μενα

επειδη βλεπω εχετε κανει εδω θα ηθελα να ρωτησω τι κοστος ειχε η ρινοπλαστικη?

αν ξερετε κανεναν ανδρα που να εκανε ρινοπλαστικη και ξερετε το κοστος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Katerina-Maria

Νεοφερμένος

Η Katerina-Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Το πρόβλημα στην περίπτωση την δική σου είναι οτι και να κάνεις ρινοπλαστική ναι μεν το σαγόνι θα φαίνεται λιγότερο μέσα αλλα πολύ φοβάμαι οτι θα εξακολουθεί να φαίνεται αρκετά.

ναι το εχω δει αυτο που λες...ειναι ομως να το παρω αποφαση...δεν εχω μιλησει καν με τους γονεις μου...ειμαι και απο επαρχεια...χαλια μαυρα...
αυτο που λες οτι και παλι θα φαινεται το σαγονι το εχω σκεφτει..μια κοπελα που ξερω εχει γενικα μικρα χαρακτηριστικα κ η μυτη της ειναι μια χαρα αλλα το σαγονι της ειναι πολυ πισω και φαινεται καπως..οχι ασχημα αλλα εγω το εχω παρατηρησει...γενικα παντως εχουν πολλοι ανθρωποι προβλημα με το σαγονι..ειτε οπισθογναθισμο ειτε προγναθισμο...
απλα μου φαινεται οτι ειναι πιο επικινδυνη η γναθοχειρουργικη απο την ρινοπλαστικη(καλα κ ποιο φθηνη δεν το συζητω)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

elenadi

Νεοφερμένος

Η elenadi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Παιδιά το Σάββατο έβγαλα το νάρθηκα.Ένας που δε με ξέρει δεν καταλαβαίνει ότι η μύτη μου έχει κάτι,είναι πρησμένη,οτιδήποτε.Εγώ όμως είμαι πρησμένη και αρκετά κιόλας στο ακρορίνιο και στο κόκκαλο ανάμεσα στα μάτια(αυτό το νιώθω εγώ-δε φαίνεται)Επειδή δεν έκανα συνταρακτική αλλαγή(δεν είχα καρουμπαλάκι ή στραβή μύτη-που μετά το βγάλσιμο του νάρθηκα θα φαινόταν αμέσως η διαφορά) αλλά απλά τη μίκρυνα λίγο, το αποτέλεσμα δε φαίνεται ακόμα τόσο πολύ.Ανφάς την πρώτη μέρα ήμουν όπως και πριν-δλδ φαινόταν λίιιγο μεγαλούτσικη η μύτη-όχι άσχημη εννοείται.Η διαφορά ξεπρηξίματος σε μόλις 2 μέρες είναι εμφανής.Το προφίλ μου "δείχνει" από τώρα.Είναι πολύ καλό κι έχει μπει προς τα μέσα η μύτη που πριν προεξείχε.Σήμερα σταμάτησα τελείως τα παυσίπονα που έπαιρνα όταν ένιωθα κάπως "βαριά" την περιοχή γύρω από τη μύτη και μια ενόχληση στο λαιμό.Το θαλασσινό νερό μου κάνει πολύ καλό κι έχω λιγοστέψει τις πλύσεις αφού η μύτη δεν "τρέχει".Το καινούριο είναι ότι θα πρέπει 4 φορές την ημέρα να κάνω ελαφρύ μασάζ στη μύτη για να βοηθήσω να φύγει το πρήξιμο.Είναι κάτι σημαντικό αφού και βοηθάει και εξαρτάται απο αυτό η τελική μορφή της μύτης.Να φανταστείτε μου είπε ο γιατρός όταν κάνω μασάζ να μη σχηματίζεται ζάρα στη ράχη της μύτης γτι θα μείνει.Αυτά προς το παρόν.Είμαι πολύ ευχαριστημένη και η μύτη φαίνεται ότι έχει "προδιαγραφές" από τώρα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fannnnnn

Νεοφερμένος

Η fannnnnn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σου ελενα! πολυ χαιρομαι που ολα πανε καλα! παρακολουθουσα απτην αρχη που εγραφες ολα οσα περασες και μπορω να πω οτι μου εχεις δωσει θαρρος να προχωρησω και γω σε πλαστικη γιατι εχω σχετικα μεγαλο προβλημα με τη μυτη μου.. σου ειναι ευκολο να μου στειλεις το τηλ του γιατρου σου σε μηνυμα η οπως μπορει να γινει για να μη δημοσιοποιηθει (δε γνωριζω ειμαι καινουρια εδω :) ). θελω μετα τισ διακοπες αν ειναι δυνατον να την κανω αλλα κολλαω πολυ με το θεμα του γιατρου.. δεν εχω και κανεναν γνωστο κ με τοσα που διαβασα εδω πιο παλια εχω λιγο αγχωθει σε ποιον μπορει να πεσω!!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas20

Νεοφερμένος

Ο Kostas20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά! Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για μια ρινοπλαστική θα σας παρακαλούσα θερμά Elena ή Fannnnnn να μου στείλετε το όνομα και το τηλέφωνο του χειρουργού σας για να επικοινωνήσω μαζί του! Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrina 1987

Νεοφερμένος

Ο petrina 1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ηi! Eγώ είχα σοβαρό πρόβλημα στην αναπνοή μου από τη μύτη και το βράδυ κοιμόμουν με ανοιχτό το στόμα. Η μύτη μου είχε καμπούρα , το μπροστινό της μέρος ήταν χοντρό , έπεφτε προς το στόμα και όλη η μύτη ήταν στραβή προς τα δεξιά. Είχα επισκεφτεί πολλούς γιατρούς , κανένας όμως δε με έπεισε να χειρουργηθώ μέχρι που πήγα στο [...]. Περίμενα 3 ώρες ενώ είχα κανονικό ραντεβού , αφού ο κόσμος ήταν τόσο πολύς που περίμεναν και στις σκάλες.Όταν αντόκρισα το γιατρό, φαινόταν κουρασμένος όμως ήταν καταδεκτικός και χαμογελαστός. Ήταν αρκετά ομιλητικός και προσπαθούσε να μου λύσει τις απορίες και να μου πάρει το φόβο της επέμβασης.Μου μίλησε για 3 ώρες χειρουργείο, ενώ οι άλλοι γιατροί μου μίλησαν για τρία τέταρτα χειρουργείο!!
Ακόμα μου μίλησε πολλές φορές για μια φυσική μύτη που θα κάναμε.΄Ηταν
ανένδοτος στο να μου φτιάξει καμπυλωτή μύτη σαν γαλλική.Μου είπε χαρακτηριστικά ότι αν μου έκανε γαλλική μύτη θα είχαμε 2 δυστυχισμένους, εμένα και το γιατρό.
Όταν τον ρώτησα γιατί, μου είπε ότι δε θα ταίριαζε στο προσωπό μου.
Ήταν τόσο πειστικός και σίγουρος για το αποτέλεσμα, όπως ο ίδιος το είχε συλλάβει στο μυαλό του και μου εξήγησε, και σε λίγες μέρες χειρουργήθηκα. Μετά από 3 ώρες χειρουργέιο, ξύπνησα χωρίς καθόλου πόνο, χωρίς πρήξιμο στο πρόσωπο και χωρίς καμία μελανιά. Μετά ΄2 μέρες , μου αφαίρεσε από τη μύτη το σφουγαράκι . Ένιωσα αμέσως να αναπνέω όπως ποτέ δεν είχα αναπνεύσει. Την όγδοη μέρα μετά το χειρουργείο, μου αφαίρεσε τπο νάρθηκα . Αυτό που άνιωσα όταν είδα το πρόσωπό μου ήταν πρωτόγνωρο. Ήταν η μύτη που ονειρευόμουν. Η καμπούρα έλειπε από τη μύτη , η άκρη της μύτης, η κορυφή όπως την αποκαλούσε ο γιατρός , ήταν λεπτή και ανασηκωμένη, χωρίς όμως να φαίνονται τα ρουθούνια. Η στραβή μου μύτη ήταν τώρα ευθειασμένη.
Νιώθω τώρα πολύ πιο σίγουρη για τον εαυτό μου και δε με νοιάζει να με βλέπουν στο προφίλ. Κάθε πρωί που ξυπνάω και πάω στον καθρέφτη νιώθω πολύ πιο όμορφη και σίγουρη για τον εαυτό μου. Η ζωή μου έχει αλλάξει. Το χρωστώ στο χειρουργό μου που σε όλες τις φάσεις ήταν πολύ κοντά μου απλός , καταδεκτικός και ανθρώπινος, ώστε να νιώθω ότι και αν μου συνέβαινε κάτι θα ήταν κοντά μου.
Σας αναφέρς όλα αυτά και είμαι πρόθυμη να απαντήσω σε ερωτήσεις σας , ακόμα και να σας στείλω προεγχειρητικές και μετεγχειρητικές φωτογραφίες μου.
Θα είμαι ιδιαίτερα χαρούμενη αν έχω βοηθήσει κάποιον να λύσει το πρόβλημά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

elenadi

Νεοφερμένος

Η elenadi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Γεια σου Πετρινα.Εγω χειρουργήθηκα στον ι[...] Κι εγω σαν εσενα ειμαι πολυ ικανοποιιμενη.Αν εχεις διαβασει τα posts μου θα ξερεις την περιπτωση μου.Και σε μενα ειπε οτι δεν ταιριαζε η γαλλικη μυτη;).Δεν ειχα προβλημα αναπνοης,αλλα μικρο σχετικα αισθητικο προβλημα.Μεγαλη μυτη και κυριως μεγαλο ακρορινιο(το πανω μερος της μυτης που λες εσυ)Τωρα ειμαι ενα μηνα και κτι ψιλα μετα.Σε μενα δε φαινοταν τοσο αμεσως το αποτελεσμα,προφανως γτι δεν ειχα καμπουριτσα,αλλα μεγαλη μυτη που θελει να ξεπρηστει για να φανει καλα.Στο προφίλ μου φανηκε αμεσως διαφορα,αλλα το ακρορινιο εχει ακομα μελλον(εκει ηταν πιστευω που επενεβη περισσοτερο και ο γιατρος,αφου στο ακρορινιο ειχα το μεγαλυτερο προβλημα και η μυτη ηταν και λιγακι προς τα εξω στο προφιλ) και σημερα που μιλαμε γτι ειναι ακομα πρησμενο.Η μυτη ειναι ηδη ομορφη,αλλα με το ακρορινιο πρησμενο δε δειχνει ακομα τοσο πολυ.Ο βοηθος του γιατρου μου ειπε οτι θελει τλχστ διο μηνες.Εσενα ποτε σου ξεπρηστηκε η μυτη?Γτι εμενα ειδικα στο ακρορινιο μπορεις να με ακουμπησεις,αλλα με τπτ να με πιεσεις-χτυπησεις.Η υπολοιπη μυτη καλυτερα αλλα ακομα πρησμενη.ειδικα στο καθημερινο μασαζ που της κανω μου το θυμιζει:)Φυσικα μονο εγω καταλαβαινω οτι ειναι πρησμενη.Δε φαινεται τπτ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κορίτσια ευχαριστούμε που γράφετε τις εμπειρίες μας, βοηθούν πολύ όποιους το σκεφτόμαστε ακόμα!
Πετρίνα, πόσο σου στοίχισε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kitkat

Νεοφερμένος

Η kitkat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
πωπω κοριτσια οντως ειναι πολυ θετικο να ακουμε οτι μεινατε ευχαριστημενες απο το αποτελεσμα....γιατι ειναι κατι που μας ανησυχει ολους εμας που ενδιαφερομαστε για ρινοπλαστικη...εγω δεν ειμαι απο αθηνα αλλα μου φαινεται οτι τελικα θα χρειαστει να επισκεφτω τον δικο σας γιατρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgalis

Νεοφερμένος

Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
elenadi σου εχω στειλει μυνημα στο msn δεν ξερω αν το πηρες!

εγω πηγα την προηγουμενη βδομαδα επισκεψη στον [...] τα περιμενα μονο μιση ωρα (παλι καλα) και εχω κλεισει το χειρουργιο για 8 σεπτεμβρη πρωι!

παντως δεν μου ειπε ουτε τον ρωτησα πως θα γινει η μυτη,απλως η κοπελα με εβγαλε φωτογραφιες προφιλ κτλ και μετα ο γιατρος στο κομπιουτερ μου εδειξε το προβλημα και μετα μου ειπε το κοστος!

παντως η αληθεια ειναι οτι το επαιζε λιγο φιρμα και οτι καποιος ειμαι αλλα ειχε γελιο με αυτα που μου ελεγε τα ασχετα!τωρα εγω νομιζω οτι και να του ελεγα για το πως θα μου κανει την μυτη το θεωρουσα περιτο γιατι αυτος θα κανει το σχημα που θελει και πιστευω να μου ταιριαζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.

giorgalis

Νεοφερμένος

Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
τιποτα το ιδιαιτερο!!!

απλως στην αρχη μου εκανε πλακα επειδη εχω <<γυμνασμενο σωμα>> ξερεις, ποσα κιλα σηκωνεις κτλ και μετα μου ελεγε αν εχω τρεις-τρεις τις γκομενες κτλ!!!

σοβαρος ειναι ο ανθρωπος και κορυφη στην ρινοπλαστικη,παντως εχει και χιουμορ καλο ειναι αυτο!

ενταξει ειπαμε και για την μυτη απλως εγω τα εχω διαβασει ολα στο ιντερνετ και μου εδειξε τις φωτο μου και μου ειπε τι θα κανει στην μυτη μου και του ειπα ΟΚ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καλά, δεν εντυπωσιάζομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giorgalis

Νεοφερμένος

Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
ετσι ειναι οπως τα λες!

σε ενα σαιτ βρηκα ενα μυνημα ενους παιδιου που εκανε επεμβασηπριν 15 μηνες περιπου σε αυτον και λεει δεν του αρεσει καθολου και οτι μετα την επεμβαση ηταν χαλια δεν μπορουσε να σηκωθει κτλ

παντως οταν το προσωπο ειναι χαλια η μυτη μονη της δεν το κανει ωραιο!

τωρα δεν ξερω αν λεει αληθεια παντως εδω μεσα οσοι εκαναν ειναι ευχαριστημενοι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrina 1987

Νεοφερμένος

Ο petrina 1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλά , και η δικιά μου μύτη ήταν λίγο πρησμένη, αλλά της έκανα πολύ τακτικά μασάζ , γι΄αυτό και ξεπρήστηκε σχετικά γρήγορα. Πήγαινα και στο [...] και μου έκανε και ο ίδιος ο γιατρός μασάζ και την παρακολουθούσε καθώς ξεπρηζόταν. Από τιμή, πλήρωσα 3500.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kitkat

Νεοφερμένος

Η kitkat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
καλημερα! φανταζομαι εχει ξαναγινει η ερωτηση αυτη αλλα υπαρχει καποιος που εκανε ρινοπλαστικη στη θεσσαλονικη και εμεινε ευχαριστημενος????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gremlin9662

Νεοφερμένος

Η gremlin9662 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Petrina, Elenadi θα ήθελα όποια μπορεί να μου στείλει στοιχεία του γιατρού σας :)
Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με την Petrina και αποφάσισα οτι ήρθε επιτελους η στιγμή να κάνω κάτι γι' αυτό:clapup:
Επίσης όποια έχει διάθεση και θέλει ας μου στείλει και φωτο και ότι άλλες πληροφορίες που πιστεύετε οτι χρειάζονται..

Σας ευχαριστώ πολύ και ανυπομονώ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenadi

Νεοφερμένος

Η elenadi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
ρε γμτ κτι πρεπει να γινεται με τα μειλ.Οταν γραφει καποιος εδω δε μου στελνεται.Τλσπ
Εγω θελω απλα να ξανααναφερω κτι που ειχα ξαναπει.Ολα ειναι θεμα ανθρωπου και οργανισμου.Το ποσο γρινιαρης ειναι ο αλλος,το ποσο αντεχει στην "ταλαιπωρια" και φανταζομαι την επεμβαση που κανει.Εγω το βραδυ που ημουν μεσα στο νοσοκομειο βαριομουν κι εκανα βολτες με τον ορο να περασει η ωρα.Μια αλλη κοπελα ηταν σαν να χε κανει συγκρουση με λεωφορειο.:DΤην ειδα στο διαδρομο,την κρατουσε το αγορι της και ηταν μελανιασμενη αντιθετα με μενα(σε 6 μερες που την ξαναειδα δεν ειχε ΤΠΤ) και ταλαιπωρημενη.Με το που μου εβγαλαν τα σφουγγαρακια,τρεις μερες μετα την επεμβαση,πηγα cinema κι εκανα καθαρισμο στο διαλειμμα της ταινιας στις τουαλετες.Εβγαινα κανονικοτατα εξω και κουβαλουσα κι ενα ταπερακι με τα σιμπραγκαλα μου.Γτι για καποιο καιρο πρεπει να κανεις ανα μια ωρα περιπου καθαρισμο στη μυτη.Τι να εκανα να κλεινομουν μεσα για κανα 15μερο? Θα μπορουσα να γκρινιαξω και να πω διαφορα,αλλα κοιταω το αποτελεσμα.Ειμαι αισιοδοξος ανθρωπος.Ο βοηθος του γιατρού μου ειπε οτι οι αντρες ειναι πολυ γκρινιαρες.Οι γυναικες πολυ σπανια λολ
Θα αναφερω ολα τα ασχημα αυτης της επεμβασης που εγω ειλικρινα δυσκολευομαι να τα θυμηθω..:P
Το πιο δυσκολο για μενα ηταν οτι δε μπορουσα να αναπνευσω για 3 μερες.Μονο απο στομα.Ηταν λιγο σπαστικο.'Οπως και η διαδικασια να μου βγαλουν τα σφουγγαρακια ηταν οχι επιπονη ,απλα οχι ευχαριστη.Διαρκει ομως δευτερολεπτα.Και μετα ΑΝΑΠΝΕΕΙΣ και δεν το πολυθυμασαι.
Επισης αισθανεσαι λογω πρηξιματος "βαρια" την περιοχη γυρω απο τη μυτη(σαν ιγμοριτιδα φανταζομαι αν και δεν ειχα ποτε..).Ειδικα οταν ξαπλωνεις το αισθανεσαι περισσοτερο-ειναι σαν να "κατεβαινει" το βαρος.Μεχρι να μου βγαλουν το ναρθηκα ψιλοφοβομουν να ξαπλωσω πλαγια-ενιωθα οτι θα μου "επεφτε" η μυτη στο μαξιλαρι λολ -ηταν λογω πρηξιματος
Τελος για κανα 15μερο ειναι σαν να εχεις κρυολογημα.Αισθανεσαι πονολαιμο,βουιζουν αυτια και εχεις πονοκεφαλο.Και ολα αυτα οχι σε πολυ μεγαλο βαθμο.Το χειμωνα που κρυολογησα και πρηστηκαν οι αμυγδαλες εκει να δειτε πονο.Λογω μυτης δεν ηταν τπτ.Φανταζομαι γι'αυτο επαιρνα και αντιβιωση κατα φαρυγγιτιδας αν θυμαμαι καλα μετα την επεμβαση.Εγω προσωπικα επαιρνα ενα panadol οταν αισθανομουν περιεργα κι εβγαινα,διασκεδαζα,διαβαζα.
Και να τονισω οτι ΔΕΝ ΠΟΝΕΣΑ.θα το ονομασω ταλαιπωρια.Σε καμμια περιπτωση πονο.
Ενα θετικο επισης ειναι οτι κυκλοφορεις ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ με το που σου βγαζουν το ναρθηκακι.Εγω δεν το πιστευα οταν μου το λεγε ο γιατρος.Απλα δε φαινεται η μυτη αμεσως.Μονο αν ειχε καμπουριτσα η αν ηταν στραβη.Οταν ξεπρηστει φαινονται ολα(κι εγω αυτο περιμενω 1μισι σχεδον μηνα μετα-ξεπρηζομαι σταδιακα)

Ανεφερα ολα τα ασχημα μαζεμενα για να ξερει ο καθε ενδιαφερομενος ακομα κι αν δεν ειναι του παραπονου τι ειναι το χειροτερο που τον περιμενει.Ελπιζω να βοηθησα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrina 1987

Νεοφερμένος

Ο petrina 1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Gremlin,sorry, τωρα το είδα. [...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top