Πού μας πάει ο κ.κ. Χριστόδουλος;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

GEORGIOU

Νεοφερμένος

Ο GEORGIOU αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Γεωργίου αν επιτρέπεται, πόσων ετών είσαι; Γιατί οι ιδέες σου ακούγονται νεανικές.
«Ανακρισούλα, ανακρισούλα;». (Ντίνος Ηλιόπουλος στο «έξω οι κλέφτες»)
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GEORGIOU

Νεοφερμένος

Ο GEORGIOU αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
εγώ ξέρω πάντως κάποιον που κάποτε είπε....
"ο αναμάρτητος, πρώτος τον λίθο βαλέτω"....
Ποιος ήταν αυτός; Τι σήμαιναν τα λόγια αυτά, και τι σχέση έχουν στην κουβέντα μας;

δεν είμαι υπέρ του Χριστόδουλου
Σε τι είσαι κατά του Χριστόδουλου;

αλλά είμαι κατά οποιασδήποτε προσπάθειας μείωσης του οποιουδήποτε ανθρώπου κατ αυτο τον τροπο ακόμα κι αν είναι ο,τι είναι....
Ποιος μείωσε ποιον, και με τι τρόπο;

Θεωρώ ντροπή των "χριστιανών" ανθρώπων, αυτων που κυρίτουν αυτα που είπε Ο Ιησούς, να φερονται κατα αυτον τον τροπο...
Εσύ τι «χριστιανή» (ή τι άλλο τι) είσαι; Ποια είναι η διαφοροποίηση από τα λόγια του Χριστού;

Με τέτοιες συμπεριφορές δεν ειναι περίεργο το πως οι νέοι άνθρωποι δεν πλησιάζουν ούτε στα 100 μέτρα την εκκλησία
Για ποιες συμπεριφορές μιλάς; Για τα σκάνδαλα ή για αυτούς που ζητούν κάθαρση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
Exω την εντυπωση Γεωργιου κι απο το νικ σου κι γενικα οτι μας κανεις πλακα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GEORGIOU

Νεοφερμένος

Ο GEORGIOU αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Τι έχει το νικ μου;
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
Θυμιζει καλτ προσωπικοτητα της tv .Νομιζω οτι μας κανεις πλακα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GEORGIOU

Νεοφερμένος

Ο GEORGIOU αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Όχι βρε Χριστινάκι! Γιατί να σας κάνω πλάκα; Το θέμα δεν είναι σοβαρό; Οι θέσεις μου δεν είναι; Το αν το νικ μου σε παραπέμπει σε κάτι άλλο, αυτό οφείλεται στην φαντασία σου. Έλεγα και εγώ, τι έχει το νικ μου!!!..



:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ποιος μείωσε ποιον, και με τι τρόπο;


Για ποιες συμπεριφορές μιλάς; Για τα σκάνδαλα ή για αυτούς που ζητούν κάθαρση;


Μιλάω για τη δική σου συμπεριφορά...
Τι είναι αυτές οι γελοιογραφίες? Σοβαρές απαντήσεις ανθρώπου που ζητάει κάθαρση?



Με αυτόν τον τρόπο θα φέρεις τους νέους κοντα στην Εκκλησία??

Και μια ερώτηση....
Ποιός νομίζεις ότι μπορεί να παίρνει αυτοβούλως το δικαιώμα να χλευάζει ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ άνθρωπο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
ΚΟΥΕ πάντως εγώ στην θητεία στην οποία συναστράφηκα με χύμα κόσμο (όχι δλδ της επιλογής μου) δεν μου έκανε τελικά εντύπωση το πόσοι νέοι άνθρωποι είναι κοντά στην Εκκλησία.

Μάλιστα 2 από αυτούς είναι και φίλοι μου και μπορώ να σου πω ότι μόνο ο ένας έχει πρόβλημα με τον οργανισμό Εκκλησία.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι τελικά δεν υπάρχει τόσο μεγάλη αποχή από τους νέους στο ζήτημα αυτό, γιαυτό και στην θητεία δεν λες και μεγάλα λόγια για το θέμα γιατί υπάρχει και μεγάλος θρησκευτικός ρατσισμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jigsaw

Νεοφερμένος

Ο Jigsaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Τις προάλλες καθώς περίμενα σε μία στάση του τρόλεϋ κοντά στο Σύνταγμα, είδα τον Αρχιεπίσκοπο μέσα στο "Phaethon" του, αξίας πολλών εκετομυρρίων, και από πίσω να ακολουθεί αυτοκίνητο της ασφάλειάς του με μιά σειρήνα. Μιλούσε στο κινητό τηλέφωνο και ήταν χαμογελαστός. (Δε ξέρω απλά το αναφέρω αν και δεν έχει νόημα - μιάς και η συζήτηση περί αυτού) :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
Τι ακριβως θεωρεις ως σοβαρο στο ολο θεμα ?Γιατι εγω βλεπω εναν βομβαρδισμο απο γελιογραφιες,πολεμο κατα συγκεκριμενου πατριαρχη (καθολου αντικειμενικο αυτο) κι αναφορες περι καθαρσης .
Δεν νομιζω οτι καποιος που απαντα σοβαρα συνδιαλεγεται με γελιογραφιες..Κι δεν εχω μεγαλη φαντασια συνηθως σε οτι υποψιαζομαι πεφτω μεσα .
Η ολη ακραια σταση μου βγαζει διαθεση για πλακα κι αντιπαραθεση κι αυτο σου λεω οτι νομιζω οτι κανεις πλακσ.
Δεν νομιζω οτι ενας ανθρωπος της εποχης μας που ασχολειται με pc μπορει να εχει τετοιες αποψεις περι θρησκειας.Μου φαινεται λιγο περιεργο ολο αυτο.Δεν ειναι επιθεση αυτα ισα ισα που θα μου φαινοταν πιο ωραιο κσποιος νσ σστιευεται παρα νσ θεωρει την ομοφυλοφιλια μεγσλο αμαρτημα.Αποψη μου αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Εγώ πάντως έχασα την μπάλα.

Πάντως μου φαίνεται τόσο απλός ο διαχωρισμός των εννοιών πίστη,θρησκεία,εκκλησία στην προκειμένη χώρα που απορώ γιατί συνεχίζεται το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GEORGIOU

Νεοφερμένος

Ο GEORGIOU αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Δεν νομιζω οτι ενας ανθρωπος της εποχης μας που ασχολειται με pc μπορει να εχει τετοιες αποψεις περι θρησκειας.Μου φαινεται λιγο περιεργο ολο αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Για WoW θα το έχει πάρει και αυτός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΞΕΠΛΑ

Νεοφερμένος

Η ΞΕΠΛΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Δεν νομιζω οτι ενας ανθρωπος της εποχης μας που ασχολειται με pc μπορει να εχει τετοιες αποψεις περι θρησκειας.Μου φαινεται λιγο περιεργο ολο αυτο.Δεν ειναι επιθεση αυτα ισα ισα που θα μου φαινοταν πιο ωραιο κσποιος νσ σστιευεται παρα νσ θεωρει την ομοφυλοφιλια μεγσλο αμαρτημα.Αποψη μου αυτα.
Σύμφωνώ με αυτό και δεν καταλαβαίνω γιατί η φωτογραφία του κ.Χριστόδουλου μπροστά το PC Γεωργίου; Το Χριστινάκι μάλλον για εσένα το είπε.
Και ποιος είπε οτι ο κ. Χριστόδουλος δεν μπορεί να χρησιμοποιεί PC:hmm:;;
Είναι νομίζω ένας προοδευτικός άνθρωπος (άσχετα αν δεν αρέσει σε κάποιους)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Σύμφωνώ με αυτό και δεν καταλαβαίνω γιατί η φωτογραφία του κ.Χριστόδουλου μπροστά το PC Γεωργίου;


ήταν η απάντηση στο "πως μπορει κάποιος που ασχολείται με pc" να είναι τόσο με τη θρησκεία....


Απλά αυτό που εννοούσε το χριστινάκι - νομίζω- δεν αφορούσε την ενασχόληση του ανοιγω τον υπολογιστή και δουλευω τα λογιστικά προγραμματα της εταιρίας μου (λέγε με εκκλησία) ... εννοούσε ....
ένας άνθρωπος ο οποιος έχει ενημέρωση μέσω Internet.... ένας άνθρωπος που ανταλλάσει απόψεις μέσω ενός φόρουμ.....


Και για να απαντήσω και στο χριστινάκι, ΑΝ καταλάβα καλα τι ρωτάει....
Γίνεται.... αρκεί να είσαι λιγο μιας άλλης εποχής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Καλά σοβαρολογείται. Και βέβαια χρειάζεται pc. Ποιος θα διευθύνει την ορθόδοξη εκκλησία στο Second Life. Εδώ πολιτική πρεσβεία φτοιάχθηκε θα μείνουμε εμείς πίσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GEORGIOU

Νεοφερμένος

Ο GEORGIOU αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.

GEORGIOU

Νεοφερμένος

Ο GEORGIOU αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Υπονοείς... μιας εποχής προς τα... πίσω;

δεν υπονόησα κάτι... το είπα ευθαίως... μιας άλλης εποχής... μιας εποχής που δεν συμβαδίζει με αυτή που ζούμε... με τον 21 πρώτο αιώνα και το έτος 2007.

Ομως επειδή δεν κατάλαβα που ακριβως αποσκοπεί η εμφάνιση του avatar μου στην απάντηση σου ... είναι λιγο διφορουμενο... μηπως ήθελες να πεις για μια εποχή του " κ@λου " ?
πίσω? η πίσω πλευρά του σώματος?
ή μήπως ήθελες να γίνεις λιγο προκλητικός όσο ίσως θεωρείς το avatar μου? :hmm:


αν θες, μου εξηγείς για να συνεχίσουμε την ... συζήτηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GEORGIOU

Νεοφερμένος

Ο GEORGIOU αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Ώστε οι δικές σου ιδέες, συμβαδίζουν με την εποχή που ζούμε… (με αυτόν τον αιώνα και αυτό το έτος), ενώ οι δικές μου… όχι!

Ώστε και γι αυτό τα αβατάρ μας είναι τόσο αντιπροσωπευτικά!!!..



:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top