Ομοφοβία ή αγανάκτηση;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
σχολιαζω ως ελευθερος ανθρωπος...τι σημαινει κοφτει?:worry:

δεν φοραω κατι που να με κοφτει ..:jumpy::shifty::lol:



Γυναίκες και λογική δυστυχώς πάνε σπάνια πακέτο.. Αν μιλήσει το συναίσθημα πάνε όλα στα διάλα (που λέει και η Μαίρη μας!:P)
Νομίζω πως από την στιγμή που όλοι έχουμε τις απόψεις μας και πάνω- κάτω γνωρίζουμε τι πιστεύει ο άλλος, είναι ανούσιο πλέον να συζητάμε, αφού δεν γίνεται στο πλαίσιο της ανάπτυξης ενός υγιούς διαλόγου, αλλά της επιβολής των δικών μας θέσεων.
Και επειδή κάτι τέτοιο συμβάλλει μόνο στην ανάπτυξη προσωπικών έριδων, ταπεινά προτείνω την λήξη της συζήτησης..

Πώς τα λεςςςς:D
ας ειναι...



:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,024 μηνύματα.
σχολιαζω ως ελευθερος ανθρωπος...τι σημαινει κοφτει?:worry:

δεν φοραω κατι που να με κοφτει ..:jumpy::shifty::lol:

Όχι δε σχολιάζεις απλά. Απαιτείς να μην έχουν δικαιώματα που έχεις εσύ μόνο και μόνο επειδή πας με γυναίκες.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
. Απαιτείς να μην έχουν δικαιώματα
απαιτω?ποτε ειπα τετοια λεξη?

γνωμη εκφραζω..οπως και πολλοι στον κοσμο για τα δικαιωματα των ομοφυλοφιλων.


Δημοκρατια εχουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,024 μηνύματα.
απαιτω?ποτε ειπα τετοια λεξη?

γνωμη εκφραζω..οπως και πολλοι στον κοσμο για τα δικαιωματα των ομοφυλοφιλων.


Δημοκρατια εχουμε..

Μην παίζουμε με τις λέξεις. Απαιτείς, ζητάς, επιθυμείς, τα ίδια είναι πάνω κάτω.

Τι να συνεχίσω να πω; Τα ίδια και τα ίδια.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μην παίζουμε με τις λέξεις. Απαιτείς, ζητάς, επιθυμείς, τα ίδια είναι πάνω κάτω.

Τι να συνεχίσω να πω; Τα ίδια και τα ίδια.:/:
και συ το ιδιο..απαιτεις,ζητας επιθυμεις να εχουν ολα τα δικαιωματα που εχουν και οι ετεροφυλοφλιοι..
ποιος θα πει ποιο ειναι σωστο?
πολλοι το συζητανε παγκοσμιως.. και δεν εχουν καταληξει..

οπως εχεις δικαιωμα εσυ εχω και εγω.



εχω ενα ισχυρο αισθημα deja-vu.. γιατι αραγε?:worry::rolleyes:8)

(βρε χιμελα..αφου σε συμπαθω ως γυναικα..γιατι να μαλωνουμε τοσο σε αυτο το θεμα?:))
κριμα ειναι..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,024 μηνύματα.
και συ το ιδιο..απαιτεις,ζητας επιθυμεις να εχουν ολα τα δικαιωματα που εχουν και οι ετεροφυλοφλιοι..
ποιος θα πει ποιο ειναι σωστο?
πολλοι το συζητανε παγκοσμιως.. και δεν εχουν καταληξει..

οπως εχεις δικαιωμα εσυ εχω και εγω.



εχω ενα ισχυρο αισθημα deja-vu.. γιατι αραγε?:worry::rolleyes:8)

Σωστό ίσως δεν υπάρχει, υπάρχει όμως το λογικό.

(βρε χιμελα..αφου σε συμπαθω ως γυναικα..γιατι να μαλωνουμε τοσο σε αυτο το θεμα?:))
κριμα ειναι..:P

Έτερον εκάτερον.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Έτερον εκάτερον.;)
σκληρη γυναικα..
γιαυτο σε παω..:P
(για δυναμικες δε λεγαμε πριν?;))


λοιπον..υπερτατε Buggs(bunny:P) θα προτεινα να κλεισει το θεμα(να διαγραφει τελειως.. )..ειναι ακομα μια πληγη για μια απο τα ιδια..
πραγματικα..δεν εχει νοημα..

μη χυθει και αλλο ιντερνετικο αιμα..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ρε παιδες γιατι το καναμε ετσι το θεμα??? Ειχε τοσο καλες προοπτικες κι αρχισαμε να επιτιθομαστε ο ενας στον αλλον για το αν ειναι καλυτερο να εισαι gay ή straight...

Δεν μπορουμε να κατσουμε να βρουμε ενα λογικο πλαισιο και να διαχωρισουμε τον ομοαρνητισμο απο την ομοφοβια???:worry:

Δεν εχει σημασια αν ειμαστε υπερ ή κατα των ομοφυλοφιλων....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι; Αυτό το θρεντ τελικά τι αποδεικνύει; Ήταν άλλο ένα βήμα για να βγάλουν το άχτι τους οι πολέμιοι των ομοφυλοφίλων (το "ομοφοβικός" δεν το χρησιμοποίησα ποτέ) χωρίς επιχειρήματα; Εντάξει το καταλάβαμε, δε γουστάρετε τους ομοφυλόφιλους, θεωρείτε εαυτούς ανώτερους και δε θέλετε να πάρουν δικαιώματα. Ευτυχώς για όλους είστε η μειοψηφία.
(και τώρα μιλάω σαν μέλος και όχι σαν ΟΔ)
Είναι προφανώς ειρωνικό το μήνυμά του. ;)
Σοβαρά; Kι εγώ νόμιζα ότι οι πολέμιοι των πολέμιων των ομοφυλόφιλων διέθεταν...επιχειρήματα, σε αντίθεση με τους πολέμιους των ομοφυλόφιλων!
Δεν τα γλυτώνω τα όμορφα μαλλάκια μου, και τα έχω αφήσει λόγω καλοκαιριού να μακρύνουν για να ανεμίζουν όταν σερφάρω (δεν εννοώ στο internet) :lol:

να διαχωρισουμε τον ομοαρνητισμο απο την ομοφοβια???:worry:
Είναι άκυρες και οι δύο λέξεις, για να μην γίνω εριστικός και πω.... συναγωνίζονται η μια την άλλη σε ηλιθιότητα, ως προς το νόημα που υποτίθεται εμπεριέχουν!

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Εντάξει το καταλάβαμε, δε γουστάρετε τους ομοφυλόφιλους, θεωρείτε εαυτούς ανώτερους και δε θέλετε να πάρουν δικαιώματα. Ευτυχώς για όλους είστε η μειοψηφία. (και τώρα μιλάω σαν μέλος και όχι σαν ΟΔ)

Αρχισε το βαρύ πυροβολικό. Η αυτοσχέδια εννοώ εθνική στατιστική υπηρεσία πρός απόδειξη επιχειρημάτων, υπό την διακριτική υπενθύμιση του τίτλου.

Ποιά είναι η μειοψηφία; Οι ειλικρινείς; Όσους στρέιτ και άν ρωτήσουμε αν θα ήθελαν να είναι γκέυ τί θα απαντήσουν; Όχι, δεν θα ήθελαν. Γιατί; Α εκει ίσως πολλοί αρχίσουν να τα μασάνε. Θα άρχιζαν να λένε ότι δεν τους αρέσει κλπ. Αν τους ρωτούσαμε γιατί δεν τους αρέσει, θα ζόριζε κι άλλο το πράγμα. Και η αλήθεια, που μάλλον μια ελαχιστότατη μειοψηφία θα μας έλεγε θα ήταν ότι ενδόμυχα το θεωρούν ανώτερο, να ειναι στρέιτ και γι'αυτό δεν είναι γκέυ.

Η επιλογή αυτή της ανωτερότητας γίνεται σε υποσυνείδητο επίπεδο, όμως τελικά, οτιδήποτε κάνει κάποιος, τελικά το κάνει επειδή ενδόμυχα, συνειδητά ή υποσυνείδητα, το θεωρεί "ανώτερο" από οτιδήποτε εναλλακτικά θα μπορούσε να κάνει. Γι'αυτό άλλωστε και κάνει αυτό και δεν κάνει το άλλο.

Τώρα για τα δικαιώματα, προφανώς οι ιδιαιτερότητες μιας κοινωνικής ομάδας λαμβάνονται υπ'όψη για τα δικαιώματα της. Π.χ. άνθρωποι που δεν είναι σε θέση να υπηρετήσουν τον φυσικό σεξουαλικό ρόλο, γιατί να κάνουν οικογένειες; Δεν είναι μια υποκρισία; Γιατί να υποφέρουν σ'αυτήν την υποκρισία αθώα ορφανά παιδιά ίσα για την παράσταση οικογένειας μερικών γκέυ;

Αυτά όμως θα συνέβαιναν σε μια δημοκρατική αξιοκρατική και πολιτισμένη κοινωνία. Ομως η δυτικές κοινωνίες είναι κοινωνίες όπου οι πλούσιοι, παρά που είναι στην συντριπτική τους πλειοψηφία καθάρματα, και παρά που ηθικά παρα πολλοί απο αυτούς είναι επικίνδυνο να τους παραχωρεί η κοινωνία ακόμη και το παραμικρό δικαίωμα, εν τούτοις, κάνουν συχνότατα ότι θέλουν.

Η λέξη δικαιώματα λοιπόν, στις άθλιες κοινωνίες μας, που μόνο εθοιμοτυπικά λέγονται αξιοκρατικές και πολιτισμένες, αναφέρεται στην ισχύ να τα έχεις και φυσικα να τα διατηρείς. Υπό αυτό το πρίσμα κακώς διαμαρτύρονται οι γκέυ για δικαιώματα όταν, όντας γκέυ, στη σημερινή κοινωνία, μπορείς εύκολα να απολαμβάνεις πολύ περισσότερα δικαιώματα δια μέσου του χρήματα και της ισχύος της κοινότητας των γκέυ απο οποιονδήποτε στρέιτ. Ειδικά στο χώρο των ΜΜΕ το να είσαι στρέιτ,κοντεύει να ταυτιστεί με μηδενικά δικαιώματα καριέρας.

Δικαίωμα είναι και το θεμελιώδες δικαίωμα στην ενημέρωση, στην γνώση, στην σεξουαλική εκπαίδευση, στην φυσιολογικότητα και τόσα άλλα. Τα οποία καταστρατηγούνται συστηματικά, όσο και αυθαίρετα απο την μικρη κοινότητα των γκέυ, που όμως, σαν μια άλλη κυβέρνηση, γεμίζει τον τόπο "γκευ άποψη" με όλα τα γιγάντια μέσα μαζικής ενημέρωσης που διαθέτει για να το κάνει.

Οι στρέιτ δεν έχουν δικαιώματα; Πόσα δικαιώματα έχουν
αλήθεια οι στρέιτ κατα τους γκέυ; Που δεν μπορούν ούτε να αγανακτήσουν με την παραπάνω κατάσταση. Αφού τότε θα τους πούνε "ομοφοβικούς" βγάζοντας τους ούτε λίγο ούτε πολύ και ψυχικά ασθενείς ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δεν μπορουμε να κατσουμε να βρουμε ενα λογικο πλαισιο και να διαχωρισουμε τον ομοαρνητισμο απο την ομοφοβια???
Όχι!:)


Η λέξη δικαιώματα λοιπόν, στις άθλιες κοινωνίες μας, που μόνο εθοιμοτυπικά λέγονται αξιοκρατικές και πολιτισμένες, αναφέρεται στην ισχύ να τα έχεις και φυσικα να τα διατηρείς.

σωστοοο.


Ειδικά στο χώρο των ΜΜΕ το να είσαι στρέιτ,κοντεύει να ταυτιστεί με μηδενικά δικαιώματα καριέρας.
για τους ανδρες..μη ξεχνιομαστε..
στοχος εδω ειναι κυριως η αρσενικη σεξουλικοτητα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Πρέπει να προσθέσω εδώ ότι και για τους/τις γκέυ, είναι ανώτερο το να είσαι γκέυ. Η αίσθηση της ανωτερότητας είναι υποκειμενική και δεσπόζει σε κάθε περίπτωση στις εσωτερικές επιλογές του "είναι". Είναι αδύνατον δηλαδή κάποιος ενδόμυχα να μην θεωρεί κάτι "ανώτερο" και όμως να το υιοθετεί σαν δράση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Ο εκφυλισμος ποιος ειναι?
Mη με προκαλείς σε παρακαλώ πολύ, για θα γίνω περιγραφικά γλαφυρός, και ως γνωστόν τα όρια ανοχής στον παρόντα χώρο (και πολύ σωστά) δεν φημίζονται για την ελαστικότητα τους!

Και αν εσυ στους γνωστους σου βλεπεις μια τεραστια διαφορα στην πραξη απο την εκφρασμενη σκεψη,αυτο που κολαει?
Φαντάσου να μην διευκρίνιζα κιόλας.... έχω αντίληψη του τι συμβαίνει γενικότερα "γύρω" μου είπα, αμφιβάλλεις μήπως γι αυτό;
Τις συναναστροφές και παρέες μου ζήτησα όσο ευγενικά μπορούσα να μην τις λάβουν υπ όψιν οι....καλοθελητές!

Εγινα και προοδευτικος πολυλογας που αλλα σκεφτομαι,αλλα λεω και αλλα πραττω.
Δεν ηξερα οτι εχω την τιμη να μιλαω με ενα φωτεινο παντογνωστη που ξερει τι σκεφτομαι,τι λεω και τι πραττω..
Είδες πουθενά ονομαστική αναφορά στο άτομο σου;
Aλλά ακόμη και έτσι, θα σου έλεγα πως κάποιος που τοποθετείται τοιουτοτρόπως περί καφενόβιων, ξενοπηδηχταράδων, και γυναικών που ξυπνάνε με χαστούκια και κοιμούνται με κλωτσιές, αλλά και εκείνων που ο δυναμισμός τους φαίνεται από το πόσο κόντρα πάνε στους άνδρες, σίγουρα, μεταξύ σκέψης, έκφρασης και πράξης, υπάρχει τραγικά μεγάλη σύγχιση!
Και περί...ειρωνικής τοποθέτησης και τα ρέστα, εγώ τα ακούω βερεσέ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Mη με προκαλείς σε παρακαλώ πολύ, για θα γίνω περιγραφικά γλαφυρός, και ως γνωστόν τα όρια ανοχής στον παρόντα χώρο (και πολύ σωστά) δεν φημίζονται για την ελαστικότητα τους!

Λες οτι καποιοι προσπαθουν να αναγαγωγουν τον εκφυλισμο σε εμπραγματο δικαιωμα..

Εκφυλισμος ειναι το τι γουσταρει να κανεις ο καθενας/καθεμια στο κρεββατι του και οτι ζηταν να υπαρχει δικαιωμα γαμου,ωστε να ειναι καλυμενοι νομικα οι ομοφυλοφιλοι?:worry:


Φαντάσου να μην διευκρίνιζα κιόλας.... έχω αντίληψη του τι συμβαίνει γενικότερα "γύρω" μου είπα, αμφιβάλλεις μήπως γι αυτό;
Τις συναναστροφές και παρέες μου ζήτησα όσο ευγενικά μπορούσα να μην τις λάβουν υπ όψιν οι....καλοθελητές!

Λες οτι γυρω σου βλεπεις μεγαλη ανακριβεια αναμεσα στη σκεψη και στις πραξεις..Μπορεις να μου εξηγησεις λιγο τι εννοεις ακριβως?:hmm:


Είδες πουθενά ονομαστική αναφορά στο άτομο σου;
Aλλά ακόμη και έτσι, θα σου έλεγα πως κάποιος που τοποθετείται τοιουτοτρόπως περί καφενόβιων, ξενοπηδηχταράδων, και γυναικών που ξυπνάνε με χαστούκια και κοιμούνται με κλωτσιές, αλλά και εκείνων που ο δυναμισμός τους φαίνεται από το πόσο κόντρα πάνε στους άνδρες, σίγουρα, μεταξύ σκέψης, έκφρασης και πράξης, υπάρχει τραγικά μεγάλη σύγχιση!
Και περί...ειρωνικής τοποθέτησης και τα ρέστα, εγώ τα ακούω βερεσέ!

Εγω απαντησα στον Αγγελο που ισχυριστηκε οτι λογω των ομοφυλοφυλων και του οτι οι αντρες γυναικοφερνουν και οι γυναικες αντροφερνουν, εχουν χαλασει οι σχεσεις μας στην εποχη μας..

Εννοειτε οτι και στην εποχη μας οι σχεσεις εχουν μεγαλες δυσκολιες που οφειλονται για μενα σε αλλους λογους..Και η απαντηση μου ηταν γιατι δεν αντεχω να ηρωποιουμε τις παλιες εποχες που δεν χωριζαν τα ζευγαρια ευκολα και δεν υπηρχαν διαζυγια..Εγω παντως απο τον περιγυρο μου στις σχεσεις γιαγιαδων-παπουδων το σκηνικο με τη γυναικα σπιτι,τον αντρα στον καφενε,τη συχνη απατη απο μερους των αντρων και πολλες φορες το ξυλο επαιζε πολυ..

Αλλα ξεχασα ηταν καλες εποχες..Δεν υπηρχαν γκει,οι αντρες δεν ηταν φλωροι και οι γυναικες καθονταν στα αυγα τους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Λες οτι καποιοι προσπαθουν να αναγαγωγουν τον εκφυλισμο σε εμπραγματο δικαιωμα..

Εκφυλισμος ειναι το τι γουσταρει να κανεις ο καθενας/καθεμια στο κρεββατι του και οτι ζηταν να υπαρχει δικαιωμα γαμου,ωστε να ειναι καλυμενοι νομικα οι ομοφυλοφιλοι?:worry:
Δεν σας συμφέρει η χρήση του ουσιαστικού (εκφυλισμός), γιατι οδηγεί σε κάτι που έχει υποστεί αλλοίωση και κατ'επέκταση δεν είναι υγιές. Άρα αφού δεν είναι υγιές, ότι και αν του δώσεις δεν είναι σε θέση αφ'ενός μέν να το εκτιμήσει, αφ'ετέρου
δέ να κάνει σωστή χρήση.

Φτού, φτού , φτού τελεία.

Σας την έσκασα και κρατήθηκα χωρίς περισσότερα.

Αμ τι νομίζεται, δεν θα μάθαινα κάποτε μερικά αντιinfraction κόλπα ;

Υ.Γ. 1. Τελικά βρίσκω ανούσιο να μιλήσω για το κρεβάτι σας και όπως το χρησιμοποιείτε.
Υ.Γ. 2. Επίσης έχω μάθει οτι <<το κορφολόγημα στα φυτά και ειδικότερα στα δένδρα, συμβάλλει στην αποφυγή των εκφυλιστικών απολήξεων, με αποτέλεσμα να πετύχουμε την καλύτερη απόδοση και ωραιότερη παραγωγή>>.
Υ.Γ. 3. Μεταφράζοντας ελεύθερα :κορφολόγημα = παιδεία και κατ'επέκταση << οικογενειακή μέριμνα>>.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Φτού, φτού , φτού τελεία.

Σας την έσκασα και κρατήθηκα χωρίς περισσότερα.

Αμ τι νομίζεται, δεν θα μάθαινα κάποτε μερικά αντιinfraction κόλπα ;

θα αρκεστώ να πω : κρίμα στην λεπτή σολωμόντια δικαιοσύνη του θεματοθέτη , που δεν φτάνει από μόνη της να δικαιώσει κανέναν όσο δεν υπάρχει γενική βούληση (θα μου πεις , τα γραπτά μένουν , μπορεί να βρεθούν μελλοντικά αναγνώστες που θα ανταποκριθούν)

και δεν πρόκειται δυστυχώς για αντιinfraction κόλπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Πάντως δεν μπαίνουμε στο ζουμί. Οτι οι στρέιτ, αγανακτούν δικαιολογημένα, απο την επιδεικτική όσο και προκλητική επίθεση των γκέυ στην έννοια του φυσιολογικού. Ενα σημαντικό σημείο αγανάκτησης μάλιστα πιστεύω ότι ειναι που οι γκέυ προσπαθώντας να προσβάλουν αυτή την έννοια, χρησιμοποιούν τόσο στις συζητήσεις όσο και κοινωνικά μια τεράστια απάτη.

Περιφέρονται σαν στρέιτ και εκφράζουν άποψη γκέυ ! Πιστεύω ότι στην παρούσα συζήτηση θα είναι εξαιρετικά χρήσιμο, για να μήν πώ απαραίτητο, όσοι εκφράζουν γνώμη να ξέρουμε και την σεξουαλική τους προτίμηση. Αλλιώς αλήθεια τί νόημα έχει η άπόψη χωρίς την πρακτική της απόδοση απο αυτόν/ην που την εκφράζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Πάντως δεν μπαίνουμε στο ζουμί. .................................................................................................. Πιστεύω ότι στην παρούσα συζήτηση θα είναι εξαιρετικά χρήσιμο, για να μήν πώ απαραίτητο, όσοι εκφράζουν γνώμη να ξέρουμε και την σεξουαλική τους προτίμηση. Αλλιώς αλήθεια τί νόημα έχει η άπόψη χωρίς την πρακτική της απόδοση απο αυτόν/ην που την εκφράζει;

Όταν πέφτουν σε αντιφάσεις λεκτικές, π.χ. εκφυλισμός, είναι φανερό οτι δεν μπορείς να περιμένεις και πολλά.
Πιστεύω επίσης οτι είναι αδιευκρίνιστο το κατα πόσο είναι σίγουροι για την ταυτότητα <<γκέυ>> που υπερασπίζονται.
Δηλαδή θέλω να πώ οτι υπάρχει ένα μεγάλο ποσοστό που βρίσκεται σε αμφιβολίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Όταν πέφτουν σε αντιφάσεις λεκτικές, π.χ. εκφυλισμός, είναι φανερό οτι δεν μπορείς να περιμένεις και πολλά. Πιστεύω επίσης οτι είναι αδιευκρίνιστο το κατα πόσο είναι σίγουροι για την ταυτότητα <<γκέυ>> που υπερασπίζονται.
Δηλαδή θέλω να πώ οτι υπάρχει ένα μεγάλο ποσοστό που βρίσκεται σε αμφιβολίες.

Αυτό είναι ενα μεγάλο μεγάλο πρόβλημα. Τόσο όσοι δεν έχουν ανακαλύψει ακόμη ότι είναι γκέυ, αλλά ήδη φέρουν γκέυ απόψεις (κάτι που θα τους οδηγήσει φυσικά στο να γίνουν γκέυ) όσο και οι γκέυ που εχουν προχωρήσει αλλά ακόμη δεν είναι απόλυτα σίγουροι αν είναι.

Προσωπικά πιστεύω ότι το γκέυ είναι κατ'αρχήν τρόπος σκέψης, και ύστερα πράξη. Βέβαια εδώ θα προσκρούσουμε στο δεύτερο πυρηνικό επιχείρημα των γκέυ (μετα την ομοφοβία που επιστρατεύουν για όλα τα υπόλοιπα) ότι δηλαδή το γκέυ δεν είναι επιλογή ! Προσωπικά ποτέ δεν το δέχτηκα αυτό δεδομένου ότι ΟΛΟΙ πληρώνουμε τις σεξουαλικές μας επιλογές, ακόμη και οι στρέιτ, ομως κάνουμε σέξ όπως κάνουμε γιατί μας αρέσει έτσι και μας εκφράζει !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πιστεύω ότι στην παρούσα συζήτηση θα είναι εξαιρετικά χρήσιμο, για να μήν πώ απαραίτητο, όσοι εκφράζουν γνώμη να ξέρουμε και την σεξουαλική τους προτίμηση.
ζορικο αυτο..δυσκολο...


και περι ομοφοβιας ενα ερωτημα εχω.

γιατι ονομαζουν καποιοι την αντιθετη γνωμη φοβια.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top