Παρθενία

ΡΗΝΟΥΛΑ

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
ουαου νομιζα οτι μονο στην αμερικη γινονται αυτα τα πραγματα πλεον! δεν το κρινω τωρα ο καθενας οτι θελει, απλα απο περιεργεια υπαρχουν και αλλες φιλες σου που θελουν ή εκαναν το ιδιο?
δεν εχεις σκεφτει οτι τοσα χρονια σπουδες ειναι λιγακι αφυσικο να μη θελησεις να ολοκληρωσεις τη σχεση σου? παλια οι γυναικες παντρευονταν παρθενες ομως παντρευονταν και σε πολυ μικρη ηλικια...
δυστυχώς οι φίλες μου θέλουν ολοκληρωμένη σχέση, αλλά εγώ είμαι παλαιών αρχών. εξάλλου, η παρθενιά είναι ένας θησαυρός για μία κοπέλα και πρέπει να τη διαφυλάτει, γιατί αυτό την κάνει ξεχωριστή από τις άλλες κοπέλες. δε με πειράζει καθόλου το γεγονός ότι δε θα έχω κάνει ολοκληρωμένη σχέση κατά τη διάρκεια των σπουδών μου, επειδή ο άντρας σκέπτεται μόνο το κρεβάτι και δε θέλω να είμαι το θύμα ούτε να χάσω την τιμή μου. γι' αυτό πρέπει να προσέχουμε τους πονηρούς άνδρες οι οποίοι μέσα από ψέματα (είσαι πολύ όμορφη, έλα και περάσουμε ωραία μαζί κτλ) προσπαθούν να ρίξουν την κοπέλα στο κρεβάτι. (ζητώ συγγνώμη αν θίγω με τα λόγια μου κάποιον νεαρό):redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
επειδή ο άντρας σκέπτεται μόνο το κρεβάτι και δε θέλω να είμαι το θύμα ούτε να χάσω την τιμή μου.

εξάλλου, η παρθενιά είναι ένας θησαυρός για μία κοπέλα και πρέπει να τη διαφυλάτει,
δεν ειναι θησαυρος.(ποτέ δεν το καταλαβα αυτο..δηλαδη οι μητερες ή γενικα οι γυναικες που κανουν ερωτα ειναι λιγοτερο "πλουσιες" ή τους λειπει κατι ή δεν εχουν τιμή??
ειναι το οριο της ανωριμότητας για μια κοπελα οταν θελει να γινει γυναικα..


και πρεπει να γινει οταν νιωθει καλυτερα η ιδια η γυναικα..
το κακο ειναι να γινει σε λαθος χρονο και κατασταση ή με λαθος ανθρωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΡΗΝΟΥΛΑ

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
και πρεπει να γινει οταν νιωθει καλυτερα η ιδια η γυναικα..
το κακο ειναι να γινει σε λαθος χρονο και κατασταση ή με λαθος ανθρωπο.

έχεις δίκιο 'αγγελε, αλλά εγώ έχω μεγαλώσει με άλλες αρχές και αυτό έχει μεγάλη σημασία. άσε που για μια γυναίκα είναι ντροπή να ''ρίχνεται'' στο κρεβάτι, ενώ για έναν άνδρα δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί έτσι είναι η φύση του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Aπο ποιον ειναι ντροπη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
άσε που για μια γυναίκα είναι ντροπή να ''ρίχνεται'' στο κρεβάτι, ενώ για έναν άνδρα δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί έτσι είναι η φύση του.
ναι αλλα ετσι δεν ειναι και η φυση της γυναικας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
οχι, αυτη ειναι η κοινωνικη θεση της γυναικας πανω απο ολα. να ειναι κτημα,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
εξάλλου, η παρθενιά είναι ένας θησαυρός για μία κοπέλα
δεν ειναι θησαυρος.
Είναι απλώς μια μεμβράνη. Τίποτα παραπάνω, τίποτα παρακάτω.

Όποιος θέλει να της δώσει κι άλλες σημασίες είναι ελεύθερος να το κάνει βέβαια. Κι εγώ μπορώ να θεοποιήσω το flying spaghetti monster...



επειδή ο άντρας σκέπτεται μόνο το κρεβάτι και δε θέλω να είμαι το θύμα ούτε να χάσω την τιμή μου
Μόνο οι άντρες; Spare me.

Θα είμαι ευθύς: δεν είχες ποτέ ορμές έως τώρα; Απάντα με πάσα ειλικρίνεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
δυστυχώς οι φίλες μου θέλουν ολοκληρωμένη σχέση, αλλά εγώ είμαι παλαιών αρχών. εξάλλου, η παρθενιά είναι ένας θησαυρός για μία κοπέλα και πρέπει να τη διαφυλάτει, γιατί αυτό την κάνει ξεχωριστή από τις άλλες κοπέλες. δε με πειράζει καθόλου το γεγονός ότι δε θα έχω κάνει ολοκληρωμένη σχέση κατά τη διάρκεια των σπουδών μου, επειδή ο άντρας σκέπτεται μόνο το κρεβάτι και δε θέλω να είμαι το θύμα ούτε να χάσω την τιμή μου. γι' αυτό πρέπει να προσέχουμε τους πονηρούς άνδρες οι οποίοι μέσα από ψέματα (είσαι πολύ όμορφη, έλα και περάσουμε ωραία μαζί κτλ) προσπαθούν να ρίξουν την κοπέλα στο κρεβάτι. (ζητώ συγγνώμη αν θίγω με τα λόγια μου κάποιον νεαρό):redface:
Τζίζους κράιστ and απόστολε Γκλέτσε!
Ντάξει, δικαίωμά σου να πιστεύεις ό,τι πιστεύεις, αλλά αυτά τα έχω ακούσει (και τα σχετικά), και "δε θα κάνω σεξ πριν τα 20" "Όχι πριν τα 18" "Όχι αν δεν παντρευτώ" κτλ. από πολλές. Και πίστεψέ με ακόμα και η πιο "κολλημένη" με αυτά, δεν το τήρησε. Οπότε μην είσαι τόσο σίγουρη ότι θα αντέξεις μέχρι τα 25 σου [;;] ενώ είσαι με κάποιον που αγαπάς και νιώθει το ίδιο. Δηλαδή τι θα αλλάξει αν παντρευτείς πρώτα; Δηλαδή αν είναι να σε παρατήσει/απατήσει/κακοποιείσαι κτλ:P, θα το κάνει ακόμα κι αν βρίσκεσαι σε γάμο.
Ούτε η μάνα μου δε το' χει πει αυτό εντωμεταξύ ποτέ, που θεωρείται και τρέ μπανάλ. μουαχχχ:P

έχεις δίκιο 'αγγελε, αλλά εγώ έχω μεγαλώσει με άλλες αρχές και αυτό έχει μεγάλη σημασία. άσε που για μια γυναίκα είναι ντροπή να ''ρίχνεται'' στο κρεβάτι, ενώ για έναν άνδρα δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί έτσι είναι η φύση του.
:confused:
Οι αρχές είναι: πριν-το-γάμο-μόνο-φιλί-στο-μάγουλο ;;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΡΗΝΟΥΛΑ

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Aπο ποιον ειναι ντροπη;
δεν είναι ντροπή συγκεκριμένα από κάποιον, απλά εγώ προσωπικά έχω αυτή την άποψη. ευτυχώς ή δυστυχώς έτσι είμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Θα είμαι ευθύς: δεν είχες ποτέ ορμές έως τώρα; Απάντα με πάσα ειλικρίνεια.

διαβάζω ποστ του worshipperjesus τρεις φορές και κάνω τον σταυρό μου

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
δεν είναι ντροπή συγκεκριμένα από κάποιον, απλά εγώ προσωπικά έχω αυτή την άποψη. ευτυχώς ή δυστυχώς έτσι είμαι.
μονο κολλημενοι ανθρωποι χρησιμοποιουν αυτη την προταση. ανθρωποι που δεν στηριζουν τις αποψεις τους αλλα δεν σταματουν να την πιστευουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΡΗΝΟΥΛΑ

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Τζίζους κράιστ and απόστολε Γκλέτσε!
Ντάξει, δικαίωμά σου να πιστεύεις ό,τι πιστεύεις, αλλά αυτά τα έχω ακούσει (και τα σχετικά), και "δε θα κάνω σεξ πριν τα 20" "Όχι πριν τα 18" "Όχι αν δεν παντρευτώ" κτλ. από πολλές. Και πίστεψέ με ακόμα και η πιο "κολλημένη" με αυτά, δεν το τήρησε. Οπότε μην είσαι τόσο σίγουρη ότι θα αντέξεις μέχρι τα 25 σου [;;] ενώ είσαι με κάποιον που αγαπάς και νιώθει το ίδιο. Δηλαδή τι θα αλλάξει αν παντρευτείς πρώτα; Δηλαδή αν είναι να σε παρατήσει/απατήσει/κακοποιείσαι κτλ:P, θα το κάνει ακόμα κι αν βρίσκεσαι σε γάμο.
Ούτε η μάνα μου δε το' χει πει αυτό εντωμεταξύ ποτέ, που θεωρείται και τρέ μπανάλ. μουαχχχ:P


:confused:
Οι αρχές είναι: πριν-το-γάμο-μόνο-φιλί-στο-μάγουλο ;;:confused:
καταρχάς όλα τα λέω με τη μητέρα μου, γιατί έχει αποδεικτεί η καλύτερη σύμβουλος και κατά δεύτερον βρε θα ήθελα να δώσω φιλάκι στο αγόρι μου όταν κάνω σχέση, αλλά μέχρι εκεί. κοίταξε όμως, δεν μπορώ να είμαι απόλυτη για πράγματα που δεν ξέρω ούτε έχω φανταστεί για το μέλλον. όταν έρθει η ώρα να κάνω σχέση και νιώσω έτοιμη, θα δούμε τί θα γίνει. τώρα θα αρκεστώ στα μαθήματά μου και στην προετοιμασία των πανελλαδικών. μετά εύχομαι να βρω ένα καλό παιδί και ... θα δούμε.+
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΡΗΝΟΥΛΑ

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Είναι απλώς μια μεμβράνη. Τίποτα παραπάνω, τίποτα παρακάτω.

Όποιος θέλει να της δώσει κι άλλες σημασίες είναι ελεύθερος να το κάνει βέβαια. Κι εγώ μπορώ να θεοποιήσω το flying spaghetti monster...




Μόνο οι άντρες; Spare me.

Θα είμαι ευθύς: δεν είχες ποτέ ορμές έως τώρα; Απάντα με πάσα ειλικρίνεια.
με ειλικρίνεια απαντάω ότι κι εγώ σαν άνθρωπος έχω ορμές, αλλά όχι όπως τις φαντάζεστε. αχ ρε παιδιά, με έχετε κουράσει. συνέχεια ερωτήσεις από όλους σας. μα καλά, τόσο πολύ σας σόκαρα;:D όσο κι αν σας εξηγήσω δεν πρόκειται να με καταλάβετε εκτός κι αν έχει έθει καμία κοπέλα στη θέση μου. τέλος πάντων, για να λήξει το θέμα εγώ θα προσπαθήσω να κάνω σωστές επιλογές και σωστές πράξεις. εύχομαι να σας διαφώτισα με το θέμα μου έστω και λίγο. αντε τώρα.... φιλάκια!!!!!!!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
με ειλικρίνεια απαντάω ότι κι εγώ σαν άνθρωπος έχω ορμές, αλλά όχι όπως τις φαντάζεστε. αχ ρε παιδιά, με έχετε κουράσει. συνέχεια ερωτήσεις από όλους σας. μα καλά, τόσο πολύ σας σόκαρα;:D όσο κι αν σας εξηγήσω δεν πρόκειται να με καταλάβετε εκτός κι αν έχει έθει καμία κοπέλα στη θέση μου. τέλος πάντων, για να λήξει το θέμα εγώ θα προσπαθήσω να κάνω σωστές επιλογές και σωστές πράξεις. εύχομαι να σας διαφώτισα με το θέμα μου έστω και λίγο. αντε τώρα.... φιλάκια!!!!!!!!!!:clapup:
τα προβληματα στη λογικη σου: σωστες επιλογες με ποια κριτηρια; σωστες πραξεις επισης με ποια κριτηρια; εμεις νομιζω οτι πολυ καλα καταλαβαινουμε, εσυ ζεις κολλημενη σε μια αλλη περιοδο, μια περιοδο αμαθειας και προκαταληψεων. κριμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
τα προβληματα στη λογικη σου: σωστες επιλογες με ποια κριτηρια; σωστες πραξεις επισης με ποια κριτηρια; εμεις νομιζω οτι πολυ καλα καταλαβαινουμε, εσυ ζεις κολλημενη σε μια αλλη περιοδο, μια περιοδο αμαθειας και προκαταληψεων. κριμα!

Οκ, κι εγώ "σκάλωσα" κομματάκι με αυτά που διάβασα αλλά μην το χοντραίνει κι εσύ!
Στην τελική η κοπέλα δεν είπε ότι ...αναγκάζει τις φίλες της σε 10 μετάνοιες επειδή (θέλουν να) έχουν ολοκληρωμένες σχέσεις!
Είπε ότι η ίδια για τον εαυτό της δεν το επιθυμεί.
Δλδ, οι ελευθερίες των ανθρώπων και το δικαίωμα αυτοδιάθεσης του σωματός μας και λοιπά και λοιπά ισχύουν μόνο στις...ανάποδες απόψεις? Γιατί σε ένα θεματάκι παραδίπλα μια κοπελίτσα (Ας μου συγχωρεθεί ο όρος) έλεγε ότι ήταν 16-17 και είχε πάει με 5-6-7 ούτε και θυμάμαι και δεν έχει σημασία και συζητάγαμε για το ότι δεν έχουμε δικαίωμα να κρίνουμε γιατί στην τελική δεν ...κλέβει κιόλας, εφόσον προσέχει ας κάνει ότι θέλει με το ...κορμί της.

Αν η συγκεκριμένη φίλη θέλει να περιμένει ώς το γάμο ή τέσπα θα δει τι θα κάνει μεγαλώνοντας και/ή αφού τελειώσει το σχολείο πώς είναι δυνατόν να τις συμπεριφερόμαστε λες και κάνει κάτι κακό? Αυτή είναι η επιλογή της και οκ, καταλαβαίνω (αν και όχι σε όλα τα ποστ το ύφος ομολογώ) τις απορίες γύρω από το θέμα μιας και δεν είναι σύνηθες στην εποχή μας αλλά από εκεί και πέρα είναι δικαίωμα του καθενός, με βάση τα κριτήρια που ο ίδιος επιλέγει να θέτει, να δίνεται ερωτικά σε όποιον και όποτε θέλει.
Γνώμη μου και φιλικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δε καταλαβα γιατι τοσοι συμφωνησαν με το χαμηλου επιπεδου σχολιο (του Νωευς με τα κοκκινα) , (σορυ φιλε Νωευς αλλά δε το περιμενα απο σενα), τοσο σε περιεχομενο οσο και σε εκφραση. Στο ενα τοπικ λεμε για το ποσο οι γυναικες εχουν "ευνουχισει τους ανδρες", στο αλλο οτι "οι ανδρες ειναι πολυγαμικα γουρουνια", και εδω οτι "δεν το κανουν οσο "πρεπει""....Ο'τι να ναι...Οταν σχηματισετε εμπεριστατωμενη αποψη, τοτε ισως οι ρολοι αρχισουν να λειτουργουν σωστα...Oh well...

Κάποια που έχει κάνει στοματικό θεωρείται; Εμένα μου έχει τύχει γι' αυτό ρωτάω...
Εμεις τωρα επρεπε να μαθουμε αν σου χει τυχει ή οχι ; :P Ελατε παιδια, γραφτε ολοι τα "επιτευγματα" σας να δουμε ποιος "νικαει". :P

@ ΡΗΝΟΥΛΑ : Εισαι μικρη ακομα για να εχεις τοσο απολυτες και ηττοπαθεις αποψεις. Το οτι υπαρχει καποια "τιμη" που πηγαζει απο την παρθενιά, ειναι κατι που πρεπει να αναρωτηθεις αν ισχυει. Μη το δεχεσαι ετσι, επειδη "ετσι εχεις μεγαλωσει". Μην δεχεσαι να εισαι απλη κοπια των γονιων ή του περιγυρου σου. Τιμη της απεδιδαν οταν την χρησημοποιουσαν ως μοχλο. Δεν ειναι πιο αξιολογη μια κοπελα απο μια αλλη, επειδη ειναι παρθενα. Δικαιωμα σου να επιλεξεις εσυ τι θα κανεις με το σωμα σου, αλλά μη το κάνεις λογω λανθασμενων πεποιθησεων και ιδεων που απλά εχεις δεχτει ακριτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κάποια που έχει κάνει στοματικό θεωρείται; Εμένα μου έχει τύχει γι' αυτό ρωτάω...
Φυσικά και θεωρείται παρθένα. Άλλωστε τυχαία βγήκε το "Από μπρος παρθένα κι από πίσω μπαίνουν τρένα"; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΡΗΝΟΥΛΑ

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Οκ, κι εγώ "σκάλωσα" κομματάκι με αυτά που διάβασα αλλά μην το χοντραίνει κι εσύ!
Στην τελική η κοπέλα δεν είπε ότι ...αναγκάζει τις φίλες της σε 10 μετάνοιες επειδή (θέλουν να) έχουν ολοκληρωμένες σχέσεις!
Είπε ότι η ίδια για τον εαυτό της δεν το επιθυμεί.
Δλδ, οι ελευθερίες των ανθρώπων και το δικαίωμα αυτοδιάθεσης του σωματός μας και λοιπά και λοιπά ισχύουν μόνο στις...ανάποδες απόψεις? Γιατί σε ένα θεματάκι παραδίπλα μια κοπελίτσα (Ας μου συγχωρεθεί ο όρος) έλεγε ότι ήταν 16-17 και είχε πάει με 5-6-7 ούτε και θυμάμαι και δεν έχει σημασία και συζητάγαμε για το ότι δεν έχουμε δικαίωμα να κρίνουμε γιατί στην τελική δεν ...κλέβει κιόλας, εφόσον προσέχει ας κάνει ότι θέλει με το ...κορμί της.

Αν η συγκεκριμένη φίλη θέλει να περιμένει ώς το γάμο ή τέσπα θα δει τι θα κάνει μεγαλώνοντας και/ή αφού τελειώσει το σχολείο πώς είναι δυνατόν να τις συμπεριφερόμαστε λες και κάνει κάτι κακό? Αυτή είναι η επιλογή της και οκ, καταλαβαίνω (αν και όχι σε όλα τα ποστ το ύφος ομολογώ) τις απορίες γύρω από το θέμα μιας και δεν είναι σύνηθες στην εποχή μας αλλά από εκεί και πέρα είναι δικαίωμα του καθενός, με βάση τα κριτήρια που ο ίδιος επιλέγει να θέτει, να δίνεται ερωτικά σε όποιον και όποτε θέλει.
Γνώμη μου και φιλικά
αχ, μπράβο! συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. χαίρομαι επιτέλους που κάποιος σαν εσένα δε με κατακρίνει για τις συνήθειές μου:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,056 μηνύματα.
Από τη μια λυπάμαι που υπάρχουν γονείς που περνάνε στα παιδιά τους την ιδέα οτι το σεξ είναι ντροπή μόνο και μόνο για να μην αναλάβουν τις ευθύνες τους να ενημερώσουν και να αφήσουν ελεύθερο το παιδί τους να χαρεί τον έρωτα. Γιατί για αυτό το κάνουν οι γονείς σου Ρηνούλα. Από την άλλη, εφόσον κι εσύ δέχεσαι τις απόψεις τους (άκριτα αλλά τι να γίνει) δεν είναι σωστό να σε κατακρίνουμε. Είμαι σίγουρη όμως οτι όσο κι αν προσπαθήσουμε να σε πείσουμε οτι ο έρωτας είναι το ομορφότερο κι αγνότερο πράγμα στον κόσμο όταν γίνεται μεταξύ δύο ανθρώπων που αγαπιούνται εσύ δε θα πειστείς γιατί έτσι σε έχουν μάθει. Κρίμα, ελπίζω να μη μετανιώσεις στο μέλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

worshipperjesus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο worshipperjesus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Θεωρείτε ασήμαντη την παρθενία;

Αν αγοράζατε μια λεκάνη τουαλέττας τι γνώμη θα σχηματίζατε αν δεν ήταν τυλιγμένη με ζελατίνα; Θα νιώθατε άνετα αν είχε χρησιμοποιηθεί από άλλον;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top