Μπορεί να θεωρηθεί η απιστία δεδομένη;

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Λίγη ευαισθησία δεν έβλαψε κανέναν...

Και για να χρησιμοποιήσω τα λόγια σου...μερικοί υποστηρίζουν την αντίθεσή τους προς τη μονογαμία μόνο και μόνο για να τονίσουν μια δήθεν διαφορετικότητα, πράγμα το οποίο είναι εξώφθαλμα υποκριτικό και παιδιάστικο.


:worship::worship::worship::worship::worship:


Τα θερμα μου συγχαρητηρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Και λίγα είπες Isi μου! :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Φυσικά και εσύ φταις. Μην το κάνεις να μοιάζει σαν μια αρρώστια που σε πρόσβαλε και δεν μπορείς να απαλλαχθείς από αυτήν.
Για το 2ο συμφωνω. Αλλα οχι οτι το να ερωτευτεις δεν ειναι σαν αρρωστια και εξαρταται εντελως απο εμας...Αν ηταν ετσι θα ημασταν ρομποτ.

Και για να χρησιμοποιήσω τα λόγια σου...μερικοί υποστηρίζουν την αντίθεσή τους προς τη μονογαμία μόνο και μόνο για να τονίσουν μια δήθεν διαφορετικότητα, πράγμα το οποίο είναι εξώφθαλμα υποκριτικό και παιδιάστικο.
Οντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Για το 2ο συμφωνω. Αλλα οχι οτι το να ερωτευτεις δεν ειναι σαν αρρωστια και εξαρταται εντελως απο εμας...Αν ηταν ετσι θα ημασταν ρομποτ.

Διαφωνώ. Οι περισσότεροι δεν διαλέγουμε ποιόν θα ερωτευθούμε. Ίσως κάποιος με σούπερ αυτοέλεγχο να το έχει καταφέρει, αλλά η πλειοψηφία των ανθρώπων όχι. Αλλιώς δεν θα υπήρχαν προβληματικές σχέσεις, σχέσεις με παντρεμένους, σχέσεις με τεράστια διαφορά ηλικίας, σχέσεις με άτομα που δεν δείχνουν αμοιβαιο ενδιαφέρον, απιστίες κοκ Εκτός αν πιστευετε οτι οποιοί μπλέκουν σε τέτοιες σχέσεις είναι μαζοχιστές και το επιλέγουν (και φυσικά εξαιρώ τις περιπτώσεις όπου υπάρχει και συμφέρον στη μέση).

//Isi respect lol
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Σωστά τα λες michelle:)
Πάντως εγώ ήθελα να ερωτευτώ κάποια.Εξέτασα τις περιπτώσεις και επέλεξα την κατάλληλη.Μετά την ερωτεύτηκα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Λίγη ευαισθησία δεν έβλαψε κανέναν...

Και για να χρησιμοποιήσω τα λόγια σου...μερικοί υποστηρίζουν την αντίθεσή τους προς τη μονογαμία μόνο και μόνο για να τονίσουν μια δήθεν διαφορετικότητα, πράγμα το οποίο είναι εξώφθαλμα υποκριτικό και παιδιάστικο.
Aντίθετα εγώ πιστεύω οτι η ευεσθησία βλάπτει και μάλιστα πολύ σοβαρά, τα αποτελέσματα άλλωστε τα βλέπουμε ξεκάθαρα εδώ μπροστά μας.
Οσο για την δική μου διαφορετικότητα, δεν είναι καθόλου δήθεν και μου αρκεί που το ζω εγώ και το ξέρω, και προς Θεού μην φανταστεί κανείς οτι προσπαθώ να συμπαρασύρω κανέναν να ενστερνιστεί τις απόψεις μου, απλά όπου βρίσκω την ευκαιρία προσπαθώ να τις στηρίξω. :)

Bill slayer: εσύ κι αν είσαι ρομπότ, έρωτας με αυθυποβολή!!!

Ρομπότ εγώ ονομάζω κάθε έναν που κάνει πράγματα τα οποία είναι απλώς πολιτικώς ορθά, έτσι επειδή τα ίδια κάνει όλος ο κόσμος χωρίς να αναρωτηθεί αν πράγματι στην τελική είναι αυτυχισμένος ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Διαφωνώ. Οι περισσότεροι δεν διαλέγουμε ποιόν θα ερωτευθούμε. Ίσως κάποιος με σούπερ αυτοέλεγχο να το έχει καταφέρει, αλλά η πλειοψηφία των ανθρώπων όχι. Αλλιώς δεν θα υπήρχαν προβληματικές σχέσεις, σχέσεις με παντρεμένους, σχέσεις με τεράστια διαφορά ηλικίας, σχέσεις με άτομα που δεν δείχνουν αμοιβαιο ενδιαφέρον, απιστίες κοκ Εκτός αν πιστευετε οτι οποιοί μπλέκουν σε τέτοιες σχέσεις είναι μαζοχιστές και το επιλέγουν (και φυσικά εξαιρώ τις περιπτώσεις όπου υπάρχει και συμφέρον στη μέση).
Δε διαβασες προσεκτικα τι ειπα, και διαφωνησες λεγοντας ακριβως το ιδιο....(αδρανεια ισως ; )
-----------------------------

Ρομπότ εγώ ονομάζω κάθε έναν που κάνει πράγματα τα οποία είναι απλώς πολιτικώς ορθά, έτσι επειδή τα ίδια κάνει όλος ο κόσμος χωρίς να αναρωτηθεί αν πράγματι στην τελική είναι αυτυχισμένος ή όχι.
Καλα τον χαρακτηρισμο ρομποτ δε τον δινουμε μονο για μια κατασταση. Αυτη που λες ειναι επειδη το ρομποτ θα κανει οτι του πεις/προγραμματισεις. Η αλλη ειναι επειδη το ρομποτ δεν εχει συναισθηματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Nαι, παίζει κι αυτό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Αφού στέγνωσε το πληκτρολόγιο από τα δάκρυα, αφού σας διασκέδασα με τη δυστυχία μου φίλε Ρεμπεσκέ (που ομολογουμένως τιμάς δεόντως το ψευδώνυμό σου), αφού ο Καπετάνιος χάρηκε γιατί νόμισε πως βρήκε συνεπιβάτη στο πειρατικό του, τώρα όλα είναι πολύ καλά. Μερικές φορές το συναίσθημα ξεχειλίζει, όμως υπήρξε αλληλεπίδραση με κάποιο άλλο άτομο κι επηρρεάσαμε ο ένας τον άλλο.

Το Μέγα Χάος είναι εδώ...ακόμη και στο μάτι του Κυκλώνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Χάε, δεν είσαι άξιος συνεπιβάτης στο πειρατικό.
Δεν πληρείς τους βασικούς κανόνες, πως να το κάνουμε.... :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Θα μου πείτε τώρα ότι δεν έχω και συναισθήματα?:P Πέρα από την πλάκα,μια φορά μου συνέβη αυτό;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Χάε, δεν είσαι άξιος συνεπιβάτης στο πειρατικό.
Δεν πληρείς τους βασικούς κανόνες, πως να το κάνουμε.... :D :D :D

Δεν με έχεις δει να κάνω ρεσάλτα Καπετάνιο, ούτε ο Τζακ Σπάροου μιλάμε δεν με φτάνει. Είναι μη το αποφασίσω. Το δικό μου καΐκι έχει ήδη πάει σε παράξενες θάλασσες, χωρίς νά 'χω υψώσει τη σημαία με τη νεκροκεφαλή (Σύμβολο των Ναϊτών Ιπποτών). Άμα υψώσω το μαύρο πανί της ανεξαρτησίας...Ουαί!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Nαι, δεν διαφωνώ, μόνο που στο ποιο σημαντικό, έχεις μείνει στο "άμα"....
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Το ταξίδι είναι μακρύ κι επικίνδυνο. Επέλεξα να έχω συνταξιδιώτες που θα σταθούμε πλάτη με πλάτη την ώρα που τα σπαθιά βγαίνουν από τα θηκάρια. Εκεί κολλάει το "άμα". Επίσης επέλεξα ν' αναπαραχθώ, γιατί έχω ευθύνη απέναντι στα γονίδια που μου κληροδότησε το Μέγα Χάος. Τέλος τη μοίρα δεν την αποφεύγεις, όσο κι αν φεύγεις με τα πανιά σου φουσκωμένα. Κάποτε πρέπει να σταθείς και να την αντιμετωπίσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Eμείς φτιάχνουμε τη μοίρα μας Χάο, όχι αυτή εμάς....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
κάποτε μου το είχε πει και μένα μια κυρία αυτο το πράγμα και τότε δυστυχώς την είχα πιστέψει (εγώ ήμουν 22 και αυτή κοντά στα 50) και βάση αυτής της πίστης μου έκανα μια πολύ λάθος επιλογή και ένα αρκετά σοβαρό λάθος στη ζωή μου... παντρευτηκα τον πρώτο άντρα μου ενώσω με είχε ήδη "κερατώσει" ... ή έστω το είχε προσπαθήσει αλλά δεν του βγήκε και ήρθε και μου το είπε στη συνέχεια.... είχα σκεφτεί λοιπόν ότι αφού σχεδόν μου το φόρεσε και δεν του βγηκε... ε αυτό ήταν δεν θα το ξανακάνει (:P ναι καλα....)


Προσπαθω να βρω εδω κ ωρα πως ξεκινησε αυτη η συζητηση αλλα δεν τα καταφερα! Ειμαι ενα απο τα πολυ καινουργια μελη στην ομαδα,γι αυτο συγχωρειστε με αν τα κανω κ λιγο σαλατα...! Βρε καλη μου "Κακη Επιρροη" πως το σκεφτηκες αυτο??? Αν του ειχε "βγει" οπως λες,τοτε ισως κ να μην το ξανακανε (πραγμα για το οποιο πολυ αμφιβαλλω βεβαια.) Οταν καποιος-α σε κερατωνει πριν καν σε παντρευτει (αν καταλαβα καλα),ασχετα αν δεν το εκανε τελικα, ειναι μαθηματικα σιγουρο, οτι αργα 'η γρηγορα θα το κανει! Το πραγμα φωναζει απο μονο του!!! Εσυ δεν "ηθελες να το δεις", ετσι νομιζω.Απλα εφαγες την καραμελα! Τιποτα δεν γινεται τυχαια(οπως λεει κ το τραγουδι).Ουτε τ'ασχημα,ουτε τα ωραια...!
Δεν ξερω ποσο καιρο εισασταν μαζι τελικα, εγω παντως γνωρισα τον αντρα μου πριν απο 21 χρονια,ειμασταν συμφοιτητες. Ειμαστε παντρεμμενοι 14 χρονια! Καποια στιγμη ισως πω κι εγω την ιστορια μου, αυτο παντως που θα'θελα να πω αυτη τη στιγμη ειναι το εξης: Πιστευω πως τιποτα δεν ειναι δεδομενο,οτι κ να λενε οι στατιστικες κι οι αριθμοι! Καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος.Δεν μπορει κανενας μας να γνωριζει,τι μπορει να του προκυψει στο μελλον. Πιστεψτε με,ολα μπορει ν'αλλαξουν απ'την μια στιγμη στην αλλη. Δεν εχει σημασια αν μιλαμε για τον-ην συντροφο μας,τον πατερα μας,την μανα μας.....το σημαντικο ειναι,κατα την ταπεινη μου γνωμη, να μην βιαζομαστε να κρινουμε τον αλλον,να μην παιρνουμε βιαστικες αποφασεις κι ισως αν καταφερουμε να βαλουμε τον εγωισμο-θυμο μας ,για λιγο στην ακρη,ισως να δουμε τα πραγματα λιγο διαφορετικα.....!!! Εχω πολλα να πω που ισως να βοηθησουν (το ελπιζω τουλαχιστον) καποιους απο την ομαδα , οπως κι εγω πιστευω πως θα βοηθηθω,κι οχι μονο, απ' τους αλλους! Συγγνωμη αν κουρασα καποιους!!! Θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα, αν καποιος διαβασει απλα κ μονο αυτα που εγραψα,εστω κι αν δεν εχει κατι να μου πει,να μ'ενημερωσει. Να εχουμε ολοι μας μια πολυ ομορφη μερα! ! !

" Οταν η ριζα ειναι γερη , τα κλαδια αναπτυσσονται!!! "
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα, αν καποιος διαβασει απλα κ μονο αυτα που εγραψα,εστω κι αν δεν εχει κατι να μου πει,να μ'ενημερωσει.

Γιατί αυτό; :confused:
Πίστεψε με, αν σε ενημερώσουν όοοολοι όσοι διαβάσουν το ποστ σου θα εύχεσαι να μην είχες γράψει την παραπάνω πρόταση :P
Κάλη μέρα και σε σένα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
κάποτε μου το είχε πει και μένα μια κυρία αυτο το πράγμα και τότε δυστυχώς την είχα πιστέψει (εγώ ήμουν 22 και αυτή κοντά στα 50) και βάση αυτής της πίστης μου έκανα μια πολύ λάθος επιλογή και ένα αρκετά σοβαρό λάθος στη ζωή μου... παντρευτηκα τον πρώτο άντρα μου ενώσω με είχε ήδη "κερατώσει" ... ή έστω το είχε προσπαθήσει αλλά δεν του βγήκε και ήρθε και μου το είπε στη συνέχεια.... είχα σκεφτεί λοιπόν ότι αφού σχεδόν μου το φόρεσε και δεν του βγηκε... ε αυτό ήταν δεν θα το ξανακάνει (:P ναι καλα....)

Περνώντας τα χρόνια, κι αφού μεγάλωσα, κι αφού χώρισα με τον πρώτο μου άντρα, κι αφού γνώρισα κι άλλους άντρες κι άλλους ανθρώπους.... κατάλαβα ότι υπάρχουν κι άνθρωποι που δεν ειναι δειλοί....
Ανθρωποι που αν δουν οτι κάτι δεν παει καλα με τη σχεση τους χωριζουν πρωτα και μετα πανε στις άλλες πορτοκαλιες....
Για μένα το κέρατο είναι δειλια... δειλια να πάρεις αποφασεις που θα εχουν αντικτυπο....
Θεωρώ λοιπόν πλέον, όπως είπα και πιο πριν, ότι υπάρχουν κι άνθρωποι με αξιοπρέπεια... άνθρωποι που αναλαμβάνουν το βάρος των επιλογών τους, τις ευθύνες τους και τις συνέπειες .....

Γιατί αυτό; :confused:
Πίστεψε με, αν σε ενημερώσουν όοοολοι όσοι διαβάσουν το ποστ σου θα εύχεσαι να μην είχες γράψει την παραπάνω πρόταση :P
Κάλη μέρα και σε σένα :)

Σ'ευχαριστω πολυ για την συμβουλη σου!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Ο μπαμπάς μου έλεγε ο Γάμος θα 'πρεπε να είναι ένα 5ετές συμβόλαιο. Εάν στα 5 χρόνια είναι όλα καλά και υπάρχει ακόμα ζωντανή η φλόγα να καίει, τότε το ανανεώνεις για άλλα 5 χρόνια. Αν έχει σβήσει, παίρνει ο καθένας το δρόμο του... Τουλάχιστον αυτό θα βοηθούσε στο να μη θεωρείται τίποτα δεδομένο και το φλέρτ θα παρέμενε πάντα ζωντανό... :)

Χαχαχα ρε Ισι, επαθα σοκ, ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο λεει και η μαμα μου! Ακομα και το χρονικο περιθωριο, το ιδιο ειναι!:blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Χαχαχα ρε Ισι, επαθα σοκ, ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο λεει και η μαμα μου! Ακομα και το χρονικο περιθωριο, το ιδιο ειναι!:blink:
μηπως πρεπει να βρεθουν?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top