Δημιουργία νέων φίλων

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Ακριβως. Δε κανω φιλους ευκολα, γιατι δε μαρεσει να ξεφτιλιζω την λεξη. Δεν υπαρχει λιγο φιλος και πολυ φιλος. Υπαρχει φιλος, και απο κει και περα, παρεα,γνωστος,καλη παρεα, χαβαλες, γνωριμια.

Συμφωνώ απόλυτα. Άλλο αν επειδή ξέρουμε κάποιον πάνω από μια μέρα, τον λέμε φιλαράκι. Θα μου πεις και πως να τον πούμε; Κύριε Τάδε; Πραγματικά η λέξη "Φίλος" (όπως και πολλές άλλες λέξεις που τις λέμε κάθε μέρα χωρίς να τις αισθανόμαστε) έχει βαθύτερη έννοια. Δύσκολα σήμερα κάνεις "Φίλους". Απλές γνωριμίες που εξελίσσονται σε υποτιθέμενες φιλίες κάνεις κάθε μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εγω τους φωναζω με το ονοματακι τους, γιαυτο δε το χουμε ; Τα "ρε φιλε" και "φιλαρακι" μου βαρανε ασχημα στο αυτι οσο να ναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Fυσικά και βαράνε άσχημα.
Ταιριάζουν περισσότερο σε αγνώστους παρά σε παραγματικούς φίλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Για τους αγνωστους μιλουσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BadGuy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Γνωστούς έχω πολλούς.Φίλους όμως λίγους και καλούς!Αν και δεν είμαι εύκολος στο να κάνω νέες παρέες οιφίλοι διαλέγονται παντα με προσοχή και λίγες φορές έχω πέσει έξω για ένα άτομο.Κατά τη γν'ωμη μου πάντως καλό είναι για μένα πέρα από τους κολλήτούς σου να συναναστρέφεσαι με κόσμο και να έχεις αρκετούς γνωστούς!Οι γνωριμίες δεν έβλαψαν ποτέ κανέναν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Και ακόμα περισσότερους φίλους....:) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Φιλους να εχεις πολλους, δεν παιζει. Εξ ορισμου. Για να κανεις μια φιλια σωστη χρειαζεται ενα range απαραιτητου χρονου, επαφων, επικοινωνιας,αποστασης. Αυτο δε γινεται σημερα, εκτος αν εισαι εισοδηματιας και δε δουλευεις και εχεις χρονο ελευθερο με το τσουβαλι.

Αλλο παρεες, αλλοι φιλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εγώ μιλάω για φίλους.
Ουτε παρέες, ούτε γνωστούς.
Εχω 14 με 15 φίλους που βλεπόμαστε κάθε μέρα εδώ και 25 χρόνια.
Κι αν δεν έπαιζε κι αυτό με την απόσταση θα είχα περισσότερους.
Μην είσαι τόσο απόλυτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Καθημερινα 15 ατομα?!
Ποσες ωρες δουλευεις τη μερα?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poniro Ksotikouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Εγώ έχω..χμ..μετράω..19 φίλους, που τους ξέρω από το προνήπιο μέχρι 1η δημοτικού, και τους βλέπω κάθε μέρα, 2 φορές, πρωί-απόγευμα.

Που είναι το κακό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εγώ μιλάω για φίλους.
Ουτε παρέες, ούτε γνωστούς.
Εχω 14 με 15 φίλους που βλεπόμαστε κάθε μέρα εδώ και 25 χρόνια.
Βλεπεις , συναναστρεφεσαι, σε βαθος, (γιατι τα καλημερα,καληνυχτα, καιρος κλπ δεν τα υπολογιζουμε), και γενικα αλληλεπιδρας με ουσια....με 14-15 ατομα ΚΑΘΕ μερα για 25 χρονια ; Ολοι στο ιδιο σπιτι μενετε ; :hehe:

Μην είσαι τόσο απόλυτος.
Ειπα "Αυτο δε γινεται σημερα, εκτος αν εισαι εισοδηματιας και δε δουλευεις και εχεις χρονο ελευθερο με το τσουβαλι."

Μην εισαι βιαστικος.

Το απολυτο που το ειδες ; :hmm: (αν και δε μιλουσα συγκεκιρμενα για σενα,απλα ειχα μεινει στο 2ο ενικο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Καθημερινα 15 ατομα?!
Ποσες ωρες δουλευεις τη μερα?!
Οταν δουλεύω, γιατί τώρα έκλεισαν τα σχολεία και από το νοσοκομείο έχω εκπαιδευτική άδεια, από καθόλου μέχρι 16. Τις υπόλοιπες όμως τις περνάμε μαζί, εκτός από τον ύπνο.

:) :)

Λόρι, από που προκύπτει το συμπέρασμα οτι εσύ δίνεις περισσότερο βάρος στη φιλία από μένα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μου φαινεται τελειως εξωπραγματικο να δουλευεις 10ωρο και να προλαβαινεις καθε μερα 15 ατομα! (φταιει κι η αθηνα που μας αποβλακωσε, μου φαινεται εσυ ζεις εκτος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Α ναι, αυτό είναι σημαντικό.
Αν ζούσα στην Αθήνα δεν ξέρω αν θα ήταν έτσι τα πράγματα.
Εδώ με ένα τηλέφωνο βρισκόμαστε όλοι σε 10 λεπτά.
Αλλά εμάς δεν μας φαίνεται καθόλου εξωπραγματικό, μη φανταστείτε βέβαια οτι είμαστε και με το απουσιολόγιο στο χέρι, αλλά με μια πολύ απλή αφαίρεση: 24ώρες-10 ώρες=14ώρες.
Φτάνουν και περισεύουν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αμα δεν κοιμασαι ποτε, δεν πηγαινεις ποτε στην τουαλετα, δεν κανεις καμια δουλεια στο σπιτι, δεν ξοδευεις λεπτο στη μετακινηση, δεν χτυπας ποτε καμια υπερωρια, ισως και να χεις δικιο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μου φαινεται τελειως εξωπραγματικο να δουλευεις 10ωρο και να προλαβαινεις καθε μερα 15 ατομα! (φταιει κι η αθηνα που μας αποβλακωσε, μου φαινεται εσυ ζεις εκτος)
Γενικα ο πειρατης πεταει διαφορα εξωπραγματικα, ή κατι αλλο συμβαινει ;)

Παντως να δουλευει καποιος 8-10 ωρες, να κοιμαται σου βαζω μονο 6, 2 ωρες φαγητο και τουαλετες, πηγαμε στις 18. 1 ωρα σε μετακινησεις πες. 19. Μειναν 6 ωρες απο τις 24. Και για 25 χρονια, συναναστρεφεσαι, με 14-15 ατομα, και που μενουν αλλου, και εχουν αλλα ωραρια, μεσα σε 6 ωρες (αν δεν αφιερωνεις ουτε λεπτο για τον εαυτο σου, πραγμα αδυνατο). Και με τους 15.Καθε μερα.

Οπως καταλαβαινεις, δεν ακουγεται πολυ εφικτο. Μακαρι ετσι να ειναι και να ζηλευουμε απλα ολοι εμεις. :)

Λόρι, από που προκύπτει το συμπέρασμα οτι εσύ δίνεις περισσότερο βάρος στη φιλία από μένα;
Δε βγηκε κανενα συμπερασμα. Ειναι μια περιπτωση που θα εξηγουσε το γεγονος οτι με βλεπεις απολυτο :)
Και το πως περιγραφεις τις φιλιες σου, δε βοηθαει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poniro Ksotikouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Α ναι, αυτό είναι σημαντικό.
Αν ζούσα στην Αθήνα δεν ξέρω αν θα ήταν έτσι τα πράγματα.
Εδώ με ένα τηλέφωνο βρισκόμαστε όλοι σε 10 λεπτά.
Αλλά εμάς δεν μας φαίνεται καθόλου εξωπραγματικό, μη φανταστείτε βέβαια οτι είμαστε και με το απουσιολόγιο στο χέρι, αλλά με μια πολύ απλή αφαίρεση: 24ώρες-10 ώρες=14ώρες.
Φτάνουν και περισεύουν....


8 ώρες δουλειάς για τους περισσότερους, υποθέτω και για μερικούς από εσάς.
2 ώρες για να ετοιμαστείς, να πας και να έρθεις από την δουλειά (και λίγο είναι, σε μερικές περιπτώσεις).
1 ώρα για τουαλέτα.
1 ώρα για μπάνιο, χωρίς ξύρισμα κτλ.
8 ώρες ύπνου.

Μένουν 4 ώρες για να δεις τα 15 άτομα και να φάτε μαζί, γιατί αν φτιάχνεις φαγητό στο σπίτι σου δεν θα μείνει τίποτα, και να κάνεις οτιδήποτε κάνεις στην ζωή σου μαζί τους (να διαβάσεις εφημερίδα, να δεις ταινία κτλ.).


Πόσες ώρες είμαστε λόγκντ ον εδώ, στο στέκι, είπαμε?

//Ντάμν γιου Λόριεν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Και καμια ακομη ωριτσα για 40 μηνυματα τη μερα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πόσες ώρες είμαστε λόγκντ ον εδώ, είπαμε?
ΧΑΧΑΧΑΧΑ. αυτο το ξεχασα !! Βαλε κι αυτο... αντε να μενουν 4-5 ωριτσες, αν ΔΕΝ θελεις να μεινεις ποτε μονος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top