Τι είδους μουσική άκουγαν οι γονείς μας;

SALALAS

Νεοφερμένος

Ο SALALAS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σας εχει επηρεασει? Και αν ναι τι ειδους επιλογες ειχαν οταν ηταν αυτοι νεοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
O δικός μου εκεί που ήταν το πολύ πολύ να άκουγε φλογέρες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Disco οτι επαιζαν οι ντισκοτεκ του 80 τεσπα
βοσκοπουλο,τσιτσανη και λοιπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
2002GR, Pink Floyd, Bruce Springsteen, Collins, Παπακωνσταντίνου...

αυτά θυμάμαι ότι μου έχουν πει!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
μα τι αποριες ειναι αυτες??
παραδοσιακα δημοτικα τραγουδια φυσικα!!!!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.
εμενα λαικα και παραδοσιακα :P ( και ακομα αυτα ακουνε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
εμενα ακουνε και οι δυο καψουροτραγουδα :S :S :S
ευτυχως εγω ακου ροκ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
λαικα, καψουροτραγουδα και παραδοσιακα
δεν με εχουν επηρεασει καθολου μπορω να πω εγω ακουω χιπ χοπ, ραπ κ πιο παλια ημουν ροκου..παντως μ'αρεσουν και καποια τραγουδια απο αυτα που ακουνε αλλα δεν ειμαι φαν του ειδους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Μια φορα καθως εψαχνα τις κασσετες του πατερα μου βρηκα μερικες με τραγουδια των Queen. Και τελικα μου αρεσαν και εμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
ο πατερας μου ειναι απο τους παλιους τους μεταλαδες του 80 και απο κει πηρα την τρελα :)

η μανα κυριως λαικα και ρεμπετικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
ο πατερας μου ειναι απο τους παλιους τους μεταλαδες του 80 και απο κει πηρα την τρελα :)

η μανα κυριως λαικα και ρεμπετικα



υποθέτω δεν γνωρίστηκαν σε κάποια συναυλία, ε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.

Bopajgo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bopajgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 327 μηνύματα.
Τι είδους μουσική άκουγαν οι γονείς μας...... οταν ηταν αυτοι νεοι?

δε θυμάμαι... :redface:
νομίζω μάλιστα πως μερικές φορές οι γονείς μου θέλουν να με κάνουν να πιστέψω πως εκείνοι δεν ήταν ποτέ νέοι... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Ο πατέρας μου λέει πως ήταν ροκάς μέχρι τα 28, και μετά γνώρισε τη μάνα μου και το γύρισε στα λαικά.:P

Η μάνα μου, άκουγε πολλά και διάφορα.Περισσότερο όμως κλασσική ροκ και ελληνική μουσική(aka βίσση, ξέρω γω, τέτοια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Ηταν Ροκαδες.

Ο πατερας μου ειδικα...
Μαλιστα ηταν φιλος με τον Σιδηροπουλο και γνωριζε προσωπικα τους Σπυριδουλα..Οπως και τον Παπακωνσταντινου...
Τον Ασιμο τον ειχε δει..Εχει παει και σε στις Τρυπες -συναυλια-...Γενικα ηταν ..""ψαγμενος"..


Η μητερα μου ηταν ροκου περισσοτερο μεσω ..της κασετας...Δηλαδη δεν πηγαινε συναυλιες κλπ..Απλα γνωριζε κ ακουγε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenaki_m

Νεοφερμένος

Η τζενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
εμενα ακουγαν ντισκο...αλλα εγω τι σιχαινομαι..μπορει καποια κομματια να θεωρουνται διαχρονικα αλλα εμενα προσωπικα μου φαινονται καπως αστεια τα περισσοτερα απο αυτα..εχουν μια γελοια μουσικη πολυ 80's και δεν μπορουν ευκολα να ακουστουν στην καθημερινοτητα αλλα αντε το πολυ σε κανενα παρτυ..και το κλασικο οι γονεις μας συνηθως δεν μπορουν να ακουσουν τα κομματια μου μας αρεσουν..και οταν βαζει το ραδιοφωνο ενα κομματι της γενιας τους κ σου λενε αυτο ηταν το αγαπημενο μου τραγουδι οταν ημουν στην ηλικεια σου..και οριστε τραγουδια..οχι σαν κ αυτα που ακουτε εσεις..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Καλά ο μπαμπάς ότι άκουγε τότε ακούει και τώρα..
Led Zeppelin, Bruce Springsteen, Beatles, Black Sabbath, Joan Jett, David Bowie...Με λίγα λόγια ότι ακούω εγώ σήμερα.
Το περίεργο είναι ότι ποτέ όσο μεγάλωνα, ρε παιδί μου, δε μου τους έβαζε να τους ακούσω. Μόνη μου, άρχισε να μου αρέσει αυτή η μουσική και μετά καταλαβάμε ότι έχουμε ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο γούστο. (Αυτό είναι καλό, γιατί δε μαλώνουμε για τα τραγούδια στο ραδιόφωνο :P )
Η μαμά, κλασσική ελληνίδα,
τα τραγούδια της εποχής του 80, λαικά και τώρα δηλώνει θαυμάστρια του Πλούταρχου..

Τι να πει κανείς;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Η μητερα μου γενικως δεν ασχολουταν. Ωρες ωρες νομιζω οτι φοβαται να ακουσει πιο μελαχγολικα τραγουδια, μην τυχον και αισθανθει ασχημα..

Ο πατερας μου παλι σαν κι εμενα.. Ροκ και εντεχνο, ξενο και ελληνικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Οι γονείς μου ήταν φοιτητές την εποχή της χούντας και της μεταπολίτευσης και ήταν και ΚΝίτες. Οπότε άκουγαν έντεχνη Ελληνική μουσική (Θεοδωράκη, Χατζηδάκι, Ξαρχάκο, Μαρκόπουλο κλπ), ρεμπέτικα, αντάρτικα. Από ξένα Beatles, Rolling Stones, Pink Floyd. Και άφθονη κλασική μουσική. Υπάρχουν στο υπόγειο εκατοντάδες ή και χιλιάδες δίσκοι βινυλίου.

1635962739698.png
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,632 μηνύματα.
Έχουν μια πελώρια γκάμα γούστων οι δικοί μου. Πρόλαβαν τις disco στα τέλη τους ( 90s ) αλλά είναι και οι δύο του Ροκ και ο πατέρας μου έχει μια λατρεία στα επαναστατικά αριστερά τραγούδια και σε αρκετά μικρότερο βαθμό λαϊκά και ρεμπέτικα και οι δύο πάλι. Ως προς αυτόν τον μικρό βαθμό μόνο επηρεάστηκα και εγώ. Ρεμπέτικα και λαϊκά.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top