Φιλία και εξοικείωση με το σύντροφο μας

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο πρέπει ρε παιδί μου να ακούγεται μουσική από μέσα όταν ο άλλος πάει για την ανάγκη του
μου φαίνεται αστείο, αυτί θα πας να στήσεις στην πόρτα να δεις τι ακούγεται κι άν?
Για την ανάγκη του πάει ο κάθε άνθρωπος, δεν περιμένεις να ακούσεις από μέσα Μπετόβεν :P
Εκτός κι αν ο άλλος έχει τόσο επιδέξιο πισινό πια! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ε νταξει, αλλα κοιτα, δεν ειναι ολα τα μπανια μακρια απο σαλονια/κρεβατοκαμαρες, ουτε εχουν ολα ηχομονωτικη πορτα...ουτε ολοι εχουν το ιδιο εχμ...ταλεντο :P Ναι δεν περιμενεις να ακουσεις μπετοβεν, αλλά δε νομιζω να ευχαριστιομαστε κιολας με αυτο που ακουμε :P Αρα, καλυτερα να μην ακουγεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
οκ θα το επεκτείνω λίγο
δεν είναι κάπως "υποκριτικό" (Σε εισαγωγικά), να είσαι με κάποιον που να τον έχεις για σύντροφο σου, να ανταλλάσσεις σωματικά υγρά μαζί του με ποικίλους τρόπους (:P) και κατά τα άλλα να σε ενοχλεί το τι ακούγεται μέσα απ το μπάνιο? (που ξέρεις κι όλας ότι μέσα στο μπάνιο, αυτό θα ακουστεί! το ξέρεις γιατί κι εσύ το κάνεις! :P)

Και για να το χαλάσω ακόμα περισσότερο το ρομάντζο :P
Ξέρετε ΠΟΣΟΙ ΠΟΛΛΟΙ άνθρωποι, με το που τους παίρνει ο ύπνος και χαλαρώνουν, χωρίς να το καταλάβουν "αερίζονται"???
Περιμένετε να κοιμηθεί πρώτα ο άλλος πάντα πριν από σας?
Αν σας παίρνει ο ύπνος γρήγορα, σας εγγυώμαι ότι σας έχει ακούσει (αν όχι μυρίσει :P) και δεν σας έχει πει τπτ από διακριτικότητα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ε νταξει, αλλα κοιτα, δεν ειναι ολα τα μπανια μακρια απο σαλονια/κρεβατοκαμαρες, ουτε εχουν ολα ηχομονωτικη πορτα...ουτε ολοι εχουν το ιδιο εχμ...ταλεντο :P Ναι δεν περιμενεις να ακουσεις μπετοβεν, αλλά δε νομιζω να ευχαριστιομαστε κιολας με αυτο που ακουμε :P Αρα, καλυτερα να μην ακουγεται.

Συγγνωμη ρε συ Λορυ...
Αλλα εσυ σε ποιους ακριβως θορυβους αναφερεσαι?!
Γιατι εαν μιλας για αερια και ντρεπεσαι να ακουστουν στον ανθρωπο σου, τοτε εχεις προβλημα!:)
Οκ, μην αεριζεσαι μπροστα του (σιγα τα ωα δλδ, λιγο μεθανιο που βρομαει:P), αλλα οχι να εχει καποιος και προβλημα μηπως και ακουστει μεσα απο την τουαλετα!
Ιλεος!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
To "υποκριτικο" της υποθεσης βασιζεται στο οτι καποιος νιωθει μεγαλη ντροπη για τους ηχους αυτους.
Εγω λεω πρωτιστως οτι δεν ειναι ωραιο ακουσμα. Και σε ενα μικρο βαθμο μας κανουν να νιωθουμε αμηχανια.
Και μην τα κανουμε ολα ενα κουβαρι. Αλλο η ανταλλαγη υγρων και το σεξ, και αλλο η αφοδευση. Και μονο να σκεφτεις οτι το ενα το εκανες παντα μονος και το αλλο ποτέ, σου δειχνει τις διαφορες τους.
Η αφοδευση δεν ειχε ουτε θα εχει ποτε κατι το ωραιο. Ουτε οπτικα, ουτε ηχητικα,ουτε σε οσμη. Οσο και φυσιολογικο να ειναι σαν πραξη. Καποια πραγματα ειναι ασχημα, και αποκρουστικά (αλλιως ο εγκεφαλος μας θα μετεφραζε την οσμη αυτη σαν κατι ομορφο πχ), και γιαυτο μας φερνουν και αμηχανια (που ο καθενας την ξεπερνα σε αλλο βαθμο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
αχ δυσκολα βαζετε βρε παιδια... :confused: σκεψου να ειναι και φρεσκια η σχεση αμαν εκει δυσκολο το θεμα.. νομιζω εγω οτι ολα ειναι θεμα συμπεριφορας και των δυο. δηλ. αν ο αλλος ειναι ανετος γενικως , δεν σχολιαζει , δεν κανει γκριματσες δεν δεν τοτε και ο αλλος θα ειναι ανετος.
εδω να δεις τον αλλο να νιωθει αβολα οταν τρωτε και νιωθεις αμηχανια και συ οχι για αυτα που μιλαμε τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Για μένα είναι άλλο το να κρύβεσαι υπερβολικά η να γίνει κάτι αν ακουστεί ένας ήχος η μυρίσει, κι άλλο το να είναι όλα αβέρτα κουβέρτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αν ντρεπεσαι να κουστουν οι ηχοι της τουαλετας στον ανθρωπο σου απεξω ..τοτε μαλλον
δεν ειναι τελειως ανθρωπος σου...εισαι μεσα σου ξενος.....
αν εισαι πραγματικα ερωτευμενος με καποια λατρευεις ακομα και τα χνωτα της.. όταν κοιμαται...:kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
αν ντρεπεσαι να κουστουν οι ηχοι της τουαλετας στον ανθρωπο σου απεξω ..τοτε μαλλον
δεν ειναι τελειως ανθρωπος σου...εισαι μεσα σου ξενος.....
αν εισαι πραγματικα ερωτευμενος με καποια λατρευεις ακομα και τα χνωτα της.. όταν κοιμαται...:kissing:

Παει κι αντιστροφα..
π.χ.
"Δεν σ'ενδιαφερει πια τοσο πολυ για να μη δινεις σημασια αν δει σ'εσενα πραγματα καθολου κολακευτικα"

Δεν το πιστευω, αλλα ειναι καπως ενοχλητικο να γειωνεις ο,τι μπορει να νιωθει ο καθενας που θελει να μεινει αθορυβος. Κι εμεις που τραγουδαμε εχουμε αισΤηματα κυριος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πεστα ρε νυφη-πτωμα!

αν ντρεπεσαι να κουστουν οι ηχοι της τουαλετας στον ανθρωπο σου απεξω ..τοτε μαλλον δεν ειναι τελειως ανθρωπος σου...εισαι μεσα σου ξενος.....
αν εισαι πραγματικα ερωτευμενος με καποια λατρευεις ακομα και τα χνωτα της.. όταν κοιμαται...:kissing:
Ανταλλαζεις χνωτα με ηχητικες και οσφρητικες πανδαισιες τουαλετας ; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μπορεί όχι, αλλά πχ το να βρίσκει ο άλλος άνθρωπος χαριτωμένα τα .."σαλάκια" που σου τρέχουν ενώ κοιμάσαι σαν ζώο ανάσκελα με ανοιχτό το στόμα και ροχαλίζοντας, μάλλον είναι καλό δείγμα έρωτα και μπορεί ίσως να συγκριθεί με το να ακουστεί μια ..μεσαίου μεγέθους ηχητική νότα από το μπάνιο. :P

ΥΓ: Αλήθεια.. έχω μια απορία. Σας έχει τύχει ποτέ να σιχαθείτε τα σάλια του άλλου; Διότι εγώ παλιότερα σιχαινόμουν σχεδόν πάντα για κάποιον απροσδιόριστο λόγο, οπότε όταν φιλιόμασταν κάπως ..ψιλοαπέκλεια τις γλώσσες μας. :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Ρε παιδιά μισόοοοο .... άλλο πράγμα να είσαι είσαι όλα φόρα παρτίδα, άλλο πράγμα να τρέχεις να χιλιοκρυφτείς με μουσικές νερά και δεν ξέρω γω τι άλλο ... και άλλο πράγμα απλά να είσαι διακριτικός, όσο γίνεται αλλά χωρίς υπερβολές πάντα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Το "φιλία και εξοικείωση με το σύντροφό σας" το κάναμε μου φαίνεται : "Αγαπάκι μπορώ να κλ*σω;"

Πάντως ούτε με τους φίλους μας νομίζω ότι οι περισσότεροι (τουλάχιστον οι γυναίκες) είμαστε φόρα παρτίδα.
Με κάποιον που είμαι πολύ καιρό μαζί ε δε θα πεθάνω κι απ΄την ντροπή μου αν ακούσει κάτι, αλλά θα προσέξω για να μην έχω:P

Πάντως κι εγώ έχω κάνει τσίσα μου όσο ο άλλος έκανε μπάνιο και σιγά τα ωά.
Τη βρύση βέβαια ήταν υποχρεωμένος να μην την κλείσει δευτερόλεπτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πάντως ούτε με τους φίλους μας νομίζω ότι οι περισσότεροι (τουλάχιστον οι γυναίκες) είμαστε φόρα παρτίδα.

Αυτό ακριβώς. Προσωπικά η σκέψη να αμολύσω αέρια μπροστά στους φίλους μου ή να μπουν στην τουαλέτα που πριν λίγο έκανα, ναι, τέλος πάντων, ξέρετε τι έκανα, μου φαίνεται εφιαλτική.:P Δεν σημαίνει ότι δεν είναι πραγματικοί μου φίλοι παρόλα αυτά. Δε νομίζω με λίγα λόγια ότι για να χαρακτηρίσεις κάποιον φίλο οφείλεις να αισθάνεσαι άνετα κλ@νοντας, αφήνοντας ρεψίματα και γενικώς κάνοντας χύμα όλες τις σωματικές ανάγκες, ούτε ότι μειώνεται η αξία του μεταξύ σας δεσμού αν δεν αισθάνεσαι άνετα να κάνεις τα προαναφερθέντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Η εξοικείωση και η φιλία με το σύντροφό μας είναι κάτι βαθύτερο από αυτά. Αυτά είναι για να χαβαλεδιάσουμε.:P

Προσωπικά μπορώ να νιώθω μαζί του το ίδιο εξοικειωμένη όσο με τους φίλους μου, αλλά δε θα κάτσω να του μιλήσω όπως μιλάω στην κολλητή μου την Πίτσα (άλλοι κώδικες επικοινωνίας) αλλά όπως στον κολλητό μου τον Πίτσο, χωρίς να χάνεται τίποτα το ερωτικό.

Συνειδητοποίησα με τον καιρό ότι μια σχέση είναι πετυχημένη όταν αυτόν τον άνθρωπο με τον οποίο είμαι μαζί, μπορώ να τον φανταστώ ως φίλο μου και μέλος της παρέας μου, με τον οποίο διασκεδάζω σα χαμένο, εμπιστεύομαι, βασίζομαι, προσφέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πάντως κι εγώ έχω κάνει τσίσα μου όσο ο άλλος έκανε μπάνιο και σιγά τα ωά.Τη βρύση βέβαια ήταν υποχρεωμένος να μην την κλείσει δευτερόλεπτο.
Αμ χωρις βρυση σε θελω να μου πεις μετα αν ειναι "σιγα τα ωα"


ούτε ότι μειώνεται η αξία του μεταξύ σας δεσμού αν δεν αισθάνεσαι άνετα να κάνεις τα προαναφερθέντα.
:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Κι εγω που παρατηρησα οτι γενικα δεν εχω τετοια προβληματα, κολληματα με τον ανθρωπο μου και καποια ατομα του πολυ στενου οικογενειακου και φιλικου περιβαλλοντος μου, εννοειται πως δεν επιδιωκω τετοιες καταστασεις, αλλα στην περιπτωση που τυχει, δε θα νοιωσω αβολα.
Βεβαια, την οποια ανεση δεν την αποκτας με το "καλημερα σας", αλλα μετα απο καποιο ευλογο χρονικο διαστημα, που διαφερει απο ανθρωπο σε ανθρωπο και ειδος σχεσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vintage

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Vintage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
τι λετε ρε παιδια ελεος!!εγω κατα την γνωμη μου πιστευω οτι δεν πρεπει να υπαρχει και αρκετη εξοικειωση και ιδιετερα με το συντροφο του καθενος και ποσο μαλλον αν δεν ειναι και πολυ καιρο μαζι !!Μα ειναι τωρα δυνατον να μην εισαι πολυ καιρο με καποιον και να μπεις στην τουαλετα και ο αλλος να χεζει??και οχι μονο αυτο να ακουσεις και το πλιτσ!!! ποσο ξενερωμααα...ή να καθεστε και να κλανει ο αλλος ασυστολα??
ενας γκομενος μιας φιλης μου την εκλανε στο προσωπο!!δηλαδη και εγω που το εβλεπα μου ερχοταν να ξερασω!μα ποσο αντιεαισθητικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
ενας γκομενος μιας φιλης μου την εκλανε στο προσωπο!!δηλαδη και εγω που το εβλεπα μου ερχοταν να ξερασω!μα ποσο αντιεαισθητικο
:lol:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μου γεννήθηκε η εξής απορία: Αν χρειαστεί μια μέρα να γηροκομήσετε το σύντροφό σας -ή εσάς εκείνος- τι θα κάνετε; Πάνες, πάπια (που θα θέλει άδειασμα και πλύσιμο...), καθαριότητα... Κούφια η ώρα που τ' ακούει, αλλά και έπειτα από ένα ατύχημα μπορεί να χρειαστεί να γίνονται όλ' αυτά, δηλαδή χωρίς να φτάσει κανείς σε βαθιά γεράματα... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top