Αυνανισμός...

Αυνανίζεστε και αν ναι πόσο συχνά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 462)
  • Είμαι άντρας και ΔΕΝ αυνανίζομαι

    Ψήφοι: 21 4.5%
  • Είμαι άντρας και αυνανίζομαι περισσότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 125 27.1%
  • Είμαι άντρας και αυνανίζομαι λιγότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 166 35.9%
  • Ειμαι γυναικα και ΔΕΝ αυνανιζομαι

    Ψήφοι: 22 4.8%
  • Ειμαι γυναικα και αυνανίζομαι περισσότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 28 6.1%
  • Ειμαι γυναικα και αυνανίζομαι λιγότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 100 21.6%

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Σωστη η παρατηρηση : ερεθισμος δεν ισουται με στυση. Επομενως μπορει και αντρας να ερεθιζεται και να μην προδιδεται. Εκτος πια αν κυκλοφορει γυμνος στο δρομο και φαινεται και η παραμικρη αντιδραση, τι να πω!

Και απο που προκυπτει οτι καποιος απαραιτητα απανταει με πληρη ειλικρινεια σε κατι τοσο προσωπικο; Για να το κανει αυτο πρεπει να ισχυουν τουλαχιστον τα παρακατω :

1. να τα χει πολυ καλα με τον εαυτο του
2. να ξερει οτι το ατομο του που θα τα ακουσει, δε θα φρικαρει/απογοητευτει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nt¤wnis|~|¤e

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Καλά είπε ο Ασκητής ότι σε μια κρεβατοκάμαρα είναι πάντα 4 άτομα.
Τα 2 που κουτουπώνονται και τα άλλα 2 που φαντασιώνονται αυτοί που κουτουπώνονται.
Κι έτσι το ένα άτομο "αυνανίζεται" στο κορμί του άλλου… ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
γιατι οκ δεν ειμαστε ΤΕΛΕΙΩΣ ζωα.
Συν τω χρόνω, τελώ όλο και αβεβαιότερη περί τούτου.
:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Πρωτα απο ολα να προσδιορησουμε τι σημαινει ερεθισμος. Δεν νοηται οτι καθε φορα που καποιος αντρας βλεπει μια ωραια γυναικα εχει στηση, οκ? Αυτο ειναι προφανες, επισις προφανες ειναι το οτι δεν τρεχουμε σπιτι μας να αυνανιστουμε με την εικονα της σερβιτορας με το σουτιεν 34D.

Αυτα ειναι τα προφανη, γιατι οκ δεν ειμαστε ΤΕΛΕΙΩΣ ζωα.

ΟΜΩΣ το οτι ενας αντρας σε μια *καλη* ολοκληρομενη σχεση θα κοιταξει την πιτσιρικα που φοραει το κοκκινο στρινγ πανω απο το τζιν και θα σκεφτει "θεοι μου τι κ#$#%#%ρα (και δεν εννοω κορμαρα) ειναι αυτη" ειναι επισις δεδομενο.

Οπως ειναι δεδομενο οτι θα δει πορνο ταινιες και οτι θα αυνανιστει με την εικονα καποιας ΑΛΛΗΣ ειτε στο μυαλο του ειτε σε καποια οθονη.

Και ο φιλος σου που λες οτι δεν φαντασιονεται αλλες γυναικες και δεν ερεθιζεται απο αλλες ειτε σου λεει ψεματα γιατι ειναι γκομενος σου (η θα ηθελε να γινει) ειτε ΕΣΥ λες ψεματα για να μας πεισεις.

Θες να κανουμε ενα πολυ απλο πειραμα? Θα παμε ΜΑΖΙ ΟΠΟΥ θελεις και θα συναντησουμε 1000 αντρες (οκ θα παρει λιγη ωρα) και θα τους ρωτησουμε αν φαντασιονονται αλλες γυναικες οταν βρισκονται σε σχεση να δουμε τι θα απαντησουν.

p.s. Tωρα σοβαρα εφερες σαν επιχειρρημα το "εγω ξερω εναν"? Εγω ξερω εναν που πεταει τον λενε σουπερμαν, με πιστευεις?

Σου ειναι τοσο δυσκολο δλδ να δεχτεις οτι μπορει να υπαρχει ανδρας που δεν ερεθιζεται απο καποια αλλη οταν εχει ματια για μια και ειναι κολλημενος σε εκεινη? Οτι μπορει να μην μπαινει στι διαδικασια να δει πορνο, διοτι μια χαρα ερεθισμο του προκαλει ο ανθρωπος του?
Δεν εχω κανενα λογο να δηλωσω κατι ψευδες μονο και μονο για να σε πεισω...Απλως ρωτησες εαν υπαρχει ΕΝΑΣ και σου απαντησα πως εγω ξερω εναν και βασει πιθανοτητων θα υπαρχουν κι αλλοι.
Και οχι δε θα μπορουσε να λεει ψεμματα οταν για χρονια ειναι μαζι του καθημερινα 24 το 24ωρο και αργοτερα ολες τις ωρες απο τη στιγμη που επεστρεφουν απο την εργασια τους. Γι αυτο ανεφερα πιο πανω, οτι εαν δεν ισχυε κατι τετοιο, θα ειχε αποκαλυφθει.
Ενιγουει, μπορει οντως εγω να γνωρισα τον ΕΝΑΝ και το ΜΟΝΑΔΙΚΟ...
Η αληθεια εινα παντως πως δεν ειχα στο μυαλο μου τον ερεθισμο σα να τρωω στραγαλια κα πασατεμπο...Ιδιαιτερα ρηχη η ολη προσεγγιση και για να ειμαι ειλικρινης, απογοητευτηκα λιγο...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.

Ενιγουει, μπορει οντως εγω να γνωρισα τον ΕΝΑΝ και το ΜΟΝΑΔΙΚΟ...

Ωραία.:)
Τα πράγματα μπαίνουν στη θέση τους,καθώς σε κάθε κανόνα υπάρχουν και εξαιρέσεις.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Μα φυσικά, αν κάποιο άτομα σκέφτεται με τη τσαπού/το νιμου του και έχει αρκετό χρόνο για σκοτώμα, θα αυνανίζεται 5 φορές τη μέρα σκεπτόμενος την κ**λα γειτόνισσα/τον κ***ιάρη γείτονα ενώ βρίσκεται σε σχέση με ένα άλλο άτομο, το οποίο υποτίθεται πως αγαπά και καλύπτεται πλήρως από αυτό σε όλους τους τομείς.

Και για να μην παρεξηγηθούν τα λεγόμενά μου παραπάνω, ναι, θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό (και βάζω και τον εαυτό μου μέσα) το να διεγείρεται (σεξουαλικά) από κάποιο άλλο άτομο, καθώς βρίσκεται μέσα σε μια σχέση.
Πόσο φυσιολογικό όμως είναι το να καταφεύγει στον αυνανισμό (όχι απλά στο να ερεθίζεται) συχνά, μόνο και μόνο επειδή θέλει να φαντασιωθεί το άλλο άτομο (οπότε αφήνει σύντροφο);

Στην τελική, μου φαίνεται πολύ υγιέστερο το να γίνει κάποιος swinger αν παρατηρήσει το ότι δεν μπορεί να μην διεγείρεται ερωτικά από άλλα άτομα, απ' το να την παίζει και να την τρίβει συνέχεια, καθώς έτσι μόνο φθορές στην σχέση του μπορεί να προκαλέσει (για το θέμα του swinging τα είχαμε πει σε άλλο ποστ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φοίβος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φοίβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Μία λύση είναι σίγουρη https://farm1.static.flickr.com/63/225312431_5b4c4af548.jpg
Και το κλειδάκι το κρατάει εκείνη! :P

Πάντως είναι σαν την τροφή, το ότι θα αγοράσεις από ένα φούρνο μια τυρόπιτα επειδή πεινάς δε σημαίνει ότι τη προτιμάς από το φαγητό της γυναίκας σου.
Σίγουρα αν το φαγητό της γυναίκας σου είναι διαθέσιμο, θα το προτιμήσεις από την άθλια ετοιματζίδική τυρόπιτα. Αν πεινάς όμως και είναι μόνη επιλογή; :/: ( Και ένας άντρας μπορεί να "πεινάει" πολύ συχνά, και η γυναίκα να μην προλαβαίνει να "μαγειρέψει" ( και καλύτερα να αρκεστεί σε μια άθλια τυρόπιτα παρά στο μουσακά της γειτόνισσας, έτσι; ))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Μία λύση είναι σίγουρη https://farm1.static.flickr.com/63/225312431_5b4c4af548.jpg
Και το κλειδάκι το κρατάει εκείνη! :P

Πάντως είναι σαν την τροφή, το ότι θα αγοράσεις από ένα φούρνο μια τυρόπιτα επειδή πεινάς δε σημαίνει ότι τη προτιμάς από το φαγητό της γυναίκας σου.
Σίγουρα αν το φαγητό της γυναίκας σου είναι διαθέσιμο, θα το προτιμήσεις από την άθλια ετοιματζίδική τυρόπιτα. Αν πεινάς όμως και είναι μόνη επιλογή; :/: ( Και ένας άντρας μπορεί να "πεινάει" πολύ συχνά, και η γυναίκα να μην προλαβαίνει να "μαγειρέψει" ( και καλύτερα να αρκεστεί σε μια άθλια τυρόπιτα παρά στο μουσακά της γειτόνισσας, έτσι; ))

Πείνασα με τόσα φαγητά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Και οχι δε θα μπορουσε να λεει ψεμματα οταν για χρονια ειναι μαζι του καθημερινα 24 το 24ωρο και αργοτερα ολες τις ωρες απο τη στιγμη που επεστρεφουν απο την εργασια τους. Γι αυτο ανεφερα πιο πανω, οτι εαν δεν ισχυε κατι τετοιο, θα ειχε αποκαλυφθει.
Ενιγουει, μπορει οντως εγω να γνωρισα τον ΕΝΑΝ και το ΜΟΝΑΔΙΚΟ...
Η αληθεια εινα παντως πως δεν ειχα στο μυαλο μου τον ερεθισμο σα να τρωω στραγαλια κα πασατεμπο...Ιδιαιτερα ρηχη η ολη προσεγγιση και για να ειμαι ειλικρινης, απογοητευτηκα λιγο...

λολ ειστε μαζι 24 ωρες το 24 ωρο? Δηλαδη μπαινεις μαζι του και στο μπανιο.

θελω να τον γνωρισω τον αντρα/φιλο/οτιδηποτε σου ειναι αυτος.

παρεπιπτοντος κανεις λαθος, και κοιταει αλλες και γουσταρει αλλες, και τσοντες βλεπει και αυνανιζεται ασχετα απο εσενα (αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι δεν σε αγαπαει/εισαι η ζωη του/το φως του/ο ηλιος του/τα αστρα κι ο ουρανος ο ηλιος το φεγκαρι). Το οτι εσυ εθελοτυφλεις δεν σχετιζετε καθολου με τη πραγματικοτητα. Το προβλημα ειναι οτι εσυ ζεις σε ενα τελειος πλασματικο κοσμο και θα απογοητευτεις πολυ εν ευθετο χρονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
λολ ειστε μαζι 24 ωρες το 24 ωρο? Δηλαδη μπαινεις μαζι του και στο μπανιο.

θελω να τον γνωρισω τον αντρα/φιλο/οτιδηποτε σου ειναι αυτος.

παρεπιπτοντος κανεις λαθος, και κοιταει αλλες και γουσταρει αλλες, και τσοντες βλεπει και αυνανιζεται ασχετα απο εσενα (αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι δεν σε αγαπαει/εισαι η ζωη του/το φως του/ο ηλιος του/τα αστρα κι ο ουρανος ο ηλιος το φεγκαρι). Το οτι εσυ εθελοτυφλεις δεν σχετιζετε καθολου με τη πραγματικοτητα. Το προβλημα ειναι οτι εσυ ζεις σε ενα τελειος πλασματικο κοσμο και θα απογοητευτεις πολυ εν ευθετο χρονο.

Χαχαχα!
Ρε συ σαν φοιτητες πριν χρονια, ναι αφου συζουσαμε απο τοτε, περνουσαμε 24 ωρες το 24ωρο. Σου φαινεται πραξενο?!:confused: Γιου νοου, καταστασεις κ@λος και βρακι!:P
Και τα επομενα χρονια, οι μονες ωρες που δεν ημασταν μαζι, ηταν οταν ημασταν στις δουλειες μας.
Λες να αυνανιζεται και να μην το παιρνω χαμπαρι?! Ναι οκ..ξανθια ειμαι...αλλα μεχρι εκει:P
Ειδικα τσοντες?! Χαχαχα!! Ειναι σα να μου μιλας για εναν αλλο ανθρωπο! Χαχαχα!! Και μιλαμε για ατομο που γνωριζω 14 χρονια!:D:D:D:D
Ενιγουει, μπορει ναμη σου αρεσει που υπαρχουν και αυτοι, αλλα θα σε απογοητευσω....Υπαρχουν ,ντιαρ!:)
Κοιτα να δεις που πρεπει να βγαζω τα προσωπικα μου στη φορα :P Ουστ!:P

Υ.γ Και στο μπανιο μαζι πηγαιναμε :P Οπως ειχα γραψει σε ενα θεμα, εμεις δεν ειχαμε τετοια προβληματα:P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.


Ππαρατηρω, οτι μιλατε για ερεθισμο, λες και αναφερεστε σε πασατεμπο...
Προσωπικα γνωριζω οντως εναν που δε φαντασιωνεται αλλες γυναικες και δεν ερεθιζεται ανα πασα στιγμη με την οποιαδηποτε γυναικα. (και για να σε προλαβω...ναι, ειναι απολυτα ειλικρινης με αυτο. Εαν δεν ηταν, θα ειχε αποκαλυφθει)
Ειμαι σιγουρη οτι υπαρχουν κι αλλοι...ΜΠορει να ανηκουν στις εξαιρεσεις, αλλα υπαρχουν...:)
Ο συγκεκριμενος ειναι αρρωστος γιατρε μου? :):P





Σου ειναι τοσο δυσκολο δλδ να δεχτεις οτι μπορει να υπαρχει ανδρας που δεν ερεθιζεται απο καποια αλλη οταν εχει ματια για μια και ειναι κολλημενος σε εκεινη? Οτι μπορει να μην μπαινει στι διαδικασια να δει πορνο, διοτι μια χαρα ερεθισμο του προκαλει ο ανθρωπος του?
Δεν εχω κανενα λογο να δηλωσω κατι ψευδες μονο και μονο για να σε πεισω...Απλως ρωτησες εαν υπαρχει ΕΝΑΣ και σου απαντησα πως εγω ξερω εναν και βασει πιθανοτητων θα υπαρχουν κι αλλοι.
Και οχι δε θα μπορουσε να λεει ψεμματα οταν για χρονια ειναι μαζι του καθημερινα 24 το 24ωρο και αργοτερα ολες τις ωρες απο τη στιγμη που επεστρεφουν απο την εργασια τους. Γι αυτο ανεφερα πιο πανω, οτι εαν δεν ισχυε κατι τετοιο, θα ειχε αποκαλυφθει.
Ενιγουει, μπορει οντως εγω να γνωρισα τον ΕΝΑΝ και το ΜΟΝΑΔΙΚΟ...
Η αληθεια εινα παντως πως δεν ειχα στο μυαλο μου τον ερεθισμο σα να τρωω στραγαλια κα πασατεμπο...Ιδιαιτερα ρηχη η ολη προσεγγιση και για να ειμαι ειλικρινης, απογοητευτηκα λιγο...




Χαχαχα!
Ρε συ σαν φοιτητες πριν χρονια, ναι αφου συζουσαμε απο τοτε, περνουσαμε 24 ωρες το 24ωρο. Σου φαινεται πραξενο?!:confused: Γιου νοου, καταστασεις κ@λος και βρακι!:P
Και τα επομενα χρονια, οι μονες ωρες που δεν ημασταν μαζι, ηταν οταν ημασταν στις δουλειες μας.
Λες να αυνανιζεται και να μην το παιρνω χαμπαρι?! Ναι οκ..ξανθια ειμαι...αλλα μεχρι εκει:P
Ειδικα τσοντες?! Χαχαχα!! Ειναι σα να μου μιλας για εναν αλλο ανθρωπο! Χαχαχα!! Και μιλαμε για ατομο που γνωριζω 14 χρονια!:D:D:D:D
Ενιγουει, μπορει ναμη σου αρεσει που υπαρχουν και αυτοι, αλλα θα σε απογοητευσω....Υπαρχουν ,ντιαρ!:)
Κοιτα να δεις που πρεπει να βγαζω τα προσωπικα μου στη φορα :P Ουστ!:P

Υ.γ Και στο μπανιο μαζι πηγαιναμε :P Οπως ειχα γραψει σε ενα θεμα, εμεις δεν ειχαμε τετοια προβληματα:P


Σωστη η παρατηρηση : ερεθισμος δεν ισουται με στυση. Επομενως μπορει και αντρας να ερεθιζεται και να μην προδιδεται. Εκτος πια αν κυκλοφορει γυμνος στο δρομο και φαινεται και η παραμικρη αντιδραση, τι να πω!

Και απο που προκυπτει οτι καποιος απαραιτητα απανταει με πληρη ειλικρινεια σε κατι τοσο προσωπικο; Για να το κανει αυτο πρεπει να ισχυουν τουλαχιστον τα παρακατω :

1. να τα χει πολυ καλα με τον εαυτο του
2. να ξερει οτι το ατομο του που θα τα ακουσει, δε θα φρικαρει/απογοητευτει

Καταρχας Νεραϊδα, επειδη ακριβως μιλας για τη σχεση σου, οπως καταλαβαινεις ειναι δυσκολο να ισχυριστουμε οτι τον ξερουμε καλυτερα απο οτι εσυ. Ακομα πιο δυσκολο δε ειναι να μιλησουμε ασχημα για αυτον σε σενα.

Ομως καθε αντρας εχει αλλους χιλιους δυο αντρες φιλους. Οποτε μαλλον ξερουμε τι κανουν οι υπολοιποι και τι ψεμματα λενε για το τι κανουν. Ναι, ξερω αντρα που λεει ψεμματα για το οτι αυνανιζεται στην κοπελα του. Γιατι; Γιατι αυτη πιστευει οτι το να το κανει σημαινει οτι δεν τον ικανοποιει, οτι δεν ειναι αρκετα ερωτευμενος μαζι της, κτλ. Οπως γραφει και ο Lorien, δεν αρκει να εισαι ειλικρινης. Πρεπει και το ατομο στο οποιο θες να εισαι ειλικρινης να μην φρικαρει με αυτο που θα ακουσει.

Τωρα, για το οτι εισαι 24 ωρες το 24ωρο μαζι του, ενταξει, υποθετω οτι καταλαβαινεις οτι υπερβαλεις. Σιαμαιοι να εισαστε, ενας απο τους δυο θα κοιμηθει νωριτερα, ενας απο τους δυο θα κανει μια φορα παραπανω μπανιο ή θα παει να ουρησει αλλη μια φορα, κτλ. Αν θελει λοιπον ο αλλος να αυνανιστει θα το κανει.

Προσοχη: Εγω δεν λεω οτι το κανει. Θεωρω απιθανο, αλλα οχι αδυνατο ενας αντρας να μην αυνανιζεται σε μια σταθερη σχεση, αν ειναι παντα με την κοπελα του, παντα αυτη εχει ορεξη, αυτος δεν ειναι φαν του αυνανισμου, κτλ.

Αυτο που ειναι αδυνατο, ειναι να μην ερεθιζεται οταν ειναι ερωτευμενος, και επειδη ειναι ερωτευμενος. Το να ερεθιζεσαι με κατι που βλεπεις δεν ειναι επιλογη, ειναι η φυση σου. Εχω φιλους που δεν σκεφτονται τιποτα αλλο παρα μονο την κοπελα τους, αλλα αν περασει μια αλλη προστυχα ντυμενη θα την κοιταξουν, θα την θαυμασουν, κτλ χωρις ομως να θελουν να κανουν κατι μαζι της.

Και ναι, για μενα ειναι πολυ πιο πιθανο να σου λεει ψεμματα για να μην σε πληγωσει στο συγκεκριμενο θεμα, απο το να βρηκες εσυ τον μοναδικο ζωντα αντρα που αποτελει εξαιρεση στον κανονα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
ΥΓ2: Και ξαναδιαβάζοντας το ποστ του Λόρυ, μάλλον εννοεί πως όλοι οι άντρες αυνανίζονται, δεν εννοεί πως όποιος δεν αυνανίζεται δεν είναι άντρας :D
;)

Μα φυσικά, αν κάποιο άτομα σκέφτεται με τη τσαπού/το νιμου του και έχει αρκετό χρόνο για σκοτώμα, θα αυνανίζεται 5 φορές τη μέρα σκεπτόμενος την κ**λα γειτόνισσα/τον κ***ιάρη γείτονα ενώ βρίσκεται σε σχέση με ένα άλλο άτομο, το οποίο υποτίθεται πως αγαπά και καλύπτεται πλήρως από αυτό σε όλους τους τομείς.
Σχεδον ποτε (κι αυτο για να μην υπαρχει πιθανοτητα να ακουστει απολυτο), δεν καλυπτεται κανενας σε ολους τους τομεις. Ειδικα αν δεν εισαι χρονια πολλα με τον αλλο.

Στην τελική, μου φαίνεται πολύ υγιέστερο το να γίνει κάποιος swinger αν παρατηρήσει το ότι δεν μπορεί να μην διεγείρεται ερωτικά από άλλα άτομα, απ' το να την παίζει και να την τρίβει συνέχεια, καθώς έτσι μόνο φθορές στην σχέση του μπορεί να προκαλέσει (για το θέμα του swinging τα είχαμε πει σε άλλο ποστ).
Σου ακουγεται πολυ υγιεστερο να εχει πολλους συντροφους...απο το να αυνανιζεται...μηπως υπερβαλεις ; Ποιος θα αφησει τον αλλον καταρχην να ξενοπηδαει απο δω κι απο κει ; Εσενα η κοπελα σου θα προτιμουσες να κανει αυτο, αντι να αυνανιστει αν εχει ορεξεις και εσυ ειτε λειπεις, ειτε δεν εχεις, ειτε ,ειτε,ειτε ; :hmm:

Υ.γ Και στο μπανιο μαζι πηγαιναμε :P Οπως ειχα γραψει σε ενα θεμα, εμεις δεν ειχαμε τετοια προβληματα:P
Ειχε 2 λεκανες ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
:whatever:
Ο αυνανισμος ειναι δωρο θεου. Αν υπηρχε μονο ικανοποιηση μεσα απ'την επαφη, χωρις τον αυνανισμο, θα ειχαμε πηξει στους βιασμους και στις απιστιες... Για σκεφτειτε το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Εχω φιλους που δεν σκεφτονται τιποτα αλλο παρα μονο την κοπελα τους, αλλα αν περασει μια αλλη προστυχα ντυμενη θα την κοιταξουν, θα την θαυμασουν, κτλ χωρις ομως να θελουν να κανουν κατι μαζι της.

Είπες τη βασική διαφορά, αυτό που είχα πει κι εγώ πιο πριν:

Άλλο όμως το ερεθίζομαι κι άλλο το να σκέφτεσαι για την κάθε μία που βλέπεις στο δρόμο "να σε βάλω κάτω να πεις το δεσπότη Παναγιώτη".

Το να κοιτάζεις κάποιον/κάποια που σου φαίνεται ωραίος/α είναι πολύ θεμιτό και απόλυτα κατανοητό. Αλλά διαφέρει από το να την κοιτάς και να φαντασιώνεσαι σεξ μαζί της. Είναι μια έμμεση απιστία, πώς να το κάνουμε; Και το να λέει ένας άντρας "είναι στη φύση μας, get over it" είναι φαιδρό για μένα. Γιατί υπάρχουν άντρες που ΑΓΑΠΟΥΝ και νιώθουν. Προφανώς αυτοί που τα λένε αυτά δεν έχουν αγαπήσει πραγματικά. Κι ούτε πρόκειται μάλλον.

Είναι ωραίο πράγμα να αγαπάς και τον άλλον αντί μόνο τον εαυτό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guru

Νεοφερμένος

Ο guru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Ο αυνανισμος ΗΤΑΝ θεμα κατα τη γνωμη μου...Οταν η ιδια η θρησκεια μας λεει πως ειναι αμαρτια, ειναι λογικο για μερικους απο εμας να ειναι ντροπη να το αποκαλυψουμε..Περαν της θρησκειας, ηταν κοινωνικο κυριως το θεμα:αυνανιζεσαι=δεν κανεις σεξ=υποτιμημενος(κοινωνικα) παρολο που ΟΛΟΙ το κανουν!Ολα για το θεαθηναι!
Τωρα, ολοι σχεδον μιλανε ανοιχτα για το θεμα κ ολο κ λιγοτερος κοσμος προσβαλλεται στο ακουσμα του αυνανισμου...Ετσι βλεπω..Η ηλικια δεν παιζει ρολο οσο μικρη ή μεγαλη κ αν ειναι!Ειναι στη φυση μας ρε παιδι μου πως να το κανουμε??? :P:P
Η δικη μου εμπειρια με το αθλημα ξεκινησε γυρω στα δεκα κ συνεχιστηκε με ανοδικοτατη πορεια στο περασμα των χρονων κ πιστευω πως η καλη "προπονηση" με βοηθησε στην πορεια μου για τον "αγωνα".
Εχει τυχει να αυνανιστω κατα τη διαρκεια σχεσης, αλλα δε συμβαινει γενικοτερα.Πιο συχνα γινεται με την εκαστοτε συντροφο ,κατι που δειχνει πως ο αυνανισμος ειναι ηδονιστικοτατος οχι μονο για τις μοναξιες μας αλλα και τη σχεση μας!
Επισης, να αναφερω ετσι στα ασχετα, ειναι το πρωτο πραγμα που γραφω σε φορουμ ever οποτε συμβουλευω:Πες το δυνατα χρυσο μου!Μη ντρεπεσαι!:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
κ πιστευω πως η καλη "προπονηση" με βοηθησε στην πορεια μου για τον "αγωνα".

Όπως το έλεγε και ο Γούντι Άλλεν, "είμαι καλός στο σεκς γιατι προπονούμαι συχνά μονος μου"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
τώρα εγώ που θεωρώ απολύτως φυσιολογικό να υπάρχει αυνανισμός στη σχέση και ΟΧΙ κρυφά, είμαι εξωγήινη? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guru

Νεοφερμένος

Ο guru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
οχι μονο δεν εισαι εξωγηινη αλλα σκεψου πως δεν εισαι κ προχωρημενη!!!!Κ αυτο το λεω ως καλο οσο αναφορα τη απενοχοποιηση του αυνανισμου καθαυτου...Πιστευω οτι λειτουργει θετικα στο ζευγαρι καθως καταριπτονται τετοια θεματα που ακομα και σημερα απο λιγους -ευτυχως- θεωρουνται ακομα ταμπου!
Εισαι γηινη με βουλα!!!!;Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
τώρα εγώ που θεωρώ απολύτως φυσιολογικό να υπάρχει αυνανισμός στη σχέση και ΟΧΙ κρυφά, είμαι εξωγήινη? :hmm:
Τι λες μάτια μου.:)
Μιά χαρά είσαι.
Αρκεί να μην είσαι του δόγματος..
<<Άν πετύχει η μ@λ@κία τύφλα να'χει το μαμήσι>>.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
τώρα εγώ που θεωρώ απολύτως φυσιολογικό να υπάρχει αυνανισμός στη σχέση και ΟΧΙ κρυφά, είμαι εξωγήινη? :hmm:
Ναι. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top