Συζήτηση για... τρίχες!

DimitraKapa

Νεοφερμένος

Η DimitraKapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Tips για ογκο στην ριζα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Tips για ογκο στην ριζα;

Το μόνο που ξέρω είναι όταν χρησιμοποιείς πιστολάκι, να έχεις τα μαλλιά προς τα κάτω...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Tips για ογκο στην ριζα;
Όπως είναι το μαλλί βρεγμένο,όταν έχεις βγει από το μπάνιο μπορείς να βάζεις στη ρίζα αφρό για όγκο και να το στεγνώνεις με το πιστολάκι.:)
@life12: Εμένα το ombre μ'αρέσει να είναι ΦΥΣΙΚΟ ξάνοιγμα. Δηλαδή είναι καστανό και οι άκρες να ψιλιξανθίζουν,όχι πχ να΄ναι μαύρο το μαλλί και να κάνεις κόκκινες τις άκρες. Μου κάνει σαν αποτυχημένη προσπάθεια κάτι,λες και ετοιμάζεσαι να ντυθείς διαβολίνα με κόκκινα κερατάκια τις απόκριες ένα πράγμα.:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Και γω θέλω να κάνω ομπρε. Βασικά λάθος. Πρέπει να πάρω την απόφαση να κανω ομπρε. :worry: Σαν τις κυρίες από κάτω τα θέλω :bounce:


:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Φίλε το δικό μου στο χρώμα είναι φτυστό αυτό στην 1η εικόνα.Εγώ σε κανά δίμηνο θα το ξαναπεράσω μαζί με ρεφλέ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Άμα ξεπεράσω το ψυχολογικό σοκ "τα κάνω και αν δε μαρέσουν θα κάθομαι ένα μηνα στο σπίτι μακριά από καθρέπτες", θα πάω να τα κάνω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Άμα ξεπεράσω το ψυχολογικό σοκ "τα κάνω και αν δε μαρέσουν θα κάθομαι ένα μηνα στο σπίτι μακριά από καθρέπτες", θα πάω να τα κάνω :P
Είσαι χαζή, διότι θα σου πάνε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Και εγώ θα ήθελα μια μικρο-αλλαγή στα μαλλιά μου, μιας και δεν τα έχω βάψει ποτέ και ούτε θέλω προς το παρόν. Ωραίο θα ήταν κάτι σαν όμπρε, αλλά σε σκούρο καστανό προς μαύρο δεν θα φαίνεται αρμονικό νομίζω, όπως π.χ. θα φαινόταν σε ένα καστανό μαλλί που έχει κοντινές αποχρώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
Και εγώ θα ήθελα μια μικρο-αλλαγή στα μαλλιά μου, μιας και δεν τα έχω βάψει ποτέ και ούτε θέλω προς το παρόν. Ωραίο θα ήταν κάτι σαν όμπρε, αλλά σε σκούρο καστανό προς μαύρο δεν θα φαίνεται αρμονικό νομίζω, όπως π.χ. θα φαινόταν σε ένα καστανό μαλλί που έχει κοντινές αποχρώσεις.

κ εγω στη 8εση σ βρισκομαι :redface: δεν 3χω 3αναβαψει ποτε το μαλλι μ αλλα 8ελω να κανω αλλαγη κ μ αρεσει κ η ιδεα του ombre αλλα τα μαλλια μ εινια μαυρα κ δεν 3ερω τι χρωμα:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
κ εγω στη 8εση σ βρισκομαι :redface: δεν 3χω 3αναβαψει ποτε το μαλλι μ αλλα 8ελω να κανω αλλαγη κ μ αρεσει κ η ιδεα του ombre αλλα τα μαλλια μ εινια μαυρα κ δεν 3ερω τι χρωμα:worry:
Δεν με βλέπω να τα κάνω ombre. :P Δεν ξέρω, διστάζω, επειδή μου αρέσει τώρα που είναι αρκετά περιποιημένα και έχω τις μπούκλες μου τις μακρυές(σχετικό το μήκος πάνα με τα σγουρά μαλλιά) και δεν θέλω να τα πειράξω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
Δεν με βλέπω να τα κάνω ombre. :P Δεν ξέρω, διστάζω, επειδή μου αρέσει τώρα που είναι αρκετά περιποιημένα και έχω τις μπούκλες μου τις μακρυές(σχετικό το μήκος πάνα με τα σγουρά μαλλιά) και δεν θέλω να τα πειράξω. :P

εγω 8ελω μια αλλαγη απλα κολλαω στο χρωμα:redface:να τα βαψω ολα δεν 8ελω μ αρεσει το φυσικο μ χρωμα ναι ναι το καταμαυρο :D
εσυ π εχεισ μπουκλεσ ισωσ δειχνει πιο καλα σε σενα το ombre :P εμενα ειναι ισια κ σκεφτομαι οτι καπου 8α σταματαει το μαυρο κ τι χρωμα 8α μπαινει μετα :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
τελικα αν το παρω αποφαση κ τα κανω 8ελω κατι σαν αυτα παρακατω γιατι να βαλω πιο εντονο χρωμα δεν με κοβω να το υποστηριζω :redface:

τα 2 τελευταια μ αρεσουν πολυ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Το 3ο εγώ θα επέλεγα ή το 2ο κατά σειρά. Τα δύο τελευταία μου φαίνονται λιγάκι χάλια.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Kαι εγώ το 2ο θα επέλεγα,αλλά μου αρέσει και το τέταρτο...!
Τα μαλλιά μου (και εδώ) :P :redface: Moυ τα είχε χτενίσει μια φίλη μου, αν και μπούκλες είναι έτσι και αλλιώς, όχι ίσια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Kαι εγώ το 2ο θα επέλεγα,αλλά μου αρέσει και το τέταρτο...!
Τα μαλλιά μου (και εδώ) :P :redface: Moυ τα είχε χτενίσει μια φίλη μου, αν και μπούκλες είναι έτσι και αλλιώς, όχι ίσια :P

Και΄γω θα τα κάνω κάποτε μπούκλες και ας είναι εκ φυσικού σγουρά.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Πήγα έκανα που λέτε ένα μακρύ γαλλικό καρέ (βλαστημάω την ώρα και τη στιγμή) αλλά δόξα τω θεώ είναι ίσιο στο κόψιμο και απαλλάχτηκα προσωρινά απο το σγουρό μαλλί, μόνο φουντώνει.:redface:

Μετά απο πολύ ψάξιμο, πήγα τα έκανα και ανταύγειες, ξανθές. Πολύ ωραία είναι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μετά από άπειρη σκέψη το μαλλί μου αποφάσισα να το κάνω καστανό-σοκολατί.
Δε ξέρω αν θα μου κάτσει το χρώμα, θα ανοίξει πάλι, αλλά όπως και να γίνει ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΒΆΨΩ ΓΙΑ ΤΟΥΛΧ 4 ΜΗΝΕΣ.
Σκέφτομαι και το ενδεχόμενο να τα κάνω καρέ μακρύ, κάτω από το λαιμό σίγουρα, γιατί τα μαλλιά μου είναι τέρμα αδύναμα και πολύ λίγα.

Γενικά με έχει στεναχωρήσει που δεν έχω δυνατή τρίχα και τόσο πολύ μαλλί. Πρέπει να αρχίσω και πάλι βιταμινούλες. :(

οκ, είπα το πόνο μου τελείωσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Μετά από άπειρη σκέψη το μαλλί μου αποφάσισα να το κάνω καστανό-σοκολατί.
Δε ξέρω αν θα μου κάτσει το χρώμα, θα ανοίξει πάλι, αλλά όπως και να γίνει ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΒΆΨΩ ΓΙΑ ΤΟΥΛΧ 4 ΜΗΝΕΣ.
Σκέφτομαι και το ενδεχόμενο να τα κάνω καρέ μακρύ, κάτω από το λαιμό σίγουρα, γιατί τα μαλλιά μου είναι τέρμα αδύναμα και πολύ λίγα.
Γενικά με έχει στεναχωρήσει που δεν έχω δυνατή τρίχα και τόσο πολύ μαλλί. Πρέπει να αρχίσω και πάλι βιταμινούλες. :(
οκ, είπα το πόνο μου τελείωσα.
Princ,ποιες βιταμινούλες παίρνεις; Έχω το εξής πρόβλημα εδώ και 2-3 μήνες μαδάω περισσότερο από 72 γάτες Περσίας. Δεν βλέπω μείωση στο μαλλί (στην ποσότητα,να το θέσω έτσι) αλλά,μαδάω πάρα πολύ και υποψιάζομαι ότι φταίει το άγχος. Πλας,πως αν και δε χρησιμοποιώ μάσκαρα καθημερινά στις βλεφαρίδες,έχουν και αυτές αραιώσει κάπως,και λέω να ξεκινήσω ένα συμπλήρωμα γιατί με την υγιεινή διατροφή χαϊρι δεν είδα,και έλεγα για ένα της Solgar,εσύ τι είχες πάρει;
Α,για αδύναμα μαλλιά,που σπάει η τρίχα κλπ,κλπ πολύ καλή μάσκα είναι αυτή της Sunsilk Keratinology και η Dove κατά του σπασίματος της τρίχας,αυτές έχω δοκιμάσει από όταν είχα κάνει ombre και η κοπέλα μου΄χε πει ότι η τρίχα μου στο πίσω μέρος είναι ταλαιπωρημένη.:/:
πιεσ: Προτού αρχίσετε,να φωνάζετε πως είμαι μικρή για συμπληρώματα,μου΄χε πει και ένας γιατρός πως αν το πρόβλημα δε διορθωθεί καλό θα΄ταν να πάρω ένα συμπλήρωμα.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top