Προτάσεις για διακοπές

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
:hmm:Βλέπω από λεφτά πολύ καλά πάμε, από το '15 έχουμε να μιλήσουμε εδω για διακοπές..

Ωστόσο I could use a little help από κάποιον που έχει πάει Σκιάθο! Δωμάτιο είναι καλύτερα στην πόλη; Ή θα εξυπηρετηθουμε με τις συγκοινωνίες;; Γενικά η μετακίνηση στο νησί είναι εύκολη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Ειμαστε 4 ατομα και λεμε να παμε παρο ή ιο μετα τις πανελληνιες (ιουλιο).Το προβλημα ειναι οτι οι 2 λενε ιο και εγω με ενα αλλο παιδι παρο.Θα ηθελα να μ πειτε πιο απο τα 2 ειναι καλυτερο απο αποψη νυχτερινης ζωης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Καμια κριτικη για ναξο; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ειμαστε 4 ατομα και λεμε να παμε παρο ή ιο μετα τις πανελληνιες (ιουλιο).Το προβλημα ειναι οτι οι 2 λενε ιο και εγω με ενα αλλο παιδι παρο.Θα ηθελα να μ πειτε πιο απο τα 2 ειναι καλυτερο απο αποψη νυχτερινης ζωης

+1 για Ίο
Το καλοκαιρι μαζευει πολυ νεανικο κοσμο
Η Παρος σαν νησι προσωπικα δεν με ενθουσιαζει, τα περισσοτερα απο τα υπολοιπα κυκλαδιτικα νησια ειναι πολυ καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Ειμαστε 4 ατομα και λεμε να παμε παρο ή ιο μετα τις πανελληνιες (ιουλιο).Το προβλημα ειναι οτι οι 2 λενε ιο και εγω με ενα αλλο παιδι παρο.Θα ηθελα να μ πειτε πιο απο τα 2 ειναι καλυτερο απο αποψη νυχτερινης ζωης

Η Πάρος είναι πιο πολύ για οικογενειακή κατάσταση. Είναι πιο ησυχα, δεν έχει τόση νυχτερινή ζωή. Η Ίος μαζευει πιο πολλούς νέους. Ψηφιζω Ιο.

Καμια κριτικη για ναξο; :)

Ωραία η Νάξος. Πολύ γραφική, με τα σοκάκια της. Και αν έχεις αυτοκίνητο, αξίζει να πας στον Απειρανθο. Προσφέρεται και για οικογενειακες διακοπές και για νέους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Η Πάρος είναι πιο πολύ για οικογενειακή κατάσταση. Είναι πιο ησυχα, δεν έχει τόση νυχτερινή ζωή. Η Ίος μαζευει πιο πολλούς νέους. Ψηφιζω Ιο.



Ωραία η Νάξος. Πολύ γραφική, με τα σοκάκια της. Και αν έχεις αυτοκίνητο, αξίζει να πας στον Απειρανθο. Προσφέρεται και για οικογενειακες διακοπές και για νέους.

Θα παμε σε εναν φιλο που εχει σπιτι στην απειρανθο,αλλα ακουσα οτι το κτελ απο εκει για την χωρα κανει περιπου 1:30 ωρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ξέρει κανείς αν Ιθάκη μπορείς να την παλέψεις χωρίς αμάξι χωρίς να είσαι όλη την ώρα στο ίδιο μέρος; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Ξέρει κανείς αν Ιθάκη μπορείς να την παλέψεις χωρίς αμάξι χωρίς να είσαι όλη την ώρα στο ίδιο μέρος; :)

όχι :P θες οπωσδήποτε αυτοκίνητο για να γυρίσεις το νησί (το οποίο μια κουτσουλιά στον χάρτη είναι, μη φανταστείς). οι αποστάσεις είναι τεράστιες και οι περισσότεροι δρόμοι δύσβατοι. και δεν έχει να κάνεις και τίποτα, μόνο μπάνιο σε 3 καλές παραλίες που υπάρχουν και φαγητό σε καμιά ταβέρνα. προσωπικά την Ιθάκη την προτιμώ για καμιά ημερήσια εκδρομή, για διακοπές 3-4 ημερών δεν θα την πρότεινα σε κανέναν... εκτός κι αν θες απλά να χαλαρώσεις και να μην κάνεις απολύτως τίποτα, τότε πήγαινε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
όχι :P θες οπωσδήποτε αυτοκίνητο για να γυρίσεις το νησί (το οποίο μια κουτσουλιά στον χάρτη είναι, μη φανταστείς). οι αποστάσεις είναι τεράστιες και οι περισσότεροι δρόμοι δύσβατοι. και δεν έχει να κάνεις και τίποτα, μόνο μπάνιο σε 3 καλές παραλίες που υπάρχουν και φαγητό σε καμιά ταβέρνα. προσωπικά την Ιθάκη την προτιμώ για καμιά ημερήσια εκδρομή, για διακοπές 3-4 ημερών δεν θα την πρότεινα σε κανέναν... εκτός κι αν θες απλά να χαλαρώσεις και να μην κάνεις απολύτως τίποτα, τότε πήγαινε :P

Για να είμαι ειλικρινής το boyfriend θέλει να πάμε εκεί γιατί έχει καλές αναμνήσεις από όταν ήταν πολύ μικρός και τον έπιασε μια νοσταλγία με το συγκεκριμένο νησί. :P Εγώ Επτάνησα δεν έχω πάει πουθενά και θέλω να πάω οπότε δεν με χάλαγε σαν ιδέα :P
Δεν έχει κανένα λεωφορείο έστω 1-2 φορές/μέρα να πηγαίνει από την μία άκρη του νησιού στην άλλη;

Ποιο από τα Επτάνησα (αν έχεις πάει σε άλλα βέβαια) θα πρότεινες για διακοπές 4-5 ημερών; Όχι ότι με πειράζει απλά να σαπίσω στην παραλία 5 μέρες, αλλά δεν βρίσκω λόγο να φάω 1 μέρα ταξίδι για να το κάνω αυτό ενώ έχω δίπλα την Χαλκιδική ας πούμε με ωραιότατες και προσβάσιμες με ΚΤΕΛ παραλίες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Για να είμαι ειλικρινής το boyfriend θέλει να πάμε εκεί γιατί έχει καλές αναμνήσεις από όταν ήταν πολύ μικρός και τον έπιασε μια νοσταλγία με το συγκεκριμένο νησί. :P Εγώ Επτάνησα δεν έχω πάει πουθενά και θέλω να πάω οπότε δεν με χάλαγε σαν ιδέα :P
Δεν έχει κανένα λεωφορείο έστω 1-2 φορές/μέρα να πηγαίνει από την μία άκρη του νησιού στην άλλη;

Ποιο από τα Επτάνησα (αν έχεις πάει σε άλλα βέβαια) θα πρότεινες για διακοπές 4-5 ημερών; Όχι ότι με πειράζει απλά να σαπίσω στην παραλία 5 μέρες, αλλά δεν βρίσκω λόγο να φάω 1 μέρα ταξίδι για να το κάνω αυτό ενώ έχω δίπλα την Χαλκιδική ας πούμε με ωραιότατες και προσβάσιμες με ΚΤΕΛ παραλίες :P

και να υπάρχουν λεωφορεία, τα δρομολόγια θα είναι λιγοστά με μεγάλες αποκλίσεις μεταξύ τους. δεν συμφέρει καθόλου, καλύτερα να νοικιάσετε κανένα αμάξι γιατί αλλιώς θα παιδευτείτε πολύ.
τώρα για το υπόλοιπο Ιόνιο, όπου και να πας έχει φοβερές παραλίες. τώρα δεν θα κάνω διαφήμιση στον δικό μου τόπο καταγωγής (κι εγώ από τα Επτάνησα είμαι) αλλά επιλέξτε ένα νησί εκτός της Ιθάκης γιατί θα πέσει μεγάλη βαρεμάρα, να το ξέρεις :P εναλλακτικά, θα μπορούσατε να πάτε κάπου κοντά πχ Ζάκυνθο και να πεταχτείτε Ιθάκη για μια ημερήσια εκδρομή. αυτό ίσως να είναι και η ιδανική λύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
όχι :P θες οπωσδήποτε αυτοκίνητο για να γυρίσεις το νησί (το οποίο μια κουτσουλιά στον χάρτη είναι, μη φανταστείς). οι αποστάσεις είναι τεράστιες και οι περισσότεροι δρόμοι δύσβατοι. και δεν έχει να κάνεις και τίποτα, μόνο μπάνιο σε 3 καλές παραλίες που υπάρχουν και φαγητό σε καμιά ταβέρνα. προσωπικά την Ιθάκη την προτιμώ για καμιά ημερήσια εκδρομή, για διακοπές 3-4 ημερών δεν θα την πρότεινα σε κανέναν... εκτός κι αν θες απλά να χαλαρώσεις και να μην κάνεις απολύτως τίποτα, τότε πήγαινε :P

Ξέρει κανείς αν Ιθάκη μπορείς να την παλέψεις χωρίς αμάξι χωρίς να είσαι όλη την ώρα στο ίδιο μέρος; :)

Ισχυει χωρις αυτοκινητο δεν λεει(στο συγκεκριμενο νησι).
Εντωμεταξυ θυμαμαι οταν ειχα παει,την επομενη χρονια ανακαλυψανε το παλατι του οδυσσεα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Θα παμε σε εναν φιλο που εχει σπιτι στην απειρανθο,αλλα ακουσα οτι το κτελ απο εκει για την χωρα κανει περιπου 1:30 ωρα :P

Η Απειρανθος είναι ωραία να την επισκεφθεις. Αν μεινεις, είναι μόνο για χαλαρωση. Οι συγκοινωνίες δεν είναι ιδιαίτερα βολικες. Δηλαδή αν θελεις να βγεις βράδυ, το κοβω χλωμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Παιδια καλες κοκες στην Ιο να σας ευχηθω για οσους πατε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Παιδια καλες κοκες στην Ιο να σας ευχηθω για οσους πατε.

Εγώ για την Ίο άκουσα ότι οι ντόπιοι είναι προικισμένοι. Κορίτσια τρέξτε να προλάβετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Franciscus

Νεοφερμένος

Ο Franciscus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Πρώτο πόδι Χαλκιδική.Καθαρές παραλίες και μαζεύει νέους.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Πρώτο πόδι Χαλκιδική.Καθαρές παραλίες και μαζεύει νέους.:clapup:
Ποσειδι;:P Καλλιθέα; αφυτο; Φούρκα; πάω συχνά Χαλκιδική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Για να είμαι ειλικρινής το boyfriend θέλει να πάμε εκεί γιατί έχει καλές αναμνήσεις από όταν ήταν πολύ μικρός και τον έπιασε μια νοσταλγία με το συγκεκριμένο νησί. :P Εγώ Επτάνησα δεν έχω πάει πουθενά και θέλω να πάω οπότε δεν με χάλαγε σαν ιδέα :P
Δεν έχει κανένα λεωφορείο έστω 1-2 φορές/μέρα να πηγαίνει από την μία άκρη του νησιού στην άλλη;

Ποιο από τα Επτάνησα (αν έχεις πάει σε άλλα βέβαια) θα πρότεινες για διακοπές 4-5 ημερών; Όχι ότι με πειράζει απλά να σαπίσω στην παραλία 5 μέρες, αλλά δεν βρίσκω λόγο να φάω 1 μέρα ταξίδι για να το κάνω αυτό ενώ έχω δίπλα την Χαλκιδική ας πούμε με ωραιότατες και προσβάσιμες με ΚΤΕΛ παραλίες :P

Πολύ ωραία είναι η Κέρκυρα, με οργανωμένα δρομολόγια ΚΤΕΛ κλπ, απλά έχω την εντύπωση ότι είναι ακριβό νησί, έχω βέβαια χρόνια να πάω. Έπειτα είναι και η Λευκάδα βολική επειδή δε χρειάζεσαι πλοίο για να πας! Ε, και η Κεφαλλονιά και η Ζάκυνθος μεγάλα νησιά είναι, λογικά θα έχουν οργανωμένο δίκτυο συγκοινωνιών, αλλά δεν έχω πάει ώστε να ξέρω σίγουρα.

Έχει πάει κανείς Αμοργό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αυτό που θυμάμαι από Κέρκυρα ήταν το παγωμένο της νερό :hehe: Ήταν πολύ δροσιστικό όμως. Η Παλαιοκαστριτσα παίζει να ήταν από τα πιο κρύα μπάνια που έχω κάνει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Εγω λεω το καλοκαιρι να κανω τον γυρο των μικρων κυκλαδων. Σχινουσα, Δονουσα, Κουφονησι και Ηρακλεια απο μια μερα(Κουφονησι μαλλον 2), μιας και δεν εχω παει σε κανενα, ειναι ολα μικρα και κοντα μεταξυ τους. Τελη Ιουνιου που θα εχει λιγο σχετικα κοσμο κι εγω την ησυχια μου.

Έχει πάει κανείς Αμοργό?

Ειμαι απο Αμοργο
Πιστευω οτι για διακοπες λιγων ημερων ειναι πολυ καλη επιλογη. Ειναι πολυ ορεινο νησι, μην περιμενεις πρασινο και δενδρα.

Αποτελειται απο 4 χωρια εκ των οποιων τα δυο ειναι χωρισμενα σε περισσοτερους οικισμους. Μια βδομαδα ειναι ιδανικη για να το εξερευνησεις.

Το καλοκαιρι εχει συχνα λεωφορειο μεταξυ των χωριων και καποιων παραλιων. Καποιες αλλες ειναι προσβασιμες με τα ποδια απο το αντιστοιχο χωριο τους.

Επισης εχει 2 νησιδες που πας με καραβακι, εχει τακτικα δρομολογιο κι ειναι κι αυτες με ωραιες παραλιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Αυτό που θυμάμαι από Κέρκυρα ήταν το παγωμένο της νερό :hehe: Ήταν πολύ δροσιστικό όμως. Η Παλαιοκαστριτσα παίζει να ήταν από τα πιο κρύα μπάνια που έχω κάνει :P
Ναι, πήγαμε φέτος εκδρομή με το σχολείο και μας είπαν ότι το νερό εκεί ΔΕΝ ζεσταίνει ούτε τον Αύγουστο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 17 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top