Κινητά: Συγκρίσεις, προτάσεις, γνώμες

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Για τα Lenovo τι γνωμη εχετε; Γενικα εχω ακουσει καλες γνωμες. Βρηκα 2 μοντελα (δε θυμαμαι ποια) , εχουν 2 καρτες sim , anroid κλπ Γυρω στα 70 ευρω εχουν αν τα παραγγειλω μεσω νετ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Στατιστικολόγος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Αν περάσω στην σχολή που θέλω (αναμένοντας αγωνιωδώς τις βάσεις..:P) θα αγοράσω ένα καλό κινητό!!

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο?

*Μπορώ να διαθέσω μέχρι 500 ευρώ
*Θέλω να είναι πολύ καλό, γιατί θέλω να το έχω για 3-4 χρόνια..

Ευχαριστώ πολύ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Αν περάσω στην σχολή που θέλω (αναμένοντας αγωνιωδώς τις βάσεις..:P) θα αγοράσω ένα καλό κινητό!!

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο?

*Μπορώ να διαθέσω μέχρι 500 ευρώ
*Θέλω να είναι πολύ καλό, γιατί θέλω να το έχω για 3-4 χρόνια..

Ευχαριστώ πολύ. :)

Lg g3, αν και θα σου ελεγα να περιμενεις το note 4 που μαλλον θα "φοραει" snapdragon 805.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Lg g3, αν και θα σου ελεγα να περιμενεις το note 4 που μαλλον θα "φοραει" snapdragon 805.

Αυτά που πρότεινες ξεπερνάνε τα 500 ευρώ :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t00nS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο t00nS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Εχετε να μου προτείνεται ένα καλό κινητό μεχρι 250ε αν γίνεται!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πρόσφατα αγόρασα το Lumia 1320 και είμαι υπερευτυχισμένος, τόσο σαν συσκευή όσο και από το λειτουργικό.
Αυτή την στιγμή τα WP έχουν ένα τρομερό θετικό, επειδή είναι το τρίτο πιο δημοφιλή λειτουργικό, οι συσκευές είναι αρκετά φθηνές.

Από εκεί πέρα αν επιμένεις παραδοσιακά σε Android θα σου πρότεινα να κοιτάξεις σε λιγότερο γνωστές μάρκες, τουλάχιστον να πετύχεις επιδόσεις. Μην ξεχνάμε ότι το Android είναι ένα ιδιαίτερα βαρύ λειτουργικό και δύσκολα βρίσκεις κάτι στα 250Ευρώ όπου σηκώνει με άνεση το OS.
Πχ
https://www.minideal.net/thl-5000-sm...2gb-with-5-0inch-fhd-nfc-5000mah-battery.html
https://www.minideal.net/cubot-x6-sm...id-4-2-with-5-0-inch-ogs-screen-1gb-16gb.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Εχετε να μου προτείνεται ένα καλό κινητό μεχρι 250ε αν γίνεται!!


Samsung Galaxy S3. To πρόσφερα πρόσφατα ως δώρο, και είναι πολύ καλή περίπτωση. Και από όσες γνώμες μάζεψα, έχει βγει καλό. Τα χαρακτηριστικά του πιστεύω αντέχουν ακόμα στην εξέλιξη των συσκευών παρόλο που έχει βγει το 5.
Δεν ξέρω τι χρήστης είσαι, αν δεν ψάχνεσαι πολύ με root, custom roms κτλ. σκέψου το. Το 4,8 της οθόνης δεν ξέρω πως σου φαίνεται, εμένα μου φαίνεται μεγάλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t00nS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο t00nS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Πρόσφατα αγόρασα το Lumia 1320 και είμαι υπερευτυχισμένος, τόσο σαν συσκευή όσο και από το λειτουργικό.
Αυτή την στιγμή τα WP έχουν ένα τρομερό θετικό, επειδή είναι το τρίτο πιο δημοφιλή λειτουργικό, οι συσκευές είναι αρκετά φθηνές.

Από εκεί πέρα αν επιμένεις παραδοσιακά σε Android θα σου πρότεινα να κοιτάξεις σε λιγότερο γνωστές μάρκες, τουλάχιστον να πετύχεις επιδόσεις. Μην ξεχνάμε ότι το Android είναι ένα ιδιαίτερα βαρύ λειτουργικό και δύσκολα βρίσκεις κάτι στα 250Ευρώ όπου σηκώνει με άνεση το OS.
Πχ
https://www.minideal.net/thl-5000-sm...2gb-with-5-0inch-fhd-nfc-5000mah-battery.html
https://www.minideal.net/cubot-x6-sm...id-4-2-with-5-0-inch-ogs-screen-1gb-16gb.html
Για το lumia έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια απο φίλους που το έχουν ειναι πιθανο να καταλήξω σε αυτό!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Θελω να παρω το Samsung Galaxy Trend plus. Σε μαγαζια οπως πλαισιο, public κ.α κανει 140€. Απο το διαδικτυο το εχω δει και με 105€. Λογω της μεγαλης διαφοράς ,συμφερει να το παραγγειλω ηλεκτρονικα?ειναι αξιοπιστη μια αγορα από το ιντερνετ σε περιπτωση βλαβης του κινητου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Θελω να παρω το Samsung Galaxy Trend plus. Σε μαγαζια οπως πλαισιο, public κ.α κανει 140€. Απο το διαδικτυο το εχω δει και με 105€. Λογω της μεγαλης διαφοράς ,συμφερει να το παραγγειλω ηλεκτρονικα?ειναι αξιοπιστη μια αγορα από το ιντερνετ σε περιπτωση βλαβης του κινητου?

Από προσωπική εμπειρία με ένα κινητό της αδερφής μου μπορεί να φαίνεται πολύ βαρετό αλλά διαβάζετε πάντα την πολιτική αλλαγών του ηλεκτρονικού καταστήματος που σκοπεύετε να πάρετε το κινητό ή οποιαδήποτε ηλεκτρονική συσκευή.Θα σας γλιτώσει από πολλούς μπελάδες. Επίσης,εάν η συσκευή είναι ελλατωματική από μόνη της,υποχρεούται το κατάστημα να σου δώσει νέα συσκευή. Μακριά από Sony,ειλικρινά.
Εγώ ψάχνω κινητό εδώ και καιρό. Samsung σίγουρα και γύρω στα 130 το πολύ 150.
Τι έχετε να προτείνετε;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Για το lumia έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια απο φίλους που το έχουν ειναι πιθανο να καταλήξω σε αυτό!!
Δεν θα το μετανιώσεις. Καλή ποιότητα κατασκευής και ικανοποιητικό hardware. Ακόμη και το Lumia 520 είναι "ωραίο", το όποιο είναι μια πολύ φθηνή συσκευή. Με λίγο κόπο την βρίσκεις και κάτω από 100ε, παρόλα αυτά για εμένα η συνολική εμπειρία είναι κλάσης ανώτερη από τα αντίστοιχα (σε τιμή) Android. Για να χάρεις το android, θέλεις hardware.-

Το Windows Store είναι πράγματι φτωχό. Αν υπάρχει κάποιο application που είναι τα "πάντα" για εσένα τσεκάρε το. Πχ για εμένα μου λείπει πραγματικά το sugarsync και taxisbeat. Ωστόσο δεν μου λείπει περιεχόμενο. Ο Web Browser πολύ καλός, ο email client απίστευτος και από social και IM είναι πλήρης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PinkFreud

Νεοφερμένος

Ο PinkFreud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Ποιο πιστεύετε είναι πιο πολύ value for money, το lg g2 ή το g3 ? (για τιμές skroutz παντα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,444 μηνύματα.
Ποιο πιστεύετε είναι πιο πολύ value for money, το lg g2 ή το g3 ? (για τιμές skroutz παντα)
(Για τα 16GB) Το να δώσεις 80€ παραπάνω για το g3 σε σχέση με τα χαρακτηριστικα του,τα αξίζει αρκετα,η γνώμη μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PinkFreud

Νεοφερμένος

Ο PinkFreud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Πιστεύετε πιο πολύ αξίζει το Galaxy S4 ή το Lg G2 ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Graves

Νεοφερμένος

Ο Graves αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
(Για τα 16GB) Το να δώσεις 80€ παραπάνω για το g3 σε σχέση με τα χαρακτηριστικα του,τα αξίζει αρκετα,η γνώμη μου...

Οχι, γιατι το G3 στα 16GB δεν εχει διαφορα στη μνημη, εχει 2 GB οπως και το G2. Το G3 αξιζει στα 32GB που εχει 3αρα μνημη

Πιστεύετε πιο πολύ αξίζει το Galaxy S4 ή το Lg G2 ?

G2 ftw. Καλυτερη αυτονομια, ισαξια αν οχι καλυτερη καμερα και πιο ελαφρυ UI απο το τιγκα στις περιττες εφαρμογες TouchWiz. Βεβαια οι διαφορες των δυο τηλεφωνων δεν ειναι τοσο μεγαλες οσο μπορει να σκεφτεσαι, εχει φιλος μου το S4 και πραγματικα δεν ειναι τραγικες οι διαφορες με το G2 που εχω εγω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Αν και σε παρομοιο διλημμα επελεξα τελικα το s4, συμφωνω οτι το g2 κερδιζει στις μικροδιαφορες. Καμερα παντως καλυτερη εχει το s4 αλλα σαν κινητο θεωρω καλυτερο το g2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,444 μηνύματα.
Οχι, γιατι το G3 στα 16GB δεν εχει διαφορα στη μνημη, εχει 2 GB οπως και το G2. Το G3 αξιζει στα 32GB που εχει 3αρα μνήμη
Έχει πολύ ανώτερη οθόνη, μεγαλύτερη και τέλεια ανάλυση και καλύτερο επεξεργαστη,για τα 16 GB.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Έχει πολύ ανώτερη οθόνη, μεγαλύτερη και τέλεια ανάλυση και καλύτερο επεξεργαστη,για τα 16 GB.

Ναι αλλα μακροπροθεσμα ειναι κακη επενδυση να παρεις τηλεφωνο γενιας 2014 με 2GB και πιστευω οτι γενικα η 16αρα εκδοση ειναι απλα ενα τρικ ωστε ολοι να αγορασουν την 32αρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PinkFreud

Νεοφερμένος

Ο PinkFreud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Όσοι έχετε το G2, σε εξωτερικούς χώρους ισχύει αυτό που λένε ότι δν φαίνεται καλά η οθόνη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top