Συζήτηση για... τρίχες!

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ ψηφίζω κοντό μαλλί πάντως. :)

Και εγώ!


@Nelliel

Αφού λες ότι τα μαλλιά σου μεγαλώνουν γρήγορα, ακόμη και να το μετανιώσεις, θα ξέρεις ότι δε θα αργήσουν να φτάσουν σε ένα "ικανοποιητικό" ας πούμε επίπεδο. :P Ασε που όπως προανέφερες, δε θα χρειάζεσαι και τόσο χρόνο για το styling. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Το κοντο μαλλι με τρομαζει κοριτσια γιατι με την υγρασια γινομαι θαμνος και πολυ φοβαμαι οτι αν το κοψω κοντο το κεφαλι μου θα φαινεται σε μπαλα :lol: Απο την αλλη ομως οσο σκεφτομαι οτι δεν θα εχω να ξεμπερδευω κομπους, ψηνομαι να παρω την μεγαλη αποφαση. Το πολυ πολυ να συνεχισω να τα ψεκαζω με σπρει αλατονερου για να διατηρω ενα ωραιο beach look.

Σκεφτομαι να κανω κατι τετοιο:


Μου αρεσει πολυ και το χρωμα, αλλα με τον ρυθμο που μεγαλωνει το μαλλι μου θα πρεπει να βαφω τις ριζες καθε 2-3 βδομαδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Γεια σας κορίτσια θέλω να κάνω μία ερώτηση (όχι για μένα) :P
Η ξαδέρφη μου έχει πράσινα μάτια και είναι ανοιχτόχρωμη το φυσικό μαλλί καστανόξανθο και θέλει να το βάψει.. Τι πάει με τέτοια χαρακτηριστικά; Από ανταύγιες ξέρω γω μέχρι ολόκληρο να το βάψεις..

Διφωτήστε μας. :redface:

Ξανθό πολύ ανοιχτό σαντρέ.


ΑΑΑΑΑΑχ κ γω θέλω να το κόψωωωω. Έχω γεμίσει ουρίτσες. Κλίνω προς καρέ μαακρύ αυστηρό, αλλά μετά σκέφτομαι ότι έρχεται καλοκαίρι και θέλω μακριά μαλλιά, αλλά θέλω και αλλαγή. Πφφφ δε ξέρω...... :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Κορίτσια για πείτε μου αν ξέρετε κάτι- οι φυσικές βαφές βγαίνουν το ίδιο καλά όσο οι χημικές στο ξανθό σαντρέ?
Κι επίσης, κάποια καλή φυσική βαφή στα ξανθά ξέρετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Καλησπερα, επειδη τελευταια μου αρεσει να κουρευομαι αρκετα συχνα δηλαδη ανα 15-21 μερες ηθελα να ρωτησω οσο πιο πολυ κουρευομαι τοσο γρηγοροτερα θα ξαναβγαινουν τα μαλλια? Επειδη ειμαι μαυρομαλλης τελειως εχει καμια σχεση? Γτ εχω ακουσει οτι βγαινουν πιο γρηγορα ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Οσο περισσοτερη πρωτεινη προσλαμβανεις τοσο πιο γρηγορα μεγαλωνουν. Η συχνοτητα του κουρεματος δεν εχει καμια σχεση με τον ρυθμο αναπτυξης της τριχας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Θέλω να κάνω μια αλλαγή στα μαλλιά μου αλλά δεν ξέρω τι.Αρχικά, να πω ότι είναι καστανό σχετικά ανοιχτό, σπαστά και μήκος μέχρι το μέσο της πλάτης.
Έχω δοκιμάσει να κόψω φράντζα(αφέλειες) αλλά δεν βολεύει καθόλου επειδή πρέπει να τα ισιώνω συνέχεια και βαριέμαι!:P
Σκέφτηκα να τα κόψω μακρύ καρέ αλλά τα λυπάμαι λίγο μωρέ.:redface:
Απ'την άλλη θα μπορούσα να επιχειρήσω μια αλλαγή στο χρώμα.
Τι προτείνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Θέλω να κάνω μια αλλαγή στα μαλλιά μου αλλά δεν ξέρω τι.Αρχικά, να πω ότι είναι καστανό σχετικά ανοιχτό, σπαστά και μήκος μέχρι το μέσο της πλάτης.
Έχω δοκιμάσει να κόψω φράντζα(αφέλειες) αλλά δεν βολεύει καθόλου επειδή πρέπει να τα ισιώνω συνέχεια και βαριέμαι!:P
Σκέφτηκα να τα κόψω μακρύ καρέ αλλά τα λυπάμαι λίγο μωρέ.:redface:
Απ'την άλλη θα μπορούσα να επιχειρήσω μια αλλαγή στο χρώμα.
Τι προτείνετε;
Να μην τα λυπάσαι καθόλου! Μαλλιά είναι, μακραίνουν. Πιστεύω πως θα μπορούσες να τα κόψεις πιο κοντά ή γενικά να δοκιμάσεις κάποιο ιδιαίτερο κούρεμα, εφόσον πιστεύεις πως μπορείς να το υποστηρίξεις βέβαια. Και η αλλαγή χρώματος είναι μια καλή ιδέα αλλά έχε στο νου σου ότι θέλει πιο συχνή περιποίηση π.χ συχνό βάψιμο ρίζας και ιδιαίτερα αν πας σε πιο ανοιχτούς τόνους το οξυζενέ αδυνατίζει και καταστρέφει την τρίχα κλπ.

Εγώ είχα μακριά μαλλιά, ένα μήκος αν θυμάμαι καλά, που έφταναν κάτω από το στήθος αλλά τα είχα βαρεθεί τρο-με-ρά. Μου την έδωσε μια μέρα, πήγα στην κομμώτρια και της λέω "κάνε μου όοοτι θες". Και μου τα έκοψε πάνω από τους ώμους. Ήταν κάπως έτσι στην αρχή.
Τώρα, μετά από 5 μήνες έχουν φτάσει πιο κάτω από τον ώμο αλλά επειδή ήταν φιλαριστά τα πάνω μαλλιά είναι πιο κοντά και το μήκος τους είναι ακριβώς κάτω από τα αυτιά. Τώρα θα τα αφήσω να μακρύνουνε αρκετά γιατί θέλω να φτάσουν κάτω από το στήθος όπως πριν και να τα κάνω ένα μήκος. Πιστεύω σε κανα χρόνο θα είμαι έτοιμη γιατί μετά θα τα κάνω όλα ράστα. Είχα ήδη 5-6 ράστα τα οποία τα ξέλυσα όμως την πρηγούμενη βδομάδα. Τώρα σκέφτομαι να κάνω ένα ελαφρύυυ όμπρε και το καλοκαίρι να βάψω τις άκριες μπλε. Αλλά ως τότε βλέπουμε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Οσο περισσοτερη πρωτεινη προσλαμβανεις τοσο πιο γρηγορα μεγαλωνουν. Η συχνοτητα του κουρεματος δεν εχει καμια σχεση με τον ρυθμο αναπτυξης της τριχας.

Ευχαριστω πολυ! Τσαμπα φοβηθηκα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Σήμερα σκεφτόμουν να κάνω ντεκαπαζ το μαλλί μου αλλά μόνο τις άκρες και να τις βάψω κανένα περίεργο χρωματάκι.Έτσι κι αλλιώς με έχουν κουράσει επειδή έχουν παραμακρύνει και σε κανένα δίμηνο λέω να τα κόψω.
Ό, τι θυμάμαι χαίρομαι...Το ξέρω! :p
Έχω καστανό ανοιχτό μαλλί και μελαχρινή επιδερμίδα.Τι χρώμα λέτε να ταίριαζε;
Είχα κάτι σε απόχρωση του μοβ στο μυαλό μου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Σήμερα σκεφτόμουν να κάνω ντεκαπαζ το μαλλί μου αλλά μόνο τις άκρες και να τις βάψω κανένα περίεργο χρωματάκι.Έτσι κι αλλιώς με έχουν κουράσει επειδή έχουν παραμακρύνει και σε κανένα δίμηνο λέω να τα κόψω.
Ό, τι θυμάμαι χαίρομαι...Το ξέρω! :p
Έχω καστανό ανοιχτό μαλλί και μελαχρινή επιδερμίδα.Τι χρώμα λέτε να ταίριαζε;
Είχα κάτι σε απόχρωση του μοβ στο μυαλό μου. :)

Και εγώ μοβ θα έλεγα. Ή μπλε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Σήμερα σκεφτόμουν να κάνω ντεκαπαζ το μαλλί μου αλλά μόνο τις άκρες και να τις βάψω κανένα περίεργο χρωματάκι.Έτσι κι αλλιώς με έχουν κουράσει επειδή έχουν παραμακρύνει και σε κανένα δίμηνο λέω να τα κόψω.
Ό, τι θυμάμαι χαίρομαι...Το ξέρω! :p
Έχω καστανό ανοιχτό μαλλί και μελαχρινή επιδερμίδα.Τι χρώμα λέτε να ταίριαζε;
Είχα κάτι σε απόχρωση του μοβ στο μυαλό μου. :)

μωβ ή ίσως κόκκινο μιας και είσαι μελαχρινή και στην επιδερμίδα, θα σου ταίριαζε περισσότερο πιστεύω. το μπλε καλύτερα όχι... γενικά όμως τέτοιες δοκιμές στα μαλλιά πάνε σε αυτές που μπορούν να το υποστηρίξουν οπότε σκέψου το καλά πριν το κάνεις. άμα είναι να ντρέπεσαι και να φοβάσαι τι θα πουν οι άλλοι άσ' το :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Μπα τελικά τα έκοψα κοντά!Λίγο πιο πάνω από τον ώμο και μπορώ να πω ότι μου άρεσαν πολύ! :)
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις πάντως! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Και εγώ σκέφτομαι να τα κάνω έτσι προς το καλοκαιράκι ίσως. Τα είχα κάνει και πέρσι και αν στην αρχή δεν μου άρεσε τόσο, μετά από μέρες το συνήθισα. Μιας και δεν είμαι εγώ για πολλά χτενίσματα και τα σχετικά θα ταν ό,τι πρέπει. Θα ναι και η ζέστη..οπότε ένας λόγος περισσότερος για κοντό καρέ και αυτή τη φορά σκέφτομαι να κάνω και αφέλειες, κάτι σαν αυτό μάλλον. Αν και το δικό μου πρόσωπο είναι λίγο πιο γεμάτο και με μάγουλα για τσιμπήματα. :P :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fani.ker

Νεοφερμένος

Η fani.ker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Κορίτσια καλησπέρα!!! Ειχα τα μαλλια μου κοκκινα και ηθελα να το γυρισω στο φυσικο μου (καστανο σκουρο) και επειδη δεν τα ηθελα τελειως σκουρα ρωτησα αν μπορουμε να βγαλουμε ομπρε μαλλι και μου ειπε πως ναι γινεται!!! το αποτελεσμα κατι παραπανω απο αθλιο...να ντρεπεσαι να κυκλοφορησεις εξω.... ιδου το αποτελεσμα.... φ.png .... πιστευω κ μονη μ τοσο χαλια δεν θα το εβγαζα.... εχει τυχει σε καμια σας?? και αν τι κανατε για να το διορθωσετε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Δεν πιστεύω να πλήρωσες την κομμώτρια που κατάφερε και σου έβαψε έτσι τα μαλλιά... Πραγματικά πώς τα κατάφερε?
Τώρα δεν ξέρω τι μπορείς να κάνεις (δεν έχω βάψει ποτέ τα μαλλιά μου) αλλά πιστεύω για να μην ξαναβάψεις και ταλαιπωρήσεις πάλι τα μαλλιά σου μπορεί με πολλά λουσίματα κάπως να γίνει πιο ήπιο το αποτέλεσμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fani.ker

Νεοφερμένος

Η fani.ker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Και ομως την πληρωσα..... το θεμα ειναι οτι δεν ξερω τι να κανω τωρα..και οτι πρεπει να επιβαρυνω κ αλλο το μαλλι μου και να ξαναπληρωσω για να το διορθωσω..εαν στηριχτω μονο στα λουσιματα το αποτελεσμα θα ειναι απλα τα κατω να γινουν πορτοκαλοκοκκινα οπως οταν βγηκαν απο το ντεκαπαζ...δεν γινεται να τα αφησω ετσι δυστυχως...:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top