Ψηφιακή Τηλεόραση και Αποκωδικοποιητής

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τι? πλατυνανε το σημα?στην αθηνα?
εγω νομιζα οτι ειτε ψηφιακα ειτε οχι με τετραγωνη οθονη θα βλεπαμε παλι..μεχι να ριξουνε λεφτα για αλλαγη σηματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
δεν είμαι σίγουρος, ετσι μου φάνηκε.. ρωτάω αν το πρόσεξε άλλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
επισημως ομως λενε οτι δεν πλατυνε..
μηπως εχεις την τηλεοραση σε πλατια ρυθμιση?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Εκτός από τον Sky, οι άλλες ακόμα 4:3 παίζουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
είπα και εγω..

η ερτ ποτε θα βαλει ψηφιακη στην επαρχια?
ακουσα γι φθινοπωρο..
και αυτη ειναι πλατια νομιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apaleytos

Νεοφερμένος

Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Ωωω τέλεια! Δηλαδή 3χ40 = 120 ευρώ.
Μπράβο ρε -.-

Αν θέλεις καλό αποκωδικοποιητή και να μην αλλάξεις σύντομα υπολόγισε γύρω στα 60.

Αν κάνεις δε υπομονή θα τους πάρεις τζάμπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
παιδια εγω αργησα να βαλω αποκωδικοποιητη γτ τοσο καιρο ήμουν διακοπες..ωστοσο εβαλα σημερα και δυστυχως μολις εφυγε ο ηλεκτρολογος διαπιστωσα οτι τα χρωματα ειναι λιγο περιεργα δλδ πολυ εντονα με αποτελεσμα το ασπρο να φαινεται ροζ το μπεζ καφε κλπ κλπ και ειναι ιδιαιτερο ενοχλητικο και ψευτικο το αποτελεσμα ..καμια ιδεα για να το διορθωσω απο το μενουτου ειδικου κοντρολ του αποκωδικοποιητη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrictian

Νεοφερμένος

Η xrictian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
ευτυχως να λεμε που διεκοπη το σημα απο τον υμηττο, μπας και αξιοποιησουμε λιγο το χρονο μας, δημιουργικα ας πουμε..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
παιδια εγω αργησα να βαλω αποκωδικοποιητη γτ τοσο καιρο ήμουν διακοπες..ωστοσο εβαλα σημερα και δυστυχως μολις εφυγε ο ηλεκτρολογος διαπιστωσα οτι τα χρωματα ειναι λιγο περιεργα δλδ πολυ εντονα με αποτελεσμα το ασπρο να φαινεται ροζ το μπεζ καφε κλπ κλπ και ειναι ιδιαιτερο ενοχλητικο και ψευτικο το αποτελεσμα ..καμια ιδεα για να το διορθωσω απο το μενουτου ειδικου κοντρολ του αποκωδικοποιητη?

Λογικά έχεις συνδέσει με SCART το οποίο έχει δυνατότητα να στελνει δύο ποιότητες εικόνας

Η μία με composite σήμα και η άλλη με τρεις συνιστώσες χρώματος.

δοκίμασε να κουνήσεις λίγο το SCART μήπως δεν έχει κάνει καλή επαφή:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,846 μηνύματα.
με πήρε η γιαγιά μου τηλέφωνο ότι ξαφνικά δεν παίζει κανένα κανάλι εκτός της ΕΡΤ. Της είπα να πάει στις ρυθμίσεις και να πατήσει αυτόματος συντονισμός, αλλά και πάλι, ενώ τα μετράει, δεν παίζει τίποτα..
Τι μπορεί να έγινε;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

με πήρε η γιαγιά μου τηλέφωνο ότι ξαφνικά δεν παίζει κανένα κανάλι εκτός της ΕΡΤ. Της είπα να πάει στις ρυθμίσεις και να πατήσει αυτόματος συντονισμός, αλλά και πάλι, ενώ τα μετράει, δεν παίζει τίποτα..
Τι μπορεί να έγινε;
+ Η τηλεόραση είναι smart και ο αποκωδικοποιητής ενσωματωμένος
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.
με πήρε η γιαγιά μου τηλέφωνο ότι ξαφνικά δεν παίζει κανένα κανάλι εκτός της ΕΡΤ. Της είπα να πάει στις ρυθμίσεις και να πατήσει αυτόματος συντονισμός, αλλά και πάλι, ενώ τα μετράει, δεν παίζει τίποτα..
Τι μπορεί να έγινε;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


+ Η τηλεόραση είναι smart και ο αποκωδικοποιητής ενσωματωμένος
Κοιταμε το βυσμα κεραιας πισω αν ειναι στη θεση του... και κοιταμε και και την κεραια μας αν υπαρχει ακομα.
Ρωταμε την γειτονισα ..αν αυτη τα πιανει τοτε βγαζουμε την ΤV απο την μπριζα για 5 λεπτα την ξαναβαζουμε και κανουμε παλι συντονισμο..
( ευχομαι να ξερει η γιαγια αν και θες σουπερ γιαγια για αυτο)
Αν παλι δεν τα πιασει τοτε το tuner ( μοναδα υποδοχης και επιλογης συχνοτητων) εχει μερικως χαλασει.
Η ΤV δεν ειναι γενικως επισκευασιμη εκτος εγγυησης ( ασύμφορη ) οποτε παιρνουμε αλλη ή παιρνουμε με 20€ ενα εξωτερικο δεκτη...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top