Τα πάντα περι πεθερικών και πεθερόπληκτων!

Ποιά πρέπει να κυριαρχεί στην καρδιά ενός άντρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 54)
  • Ειμαι γυναίκα και λέω νύφη

    Ψήφοι: 23 42.6%
  • Ειμαι άνδρας και λέω νύφη

    Ψήφοι: 12 22.2%
  • Ειμαι γυναίκα και λέω μάνα

    Ψήφοι: 4 7.4%
  • Ειμαι άντρας και λέω μάνα

    Ψήφοι: 2 3.7%
  • Ποιος μπορεί να τα βάλει με αυτά τα δύο θηρία;

    Ψήφοι: 13 24.1%

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Κάτι που θέλω να πώ είναι ότι η κοπέλα που μου έδωσε τις συμβουλές ήξερε την πεθερά μου και έμπενε στο σπίτι της κάθε μέρα, η ίδια κοπέλα γελούσε με τον αδερφό του άντρα μου που την γούσταρε και εκείνη δεν του καθότανε και η πεθερά μου την είχε κορόνα στο κεφάλι της επιδεί της μιλούσε με καλούς τρόπους. ούτε εκείνη την ήξερε και ας ήταν σχεδών κάθε μέρα μαζί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Η ουσία δεν είναι καν εκεί που λες. Διότι πολύ απλά, δεν την ξέρεις την τύπισα, την ώρα που σου χτυπάει το κουδούνι.

Σωστά.Στην αρχή στραβώνω.Αργότερα, ένας λόγος παραπάνω να το ξεχάσω, να δείξω επιείκια γιατί είναι η κοπέλα του γιού μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
16 χρονών ήταν η κοπέλα τότε... Και ειδικά δεδομένης της ηλικίας, αν σαν χαρακτήρας ήταν οκ, ούτε εμένα θα με ενοχλούσε. Άλλωστε είχε και άλλα αποτσίγαρα η γλάστρα, όπως ειπώθηκε.

δηλαδη στα 16 δικαιολογειται καποιος οταν δεν εχει τροπους?..στοιχειο και αυτο του χαρακτηρα μας ειναι...πρεπει να γινει καποιος 30 για να για να ειναι στοιχειωδως ευγενικος? Αλλο ειναι, να ειναι κανεις αληθινος και ειλικρινης οσον αφορα στην συμπεριφορα του και αλλο να μην υπολογιζεις τπτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Δηλαδή η περίπτωση του να υπάρχει μία νύφη που να είναι σωστή σε όλους τους τομείς που αναφέρεστε (εμφάνιση και τρόπους) την αποκλείουμε εντελώς?
Γιατί για να πω την αλήθεια, σαφώς και δεν θα ήθελα ο γιος μου (αν και εφόσον κάνω γιο) να παντρευτεί κάποια κουκλάρα γυναίκα που θα του κάνει τον βίο αβίωτο, αλλά από την άλλη δεν θα με παρηγορούσε αν παντρευόταν μια γυναίκα που τον κοιτάει στα μάτια αλλά κατά τα άλλα ντρέπεσαι να την εμφανίσεις στον κόσμο για να μην σε κάνει ρεζίλι με την χοντροκοπιά της.
Μια μέση λύση δεν υπάρχει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
δηλαδη στα 16 δικαιολογειται καποιος οταν δεν εχει τροπους?..στοιχειο και αυτο του χαρακτηρα μας ειναι...πρεπει να γινει καποιος 30 για να για να ειναι στοιχειωδως ευγενικος? Αλλο ειναι, να ειναι κανεις αληθινος και ειλικρινης οσον αφορα στην συμπεριφορα του και αλλο να μην υπολογιζεις τπτ

I agree. Στα 16 δεν είσαι νιάνιαρο να μην ξέρεις να φερθείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δηλαδή η περίπτωση του να υπάρχει μία νύφη που να είναι σωστή σε όλους τους τομείς που αναφέρεστε (εμφάνιση και τρόπους) την αποκλείουμε εντελώς?
Γιατί για να πω την αλήθεια, σαφώς και δεν θα ήθελα ο γιος μου (αν και εφόσον κάνω γιο) να παντρευτεί κάποια κουκλάρα γυναίκα που θα του κάνει τον βίο αβίωτο, αλλά από την άλλη δεν θα με παρηγορούσε αν παντρευόταν μια γυναίκα που τον κοιτάει στα μάτια αλλά κατά τα άλλα ντρέπεσαι να την εμφανίσεις στον κόσμο για να μην σε κάνει ρεζίλι με την χοντροκοπιά της.
Μια μέση λύση δεν υπάρχει?

Μέση λύση είναι τώρα, έχω τρόπους ανάλογα την περίσταση φέρομαι πιά πιό πολιτισμένα αλλα δεν πάβω να είμαι ελαυρώς το τότε κοριτσάκι που κάνει και την χοντράδα του που και που. για αυτό το λόγο είπα στην αρχή ανοίγωντας θέμα αστείες καταστάσεις με γονεις συντρόφων γιατι τώρα γελάμε και εγώ και εκείνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
δηλαδη στα 16 δικαιολογειται καποιος οταν δεν εχει τροπους?..στοιχειο και αυτο του χαρακτηρα μας ειναι...πρεπει να γινει καποιος 30 για να για να ειναι στοιχειωδως ευγενικος? Αλλο ειναι, να ειναι κανεις αληθινος και ειλικρινης οσον αφορα στην συμπεριφορα του και αλλο να μην υπολογιζεις τπτ

I agree. Στα 16 δεν είσαι νιάνιαρο να μην ξέρεις να φερθείς.

Για σιγά λίγο βρε παιδιά! Ένα τσιγάρο έσβησε η κοπέλα σε μια γλάστρα με δεκάδες αποτσίγαρα και την έχετε βγάλει αγροίκο!
Και ναι, στα 16 μπορεί να ξέρεις τι θα έπρεπε να κάνεις (δηλαδή ξέρεις τρόπους) αλλά διαλέγεις, λόγω επαναστατικότητας της ηλικίας να μην τους εφαρμόσεις.
Αλήθεια, απορώ, γιατί τόση πρεμούρα να κατακρίνετε την κοπέλα; Θα κερδίσετε κάτι; Μήπως βγήκε κάποια φοβία στην επιφάνεια οτι κάποτε θα συμβεί κάτι αντίστοιχο με εσάς; Κάτι άλλο προσωπικό ίσως; Για να δείξετε οτι είστε καλύτερες μήπως; Ένας ψυχολόγος θα μας διαφώτιζε. Δηλαδή στην τελική, ΕΣΤΩ οτι δεν έχει τρόπους. Τόσο πολύ σας ενοχλεί που υπάρχει στην ίδια κοινωνία με εσάς δηλαδή και πρέπει να την πετροβολήσετε;
Πραγματικά ώρες ώρες απογοητεύομαι με τους ανθρώπους, και ειδικά με τις υπόλοιπες εκπροσώπους του φύλου μου.
:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μέση λύση είναι τώρα, έχω τρόπους ανάλογα την περίσταση φέρομαι πιά πιό πολιτισμένα αλλα δεν πάβω να είμαι ελαυρώς το τότε κοριτσάκι που κάνει και την χοντράδα του που και που. για αυτό το λόγο είπα στην αρχή ανοίγωντας θέμα αστείες καταστάσεις με γονεις συντρόφων γιατι τώρα γελάμε και εγώ και εκείνη.

Άντε βρε Μάνια που κάθεσαι τώρα και απολογείσαι! Αυτή είσαι και όποιος/α γουστάρει! :D

Α στο καλό μεσημεριάτικα (όχι εσύ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Michelle:

Καταρχάς εγώ έκανα παράθεση στο μήνυμα της Νεράιδας που αναφερόταν στο αν στα 16 σου είσαι ή όχι ώριμος σε θέματα ευγένειας που ήταν απάντηση σε δικιά σου παρατήρηση, δεν προσβάλλει την Μάνια. Πόσο μάλλον αυτό που έγραψα εγώ!:mad:

Όχι Michelle μου, δεν θέλω να το παίξω ότι είμαι καλύτερη από κανέναν, ΟΧΙ, δεν μου βγάζει προσωπικές φοβίες(!), ΟΧΙ, δεν θα κερδίσω κάτι κατακρίνοντάς την (δεν το έκανα άλλωστε), ΟΧΙ, δεν μου βγάζει κάτι προσωπικό. Ελπίζω να απάντησα στις απορίες σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Για σιγά λίγο βρε παιδιά! Ένα τσιγάρο έσβησε η κοπέλα σε μια γλάστρα με δεκάδες αποτσίγαρα και την έχετε βγάλει αγροίκο!
Και ναι, στα 16 μπορεί να ξέρεις τι θα έπρεπε να κάνεις (δηλαδή ξέρεις τρόπους) αλλά διαλέγεις, λόγω επαναστατικότητας της ηλικίας να μην τους εφαρμόσεις.
Αλήθεια, απορώ, γιατί τόση πρεμούρα να κατακρίνετε την κοπέλα; Θα κερδίσετε κάτι; Μήπως βγήκε κάποια φοβία στην επιφάνεια οτι κάποτε θα συμβεί κάτι αντίστοιχο με εσάς; Κάτι άλλο προσωπικό ίσως; Για να δείξετε οτι είστε καλύτερες μήπως; Ένας ψυχολόγος θα μας διαφώτιζε. Δηλαδή στην τελική, ΕΣΤΩ οτι δεν έχει τρόπους. Τόσο πολύ σας ενοχλεί που υπάρχει στην ίδια κοινωνία με εσάς δηλαδή και πρέπει να την πετροβολήσετε;
Πραγματικά ώρες ώρες απογοητεύομαι με τους ανθρώπους, και ειδικά με τις υπόλοιπες εκπροσώπους του φύλου μου.
:mad:

κατσε ρε συ Μισελ γιατι γινεσαι υπερβολικη...και παρερμηνευεις τα πραγματα....
Το να εχει κανεις αποψη για μια συγκεκριμενη συμπεριφορα η οποια δεν ειναι η καλυτερη σημαινει οτι πετροβολει τον αλλο με το να την εκφραζει?.. ε πως να το κανουμε η ολη περιγραφη του σκηνικου για μενα ηταν απαραδεκτη συμφωνα με τις καταβολες μου..
η συμπεριφορα της κοπελας ηταν μεν αληθινη οπως ισχυριζεται αλλα αυτο δε σημαινει οτι δεν ειναι και απαραδεκτη χωρις ιχνος ευγενειας και καλων τροπων....δηλαδη για να μη θεωρησει οτι την κατακρινω πρεπει να της πω ..ναι κοπελα μου καλα εκανες....και κανε το ξανα...????....
σημερα ισως απογοητευεσαι απο αποψεις σαν τις δικες μου..."αυριο" ισως οχι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Όχι Michelle μου, δεν θέλω να το παίξω ότι είμαι καλύτερη από κανέναν, ΟΧΙ, δεν μου βγάζει προσωπικές φοβίες(!), ΟΧΙ, δεν θα κερδίσω κάτι κατακρίνοντάς την (δεν το έκανα άλλωστε), ΟΧΙ, δεν μου βγάζει κάτι προσωπικό. Ελπίζω να απάντησα στις απορίες σου.

το πλεον αυτονοητο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
κατσε ρε συ Μισελ γιατι γινεσαι υπερβολικη...και παρερμηνευεις τα πραγματα....
Το να εχει κανεις αποψη για μια συγκεκριμενη συμπεριφορα η οποια δεν ειναι η καλυτερη σημαινει οτι πετροβολει τον αλλο με το να την εκφραζει?.. ε πως να το κανουμε η ολη περιγραφη του σκηνικου για μενα ηταν απαραδεκτη συμφωνα με τις καταβολες μου..
η συμπεριφορα της κοπελας ηταν μεν αληθινη οπως ισχυριζεται αλλα αυτο δε σημαινει οτι δεν ειναι και απαραδεκτη χωρις ιχνος ευγενειας και καλων τροπων....δηλαδη για να μη θεωρησει οτι την κατακρινω πρεπει να της πω ..ναι κοπελα μου καλα εκανες....και κανε το ξανα...????....
σημερα ισως απογοητευεσαι απο αποψεις σαν τις δικες μου..."αυριο" ισως οχι....

Δηλαδή οι μόνες λύσεις είναι ο λιθοβολισμός και η επιβράβευση; Μέση κατάσταση δεν υπάρχει; Και ναι, όταν πέφτετε όλες πάνω της για να της πείτε πόσο απαράδεκτη τη θεωρείτε και πόσο δεν θα θέλατε να ήταν δική σας νύφη είναι ευγένεια δηλαδή;; Ή μήπως επειδή ομολόγησε αυτό το περιστατικό απο τη ζωή της δικαιολογεί να της φέρεστε αγενώς; Επιλεκτικό savoir vivre... τι ωραία!

Και όχι Νεράιδα, πάντα θα απογοητευομαι και πάντα θα με βρίσκει πολέμιο της οποιαδήποτε προσπάθεια δημόσιου "λιθοβολισμού" κάποιου για τις πράξεις του, είτε συμφωνώ είτε όχι με αυτές. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
εισαι υπερβολικη....κανεις δε λιθοβολησε κανεναν και δη δημοσιως....ο καθενας απο εμας εκφραζει την προσωπικη του αποψη....αλλωστε ως προς σχολιασμο παραθετονται τα θεματα....τωρα αν οι αποψεις μου δεν αρεσουν στους αλλους...αυτο δε θα με κανει να "χαιδευω" αυτακια και ματακια...
δηλαδη οταν καποιος ειναι κακοτροπος ...τι πρεπει κανεις να κανει?...να του πει μπραβο για να μην τον στεναχωρησει?
""Και όχι Νεράιδα, πάντα θα απογοητευομαι και πάντα θα με βρίσκει πολέμιο της οποιαδήποτε προσπάθεια δημόσιου "λιθοβολισμού" κάποιου για τις πράξεις του, είτε συμφωνώ είτε όχι με αυτές."""

Το αν εσυ κρινεις λαθος αυτα τα οποια γραφω .....δε φταιω για τα συμπερασματα σου ...τα οποια ειναι ατοπα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Συγγνώμη δηλαδή, αν εμένα η άποψη μου είναι οτι η Χ είναι μ*λακισμένη πρέπει να το πω έτσι στα ίσια επειδή είναι άποψη μου; Αν η άποψη μου είναι οτι η Υ είναι κακάσχημη πρέπει να την πω έτσι;
Υπάρχει ένα μέτρο στον τρόπο με τον οποίο εκφράζουμε τις απόψεις μας, ώστε να μην κάνουμε τους άλλους να νιώθουν άσχημα. Και αυτό το μέτρο λέγεται τακτ και ευγένεια. Ναιιιι, αυτό για το οποίο κόπτεστε τόσο...

Ευγενείς δεν είστε όταν η "ευγένεια" σας εξαντλείται στα πεθερικά σας, στη γριά θεία σας και στους καθηγητές πανεπιστημίου. Ο ευγενής άνθρωπος φέρεται με ευγένεια και σεβασμό σε ΟΛΟΥΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ευγενείς δεν είστε όταν η "ευγένεια" σας εξαντλείται στα πεθερικά σας, στη γριά θεία σας και στους καθηγητές πανεπιστημίου. Ο ευγενής άνθρωπος φέρεται με ευγένεια και σεβασμό σε ΟΛΟΥΣ.

Εσύ δηλαδή θεωρείς ότι όλα αυτά που είπες ήταν μες στην ευγένεια;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εσύ δηλαδή θεωρείς ότι όλα αυτά που είπες ήταν μες στην ευγένεια;:worry:

Εγώ δεν έσπευσα να κράξω κανέναν για την απαράδεκτη αγένεια του.
Αλλά αφου το θεωρείτε τόσο ύψιστης σημασίας θέμα και θα δικαιολογούσατε κάποιον να σας αντιμετωπίσει όπως αντιμετωπίσατε εσείς τη Μάνια αν φερθείτε αγενώς, τουλάχιστον do it right.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ δεν έσπευσα να κράξω κανέναν για την απαράδεκτη αγένεια του.
Αλλά αφου το θεωρείτε τόσο ύψιστης σημασίας θέμα και θα δικαιολογούσατε κάποιον να σας αντιμετωπίσει όπως αντιμετωπίσατε εσείς τη Μάνια αν φερθείτε αγενώς, τουλάχιστον do it right.

Νομίζω ότι δεν έδωσες καμία σημασία στο μήνυμα που σχολιάζω το αρχικό μου post και συνεχίζεις να λές τα δικά σου, κι αυτό είναι αν μη τι άλλο προσβλητικό.

Επίσης δεν απαντάς σε αυτό που σε ρώτησα.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μισέλ, τα έχεις μπερδέψει. Είναι άλλο το να είσαι ευγενική κι άλλο το να εκφράζεις την μη αποδοχή σου για συγκεκριμένη πράξη. Εσύ ζητάς να μη πούμε την άποψή μας, όχι απλά να είμαστε ευγενικοί. Δηλ τι βλέπεις εσύ να μην είναι ευγενικό, όταν λέω πως για μένα είναι αγένεια να σβήνεις το τσιγάρο σου στη γλάστρα του οποιουδήποτε, πόσο μάλλον αν αυτός ο οποιοσδήποτε έχει και τουλάχιστον τα διπλάσια χρόνια από σένα και τον βλέπεις και πρώτη φορά! Αυτή είναι η άποψή μου και δεν νομίζω πως ο τρόπος που την διατυπώνω συνιστά προσβολή για την Μάνια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
"Ευγενείς δεν είστε όταν η "ευγένεια" σας εξαντλείται στα πεθερικά σας, στη γριά θεία σας και στους καθηγητές πανεπιστημίου. Ο ευγενής άνθρωπος φέρεται με ευγένεια και σεβασμό σε ΟΛΟΥΣ"

αυτο δεν το αμφισβητει κανεις.....

τωρα οσον αφορα στο αν φανηκα προσβλητικη...σιγουρα ειναι κατι που δεν το ηθελα...αλλα το να ειναι καποιος κακοτροπος σε μια δεδομενη στιγμη της ζωης του και να το εντοπιζεις δεν θεωρω πως δειχνει ελλειψη καλων τροπων....
και δεν αναφερθηκα στο συνολο του χαρακτηρα της κοπελας την οποια δε γνωριζω κιολας....αλλα σε ενα στοιχειο εξ αυτου..το οποιο ισχυε κατι χρονια πριν...
και τωρα εκτος του οτι επαναλαμβανομαι και ειναι κατι που δε μου αρεσει ...το εχουμε γυρισει σε προσωπικη αντιπαραθεση χωρις λογο και ουσια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Νομίζω ότι δεν έδωσες καμία σημασία στο μήνυμα που σχολιάζω το αρχικό μου post και συνεχίζεις να λές τα δικά σου, κι αυτό είναι αν μη τι άλλο προσβλητικό.

Επίσης δεν απαντάς σε αυτό που σε ρώτησα.:worry:

Δεν κατάλαβα, σε τι δεν έδωσα σημασία και σε τι δεν απάντησα; :confused:
(γμτ και πρέπει να φύγω τώρα :()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top