Ελληνάρας

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Να λοιπόν και πάλι το αγαπημένο θέμα αντιπαράθεσης. Μόλις βρεθούν δυο Έλληνες, ο ένας προσπαθεί να βγάλει το μάτι του άλλου, μάλλον για να απομείνει αυτός ο μόνος Έλληνας ανοιχτομάτης.:D Αυτή η ιστορία χρήζει μάλλον ψυχιατρικής προσέγγισης. Ο Έλληνας έχει πρόβλημα στη σχέση του με τον εαυτό του. Από τη μια μεριά έχει κακή εικόνα γι' αυτόν, σαν έφηβο κοριτσάκι που κοιτά το κορμί του στον καθρέφτη και παθαίνει νευρογενή ανορεξία και από την άλλη πάσχει από αθεράπευτο ναρκισισμό, για τον οποίο ζητά συνεχή επιβεβαίωση ("ξέρεις ποιος είμαι 'γώ ρε;"). Ο Έλληνας πάσχει από συμπλέγματα κατωτερότητας, γι' αυτό και φέρεται ως κατώτερος, ενώ δεν είναι συνολικά και στατιστικά χειρότερος από τους άλλους λαούς. Τα συμπλέγματα αυτά εκφράζονται με την ξενομανία που ιστορικά μας διακρίνει ( "πρότυπα ξένα μα και αλλότρια ζητοκραυγάσαμε και τώρα εισπράτουμε από την εξέδρα μας βροχή δεκάρικα"-Κώστας Τριπολίτης), αλλά και με την απαξίωση οτιδήποτε ελληνικού, την οποία διακρίνω σε πολλούς συνομιλητές μας και που σωστά κάποιος χαρακτήρισε ως "ραγιαδισμό". Πώς γίνεται λοιπόν αυτός ο περιβόητος Ελληνάρας μόλις ξεφύγει από τον ασφυκτικό κλοιό της επίσης περιβόητης "ελληνικής πραγματικότητας" να διαπρέπει σε όλους τους τομείς ανάμεσα στους φοβερούς και καταπληκτικούς Αμερικανοευρωπαίους; Ο Έλληνας είναι τόσο μ***κας, που κατάφερε η πλέον γνωστή σήμερα ελληνική λέξη παγκοσμίως να είναι ακριβώς η λέξη "malakas". :) Ο Έλληνας είναι ο μόνος που θάβει τον εαυτό του και βγάζει τα μάτια του με τα ίδια του τα χέρια (ο Οιδίποδας ήταν επίσης Έλληνας), βρίσκοντας παντού ελαττώματα, ακόμη κι αν τα αντίστοιχα ελαττώματα των άλλων είναι μεγαλύτερα. Έχω πολλά να πω ακόμη, όμως δεν έχω τον απαιτούμενο χρόνο.
Απλά έχω μια απορία: Το πρωκτικό τι σου έφτεξε Nosaltres; Διακρίνω κάποιο φθόνο στο γράψιμό σου; Ίσως κάποια απογοήτευση; Ή μήπως κάποιον αβάσταχτο πουριτανισμό; Γιατί οι δικές μας σεξουαλικές τάσεις είναι κατακριτέες, ενώ των υπολοίπων είναι καλές; Είναι τελικά άλλο ένα χαρακτηριστικό των Ελλήνων να καταλήγουν όλες οι συζητήσεις "του κώλου"!!:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Λοιπον, αυτο που βλεπω ειναι οτι οι περισσοτεροι δεν καταλαβαν το νοημα οσων εγραψα. Αρχισαμε αμεσως τα "ανθελληνας", "ξενομανης", "ραγιαδιστης" και δεν συμμαζευεται.

Να πω μια ακομα φορα οτι με αυτα που εγραψα δεν ηθελα να κριτικαρω τους Ελληνες, σε καμια περιπτωση. Οταν λεμε ελληναρας εννοουμε τον Ελληνα που εχει τα χαρακτηριστικα αυτα που εγραψα και πολλα αλλα ακομα. Αυτο δεν πιανει τους Ελληνες στο συνολο τους.

Και οσο για τα περι πρωκτικου φιλε μου, δεν εκφραζω καθολου πουριτανικες ιδεες. Μονο πουριτανος δεν μπορω να χαρακτηριστω... Αυτο που καυτηριαζω εδω ειναι η ταση του οντος που λεγεται ελληναρας στο να αντιλαμβανεται το σεξ ως μαγκια, και και γι αυτο το λογο εχει το πρωκτικο σεξ ως ενα must ωστε να θεωρησει οτι ευτασε στο πιο ψηλο σκαλι του βαθρου της μαγκιας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Κι απο ποτε σ'ενδιαφερει τι κανει ο αλλος στο κρεβατι του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κι απο ποτε σ'ενδιαφερει τι κανει ο αλλος στο κρεβατι του?
Αυτό που περιγράφει ο Nosaltres δεν περιορίζεται στο κρεβάτι του. Για την ακρίβεια, ελάχιστη σχέση έχει με αυτό. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Ακριβως. Μιλαω για νοοτροπια. Η σεξουαλικη συμπεριφορα ως νοοτροπια ειναι κατι πολυ πιο γενικο απο μια πραξη του κρεβατιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Δηλαδή το "σκύψε" είναι πιο μαγκιά από το "γλύψε"?
Πότε νοιώθει ότι εξουσιάζει ο "αρσενικός ελληναράς" κατά τη γνώμη σας?
Και ο Ψινάκης που γουστάρει το "πάρε-δώσε" τι ακριβώς είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Ακριβως. Μιλαω για νοοτροπια. Η σεξουαλικη συμπεριφορα ως νοοτροπια ειναι κατι πολυ πιο γενικο απο μια πραξη του κρεβατιου.

Μα'ιστα.
Η σεξουαλικη συμπεριφορα δλδ δεν εχει σχεση με το τι κανει ο αλλος στο κρεβατι του.

Εχω χασει επεισοδια ή κανω λαθος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
bisbirikos γιατί δεν λεως ΕΥΘΕΩΣ την άποψη σου για αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Άλλο "γουστάρω να τον βάζω από πίσω και για αυτό δεν πρέπει να νοιάζεται κανείς" και άλλο "γουστάρω να τον βάζω από πίσω και μόλις τον βάλω, νομίζω ότι είμαι ο σούπερ ντούπερ εραστής και είμαι και μαμω τα ΔΗΘΕΝ άτομα και το βροντοφωνάζω στους κολλητούς μου"... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Μισελ, και ποια ειναι η αποψη μου? ΑΠ'οτι βλεπω, την εχεις καταλαβει ε? Χαιρομαι.

Νανα:
Σεξουαλικη ελευθερια σημαινει οτι: Κανω οτι μου γουσταρει στο κρεβατι απο τη στιγμη που δεν κανω κακο σε κανεναν. Και δλδ απο ποτε ελεγχονται οι προθεσεις? Θελεις να ψαξουμε λιγο να δουμε ποσο "ενταξει" ειναι οι προθεσεις στα πιο απλα πραγματα?

Το να ελεγχουμε τις προθεσεις ειναι θεμιτο? Κατα τα αλλα, ειμαστε εναντιον των διακρισεων ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μισελ, και ποια ειναι η αποψη μου? ΑΠ'οτι βλεπω, την εχεις καταλαβει ε? Χαιρομαι.
ΕΛΠΙΖΩ οτι δεν την έχω καταλάβει.
Νανα:
Σεξουαλικη ελευθερια σημαινει οτι: Κανω οτι μου γουσταρει στο κρεβατι απο τη στιγμη που δεν κανω κακο σε κανεναν.
Συμφωνώ. Ο Ελληναράς με αυτές τις απόψεις δεν κάνει κακό σε κανέναν; Την κοπέλα με την οποία θα κάνει πρωκτικό και μετά θα την κάνει βούκινο με αρνητικά σχόλια σε όλη του την παρέα την έχεις σκεφτει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Μισελ, τα υποννοουμενα αλλου.
Σ'αυτους που ξερεις.
Καλα?

Καληνυχτα.


Οσο για τα υπολοιπα:
Δλδ, αν το εκανε ο αλλος κολπικα και ουχι πρωκτικα και μετα την εκανε βουκινο, θα ηταν θεμιτο?
ή αν εβγαινε κι ελεγε " ρε σεις, μου πηρε μια πιπ@ χτες η Μαριγια, αλλο πραγμα" θα ηταν ενταξει?
Δεν το πιανω...Δεν το πιανω και δεν ειμαι ηλιθιος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μισελ, τα υποννοουμενα αλλου.
Σ'αυτους που ξερεις.
Καλα?

Καληνυχτα.
Ποιοί είναι αυτοί που ξέρω;
Όσο για τα υπονοούμενα, όπως μιλας, έτσι σου απαντάω. Μίλα ευθέως να απαντήσω ευθέως. Αν μιλάς με υπονοούμενα, σόρρυ, υπονοούμενα θα παίρνεις. Παρεπιμπτόντως, μια ματιά έξω απο το παράθυρο θα σε διαβεβαιώσει οτι δεν είναι ακόμα νύχτα :P
Οσο για τα υπολοιπα:
Δλδ, αν το εκανε ο αλλος κολπικα και ουχι πρωκτικα και μετα την εκανε βουκινο, θα ηταν θεμιτο?
ή αν εβγαινε κι ελεγε " ρε σεις, μου πηρε μια πιπ@ χτες η Μαριγια, αλλο πραγμα" θα ηταν ενταξει?
Δεν το πιανω...Δεν το πιανω και δεν ειμαι ηλιθιος...
Το ίδιο ακριβώς θα ήταν. Και ο Nosaltres αυτό λέει, απλά εσύ κόλλησες στο πρωκτικό. Αυτό που είπε είναι οτι στο πρωκτικό έχει ακόμα πιο έντονη τέτοια αντίδραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Δηλαδή όποιος θεωρεί ότι έκανε "μαγκιά",κάνοντας σεξ (από οποιαδήποτε τρύπα) είναι Ελληναράς?
Οκ...να το ξέρω για να τους ξεχωρίζω ακόμα κι εδώ μέσα!(Άσε που ΟΛΟΙ οι άντρες νοιώθουν έτσι!)
Αλήθεια,οι γυναίκες που "περηφανεύονται"-ξέρετε..."τον έχω πάρει αυτόν" κ.λπ.- πως λέγονται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bisbirikos:
Νανα:
Σεξουαλικη ελευθερια σημαινει οτι: Κανω οτι μου γουσταρει στο κρεβατι απο τη στιγμη που δεν κανω κακο σε κανεναν. Και δλδ απο ποτε ελεγχονται οι προθεσεις? Θελεις να ψαξουμε λιγο να δουμε ποσο "ενταξει" ειναι οι προθεσεις στα πιο απλα πραγματα?

Το να ελεγχουμε τις προθεσεις ειναι θεμιτο? Κατα τα αλλα, ειμαστε εναντιον των διακρισεων ε?

"Από τη στιγμή που δεν κάνω κακό σε κανέναν"... για το παραπάνω δε χρειάζεται να πω τίποτα. Απάντησε η Michelle... Όσο για τις προθέσεις και τις διακρίσεις γιατί τις αναφέρεις; Με είδες πουθενά να μιλώ για έλεγχο προθέσεων... που και να το έκανα, γιατί να μην το κάνω, δεν έχω δικαίωμα να πω τη γνώμη μου... Όσο για τις προθέσεις στα πιο απλά πράγματα νομίζω ότι είσαι εκτός...

Αρχική Δημοσίευση από Ειλικρινής:
Δηλαδή όποιος θεωρεί ότι έκανε "μαγκιά",κάνοντας σεξ (από οποιαδήποτε τρύπα) είναι Ελληναράς?
Οκ...να το ξέρω για να τους ξεχωρίζω ακόμα κι εδώ μέσα!(Άσε που ΟΛΟΙ οι άντρες νοιώθουν έτσι!)
Αλήθεια,οι γυναίκες που "περηφανεύονται"-ξέρετε..."τον έχω πάρει αυτόν" κ.λπ.- πως λέγονται?

Κάνουμε καμιά μάχη μεταξύ φύλων εδώ? Δεν το κατάλαβα... Για μένα και η φουτανίτσα που περιφανεύεται για όσους έχει πάει και εκεί Ελληνάρα τη χαρακτηρίζω... Τα'χεις μπλέξει για τα καλά... Έκανες την τρίχα με το πρωκτικό τριχιά... :|

(Όλοι οι άντρες νοιώθουν έτσι? Πότε στα 14-15 τους χρόνια?????)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Κάνουμε καμιά μάχη μεταξύ φύλων εδώ? Δεν το κατάλαβα... Για μένα και η φουτανίτσα που περιφανεύεται για όσους έχει πάει και εκεί Ελληνάρα τη χαρακτηρίζω... Τα'χεις μπλέξει για τα καλά... Έκανες την τρίχα με το πρωκτικό τριχιά... :|

(Όλοι οι άντρες νοιώθουν έτσι? Πότε στα 14-15 τους χρόνια?????)
Δεν κατάλαβα το ύφος σου...τι ακριβώς έμπλεξα? Εγώ μίλησα για "οποιαδήποτε τρύπα"!
Το για το πως νοιώθουν οι άντρες και μέχρι πότε,άσε με να το ξέρω καλύτερα από σένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το για το πως νοιώθουν οι άντρες και μέχρι πότε,άσε με να το ξέρω καλύτερα από σένα!
Το κλασσικό επιχείρημα "ξέρω τους συντρόφους σας, τους αδερφούς σας, τους πατεράδες σας, τους φίλους σας , καλύτερα απο εσάς, παρ'ότι δεν τους έχω καν δει ποτέ, επειδή τυχαίνει να έχουμε το ίδιο όργανο ανάμεσα στα πόδια και επειδή έτσι κάνουν οι φίλοι μου άρα έτσι ισχύει για όλους" :rolleyes: :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα το ύφος σου...τι ακριβώς έμπλεξα? Εγώ μίλησα για "οποιαδήποτε τρύπα"!
Το για το πως νοιώθουν οι άντρες και μέχρι πότε,άσε με να το ξέρω καλύτερα από σένα!

Εκτός από αυτά που είπε η Michelle... sorry αλλά όσοι περηφανεύονται για το ότι έβαλαν το όργανό τους σε οποιαδήποτε τρύπα, για μένα έχουν μυαλό 15χρονου...
Και believe me, μη νομίζεις ότι όλοι σκέφτονται έτσι...;) Μόνο οι κομπλεξικοί...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top