Ελληνάρας

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
A! Να και μια συζητηση επιπεδου...:'( :sick:

ελεος ρε παιδια, ξεκινησε το θεμα απο κατι που απανταται σχετικα απλα, και το γυρισατε σε προσωπικες επιθεσεις, ειρωνιες, υπονοουμενα, και 3 λαλουν & δυο χορευουν συζητησεις για πρωκτικο, κτλ...

Οσο για το αρχικο θεμα, εχω μια "απλη" αποψη: αυτου του ειδους η εξειδικευση (οτι υπαρχει μια μεριδα Ελληνων που εχει αυτα τα χαρακτηριστικα) θεωρω οτι ειναι ανουσια. Δυστυχως, εκφραζεται πολυ συχνα, και μου φαινεται πολυ λυπηρο, ειδικα γιατι θεωρω οτι βγαζει μια αισθηση υπεροψιας, του τυπου "Εμεις, που δεν ειμαστε "Ελληναρες", ειμαστε καλυτεροι" (Δεν μιλαω προσωπικα για οποιον/οποια ξεκινησε το θεμα, ειλικρινα ουτε θυμαμαι ποιος ειναι) Δεν ειναι προφανες οτι παντου υπαρχουν μ@λακες; Ειναι οι Ελληνες μ@λακες διαφορετικοι απο τους αλλους; Και αν ναι, ειναι χειροτεροι ή καλυτεροι;

Η γενικοτερη κοινωνικη συμπεριφορα- νοοτροπια ωθει καποιες μεμονωμενες συμπεριφορες να "ανθουν", ειτε αυτες ειναι καλες ειτε κακες. Οπως λοιπον ολοι οι λαοι εχουν και καποια καλα και καποια κακα, το ιδιο και μεις. Και οπως θα βρισκα ενα θεμα με τα "και μαμω χαρακτηριστικα των Ελληνων" ανουσιο, ετσι βρισκω και το αντιστοιχο για τα αρνητικα.

Και αν δεν ειναι αρκετα σαφες το τι λεω, αντιστοιχα αντιδραω στα χαζοmails για τις "κλασικες" συμπεριφορες αντρων (ή γυναικων, κατα περιπτωση) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Μα'ιστα.
Η σεξουαλικη συμπεριφορα δλδ δεν εχει σχεση με το τι κανει ο αλλος στο κρεβατι του.

Εχω χασει επεισοδια ή κανω λαθος?

Ναι, εχεις χασει. Γιατι ειπα εγω οτι δεν εχει? Εχει σχεση και με πολυ περισσοτερα πραγματα και νοοτροπιες ομως.

Άλλο "γουστάρω να τον βάζω από πίσω και για αυτό δεν πρέπει να νοιάζεται κανείς" και άλλο "γουστάρω να τον βάζω από πίσω και μόλις τον βάλω, νομίζω ότι είμαι ο σούπερ ντούπερ εραστής και είμαι και μαμω τα ΔΗΘΕΝ άτομα και το βροντοφωνάζω στους κολλητούς μου"... ;)

Ακριβως αυτο εννοω.

Και δλδ απο ποτε ελεγχονται οι προθεσεις? Θελεις να ψαξουμε λιγο να δουμε ποσο "ενταξει" ειναι οι προθεσεις στα πιο απλα πραγματα?

Το να ελεγχουμε τις προθεσεις ειναι θεμιτο? Κατα τα αλλα, ειμαστε εναντιον των διακρισεων ε?

Και βεβαια ειναι θεμιτο. Θα σε ενδιεφερε νομιζω για παραδειγμα, αν η γυναικα σου σε παντρευτηκε επειδη σε αγαπαει ή το εκανε για την περιουσια σου... ετσι δεν ειναι? Θεμιτο δεν θα ηταν να ελεγξεις τις προθεσεις της?

:
Δλδ, αν το εκανε ο αλλος κολπικα και ουχι πρωκτικα και μετα την εκανε βουκινο, θα ηταν θεμιτο?
ή αν εβγαινε κι ελεγε " ρε σεις, μου πηρε μια πιπ@ χτες η Μαριγια, αλλο πραγμα" θα ηταν ενταξει?
Δεν το πιανω...Δεν το πιανω και δεν ειμαι ηλιθιος...

Σου απαντησε η Michelle για μενα.

Δηλαδή όποιος θεωρεί ότι έκανε "μαγκιά",κάνοντας σεξ (από οποιαδήποτε τρύπα) είναι Ελληναράς?
Οκ...να το ξέρω για να τους ξεχωρίζω ακόμα κι εδώ μέσα!(Άσε που ΟΛΟΙ οι άντρες νοιώθουν έτσι!)
Αλήθεια,οι γυναίκες που "περηφανεύονται"-ξέρετε..."τον έχω πάρει αυτόν" κ.λπ.- πως λέγονται?

Οχι, αλλα αυτο ειναι ενα πολυ χαρακτηριστικο γνωρισμα του ελληνάρα αναμεσα σε ολα τα αλλα.

Οσο για το αλλο που λες... δηλαδη εγω ας πουμε που δεν σκεφτομαι ετσι, δεν ειμαι αντρας? Τι ειμαι τοτε? Τραβεστι?

Και οι γυναικες που περηφανευονται για αντιστοιχους λογους δεν ειναι καλυτερες.

Με ολα αυτα που συζηταμε μου δωθηκε ιδεα για νεο θεμα... :)


Α, και ξεχασα να κανω multiquote το τελευταιο post, αλλα δεν πειραζει, θα απαντησω.
Ναι, σιγουρα σε καθε λαο υπαρχουν οι μ@λ@κες, αλλα ο ελληναρας δεν εχει να κανει με λαο... ειναι απλα ενα αλλο ειδος του ζωικου βασιλειου... Δεν συνανταται ευκολα παρομοιο... Ασε που στην τελικη, εγω ζω εδω, στην Ελλαδα. Οποτε θα κρινω τους μ@λ@κες της Ελλαδας, και οχι της Αγγλιας, της Γερμανιας κλπ... Και με καμια ορεξη να το παιξω καλυτερος, ή κουλτουριαρης. Δεν ειμαι κομπλεξικος εγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Α, και ξεχασα να κανω multiquote το τελευταιο post, αλλα δεν πειραζει, θα απαντησω.
Ναι, σιγουρα σε καθε λαο υπαρχουν οι μ@λ@κες, αλλα ο ελληναρας δεν εχει να κανει με λαο... ειναι απλα ενα αλλο ειδος του ζωικου βασιλειου... Δεν συνανταται ευκολα παρομοιο... Ασε που στην τελικη, εγω ζω εδω, στην Ελλαδα. Οποτε θα κρινω τους μ@λ@κες της Ελλαδας, και οχι της Αγγλιας, της Γερμανιας κλπ... Και με καμια ορεξη να το παιξω καλυτερος, ή κουλτουριαρης. Δεν ειμαι κομπλεξικος εγω.


Μα με τι εχει να κανει, αν οχι με λαο; Απο εκει δεν βγαινει αλλωστε ο προσδιορισμος "ελλην-αρας"; :worry: Και αυτα που αναφερονται στο αρχικο Post δεν ειναι (αν ισχυουν, και στον βαθμο που ισχυουν) στοιχεια που προκυπτουν επειδη μεγαλωσε και ζει στην Ελλαδα ο Ελληναρας;

Τεσπα...Οσον αφορα το αλλο που αναφερεις, δεν ειπα εγω να μην τους κρινεις. Απλα σημειωσα οτι αυτα που αναφερεις θα μπορουσαν καλλιστα να συμβουν και σε καποια μεριδα αλλου λαου, ή επισης λογω αναλογης ιδιοσυγκρασιας να κανουν και ακομα χειροτερα. Επομενως, δεν χρειαζεται να ειμαστε τοσο επικριτικοι και "αντι-Ελληναραδες" (νυσταζω και δεν μπορω μα βρω καλυτερη περιγραφη :redface: )

Δεν ειπα οτι εσκεμμενα καποιος παει να το παιξει ανωτερος. Ειπα οτι αυτο μου βγαζει ομως το νοημα αυτων των Posts. Εσενα δεν σου θυμιζει, δηλαδη, κατι χιουμοριστικα email τυπου "Γιατι οι Ελληνες ειναι καλυτεροι των υπολοιπων ευρωπαιων;" στο αντιστροφο του (δεν ξερω αν καταλαβες για ποια email μιλαω) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Nosaltres.

Απο σενα περιμενα να καταλαβεις οτι δεν κολλησα στο "πρωκτικο" αλλα στον Ελληναρα. Τεσπα.

Αλλα ας εξετασουμε τις προθεσεις:

Δλδ, ποσοι απ'αυτους που εχουν σεξουαλικη συνευρεση πιστευεις οτι εχουν "ενταξει" προθεσεις?
Δλδ, ποσοι απ'αυτους δεν εχουν απογοητευτει ερωτικα και βρισκουν εναν συντροφο για να ανεβουν ψυχολογικα?
Ποσοι βρισκουν εναν σεξ.συντροφο μονο και μονο επειδη εχουν καιρο να κοιμηθουν με καποιον?
Ποσοι δεν βρισκουν συντροφο μονο και μονο για να εχουν καποιο ανθρωπο στην εξουσια τους?
Ποσοι δεν κοιμουνται μονο και μονο για μια νυχτα και μετα πεταν τον αλλον αφου εξυπηρετηθηκαν οι αναγκες τους?

Νομιζω οτι τα παραπανω ειναι θεμιτα μονο αν υπαρχει αντιστοιχια στο "θελω αυτο" κι ο "αλλος θελει κατι αναλογο"...Αλλα μπορει και να κανω λαθος.

Κι αν δεν κανω λαθος, οι γειτονες εχουν κολλημα με το πρωκτικο ε? Ελληναρες κι αυτοι ε?

(Η λιστα συνεχιζεται αν θες).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δλδ, ποσοι απ'αυτους που εχουν σεξουαλικη συνευρεση πιστευεις οτι εχουν "ενταξει" προθεσεις?
Δλδ, ποσοι απ'αυτους δεν εχουν απογοητευτει ερωτικα και βρισκουν εναν συντροφο για να ανεβουν ψυχολογικα?
Ποσοι βρισκουν εναν σεξ.συντροφο μονο και μονο επειδη εχουν καιρο να κοιμηθουν με καποιον?
Ποσοι δεν βρισκουν συντροφο μονο και μονο για να εχουν καποιο ανθρωπο στην εξουσια τους?
Ποσοι δεν κοιμουνται μονο και μονο για μια νυχτα και μετα πεταν τον αλλον αφου εξυπηρετηθηκαν οι αναγκες τους?

Μα και αυτά κατακριτέα είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Παράθεση: (Μου τη δίνει που είστε όλοι εξυπνότεροι από εμένα και μπορείτε να κάνετε πολλαπλή παράθεση, ενώ εγώ δεν νογάω, αλλά, πού θα πάει, θα το ξεπεράσω).
Και βεβαια ειναι θεμιτο. Θα σε ενδιεφερε νομιζω για παραδειγμα, αν η γυναικα σου σε παντρευτηκε επειδη σε αγαπαει ή το εκανε για την περιουσια σου... ετσι δεν ειναι? Θεμιτο δεν θα ηταν να ελεγξεις τις προθεσεις της?
Βεβαίως έχομεν δημοκρατίαν, πλην όμως...Θα τη σφάξω την άτιμη!!! (Εκάμαμεν επανάστασιν!). Σωστά Nosaltres, ακόμη και στο ποδόσφαιρο, τιμωρείται η πρόθεση (πέναλτυ, κίτρινη-κόκκινη κάρτα). Άσχετο βέβαια, αλλά, φοβάμαι πως ξέχασες στην ψυχογραφία του Ελληνάρα να προσθέσεις ότι συνδέει τα πάντα με το ποδόσφαιρο.:clapup:

Ναι, σιγουρα σε καθε λαο υπαρχουν οι μ@λ@κες, αλλα ο ελληναρας δεν εχει να κανει με λαο... ειναι απλα ενα αλλο ειδος του ζωικου βασιλειου... Δεν συνανταται ευκολα παρομοιο... Ασε που στην τελικη, εγω ζω εδω, στην Ελλαδα. Οποτε θα κρινω τους μ@λ@κες της Ελλαδας, και οχι της Αγγλιας, της Γερμανιας κλπ... Και με καμια ορεξη να το παιξω καλυτερος, ή κουλτουριαρης. Δεν ειμαι κομπλεξικος εγω.
Αυτή η παράγραφος είναι πολύ εύγλωτη, τεκμηριώνοντας ότι πράγματι σε κάθε λαό υπάρχουν από αυτούς που λες.:whistle: Θα αναφέρω όμως ότι στο αρχικό σου μύνημα, που ξεκίνησε την παρούσα συζήτηση, έγραφες πως όταν πας στο εξωτερικό αποτοξινώνεσαι "από την παρουσία αυτου του ανθρωπινου ειδους που λεγεται "Ελληναρας". Φαίνεται ότι πας στο εξωτερικό αλλά έχεις ειδικό ανθρωποδιώχτη που φιλτράρει τους ξένους m@l@kes. Αν ανεβάσεις το security level του ανθρωποδιώχτη σου, θα σου φιλτράρει πιθανώς και τους ντόπιους, αν και πιστεύω ότι κατά βάθος τη βρίσκεις χαρακτηρίζοντας τους συντοπίτες σου κάπως... Κατά τ' άλλα συμφωνώ: Πράγματι, δεν είσαι κομπλεξικός! Ένα διάλλειμα τώρα να πιω τη φραπεδιά μου, πιες εσύ τον φραπουτσίνο σου και συνεχίζουμε...

...Λοιπόν επανέρχομαι Δημήτριος (δριμύτερος δλδ). Εάν συζητούσαμε για παράδειγμα, για τους Εβραίους, τους Αφρικανούς, τους Εσκιμώους ή τους Gay και εκφραζόμασταν με τέτοιο τρόπο (ζωικό είδος και λοιπά) θα μας κατηγορούσαν για ρατσισμό, ναζισμό, σωβινισμό και στραβισμό:) και θα μας είχαν πάρει με τις πέτρες. Το να εκφραζόμαστε έτσι για τους γύρω μας αντιθέτως θεωρείται very in and must.
Επιτέλους: Ανθρώπινα δικαιώματα και για τους m@l@kes. Save Alekos!!:hehe:

Δλδ, ποσοι απ'αυτους που εχουν σεξουαλικη συνευρεση πιστευεις οτι εχουν "ενταξει" προθεσεις?
Δλδ, ποσοι απ'αυτους δεν εχουν απογοητευτει ερωτικα και βρισκουν εναν συντροφο για να ανεβουν ψυχολογικα?
Ποσοι βρισκουν εναν σεξ.συντροφο μονο και μονο επειδη εχουν καιρο να κοιμηθουν με καποιον?
Ποσοι δεν βρισκουν συντροφο μονο και μονο για να εχουν καποιο ανθρωπο στην εξουσια τους?
Στον έρωτα, στον πόλεμο και στην πρόσληψη για το δημόσιο, όλα επιτρέπονται ρε φίλε.:D

Κι αν δεν κανω λαθος, οι γειτονες εχουν κολλημα με το πρωκτικο ε? Ελληναρες κι αυτοι ε?
Μη τα λες αυτά και ήρθε και ο Μπουγιούκανιτ (αρχηγός του επιτελείου της γείτονος) στη Θεσσαλονίκη και θα πάει και στο σπίτι του Κεμάλ να εμπνευστεί και να φτιαχτεί, θα έλεγα. Προσοχή μη σας πέσει το σαπούνι και σκύψετε να το πάρετε. Εγώ προσωπικά, αυτές τις πονηρές ημέρες δεν θα έσκυβα ούτε για να πιάσω εκατόευρω (νεολογισμός):worry:

Αλήθεια, πολλά υπονοούμενα ανταλλάσετε με τη Michelle. Εδώ μιλάμε για αίσθημα!

Και ο Ψινάκης που γουστάρει το "πάρε-δώσε" τι ακριβώς είναι?
Τι τα θες κι εσύ ρε φίλε και τα βάζεις με τις υψηλές αξίες,τα όσια και τα ιερά της φυλής; Καλά σου κάνανε και σε αποκλείσανε. Σοβαρά τώρα. Αν από ένα forum αποκλείονται συνομιλητές σαν τον Ειλικρινή, υπάρχει πρόβλημα δημοκρατίας:rtfm: (Έχεις δικαίωμα να λες ό,τι θέλεις, αρκεί να είναι αυτό που θέλουμε εμείς οι υπόλοιποι).

Το κλασσικό επιχείρημα "ξέρω τους συντρόφους σας, τους αδερφούς σας, τους πατεράδες σας, τους φίλους σας , καλύτερα απο εσάς, παρ'ότι δεν τους έχω καν δει ποτέ, επειδή τυχαίνει να έχουμε το ίδιο όργανο ανάμεσα στα πόδια και επειδή έτσι κάνουν οι φίλοι μου άρα έτσι ισχύει για όλους"
Έχεις ποτέ σκεφτεί ότι μπορεί απλά εσύ να μην τα ξέρεις όλα για τους παραπάνω, γιατί μερικά πράγματα που λέμε μεταξύ μας δεν τα λέμε στις γυναίκες; Τι ακριβώς ξέρεις για παράδειγμα για την ερωτική ζωή των γονιών σου, ειδικά όταν ήταν στην ηλικία σου; (Συγνώμη για την αναφορά στους γονείς, τίποτε προσωπικό. Απλά κι εγώ πρόσφατα ανακάλυψα ότι ξέρω ελάχιστα γι΄ αυτό το θέμα). Το να ακούς την άποψη των μεγαλύτερων και να τη σέβεσαι, ακόμη κι αν μέχρι στιγμής δεν έφτασες στα ίδια συμπεράσματα, είναι αρετή, τελικώς μάλλον λίγο δυσεύρετη στην πατρίδα του Ελληναρά. Αλήθεια, αυτό το περί οργάνων ανάμεσα σε πόδια, δεν είναι κομματάκι σεξιστικό;

A! Να και μια συζητηση επιπεδου...:'( :sick:

ελεος ρε παιδια, ξεκινησε το θεμα απο κατι που απανταται σχετικα απλα, και το γυρισατε σε προσωπικες επιθεσεις, ειρωνιες, υπονοουμενα, και 3 λαλουν & δυο χορευουν συζητησεις για πρωκτικο, κτλ...
Είναι τελικά άλλο ένα χαρακτηριστικό των Ελλήνων να καταλήγουν όλες οι συζητήσεις "του κώλου"!!(Το κώλον είναι ιατρικός όρος και γι' αυτό δεν το θεωρώ trash talking).
Ένας επιστήμονας μιλάει πάντα με αποδείξεις. Με αυτά που ακολούθησαν από την 5η σελίδα και μετά, επιτύχαμε να το επιβεβαιώσουμε περίτρανα. Βλέπω μάλιστα ότι και άλλοι έχουν την ίδια γνώμη. Στα πλαίσια λοιπόν του "3 λαλούν και 2 χορεύουν":
Ζήτω το Έθνος (η εφημερίδα;;;).:P Περιμένοντας και τον δικό μου αποκλεισμό, διατελώ...

ΥΓ: Μην παίρνετε πολύ στα σοβαρά τα ειρωνικά μου σχόλια, ειδικά ο Nosaltres, αυτό που θέλω είναι να αποδείξω ότι ακόμη και αν έχουμε δίκιο σε κάτι, είμαστε υποχρεωμένοι να το υποστηρίζουμε με τα κατάλληλα επιχειρήματα, αλλιώς θα βρεθούν κάποιοι m@l@kes σαν τον Great Chaos που θα έχουν να μας σέρνουν τα εξ αμάξης. Προσοχή: Το Χάος καραδοκεί στην επόμενη γωνία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Συγχωρείστε με που δεν έχω διαβάσει αυτά που γράψατε οι προηγούμενοι αλλά δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου.
Θα πω λακωνικά ότι το φαίνομενο του "ελληνάρα" το οποίο εγώ συσχετίζω και λίγο με μία πιο "απαλή" έννοια εθνικιστή, με ενοχλεί αφάνταστα. Άρα συνοψίζοντας, το φαινόμενο του ελληνάρα με ενοχλεί αλλά όχι και το φαινόμενο του έλληνα απαραίτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Παράθεση: (Μου τη δίνει που είστε όλοι εξυπνότεροι από εμένα και μπορείτε να κάνετε πολλαπλή παράθεση, ενώ εγώ δεν νογάω, αλλά, πού θα πάει, θα το ξεπεράσω).

Βεβαίως έχομεν δημοκρατίαν, πλην όμως...Θα τη σφάξω την άτιμη!!! (Εκάμαμεν επανάστασιν!). Σωστά Nosaltres, ακόμη και στο ποδόσφαιρο, τιμωρείται η πρόθεση (πέναλτυ, κίτρινη-κόκκινη κάρτα). Άσχετο βέβαια, αλλά, φοβάμαι πως ξέχασες στην ψυχογραφία του Ελληνάρα να προσθέσεις ότι συνδέει τα πάντα με το ποδόσφαιρο.:clapup:


Αυτή η παράγραφος είναι πολύ εύγλωτη, τεκμηριώνοντας ότι πράγματι σε κάθε λαό υπάρχουν από αυτούς που λες.:whistle: Θα αναφέρω όμως ότι στο αρχικό σου μύνημα, που ξεκίνησε την παρούσα συζήτηση, έγραφες πως όταν πας στο εξωτερικό αποτοξινώνεσαι "από την παρουσία αυτου του ανθρωπινου ειδους που λεγεται "Ελληναρας". Φαίνεται ότι πας στο εξωτερικό αλλά έχεις ειδικό ανθρωποδιώχτη που φιλτράρει τους ξένους m@l@kes. Αν ανεβάσεις το security level του ανθρωποδιώχτη σου, θα σου φιλτράρει πιθανώς και τους ντόπιους, αν και πιστεύω ότι κατά βάθος τη βρίσκεις χαρακτηρίζοντας τους συντοπίτες σου κάπως... Κατά τ' άλλα συμφωνώ: Πράγματι, δεν είσαι κομπλεξικός! Ένα διάλλειμα τώρα να πιω τη φραπεδιά μου, πιες εσύ τον φραπουτσίνο σου και συνεχίζουμε...

...Λοιπόν επανέρχομαι Δημήτριος (δριμύτερος δλδ). Εάν συζητούσαμε για παράδειγμα, για τους Εβραίους, τους Αφρικανούς, τους Εσκιμώους ή τους Gay και εκφραζόμασταν με τέτοιο τρόπο (ζωικό είδος και λοιπά) θα μας κατηγορούσαν για ρατσισμό, ναζισμό, σωβινισμό και στραβισμό:) και θα μας είχαν πάρει με τις πέτρες. Το να εκφραζόμαστε έτσι για τους γύρω μας αντιθέτως θεωρείται very in and must.
Επιτέλους: Ανθρώπινα δικαιώματα και για τους m@l@kes. Save Alekos!!:hehe:


Στον έρωτα, στον πόλεμο και στην πρόσληψη για το δημόσιο, όλα επιτρέπονται ρε φίλε.:D


Μη τα λες αυτά και ήρθε και ο Μπουγιούκανιτ (αρχηγός του επιτελείου της γείτονος) στη Θεσσαλονίκη και θα πάει και στο σπίτι του Κεμάλ να εμπνευστεί και να φτιαχτεί, θα έλεγα. Προσοχή μη σας πέσει το σαπούνι και σκύψετε να το πάρετε. Εγώ προσωπικά, αυτές τις πονηρές ημέρες δεν θα έσκυβα ούτε για να πιάσω εκατόευρω (νεολογισμός):worry:

Αλήθεια, πολλά υπονοούμενα ανταλλάσετε με τη Michelle. Εδώ μιλάμε για αίσθημα!


Τι τα θες κι εσύ ρε φίλε και τα βάζεις με τις υψηλές αξίες,τα όσια και τα ιερά της φυλής; Καλά σου κάνανε και σε αποκλείσανε. Σοβαρά τώρα. Αν από ένα forum αποκλείονται συνομιλητές σαν τον Ειλικρινή, υπάρχει πρόβλημα δημοκρατίας:rtfm: (Έχεις δικαίωμα να λες ό,τι θέλεις, αρκεί να είναι αυτό που θέλουμε εμείς οι υπόλοιποι).


Έχεις ποτέ σκεφτεί ότι μπορεί απλά εσύ να μην τα ξέρεις όλα για τους παραπάνω, γιατί μερικά πράγματα που λέμε μεταξύ μας δεν τα λέμε στις γυναίκες; Τι ακριβώς ξέρεις για παράδειγμα για την ερωτική ζωή των γονιών σου, ειδικά όταν ήταν στην ηλικία σου; (Συγνώμη για την αναφορά στους γονείς, τίποτε προσωπικό. Απλά κι εγώ πρόσφατα ανακάλυψα ότι ξέρω ελάχιστα γι΄ αυτό το θέμα). Το να ακούς την άποψη των μεγαλύτερων και να τη σέβεσαι, ακόμη κι αν μέχρι στιγμής δεν έφτασες στα ίδια συμπεράσματα, είναι αρετή, τελικώς μάλλον λίγο δυσεύρετη στην πατρίδα του Ελληναρά. Αλήθεια, αυτό το περί οργάνων ανάμεσα σε πόδια, δεν είναι κομματάκι σεξιστικό;



Ένας επιστήμονας μιλάει πάντα με αποδείξεις. Με αυτά που ακολούθησαν από την 5η σελίδα και μετά, επιτύχαμε να το επιβεβαιώσουμε περίτρανα. Βλέπω μάλιστα ότι και άλλοι έχουν την ίδια γνώμη. Στα πλαίσια λοιπόν του "3 λαλούν και 2 χορεύουν":
Ζήτω το Έθνος (η εφημερίδα;;;).:P Περιμένοντας και τον δικό μου αποκλεισμό, διατελώ...

ΥΓ: Μην παίρνετε πολύ στα σοβαρά τα ειρωνικά μου σχόλια, ειδικά ο Nosaltres, αυτό που θέλω είναι να αποδείξω ότι ακόμη και αν έχουμε δίκιο σε κάτι, είμαστε υποχρεωμένοι να το υποστηρίζουμε με τα κατάλληλα επιχειρήματα, αλλιώς θα βρεθούν κάποιοι m@l@kes σαν τον Great Chaos που θα έχουν να μας σέρνουν τα εξ αμάξης. Προσοχή: Το Χάος καραδοκεί στην επόμενη γωνία.

Μην ανησυχεις, καταλαβα τις προθεσεις σου. :-)

Λοιπον, επαναλαμβανω οτι και σε αλλες χωρες εχει μ@λ@κες, αλλα εμενα προσωπικα αυτα που βλεπω απο τον ελληναρα με ενοχλουν πολυ περισσοτερο.

Και φυσικα δεν ισχυει αυτο που ειπες περι φασισμου, γιατι επαναλαμβανω... δεν μιλαω για τους Ελληνες αλλα... για τους Ελληναρες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Παντως για να λεμε και την αληθεια πλεον και ο μεσος Ελληνας (οχι εσεις που ξερετε γιατι χρησιμοποιειτε την λεξη!) εχει κανει την λεξη "Ελληναρας" πιπιλα.
Ενα "τσακ" να κανει καποιος σε κατι, θα πεταχτει ο τριτος και θα τον πει ελληναρα.
Ακυρο ετσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Mario

Πεστα, πεστα.
Μου ετυχε φαση που καποιος ενω οδηγουσε το βραδυ, εβριζε οσους ειχαν αναμμενα τα ψηλα (εστω και για λιγο) ως "Ελληναρες" και "Κοιτα το μ@λ@κα τον Ελληνα" ενω αυτος πεταγε τη γοπα απο το παραθυρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Εγώ έχω δει τύπο, να οδηγάει στο δρόμο για Μαρμαρά Χαλκιδικής έχοντας βγάλει, όχι το χέρι, όχι τον αγκώνα, αλλά το ΠΟΔΙ παρακαλώ, από το παράθυρο. Το εκπληκτικό είναι ότι τον είδε ο τροχονόμος με τη μοτοσυκλέτα και αντί να τον γράψει, του έκανε απλώς συστάσεις να βάλει το πόδι μέσα!!!
Τεσπα, σε όλες τις χώρες υπάρχουν κάποιοι κάφροι. Ας πούμε στην Ελλάδα έχει Ελληναράδες, στην Τουρκία Τουρκαλάδες, στη Γερμανία Γερμαναράδες και στον πλανήτη p'solar έχει... :D :angelnot:
Μη βιάζεστε, μη συνοθείστε, η αποστολή για τον εν λόγω πλανήτη φεύγει σ' ένα μήνα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ε ωραία, υπάρχουν παντού, επιχαίρουμε πολύ. Το θέμα είναι εμείς τι κάνουμε γι' αυτό.

Αν και αμφιβάλλω για τον βαθμό που κ' εμείς δεν έχουμε μεταλλαχθεί σε ελληναριό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Εγώ έχω δει τύπο, να οδηγάει στο δρόμο για Μαρμαρά Χαλκιδικής έχοντας βγάλει, όχι το χέρι, όχι τον αγκώνα, αλλά το ΠΟΔΙ παρακαλώ, από το παράθυρο. Το εκπληκτικό είναι ότι τον είδε ο τροχονόμος με τη μοτοσυκλέτα και αντί να τον γράψει, του έκανε απλώς συστάσεις να βάλει το πόδι μέσα!!!

'Εχεις δει όμως οδηγό λεοφωρείου στο κέντρο της Αθήνας να αλλάζει ταχύτητα με το πόδι ? Εγώ ναι, σε μια άδεια Αθήνα μέσα Αυγούστου. Αλλαγή ταχύτητας με το πόδι και γκάζι στο φουλ. :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
'Εχεις δει όμως οδηγό λεοφωρείου στο κέντρο της Αθήνας να αλλάζει ταχύτητα με το πόδι ? Εγώ ναι, σε μια άδεια Αθήνα μέσα Αυγούστου. Αλλαγή ταχύτητας με το πόδι και γκάζι στο φουλ. :D:D:D


Ειχε μια εκπομπη στη Γερμανια οπου εδειχνε τους Γερμανους οδηγαρες (νταξ, μπορει και να ηταν Ελληνες της Γερμανιας) και τους τραβουσε η καμερα...

1) Οδηγος νταλικας, οδηγουσε με τα ποδια γιατι με τα χερια ειχε μπακετες (για ντραμς βρε) και επαιζε στο τιμονι...
2) Ο αλλος οδηγουσε με το χαμπουργκερ στο ενα χερι και το κινητο στο αλλο...(ειχε και μια τεραστια αφισα στα Autobahn που εδειχνε αυτο ακριβως το πραγμα-Γιατι αραγε? Επειδη οι Γερμανοι εχουν πολιτισμο κι εμεις ειμαστε καφροι?)

Ειχε κι αλλα...

Οσο για τους Βελγους, να βαλω κατι ωραιες φωτο απο οδηγημα στο Βελγιο?
Τις ειχα βγαλει με σκοπο να κανω καταγγελιες αλλα καταλαβα οτι σ'αυτα τα θεματα το κρατος τους ειναι (περιπου) σαν το δικο μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

scar.lett

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η scar.lett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
κατά περιόδους βρίζω και εγώ όλους τους ανωτέρω ελληνάρες και καταριέμαι την ώρα και τη στιγμή που μοιραζόμαστε κοινό dna. μήπως όμως είμαστε παράλογοι; δεν είναι όλοι οι Έλληνες έτσι. και μάλιστα δεν πιστεύω ότι η πλειοψηφία των Ελλήνων είναι έτσι. φαντάζομαι ότι παρόμοιοι χαρακτήρες υπάρχουν σε όλα τα κράτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
κατά περιόδους βρίζω και εγώ όλους τους ανωτέρω ελληνάρες και καταριέμαι την ώρα και τη στιγμή που μοιραζόμαστε κοινό dna. μήπως όμως είμαστε παράλογοι; δεν είναι όλοι οι Έλληνες έτσι. και μάλιστα δεν πιστεύω ότι η πλειοψηφία των Ελλήνων είναι έτσι. φαντάζομαι ότι παρόμοιοι χαρακτήρες υπάρχουν σε όλα τα κράτη.

Αυτό που λές είναι σωστό, εξάλου όλοι είμαστε καταβαθος Ελληνάρες όλοι κάνουμε λίγο απο αυτά που λέει στην αρχή και ενοείτε ότι υπάρχουν και άλλου απλά το Ελληνας το λέμε επιδή ζούμε εδώ και έχουμε κάποια άσχημα συνήθεια που δεν έχουν άλλοι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Πάντως οι ψυχολόγοι λένε ότι αυτό που κατηγορούμε περισσότερο απ όλα είναι κι αυτό που ουσιαστικά αναγνωρίζουμε στον εαυτό μας και φοβόμαστε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Πάντως οι ψυχολόγοι λένε ότι αυτό που κατηγορούμε περισσότερο απ όλα είναι κι αυτό που ουσιαστικά αναγνωρίζουμε στον εαυτό μας και φοβόμαστε :P
Δηλαδή αυτοί που κατηγορούν τους έλληνες οδηγούς ως κακούς οδηγούς είναι κατά βάθος κακοί οδηγοί ;;; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως οι ψυχολόγοι λένε ότι αυτό που κατηγορούμε περισσότερο απ όλα είναι κι αυτό που ουσιαστικά αναγνωρίζουμε στον εαυτό μας και φοβόμαστε :P
Αυτό αν και το έχω ξανακούσει, μου φαίνεται λίγο κουλό. Πχ εγώ σιχαίνομαι τους ομοφοβικούς. Σημαίνει οτι κατα βάθος είμαι ομοφοβική; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δηλαδή αυτοί που κατηγορούν τους έλληνες οδηγούς ως κακούς οδηγούς είναι κατά βάθος κακοί οδηγοί ;;; :hmm:
εχμ... ναι...
στην πραγματικότητα δεν υπάρχουν καλοί οδηγοί...
μόνο συνετοί και προσεκτικοί :P


Αυτό αν και το έχω ξανακούσει, μου φαίνεται λίγο κουλό. Πχ εγώ σιχαίνομαι τους ομοφοβικούς. Σημαίνει οτι κατα βάθος είμαι ομοφοβική; :P
δεν ξέρω/δεν απαντώ :P
ρώτα κάποιον με περισσότερες γνώσεις :P


είναι αυτό που "Εν δυνάμει" έχουμε μέσα μας και το αναγνωρίζουμε γιαυτό και φοβόμαστε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top