Ελληνάρας

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Eγω παλι διαφωνω παντελως με το τελευταιο.
Το οτι ορισμενα πραγματα δεν τα μπορω και δεν τα γουσταρω δεν ειναι γιατι τα "φοβαμαι" ή δεν τα θελω για τον οποιοδηποτε αλλο λογο περαν του οτι απλουστατα ΔΕΝ τα αντεχω!Δεν τα δεχομαι!Δεν μου καθονται καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
εχμ... ναι...
στην πραγματικότητα δεν υπάρχουν καλοί οδηγοί...
μόνο συνετοί και προσεκτικοί :P...
Κάποιος πρέπει να ενημερώσει τους άντρες σχετικά που κατηγορούν τις γυναίκες οδηγούς :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Eγω παλι διαφωνω παντελως με το τελευταιο.
Το οτι ορισμενα πραγματα δεν τα μπορω και δεν τα γουσταρω δεν ειναι γιατι τα "φοβαμαι" ή δεν τα θελω για τον οποιοδηποτε αλλο λογο περαν του οτι απλουστατα ΔΕΝ τα αντεχω!Δεν τα δεχομαι!Δεν μου καθονται καλα!

είναι ελάχιστοι οι άνθρωποι που το αποδέχονται αυτό μην ανησυχείς :P
το γιατί.... σε αφήνω να το σκεφτείς μόνος σου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Αυτό αν και το έχω ξανακούσει, μου φαίνεται λίγο κουλό. Πχ εγώ σιχαίνομαι τους ομοφοβικούς. Σημαίνει οτι κατα βάθος είμαι ομοφοβική; :P

Ε, δεν μπορεί, θα το έχεις κι εσύ το κουσουράκι σου. ;)Εγώ πχ που σιχαίνομαι τις κατσαρίδες, δεν είμαι κατσαρίδα βέβαια (ναι γιατρέ μου εγώ το ξέρω, οι κατσαρίδες όμως το ξέρουν;:worry:) όμως το ν' αναγουλιάζω και να συγχύζομαι όταν βλέπω μία, δεν είναι υγειής αντίδραση, δεν νομίζεις;

Δηλαδή αυτοί που κατηγορούν τους έλληνες οδηγούς ως κακούς οδηγούς είναι κατά βάθος κακοί οδηγοί ;;; :hmm:

Ακριβώς! Κάποιος μια φορά παραβίασε STOP, με χτύπησε και μετά με έβριζε από πάνω ότι είμαι άσχετος (μάλλον στην αστρολογία ήμουν άσχετος και στην χαρτομαντεία, αφού δεν μπόρεσα να προβλέψω ότι ο σκατοαστούλης με τη Μερσεντέ θα περνούσε την αφεντομουτσουνάρα του από εκεί. Πού να φανταστώ τέτοια τιμή εγώ ο τιποτένιος; ).


Πάντως οι ψυχολόγοι λένε ότι αυτό που κατηγορούμε περισσότερο απ όλα είναι κι αυτό που ουσιαστικά αναγνωρίζουμε στον εαυτό μας και φοβόμαστε :P

Αυτό δεν είναι καθόλου αλήθεια!!! Εγώ για παράδειγμα, κάθομαι που λέτε ήσυχα ήσυχα, χωρίς να ενοχλώ κανέναν με το Γονίδη τέρμα στο MP3, πίνοντας τη φραπεδιά μου και μιλώντας για ποδόσφαιρο και αυτοκίνητα με τον κολλητό μου το Μήτσουλα το βιοτέχνη, (ξέρετε ρε, εκείνον με το Wrangler, που έχει πρόσθετα αξεσουάρ διπλάσια από το βάρος του αυτοκινήτου, ναι ρε ο ηγέτης μιλάμε) απλά ντυμένος, παντελόνι D&G, πουκαμισάκι Mexx, με ανοιχτά 5 κουμπιά για να φαίνεται η τρίχα για πουλόβερ (Greek lover, Greek lover) και η μπάκα-κιμπαριλίκι, με μόλις 2.5 κιλά χρυσή αλυσίδα στο στήθος, σαγιονάρα Gucci και τα ρέστα, κάζουαλ μιλάμε, μόλις δυο μισθοί των μπετατζήδων μου που έχω 6 μήνες να τους πληρώσω, γιατί δεν βγαίνω κιόλας ρε αδερφέ (Δύσκολη η δουλεία του εργολάβου. Γκρεμίζονται να πούμε οι μαιζονέτες που έχτισα μπαζώνοντας το ρέμα και μου ζητάνε και τα ρέστα οι γύφτοι. Ξέρετε ρε φτωχομπινέδες τι μίζα έχω ρίξει εγώ στο Δήμο; Τα παράπονά σας στο δήμαρχο κορόιδα. Τέτοιοι λαλακοπίτουρες που είστε, θα τον ξαναψηφίσετε και την άλλη τετραετία. Άσε που αυτοί οι Αλβανοί, όλοι κλέφτες ξέρετε, έχουν και καλά κάτι απαιτήσεις να τους πληρώνω λέει τα δεδουλευμένα, ρε αι σιχτίρ ψωμολυσσασμένοι, που ήρθατε στην Ελλάδα και γίνατε ανθρώποι. Όταν χορτάσει η ψείρα βγαίνει στο γιακά. Άντε μην πάω στους μπάτσους, ναι εκείνους που λάδωσα όταν με πιάσανε τη νύχτα να σηκώνω το αυθαίρετο, και τους καταγγείλω τους αλήτες ότι είναι παράνομοι και τους στείλουν στο διάολο, από κει πού' ρθαν. Άμα δε σας αρέσει να πάτε στη Ρωσία σας βρωμόσκυλα). Κι εκεί που έχουμε τελειώσει την ανάγωση του Playboy και χαλβαδιάζουμε τα μ****κια που κάνουν πως δε μας κοιτάνε, (αλλά εμείς είμαστε σίγουροι, όλες τα θέλουν ρε Μήτσουλα, για μας συζητάνε τώρα, όλα εγώ πρέπει να στα λέω, δεν καταλαβαίνεις ρε μ@λ@κ@; ), έρχεται ξαφνικά ο ξεφτίλας ο Ελληναράς και, άκου θράσσος αδερφέ, μου ζητάει να μετακινήσω τη Μπέμπα (BMW για τους αστοιχείωτους) γιατί λέει του κλείνω το ψωροFIAT του (κάπως έτσι δεν τα λένε αυτά τ' αυτοκίνητα της πλάκας; ) και θέλει ο γελοίος να πάει λέει στη δουλειά του και βιάζεται κι από πάνω. Τα πήρα κρανίο μιλάμε ρε μεγάλε! Ποιος νομίζεις πως είσαι ρε βλάχο, ξέρεις ρε ποιος είμαι 'γώ; Πώς τους ανέχεστε αυτούς τους Ελληναράδες σ' αυτή τη χώρα, δεν μπορώ να το καταλάβω, με αρρωσταίνουν κάτι τέτοιοι τύποι. Γι' αυτό πες στους ψυχολόγους σου κοριτσάκι, να χώσουν τα πτυχία τους εκεί που ξέρουν, εμείς έχουμε βγάλει το πανεπιστήμιο της ζωής ρε άσχετοι! 8):D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
είναι ελάχιστοι οι άνθρωποι που το αποδέχονται αυτό μην ανησυχείς :P

Εξακολουθω να μην συμφωνω...αλλα παιζει να μην εχω καταλαβει εξ'αρχης και το βαθυτερο νοημα...Εχω και πονοκεφαλο τωρα οποτε το αφηνουμε για αλλη ωρα....:/:



το γιατί.... σε αφήνω να το σκεφτείς μόνος σου :P
Ξεχνα το...η μνημη ειναι πληρης...χρειαζομαι restart και εκτος απο αυτο οταν σκεφτομαι ζαλιζομαι...:mad: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
...(μάλλον στην αστρολογία ήμουν άσχετος και στην χαρτομαντεία, αφού δεν μπόρεσα να προβλέψω ότι ο σκατοαστούλης με τη Μερσεντέ θα περνούσε την αφεντομουτσουνάρα του από εκεί. Πού να φανταστώ τέτοια τιμή εγώ ο τιποτένιος; ).
ααα, εδώ έχω να καταγγείλω το κράτος που δίνει αβέρτα κουβέρτα διπλώματα σε όποιους δεν έχουν το κληρονομικό χάρισμα της μαντικής. Μα είναι δυνατόν??? Στην Ελλάδα οδηγείς. Αφού μόνο έτσι μπορείς να επιβιώσεις!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αυτό δεν είναι καθόλου αλήθεια!!! Εγώ για παράδειγμα, κάθομαι που λέτε ήσυχα ήσυχα, χωρίς να ενοχλώ κανέναν με το Γονίδη τέρμα στο MP3, πίνοντας τη φραπεδιά μου και μιλώντας για ποδόσφαιρο και αυτοκίνητα με τον κολλητό μου το Μήτσουλα το βιοτέχνη, (ξέρετε ρε, εκείνον με το Wrangler, που έχει πρόσθετα αξεσουάρ διπλάσια από το βάρος του αυτοκινήτου, ναι ρε ο ηγέτης μιλάμε) απλά ντυμένος, παντελόνι D&G, πουκαμισάκι Mexx, με ανοιχτά 5 κουμπιά για να φαίνεται η τρίχα για πουλόβερ (Greek lover, Greek lover) και η μπάκα-κιμπαριλίκι, με μόλις 2.5 κιλά χρυσή αλυσίδα στο στήθος, σαγιονάρα Gucci και τα ρέστα, κάζουαλ μιλάμε, μόλις δυο μισθοί των μπετατζήδων μου που έχω 6 μήνες να τους πληρώσω, γιατί δεν βγαίνω κιόλας ρε αδερφέ (Δύσκολη η δουλεία του εργολάβου. Γκρεμίζονται να πούμε οι μαιζονέτες που έχτισα μπαζώνοντας το ρέμα και μου ζητάνε και τα ρέστα οι γύφτοι. Ξέρετε ρε φτωχομπινέδες τι μίζα έχω ρίξει εγώ στο Δήμο; Τα παράπονά σας στο δήμαρχο κορόιδα. Τέτοιοι λαλακοπίτουρες που είστε, θα τον ξαναψηφίσετε και την άλλη τετραετία. Άσε που αυτοί οι Αλβανοί, όλοι κλέφτες ξέρετε, έχουν και καλά κάτι απαιτήσεις να τους πληρώνω λέει τα δεδουλευμένα, ρε αι σιχτίρ ψωμολυσσασμένοι, που ήρθατε στην Ελλάδα και γίνατε ανθρώποι. Όταν χορτάσει η ψείρα βγαίνει στο γιακά. Άντε μην πάω στους μπάτσους, ναι εκείνους που λάδωσα όταν με πιάσανε τη νύχτα να σηκώνω το αυθαίρετο, και τους καταγγείλω τους αλήτες ότι είναι παράνομοι και τους στείλουν στο διάολο, από κει πού' ρθαν. Άμα δε σας αρέσει να πάτε στη Ρωσία σας βρωμόσκυλα). Κι εκεί που έχουμε τελειώσει την ανάγωση του Playboy και χαλβαδιάζουμε τα μ****κια που κάνουν πως δε μας κοιτάνε, (αλλά εμείς είμαστε σίγουροι, όλες τα θέλουν ρε Μήτσουλα, για μας συζητάνε τώρα, όλα εγώ πρέπει να στα λέω, δεν καταλαβαίνεις ρε μ@λ@κ@; ), έρχεται ξαφνικά ο ξεφτίλας ο Ελληναράς και, άκου θράσσος αδερφέ, μου ζητάει να μετακινήσω τη Μπέμπα (BMW για τους αστοιχείωτους) γιατί λέει του κλείνω το ψωροFIAT του (κάπως έτσι δεν τα λένε αυτά τ' αυτοκίνητα της πλάκας; ) και θέλει ο γελοίος να πάει λέει στη δουλειά του και βιάζεται κι από πάνω. Τα πήρα κρανίο μιλάμε ρε μεγάλε! Ποιος νομίζεις πως είσαι ρε βλάχο, ξέρεις ρε ποιος είμαι 'γώ; Πώς τους ανέχεστε αυτούς τους Ελληναράδες σ' αυτή τη χώρα, δεν μπορώ να το καταλάβω, με αρρωσταίνουν κάτι τέτοιοι τύποι. Γι' αυτό πες στους ψυχολόγους σου κοριτσάκι, να χώσουν τα πτυχία τους εκεί που ξέρουν, εμείς έχουμε βγάλει το πανεπιστήμιο της ζωής ρε άσχετοι! 8):D:D:D

σε ευχαριστώ για το χρόνο που διέθεσες για να γράψεις όλο αυτό το κείμενο που ουδεμία σχέση έχει με αυτό που εννοούσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εγώ πάλι δεν κατάλαβα το περιστατικό που ανέφερε ο great chaos.
Προφανώς θα μπέρδεψε τα θέματα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Εγώ πάλι δεν κατάλαβα το περιστατικό που ανέφερε ο great chaos.
Προφανώς θα μπέρδεψε τα θέματα. :)

ήταν ένα ειρωνικό "αστείο" κείμενο που προσπαθούσε να αποδείξει ότι δεν είναι εν δυνάμει ο Μήτσουλας με την BMW και το ανοιχτό πουκάμισο που ξεπηδάει η τρίχα, όταν του έχουν κλεισμένο το ταπεινό φιατάκι του...

nice try.. though...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
K E
μαλλον θελει να πει οτι συμφωνει μαζι σου...

Κι οχι να ξεκαρφωσει τον εαυτο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
K E
μαλλον θελει να πει οτι συμφωνει μαζι σου...

Κι οχι να ξεκαρφωσει τον εαυτο του.

λες? :hmm:
μπα.... ξεκινάει το κείμενο με μια φράση που μάλλον δεν αφήνει περιθώρια παρερμήνευσης στο αν συμφωνεί μαζί μου ή όχι ....
"Αυτό δεν είναι καθόλου αλήθεια!!! "

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Καλα...θα πει ο ιδιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
το ξαναδιάβασα μπας και δεν είχα καταλάβει ορθά το νόημα όλου αυτού του κατεβατού, αλλά πάλι στο ίδιο συμπέρασμα έφτασα.. :hmm:
αν κάνω λάθος... τι να πω... λάθη είμαστε ανθρώπους κάνουμε :P
Κοινώς... συγγνώμη! :redface:
Αν πάλι δεν κάνω λάθος.... :teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Κοιτα, το εξυπνο μυτη απο το πουλι πιανεται...
Αλλα μπορει και να κανω λαθος.

Λοιπον,
εχεις εναν κλασσικο ηλιθιο ελληνα που καθεται και χαζευει τις ψιλοηλιθιοτητες που κανουν οι υπολοιποι.




Μου ετυχε φαση που καποιος ενω οδηγουσε το βραδυ, εβριζε οσους ειχαν αναμμενα τα ψηλα (εστω και για λιγο) ως "Ελληναρες" και "Κοιτα το μ@λ@κα τον Ελληνα" ενω αυτος πεταγε τη γοπα απο το παραθυρο.


btw, εκπληκτικη η υπογραφη σου...Το'χω νοιωσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
ήταν ένα ειρωνικό "αστείο" κείμενο που προσπαθούσε να αποδείξει ότι δεν είναι εν δυνάμει ο Μήτσουλας με την BMW και το ανοιχτό πουκάμισο που ξεπηδάει η τρίχα, όταν του έχουν κλεισμένο το ταπεινό φιατάκι του...

nice try.. though...

K E
μαλλον θελει να πει οτι συμφωνει μαζι σου...

Κι οχι να ξεκαρφωσει τον εαυτο του.

λες? :hmm:
μπα.... ξεκινάει το κείμενο με μια φράση που μάλλον δεν αφήνει περιθώρια παρερμήνευσης στο αν συμφωνεί μαζί μου ή όχι ....
"Αυτό δεν είναι καθόλου αλήθεια!!! "

:P

το ξαναδιάβασα μπας και δεν είχα καταλάβει ορθά το νόημα όλου αυτού του κατεβατού, αλλά πάλι στο ίδιο συμπέρασμα έφτασα.. :hmm:
αν κάνω λάθος... τι να πω... λάθη είμαστε ανθρώπους κάνουμε :P
Κοινώς... συγγνώμη! :redface:
Αν πάλι δεν κάνω λάθος.... :teasing:

Πλακα κανει, και λεει ειρωνικα "Δεν ειναι αληθεια" δινοντας μετα ενα παραδειγμα του τυπου που δεν καταλαβανει οτι ο ιδιος ειναι "ελληναρας". Απο ο,τι καταλαβα εγω, μαλλον τον παρεξηγησες. Anyway...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Πλακα κανει, και λεει ειρωνικα "Δεν ειναι αληθεια" δινοντας μετα ενα παραδειγμα του τυπου που δεν καταλαβανει οτι ο ιδιος ειναι "ελληναρας". Απο ο,τι καταλαβα εγω, μαλλον τον παρεξηγησες. Anyway...:)
το ότι κάνει πλάκα κι ήταν ένα ειρωνικά χιουμοριστικό κείμενο το κατάλαβα :P
νταξ, δεν έχω κάνει νετκαπάζ ακόμα... :P
από κει και πέρα δεν είμαι σίγουρη, αλλά θα μας πει και μόνος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Eγώ πάντως νομίζω οτι κάποιο μλάθος έκανε ο φίλος μας, ίσως να περιγράφει ένα αστείο περιστατικό και να ήθελε να το βάλει στο thread "τι αστείο σας έτυχε σήμερα".......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
... να πω ότι κατάλαβα πως περιγράφει και είναι ειρωνικός με τον «ελληναρα» που σατιρίζει.


(δεχόμαστε και στοιχήματα για το τι εννοούσε ο Χάος.:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
σε ευχαριστώ για το χρόνο που διέθεσες για να γράψεις όλο αυτό το κείμενο που ουδεμία σχέση έχει με αυτό που εννοούσα...
Εγώ πάλι δεν κατάλαβα το περιστατικό που ανέφερε ο great chaos.
Προφανώς θα μπέρδεψε τα θέματα. :)

Όποιος γελάει τελευταίος... δεν έπιασε το αστείο:clapup:

ήταν ένα ειρωνικό "αστείο" κείμενο που προσπαθούσε να αποδείξει ότι δεν είναι εν δυνάμει ο Μήτσουλας με την BMW και το ανοιχτό πουκάμισο που ξεπηδάει η τρίχα, όταν του έχουν κλεισμένο το ταπεινό φιατάκι του...
nice try.. though...

Σε μπέρδεψα ε;;:whistle: Την τρίχα την κάνω χαλάουα κάθε βδομάδα, τουλάχιστον από αυτό δεν χρειάζομαι ξεκάρφωμα. Τώρα το ποιος είναι εν δυνάμει τι, φαίνεται!

K E
μαλλον θελει να πει οτι συμφωνει μαζι σου...
Κι οχι να ξεκαρφωσει τον εαυτο του.
Πλακα κανει, και λεει ειρωνικα "Δεν ειναι αληθεια" δινοντας μετα ενα παραδειγμα του τυπου που δεν καταλαβανει οτι ο ιδιος ειναι "ελληναρας". Απο ο,τι καταλαβα εγω, μαλλον τον παρεξηγησες. Anyway...:)

Επιτέλους κάποιοι που το έπιασαν.

Και επειδή θα καθαρίσουμε κάποια στιγμή όλα τα παραπάνω off topic να πω ότι κατάλαβα πως περιγράφει και είναι ειρωνικός με τον «ελληναρα» που σατιρίζει.
(δεχόμαστε και στοιχήματα για το τι εννοούσε ο Χάος.:P)

Ρουμάνα, κέρδισες το στοίχημα. Η σάτιρα είναι δύσκολο είδος και θεωρείται πιο πετυχημένη όταν καταφέρνει να εκνευρίζει μερικούς. Θεώρησα ότι στο συγκεκριμένο θέμα δεν περιγράφηκε εξ αρχής ο Ελληναράς στην ουσία του. Όλα τα παιδιά κάτι θέλανε να πουν μα δεν το λέγαν τελικά. Αυτός ήταν κι ο λόγος της σχετικής αντιπαράθεσης με τον Nosaltres και τη Michelle, όπου όπως ίσως θα θυμάστε, αναγκάστηκα στο τέλος να απολογηθώ για να μην νομίσουν ότι τους ειρωνεύομαι προσωπικά. Αποφάσισα λοιπόν να σκιαγραφήσω την προσωπικότητα του Ελληναρά, όπως την έχω καταλάβει εγώ κι όπως ενοχλεί εμένα και διάλεξα αυτόν τον σατιρικό "ανάποδο" τρόπο, αντί να γράψω έναν λίβελο που θα ισοπέδωνε τους πάντες και τα πάντα, πράγμα που έκαναν κάποιοι άλλοι και δεν μου φάνηκε να έχει κάποια χάρη. Εάν το διαβάσει κανείς χωρίς προκατάληψη, θα δει μπροστά του τον τύπο τον επιδειξία, ξερόλα, ξιπασμένο, ενοχλητικό, σταρχιδιστή, σκυλά, φαλοκράτη, ρατσιστή, θρασύδειλο, εκμεταλλευτή, ρουφιάνο, σεξιστή, αυνανιστή, αμόρφωτο, νεόπλουτο, λαμόγιο, διαπλεκόμενο, σιχαμένο κλπ, που από πάνω βρίσκει μ@λ@κες όσους δεν είναι σαν αυτόν (αυτό το προτέρημα φαίνεται ότι το έχουν και η "μη Ελληναράδες"). Με λίγα λόγια τον τύπο που όλοι υποτίθεται ότι σιχαίνονται, όμως τελικά όλοι τον προσκυνάν. Κι όλα αυτά σε συσκευασία δώρου! Έκανε κανείς από αυτούς που υποτίθεται ότι είναι κατά του Ελληναρά βαθύτερη και πιο εύστοχη περιγραφή του χαρακτήρα του; Μήπως εγώ δεν την είδα; Δεν μπορώ να καταλάβω! Υπερασπίζεσαι τον Έλληνα, είσαι Ελληναράς και χουντοβασιλικός. Θάβεις και σατιρίζεις τον Ελληναρά, είσαι Ελληναράς που ψάχνει για ξεκάρφωμα. Κάτι τέτοιους βλέπει και ο Ελληναράς κι αισθάνεται Θεός (μόνο Θεός;... Ημίθεος και βάλε:D). Τελικά σας ενοχλεί ο Ελληναράς, ή νά' χαμε να λέγαμε ρε παιδιά; Ήμουν εξαρχής σίγουρος ότι δεν ήταν στην πραγματικότητα ο Ελληναράς το πρόβλημα κι ότι το θέμα είναι το σύμπλεγμα κατωτερώτητας που μας μαστίζει ως λαό, ώστε δεν μπορούμε να δούμε τα προσόντα και τα προτερήματά μας ενώ μας αρέσει να μεγενθύνουμε τα ελαττώματά μας. Ξανασκεφτήτε το!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
το πρόβλημα κι ότι το θέμα είναι το σύμπλεγμα κατωτερώτητας που μας μαστίζει ως λαό, ώστε δεν μπορούμε να δούμε τα προσόντα και τα προτερήματά μας ενώ μας αρέσει να μεγενθύνουμε τα ελαττώματά μας.


Αφεριμ αφεντη...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top