Φωτογραφικός Διαγωνισμός - Βοηθητικό θέμα

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δεν σας κάνω πλάκα. Δείτε και το EXIF που λέει και ο DG. Έχω επιλέξει το μεγαλύτερο δυνατό μέγεθος αρχείου και είχα τη μηχανή στο macro, πάνω σε ένα μίνι τρίποδο. Δεν έκανα τίποτ' άλλο ιδιαίτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Μήπως με την αρχή του φθινοπώρου να ξεκινούσαμε ένα νέο διαγωνισμό με φωτογραφίες σχετικά με τις διακοπές.... Αν και απ ότι θυμάμαι το θέμα το αποφάσιζε ο νικητής του τελευταίου διαγωνισμού....

Μια ιδέα ρίχνω...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Οφοντοπικ(χιχιχι) ολα τα σκυλογατοφατσουλινια ειναι το ενα ομορφοτερο απο το αλλο!!! :D Ουτε μοντελινγκ να κανανε για τις φωτο!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Οφοντοπικ(χιχιχι) ολα τα σκυλογατοφατσουλινια ειναι το ενα ομορφοτερο απο το αλλο!!! :D Ουτε μοντελινγκ να κανανε για τις φωτο!!!!!!!!!!

Τώρα που το λες... θα μπορούσαμε να διοργανώσουμε ένα νέο φωτογραφικό διαγωνισμό (τους ξεχάσαμε τους διαγωνισμούς μας μου φαίνεται) με θέμα ζωάκια, κατοικίδια ή μη! :D Τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
θα μπορούσαμε να διοργανώσουμε ένα νέο φωτογραφικό διαγωνισμό (τους ξεχάσαμε τους διαγωνισμούς μας μου φαίνεται) με θέμα ζωάκια, κατοικίδια ή μη! Τι λέτε;
That's a good idea !!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Τώρα που το λες... θα μπορούσαμε να διοργανώσουμε ένα νέο φωτογραφικό διαγωνισμό (τους ξεχάσαμε τους διαγωνισμούς μας μου φαίνεται) με θέμα ζωάκια, κατοικίδια ή μη! :D Τι λέτε;
Πολύ καλή ιδέα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Θα διοργανωθεί τελικά νέος φωτογραφικός διαγωνισμός;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Θα διοργανωθεί τελικά νέος φωτογραφικός διαγωνισμός;;;;;;;;
Και σήμερα το πρωί αυτό σκεπτόμουν.
Λοιπόν, αν δεν πάρει κάποια πρωτοβουλία κάποιος δεν θα γίνει τίποτα.

Προτείνω λοιπόν:
Διαγωνισμό με το ίδιο θέμα με πέρσι, "Χρώματα φθινοπώρου", συμμετοχές μέχρι το άλλο Σάββατο.

Κάποιος από τους διαχειριστές που ασχολούνται με την φωτογραφία ας γράψει, αλλιώς αύριο να ανοίξω θέμα εγώ.

Περιμένω σχόλια και πρωτοβουλίες ......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Έχει ήδη προγραμματιστεί νέος φωτοδιαγωνισμός και σύντομα θα ανοιχθεί νέο θέμα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Έχει ήδη προγραμματιστεί νέος φωτοδιαγωνισμός και σύντομα θα ανοιχθεί νέο θέμα! :D
Πολύ ωραία :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
γίνεται να βάλουμε περισσότερες φωτο ; (είναι λιγες 2 ) :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Φόκο, οι κανόνες είναι για να ακολουθούνται, όχι για να αναιρούνται χωρίς να υπάρχει λόγος! Προς το παρόν, θα μείνουν όλα ως έχουν (δηλαδή μέχρι 2 φωτογραφίες ο κάθε χρήστης), αλλά για τον επόμενο διαγωνισμό θα σκεφτούμε το αίτημά σου! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.

Ἔχω ὅμως ῥέ Φόκε μιὰν εὔλογη ἀπορία: Ἐσὺ ἔβγαλες αὐτὴν τὴ φωτογραφία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
fockos ενδιαφέρουσα φωτογραφία...πότε έκανες το ταξίδι στην Αφρική;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Λοιπόν για να ξεκαθαρίσω ότι δημοσιεύω από φωτογραφίες είναι δικές μου (θεωρώ ανόητο να βάζει κανείς ξένες φωτογραφίες) και να παίζει στον διαγωνισμό δεδομένου ότι δεν υπάρχει βραβείο.

Έχω πάει 2 φορες Αφρική (μία όταν είχα πάει για κάποιους λίγους μήνες πριν το στρατό σε πρόγραμμα στους ιατρούς του κόσμου που βοηθούσα ως νοσηλευτής (είχα έναν γνωστό που ήταν εκεί και με έβαλε).

Η Αφρική και γενικά αυτά τα σαφάρι είναι ότι καλύτερο συναντήσει στην ζωή μου με δεδομένο ότι μου αρέσει η φωτογραφία (το πρώτο μισθό που έβγαλα τον αφιέρωσα για μία slr ) όταν είσαι πάνω από ένα τζιμπάκι και βλέπεις τόσα ωραία πράγματα το μόνο που θέλεις να κάνεις κανείς είναι να φωτογραφίζεις.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
τις φώτο τις έχω και σε κανονικές αναλύσεις (απλά δε βρίσκω το λόγο να τις ποστάρω) αυτό που ηθελα να δείξω το έδειξα

Τις φωτογραφίες τις τράβηξα με τηλεφακό (σε καμία περίπτωση δεν ήμουν πίσω από ένα θάμνο όπως κάνουν οι επαγγελματίες σε ένα τζιπακι ανοιχτό ήμουνα που έκανε στάσεις και έχω βγάλει και άλλες ενδιαφέροντες για αυτό ρώτησα πιο πάνω αν μπορώ να βγάλω αλλες.

. Ίσως κάποιοι δε πιστεύουν (για αυτό έβγαλα και άλλες και την φωτογραφία της πτήσης. Αν παρόλα αυτά ακόμα δε με πιστεύετε βάλτε μου αρνητική όπως και την υπόλοιπη που θα βάλω.

.....η πτήση έκανε στάση στο dubai και μετά Νότιο Αφρική συνεπώς δε μπορώ να το αποδείξω......... με την πρώτη φωτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Λοιπόν για να ξεκαθαρίσω ότι δημοσιεύω από φωτογραφίες είναι δικές μου (θεωρώ ανόητο να βάζει κανείς ξένες φωτογραφίες) και να παίζει στον διαγωνισμό δεδομένου ότι δεν υπάρχει βραβείο.

Αὐτὸ ἔλειπε νὰ ἔκλεβες σὲ διαγωνισμὸ ποὺ δὲν ἔχει (χρηματικὸ) βραβεῖο! Τζάμπα κόπος! :P

Έχω πάει 2 φορες Αφρική (μία όταν είχα πάει για κάποιους λίγους μήνες πριν το στρατό σε πρόγραμμα στους ιατρούς του κόσμου που βοηθούσα ως νοσηλευτής (είχα έναν γνωστό που ήταν εκεί και με έβαλε).

Πὲς μας ντέ καὶ τὴ δεύτερη φορὰ ποὺ πῆγες στὴν Ἀφρικη! Θὰ ἦταν λογικὰ μὲ τὸ σύλλογο προστασίας τῶν γκνοῦ

Ίσως κάποιοι δε πιστεύουν (για αυτό έβγαλα και άλλες και την φωτογραφία της πτήσης. Αν παρόλα αυτά ακόμα δε με πιστεύετε βάλτε μου αρνητική όπως και την υπόλοιπη που θα βάλω.

.....η πτήση έκανε στάση στο dubai και μετά Νότιο Αφρική συνεπώς δε μπορώ να το αποδείξω......... με την πρώτη φωτο

Μὰ τί χρειάζεται νὰ ἀποδείξῃς; Πλάκα μᾶς κάνεις; Ἐγὼ κάθε χρόνο δηλαδὴ ποὺ πηγαίνω γιὰ σαφάρι στὴν Κένυα, πρέπει νὰ βγάζω φωτογραφία τῆς πτήσης γιὰ νὰ πείθω τὸν κάθε ἄσχετο; Ἔλεος πιά!:worry:

Σ.σ.: Γειά σου ῥέ Φόκε! Ἔσκασα στὰ γέλια! νὰ ζήσουν τὰ τρόλλ!
(Ἀπόσυρε βέβαια τὴ φωτογραφία ἀπὸ τὸ διαγωνισμό. Μὴν ἐξευτελίζεσαι χωρὶς λόγο! :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Focko με τι μηχανή τις τράβηξες τις φώτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.


Nikon D80

_________

:clapup: Ψηφίζουμε focko γιατί :clapup:

1) Στην πρώτη φώτο ρίσκαρε την ζωή του
2)Στην δεύτερη επρεπε να περπατησει σαν αίλουρος σε απότομα βράχια χωρίς να τον καταλάβει το πουλί για να σας χαρίσει αυτή τη photo.
Πιο μπροστά εχει γκρεμούς. Ο φοκος ρίσκαρε τη ζωή του για αυτή τη φωτογραφία.
3) Στην πρώτη έχει 2 ζωάκια (2 σε 1)
4) Όλοι νομίζουν ότι δεν είναι τραβηγμένη από τον fockos αυτό σημαίνει ότι είναι καλή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
με τι φακό είναι τραβηγμένη η πρώτη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
με τον φακό της φωτογραφικής μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top