Επηρεάζονται οι σχέσεις από την οικονομική κρίση;

Πόσο καιρό έχετε να κάνετε σχέση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 45)
  • Λιγότερο από 1 μήνα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 1-6 μήνες

    Ψήφοι: 2 4.4%
  • 6-12 μήνες

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 1-2 χρόνια

    Ψήφοι: 5 11.1%
  • 2-4 χρόνια

    Ψήφοι: 5 11.1%
  • πάνω από 4 χρόνια

    Ψήφοι: 4 8.9%
  • είμαι σε σχέση

    Ψήφοι: 29 64.4%

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Παρεπιπτόντως, τα σάββατα και τις καθημερινές, βλέπω "χτισμένους" να κυκλοφορούν με κοπέλες (από καλά σπίτια όπως φοιτήτριες, μαθήτριες,..κλπ). Γιατί τέτοια υποκρισία; Τελικά το "δεν μ' αρέσουν οι γυμνασμένοι" μήπως είναι μια φράση - στάχτη στα μάτια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Πες τα ρε nPb, γιατί θα με τρελάνουν εδώ μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
τωρα θελετε να κοροιδευομαστε μεταξυ μας; γιατι, αν μια εχει ασχημο κ σωμα κ η αλλη ομορφο ποια θα κοιταξετε πρωτα;

οι ανθρωποι που δεν ειναι τοσο ωραιοι εξωτερικά - αντρες και γυναικες - πονταρουν με αυτογνωσια σε αλλα πραγματα για να κερδίσουν την προσοχη.
και αυτο ειναι κ θεμα αυτοπεποίθησης πολλες φορες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Πες τα ρε nPb, γιατί θα με τρελάνουν εδώ μέσα.

όχι καλό μου, κανείς δεν πάει να σε τρελάνει.
Είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να τρελάνεις κάποιον τόσο σίγουρο ότι η καθολική αλήθεια είναι αυτή που διαβάζει στα blogs και αυτή που είδε σε κάποιο bar.

Όπως σου έγραψαν από την πρώτη σελίδα...σκέφτηκες ποτέ να αλλάξεις στέκια?

Για την ιστορία, εγώ είμαι σε σχέση εδω και χρόνια, με κάποιον που δεν είναι με κοιλιακούς φέτες, που οικονομικά κινείται όπου κι εγώ, που εμφανισιακά δεν είναι "κουκλάκι ζωγραφιστό", που γνωριστήκαμε σε χώρο που δεν χρειάστηκε να με βγάλει έξω για ποτό [πλάκα πλάκα το πρώτο κέρασμα το έκανα εγώ --έναν καφέ αξίας 1,2Ε στο όρθιο :P]. Από την άλλη είχε κάποια πράγματα που πιθανόν να αδυνατείς να αντιληφθείς ότι μπορέι να συνεπάρουν το μυαλό και την καρδιά μιας γυναίκας (γιατί οι γυναίκες είναι barbie για σένα) αλλά μάλλον θα δυσκολευτώ να σε κάνω να το καταλάβεις οπότε δεν προσπαθώ καν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Πόσο πιο απλά να σας το πούμε, ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΕΓΟΥΜΕ, υπάρχουν γυναίκες όπως αυτές που περιγράφετε, καθώς και άντρες που το μόνο που έχουν να επιδείξουν είναι τις πολλές ώρες στο γυμναστήριο. Αυτό όμως δεν είναι ο κανόνας. Εν πάσει περιπτώσει, στην αγορά υπάρχουν πολλά "προϊόντα", αυτό σου δίνει την δυνατότητα της επιλογής. Αν εσύ ( ο κάθε ΕΣΥ) κυνηγάς την bibibo και αυτή θέλει τον φουσκωτό και λεφτά, τότε έχεις πέσει στην παγίδα και ασχολείσαι με άτομα που δεν αξίζουν της προσοχής σου. Αλλά μην μου λέτε πως οι γυναίκες όλες, είναι κουκουρούκου. Γιατί τότε και εμείς θα πούμε, πως όλοι οι άντρες είναι σαβουρογ***δες. Αυτό θα σας τιμούσε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Το άσχημο σώμα είναι λίγο υποκειμενικό κάτω από την κάλυψη ρούχων. Το άσχημο σώμα μπορεί να φανεί όταν η άλλη γδυθεί και φανούν οι ζώνες από κυτταρίτιδα ή τα στραβοπρησμένα πόδια ή τα κρεμασμένα βυζιά με την ρυτίδα ή κάποια άσχημη κρεατοελιά στην επίμαχη περιοχή. Για την ομορφιά του άντρα μετράει και η αρχιτεκτονική αισθητική του παργαλάτσου; Μήπως πριν από την σύναψη σχέσης να γδύνεται και ο άντρας ώστε να περνάει από τεστ ερωτικής σάρωσης; :hmm:Η ομορφιά δεν είναι μόνο ότι φαίνεται έξω από τα ρούχα αλλά και ότι κρύβεται μέσα από αυτά (το υπόλοιπο σώμα). Για να μην μιλήσω κινέζικα όπως ο χαρακτήρας του άλλου, ..κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Αγαπητή Resident Evil, η ιστορία σου δε μου λέει κάτι. Είσαι μάλλον από τις λίγες καλές πιασμένες. Όσο για τα στέκια, θα πρέπει να αλλάξω σχολή που είναι λίγο μαλακία, πιστεύω, να καθορίζεις το πτυχίο και το μέλλον σου με γνόμωνα την κοινωνική ζωή που θα διάγεις. Αν και, μου φαίνεται ότι, παντού σκατά θα τρως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
δε σε πολυκαταλαβαινω... παντως τα ρούχα όντως μπορούν να κανουν καποιον να φαίνεται πιο όμορφο.
δεν ειναι αυτό το θεμα μας ομως...
τεσπα αυτό με το ασχημο σώμα το είπα απλά επειδή αναφερθηκαν οι κοπελιτσες που βγαινουν με τους γυμνασμενους.
ε.. υποθετω ότι μια κοπελα με γυμνασμενο σωμα θα εχει κ περισσοτρες κατακτησεις (εστω κ επιφανειακες), και αντίστοιχα ένας άντρας.

ξερω όμως παρα πολλα ζευγαρια που τα έχουν βρει αλλιως. ξερω πολλες κοπελες που δεν κοιτανε το σωμα και δεν τους αρεσουν οι σφιχτουλες ποζεραδες. (και γω μεσα σε αυτες ειμαι - αν και δε θα υποκριθω οτι δεν προσεχω καθολου ενα ομορφο, με τα δικα μου κριτηρια, σωμα, χωρις ακρότητες)

τελος, αν δεν εχεις κατι να πεις με τον αλλο τι να τον κανεις? οι επιπολαιες σχεσεις ληγουν συντομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Prwtea σε κάθε σχολή υπάρχουν αισθητικά όμορφοι και άσχημοι άνθρωποι. Το θέμα είναι τι διαλέγουμε και με βάση ποια κριτήρια. Κάποιοι άνδρες και κάποιες γυναίκες (για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους) κινούνται μόνο με την αισθητική του...τοπίου.

Ναι ciela έχεις δίκιο. Αλλά όπως να το κάνουμε, η ενδυματολογική μόδα και η στυλιστική μεταμόρφωση στην εποχή μας, κάνει θαύματα..Εμένα μου αρέσει να βλέπω την ίδια ομορφιά ακόμη και όταν πέσουν τα άμφια και τα περιδέραια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Οι σχέσεις που γίνονται μεταξύ ανθρώπων που ανήκουν σε διαφορετική κοινωνική τάξη και που η οικονομική τους κατάσταση είναι τελείως διαφορετική, έχουν πολύ λίγες πιθανότητες να είναι ειλικρινείς και μακροχρόνιες. Ακόμα και οι γειτονιές πρέπει να είναι κοντά έχω παρατηρήσει ότι πετυχαίνει. Δεν μπορεί να καταλάβει το παιδί του Ελληνικού η λεφτού από την Πολιτεία. 'Οσο περισσότερα κοινά έχουν δυο άνθρωποι, τόσο πιο εύκολα και με ειλικρίνεια προχωράνε στη σχέση τους, άρα καλό είναι να έχουν και και κοινή ταξική προέλευση, παρόμοια οικονομική κατάσταση, κοινά ενδιαφέροντα, κοσμοθεωρία, ιδεολογία, στάση ζωής και ανάγκες γενικότερα. Επιστροφή στην παλιά καλή προτροπή, πάρε κάποια από την τάξη μας γιε μου, διαφορετικά θα δυστυχήσεις. Εκτός αν θέλετε να βιώνετε κόμπλεξ κατωτερότητας, ιδιοτέλεια, χειριστικές καταστάσεις κλπ. Εκτός αν ο/η άλλος/η φτωχός ή πλούσιος είναι πολύ ανεπτυγμένη και καλή προσωπικότητα με ιδεαλισμό, περιπτώσεις που σπανίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αγαπητή Resident Evil, η ιστορία σου δε μου λέει κάτι. Είσαι μάλλον από τις λίγες καλές πιασμένες. Όσο για τα στέκια, θα πρέπει να αλλάξω σχολή που είναι λίγο μαλακία, πιστεύω, να καθορίζεις το πτυχίο και το μέλλον σου με γνόμωνα την κοινωνική ζωή που θα διάγεις. Αν και, μου φαίνεται ότι, παντού σκατά θα τρως.

όχι καλέ μου... είμαι από τις πολλές τυπικές στους χώρους που κινούμαι.

Τη σχολή σου δεν την ξέρω, αλλά κι εγώ από μια σχολή πέρασα και τα πράγματα δεν ήταν έτσι, τι να σου πω ίσως είσαι άτυχος, αλλά η (τυπική) σχολή 4 χρόνια είναι θα περάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,800 μηνύματα.
όχι καλέ μου... είμαι από τις πολλές τυπικές στους χώρους που κινούμαι.

ναι, ναι...τους ξέρω αυτούς τους χώρους καλύτερα απ' τον καθένα! :P

Ο prwteas, ίσως και λόγω του νεαρού της ηλικίας του, βγάζει ένα παράπονο λίγο πιο απόλυτα απ' ότι πρέπει. Εγώ όμως ως άνδρας τον καταλαβαίνω, έχει δίκιο να παραπονιέται...Αν τα κορίτσια στην Ελλάδα διεκδικούσαν τον έρωτα υπό ίσης όροις, τότε θα συμφωνούσα ότι υπάρχουν καλοί και κακοί άνδρες - γυναίκες και το τι σου τυχαίνει είναι ανάλογο με το τι είσαι. Δεν ισχύει όμως αυτό, όπως πολλά άλλα πράγματα λειτουργούν σε αυτή τη χώρα μέσα απ' την κοινωνική παθογένεια και τις στρεβλώσεις που σε άλλες χώρες είναι από καιρό ξεπερασμένα.

Θυμάμαι όταν έκανα μεταπτυχιακό στην Αγγλία, κουβαλούσα στο μετρό κάτι ασήκωτες βαλίτσες. Τις κατέβαζα λίγο λίγο. :) Με σταματάει σε κάποια φάση μια γλυκούλα Αγγλιδούλα και μου λέει, "θέλεις βοήθεια;" και να με κοιτάζει μέσα στα μάτια καρφωτά και να επιμένει. Ντράπηκα εντελώς. :redface: "Όχι, όχι έλεγα, δεν χρειάζεται, ευχαριστώ πολύ...". Έβγαινα στα μπαράκια το βράδυ, ερχόντουσαν κορίτσια και μου πιάνανε την κουβέντα (και δεν ήταν βιζιτούδες), στην αρχή αισθανόμουνα περίεργα, στην πορεία άρχισα να καταλαβαίνω ότι η ζωή είναι ίδια για όλους, δεν υπήρχαν στερεοτυπικές αντιλήψεις ούτε κοινωνικά προφίλ. Έβλεπες τον μάνατζερ με τη γραβάτα και το σκουλαρικάκι, τον καθηγητή με το τατού, την 30άρα με το τζιν μπουφάν και τις μέταλ κονκάρδες χεράκι χεράκι με το κοριτσάκι της και άλλα τέτοια ωραία.

Εσείς οι Ελληνίδες τι λέτε για τις Αγγλίδες; Μπεκροκανάτες τις ανεβάζετε, ξέκωλα τις κατεβάζετε. Και κορδώνεστε με περηφάνεια, ότι είστε κάτι άλλο, διαφορετικό, ανώτερο, ότι μόνο οι ξεπεσμένοι άνδρες πάνε με αλλοδαπές κι ότι μ' αυτά που λέει ο prwteas και κάθε prwteas ελληνίδα γκόμενα δεν πιάνει.

Μια χαρά λοιπόν! 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
ναι, ναι...τους ξέρω αυτούς τους χώρους καλύτερα απ' τον καθένα! :P
Ο prwteas, ίσως και λόγω του νεαρού της ηλικίας του, βγάζει ένα παράπονο λίγο πιο απόλυτα απ' ότι πρέπει. Εγώ όμως ως άνδρας τον καταλαβαίνω, έχει δίκιο να παραπονιέται...Αν τα κορίτσια στην Ελλάδα διεκδικούσαν τον έρωτα υπό ίσης όροις, τότε θα συμφωνούσα ότι υπάρχουν καλοί και κακοί άνδρες - γυναίκες και το τι σου τυχαίνει είναι ανάλογο με το τι είσαι. Δεν ισχύει όμως αυτό, όπως πολλά άλλα πράγματα λειτουργούν σε αυτή τη χώρα μέσα απ' την κοινωνική παθογένεια και τις στρεβλώσεις που σε άλλες χώρες είναι από καιρό ξεπερασμένα.

Θυμάμαι όταν έκανα μεταπτυχιακό στην Αγγλία, κουβαλούσα στο μετρό κάτι ασήκωτες βαλίτσες. Τις κατέβαζα λίγο λίγο. :) Με σταματάει σε κάποια φάση μια γλυκούλα Αγγλιδούλα και μου λέει, "θέλεις βοήθεια;" και να με κοιτάζει μέσα στα μάτια καρφωτά και να επιμένει. Ντράπηκα εντελώς. :redface: "Όχι, όχι έλεγα, δεν χρειάζεται, ευχαριστώ πολύ...". Έβγαινα στα μπαράκια το βράδυ, ερχόντουσαν κορίτσια και μου πιάνανε την κουβέντα (και δεν ήταν βιζιτούδες), στην αρχή αισθανόμουνα περίεργα, στην πορεία άρχισα να καταλαβαίνω ότι η ζωή είναι ίδια για όλους, δεν υπήρχαν στερεοτυπικές αντιλήψεις ούτε κοινωνικά προφίλ. Έβλεπες τον μάνατζερ με τη γραβάτα και το σκουλαρικάκι, τον καθηγητή με το τατού, την 30άρα με το τζιν μπουφάν και τις μέταλ κονκάρδες χεράκι χεράκι με το κοριτσάκι της και άλλα τέτοια ωραία.

Εσείς οι Ελληνίδες τι λέτε για τις Αγγλίδες; Μπεκροκανάτες τις ανεβάζετε, ξέκωλα τις κατεβάζετε. Και κορδώνεστε με περηφάνεια, ότι είστε κάτι άλλο, διαφορετικό, ανώτερο, ότι μόνο οι ξεπεσμένοι άνδρες πάνε με αλλοδαπές κι ότι μ' αυτά που λέει ο prwteas και κάθε prwteas ελληνίδα γκόμενα δεν πιάνει.

Μια χαρά λοιπόν! 8)

Οκ Nikο. Tότε να πάρεις τον πρωτέα και να πάτε ταξιδάκι στην Αγγλία....και άσε τις Ελληνίδες να έχουν υψηλά στάνταρ. :/::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,800 μηνύματα.
Οκ Nikο. Tότε να πάρεις τον πρωτέα και να πάτε ταξιδάκι στην Αγγλία....και άσε τις Ελληνίδες να έχουν υψηλά στάνταρ. :/::whistle:

Η αντίδραση αυτή αποδεικνύει τα λεγόμενα. Από τη μια λέτε ότι ο prwteas ρίχνει το επίπεδο της συζήτησης απ' την άλλη βγάζετε τις "συναισθηματικές σας ορμόνες" :P.

Έχω ξεπεράσει πια τη διαμάχη των δύο φύλων. Είτε μας αρέσει, είτε όχι, οι γυναίκες στην Ελλάδα έτσι είναι. Γι' αυτό και τις παντρεύονται οι Ελληνάρες, τις κάνουν 2-3 κουτσούβελα και τις παρατάνε να ψυχανεμίζονται στα τσατ και τα φόρουμ. :whistle:

Κορίτσια σας αγαπάμε, αλήθεια, για το καλό σας τα λέμε...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Η αντίδραση αυτή αποδεικνύει τα λεγόμενα. Από τη μια λέτε ότι ο prwteas ρίχνει το επίπεδο της συζήτησης απ' την άλλη βγάζετε τις "συναισθηματικές σας ορμόνες" :P.

Έχω ξεπεράσει πια τη διαμάχη των δύο φύλων. Είτε μας αρέσει, είτε όχι, οι γυναίκες στην Ελλάδα έτσι είναι. Γι' αυτό και τις παντρεύονται οι Ελληνάρες, τις κάνουν 2-3 κουτσούβελα και τις παρατάνε να ψυχανεμίζονται στα τσατ και τα φόρουμ. :whistle:

Κορίτσια σας αγαπάμε, αλήθεια, για το καλό σας τα λέμε...:)

Δεν είναι όλες οι γυναίκες στην Ελλάδα έτσι. Επίσης δεν έχουμε όλες παντρευτεί Ελληναρά, ούτε καν έχουμε ασχοληθεί με Ελλάδα. Πήγαμε κι εμείς προς εξωτερικό μεριά. Τους αποφεύγουμε..... όπως κατάλαβες για τους λόγους που έγραψες πιο πάνω. :P
Άλλαξτε απόψεις γιατί διαφορετικά σας βλέπω να κάνετε παρέα με το χέρι σας για πολύ καιρό.

Κι εμείς σας αγαπάμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
ναι, ναι...τους ξέρω αυτούς τους χώρους καλύτερα απ' τον καθένα! :P
Δλδ... πόσο διαφωνώ μαζί σου σε μερικά πράγματα δεν φαντάζεσαι...
θα σου πω κάτι μόνο, επειδή όντως τους ξέρεις τους χώρους που κινούμαι...

Έχεις χρειαστεί πολλές φορές να πρέπει να ψάχνεις ευσχημους τρόπους να πεις "ξέρετε εγώ εδώ ήρθα να σας φτιάξω τη βάση/ το application/το performance/ το issue σας τέλος πάντων, όχι να μου την πέφτετε απλώς και μόνο επειδή όταν ακούτε dba (IT εν γένει) έχετε στο μυαλό σας κάποιον άντρα κλεισμένο σε ένα υπόγειο?"...έχεις χρειαστεί πολλές φορές να πρέπει να προσπεράσεις το γεγονός ότι σε βλέπουν και αναρωτιούνται "καλά το κοριτσάκι μας έστειλε η (τάδε μεγάλη εταιρία)" ?

Δεν έχεις. (Φαντάζομαι δλδ :P). Οπότε, το αν εσύ (ο Χ εσύ), που με γνωρίζεις σε τέτοιες στιγμές βγάλεις το πολύ κλασσικό συμπέρασμα (το έχω ακούσει μυριάδες φορές για μας τις πολυτεχνίτισσες) "ε, καλά αυτές έχουν ψηλά το αμανέ, νομίζουν που κάποιες είναι", σκέφτηκες ποτέ ότι μπορεί να φταίει το γεγονός ότι δεν...γουστάρουμε τα κλισέ?

Βγαίνω off-topic και ζητάω συγγνώμη απλώς αυτό που θέλω να δείξω είναι ότι εν δυνάμει όλοι και όλες μπορούμε να χαρατκηριστούμε barbie/μ@λ@κες, αλλά συνήθως οι συνθήκες παίζουν τεράστιο ρόλο σε αυτό. Και αν διαλέγουμε συγκεκριμένες κατηγορίες ανθρώπων και/ή συγκεκριμένες συνθηκες για να βγάλουμε γενικά συμπεράσματα, κατά κανόνα...κάπου θα κάνουμε λάθος :)

ps. Αγόρια κι εμείς σας αγαπάμε, για το καλό σας τα λέμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,800 μηνύματα.
Άλλαξτε απόψεις γιατί διαφορετικά σας βλέπω να κάνετε παρέα με το χέρι σας για πολύ καιρό.

Εδώ μπαίνουμε και σε συμπεριφορές αγένειας. Είναι μια αυτοκαλλιεργούμενη αλαζονεία που αναπτύσσουν πολλά κορίτσια όταν "στριμώχνονται". Γιατί δηλαδή να μην θυμώσω και να σε στείλω στο γέρο διάολο τώρα; :mad: Έλα ρε θα σου αρέσει, θα γίνω λίγο ρεμάλι και τι έγινε; :smoke:

Όχι δεν θα το κάνω, γιατί είμαι ένας μαλάκας, καλό παιδί! :) :hehe:

Δλδ... πόσο διαφωνώ μαζί σου σε μερικά πράγματα δεν φαντάζεσαι...
θα σου πω κάτι μόνο, επειδή όντως τους ξέρεις τους χώρους που κινούμαι...

Εγώ πάλι να σου πω την αλήθεια, πρώτη φορά είναι που διαφωνώ μαζί σου και όχι τόσο για τις απόψεις όσο για την συμπεριφορά σου απέναντι σε έναν συνομιλητή. Να στο πω ευγενικά....βγάζει κόμπλεξ! :D Τώρα πως εσύ μου την έχεις έτσι στημένη και λες "δεν φαντάζεσαι", δεν ξέρω....

Έχεις χρειαστεί πολλές φορές να πρέπει να ψάχνεις ευσχημους τρόπους να πεις "ξέρετε εγώ εδώ ήρθα να σας φτιάξω τη βάση/ το application/το performance/ το issue σας τέλος πάντων, όχι να μου την πέφτετε απλώς και μόνο επειδή όταν ακούτε dba (IT εν γένει) έχετε στο μυαλό σας κάποιον άντρα κλεισμένο σε ένα υπόγειο?"...έχεις χρειαστεί πολλές φορές να πρέπει να προσπεράσεις το γεγονός ότι σε βλέπουν και αναρωτιούνται "καλά το κοριτσάκι μας έστειλε η (τάδε μεγάλη εταιρία)" ?

Δεν έχεις. (Φαντάζομαι δλδ :P). Οπότε, το αν εσύ (ο Χ εσύ), που με γνωρίζεις σε τέτοιες στιγμές βγάλεις το πολύ κλασσικό συμπέρασμα (το έχω ακούσει μυριάδες φορές για μας τις πολυτεχνίτισσες) "ε, καλά αυτές έχουν ψηλά το αμανέ, νομίζουν που κάποιες είναι", σκέφτηκες ποτέ ότι μπορεί να φταίει το γεγονός ότι δεν...γουστάρουμε τα κλισέ?

Δεν προχώρησε το μυαλό μου τόσο πολύ, όχι. Αυτά τα "φαντασιακά" δεν τα έχω καλλιεργήσει πάντως μπορώ να πω ότι τα όμορφα θηλυκά στο ΙΤ που έχω γνωρίσει είναι είτε ολίγον κομπλεξικά, είτε πολύ απελευθερωμένα. Και ιντριγκάρει όντως πολύ να συναντάς έξυπνη, πετυχημένη γυναίκα που μπορεί να σταθεί με άνεση σε ανδροκρατούμενους χώρους. Τώρα, σε κουβεντούλες με τέτοια κορίτσια που έχω κάνει...ε, κάπου κάπου το σκέφτονται το κερατάκι...

Νο problem, συμφωνώ με τη Σιμόν, είμαι υπέρ της αυτοδιάθεσης! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Αυτήν την ευγένεια της γλυκιάς Αγγλιδούλας, αν την έχει ο Έλληνας νέος..είναι μαθηματικώς σίγουρο ότι θα μείνει παρέα με την παλάμη του. Για να μην πω ότι θα ταμπελοποιηθεί ως πέφτουλας από την Ελληνίδα νέα με όλα τα επακόλουθα (π.χ. αλαλία αμηχανίας με "τι μας είπες τώρα"). Μήπως να θυμηθούμε την σημασιολογία της λέξης «καλό παιδί» στην μεταμοντέρνα μεταπολιτευτική Ελλάδα του δικομματισμού από τον γυναικείο πληθυσμό;

Υ.Γ. Αφήστε τις Αγγλιδούλες να είναι μπεκροκανάτες και εσείς οι Ελληνίδες, να πλένετε τις μπεκροκανάτες..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.




ευγένεια της γλυκιάς Αγγλιδούλας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
=
Εγώ πάλι να σου πω την αλήθεια, πρώτη φορά είναι που διαφωνώ μαζί σου
εννοούσα στο συγκεκριμένο θέμα :), πόσο διαφωνώ σε αυτά που έγραψες

και όχι τόσο για τις απόψεις όσο για την συμπεριφορά σου απέναντι σε έναν συνομιλητή. Να στο πω ευγενικά....βγάζει κόμπλεξ! :D Τώρα πως εσύ μου την έχεις έτσι στημένη και λες "δεν φαντάζεσαι", δεν ξέρω....
δεν θα μπω στη διαδικασία να υπερασπιστώ τη συμπεριφορά μου (στο συγκεκριμένο θέμα) απλώς θα πω ότι ΑΝ θεωρείς ότι τα γραφόμενα μου εδώ στο thread βγάζουν κόμπλεξ (που στην τελική εγώ για όσα γράφω...έπαθα κι έμαθα, δεν τα διάβασα σε κάποιο blog!-για όνομα δλδ! ), προσπάθησε να σκεφτείς ΠΩΣ ακούγονται τα λεγόμενα του θεματοθέτη.. ;)

ps. τελικά το θέμα είναι ποιός θα τρελάνει πρώτος ποιόν μάλλον ;)

ps2. κι επίσης ποιός στον άνεμο θα κακολογίσει κάποιον που θέλει να βοηθήσει??? Πάντως προσωπικά 2 φορές που χρειάστηκα βοήθεια στο δρόμο και μου την πρόσφεραν (και υπήρξαν άλλες 102 που κανείς δεν έκανε τον κόπο), 1000 ευχαριστώ είπα στους άνθρωπους ούτε πέφτουλες τους χαρακτήρισα ούτε τπτ... Μην υπερβάλλουμε ρε αδέρφια και τα ισοπεδώνουμε όλα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top