Πώς ζητάω από κάποιον να βγούμε χωρίς να το πάρει πάνω του;

Έλεν Τσέρι

Νεοφερμένος

Η Έλεν Τσέρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι έχω μπλέξει. Δεν μπορεί να μου ζητήσει μόνος του να βγούμε αλλά αφήνει συνεχώς υπονοούμενα για να βγάλω εγώ το φίδι από την τρύπα. Θα μου πείτε, αν ήθελε θα το 'χε ήδη βγάλει αυτός, αλλά προσπαθεί με τον τρόπο του υποθέτω και το αφήνει σε μένα. Δειλός; Δεν ξέρω. Πάντως προφανώς έχω αναλάβει το επόμενο ραντεβού μας, αλλά πώς το ζητάω χωρίς να ψωνιστεί; Χωρίς να καβαλήσει το καλάμι, χωρίς να χάσει την αμφιβολία; :hmm:
Για βοηθήστε λίγο...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι έχω μπλέξει. Δεν μπορεί να μου ζητήσει μόνος του να βγούμε αλλά αφήνει συνεχώς υπονοούμενα για να βγάλω εγώ το φίδι από την τρύπα. Θα μου πείτε, αν ήθελε θα το 'χε ήδη βγάλει αυτός, αλλά προσπαθεί με τον τρόπο του υποθέτω και το αφήνει σε μένα. Δειλός; Δεν ξέρω. Πάντως προφανώς έχω αναλάβει το επόμενο ραντεβού μας, αλλά πώς το ζητάω χωρίς να ψωνιστεί; Χωρίς να καβαλήσει το καλάμι, χωρίς να χάσει την αμφιβολία; :hmm:
Για βοηθήστε λίγο...:redface:
Ask him straight out. Τα "παιχνιδάκια" για να "μην τα πάρει πάνω του" είναι για τις χαζογκόμενες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έλεν Τσέρι

Νεοφερμένος

Η Έλεν Τσέρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Ask him straight out. Τα "παιχνιδάκια" για να "μην τα πάρει πάνω του" είναι για τις χαζογκόμενες. :)

Πίστεψε με,δεν είναι ότι θέλω να έχω το πάνω χέρι ή οτιδήποτε... Η ευθύτητα είναι το καλύτερο και για μένα. Αλλά κινείται με βάση τον εγωισμό του και δεν θα ήθελα απλως να τον τροφοδοτήσω... :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Τότε μην βγαίνεις μαζί του ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Πίστεψε με,δεν είναι ότι θέλω να έχω το πάνω χέρι ή οτιδήποτε... Η ευθύτητα είναι το καλύτερο και για μένα. Αλλά κινείται με βάση τον εγωισμό του και δεν θα ήθελα απλως να τον τροφοδοτήσω... :confused:

Τι αηδίες είναι αυτές ρε παιδιά με τροφοδότηση εγωισμού και κουταμάρες; Σ' αρέσει ο άνθρωπος; Ζήτα του να βγείτε. Εκεί θα διερευνήσεις αν μπορείς να αντέξεις τον εγωισμό του ή όχι. Με τη συζήτηση και την παρέα.

Τι διάολο; Φοβάσαι μην εκτεθείς; Η μισή ντροπή δικιά σου, η μισή ντροπή δικιά του. Πάρε τη ζωή λίγο χαλαρά και διασκέδασε καλή μου κοπέλα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Αν ο εγωισμός του είναι ήδη τροφοδοτημένος, δεν θα περιμένει να τροφοδοτηθεί με το αν θα του ζητήσεις εσύ ή όχι να βγείτε για ραντεβού...
Και αν το δεις και από άλλη μεριά, μια γυναίκα με αυτοπεποίθηση που ζητάει straight αυτό που θέλει , χωρίς σποντούλες, έμμεσα και μεσοβέζικα , είναι σαν να τον ¨ξεβρακώνει¨ λίγο τον κύριο εγωιστή... :devil:
Αν και πιστεύω ότι Οι πολλές αναλύσεις είναι απλά χάσιμο χρόνου! Πες το, να ξέρεις και τί σου γίνεται και να μην χάνεις τον καιρό σου! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Αν είναι δυνατόν???

Όρμα!!!

Σιγά τα ωά... Δεν θα τον παρακαλέσεις να βγει μαζί σου, απλώς θα του το ζητήσεις...

Και αν κατάλαβα καλά από τα γραφόμενά σου έχετε ξαναβγεί, ε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έλεν Τσέρι

Νεοφερμένος

Η Έλεν Τσέρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Έχετε σαφώς δίκιο και μόλις τον γνώρισα αυτό έκανα και μ' έπαιζε κανονικά. Αλλά η αλήθεια είναι πως λίγο έδειξα ότι δεν με νοιάζει και κατευθείαν ξεσηκώθηκε...Κατά κάποιο τρόπο νομίζω ότι με είχε σίγουρη. Δεν θέλω να ξαναφτάσω σ' αυτό το σημείο.

Αν είναι δυνατόν???

Όρμα!!!

Σιγά τα ωά... Δεν θα τον παρακαλέσεις να βγει μαζί σου, απλώς θα του το ζητήσεις...

Και αν κατάλαβα καλά από τα γραφόμενά σου έχετε ξαναβγεί, ε??
Ναι;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.

Ε, τότε ένας λόγος παραπάνω...;)


Τώρα τι να σου πω, αν θες τόόόόόσο πολύ να μην σε έχει για σίγουρη, θα πρέπει να ξεφύγεις σε περίεργες μεθόδους... Και δεν φαίνεσαι να το θες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έλεν Τσέρι

Νεοφερμένος

Η Έλεν Τσέρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Ε, τότε ένας λόγος παραπάνω...;)


Τώρα τι να σου πω, αν θες τόόόόόσο πολύ να μην σε έχει για σίγουρη, θα πρέπει να ξεφύγεις σε περίεργες μεθόδους... Και δεν φαίνεσαι να το θες...
Σε ακούω...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Έχεις υπομονή???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έλεν Τσέρι

Νεοφερμένος

Η Έλεν Τσέρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Αρκετή θα έλεγα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ε τότε πρέπει να τον κάνεις να καταλάβει πως αν δεν σε κυνηγήσει, δεν θα καταφέρει τίποτα...


Ρισκάρεις βέβαια να το αντιληφθεί ως μη ενδιαφέρον από πλευράς σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έλεν Τσέρι

Νεοφερμένος

Η Έλεν Τσέρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Μέχρι τώρα είμαστε στο κυνήγι, μια ο ένας μια ο άλλος. Λες και είμαστε λιοντάρια!:giveup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ναι, αν το θες έτσι ρε συ... Πρέπει να κρατήσεις μία στάση του στυλ... Ναι μεν θέλω, αλλά πρέπει να ρθεις να με πάρεις... Αλλιώς αντίο...

Αλλά γνώμη μου είναι να αφήσετε τα παιδιαρίσματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έλεν Τσέρι

Νεοφερμένος

Η Έλεν Τσέρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Να μην του πω να βγούμε, δηλαδή;
Αυτός βέβαια μπορεί να 'χει βγει με άλλες τόσες στο ενδιάμεσο και να μ' έχει και μένα για να παίζει κάτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Να μην του πω να βγούμε, δηλαδή;
Αυτός βέβαια μπορεί να 'χει βγει με άλλες τόσες στο ενδιάμεσο και να μ' έχει και μένα για να παίζει κάτι...

Αν θες να μην το πάρει "πάνω" του...

Δεν στο προτείνω, το θεωρώ βλακεία... Αλλά είναι ένας τρόπος να πετύχεις αυτό που λες ότι θέλεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Μέχρι τώρα είμαστε στο κυνήγι, μια ο ένας μια ο άλλος. Λες και είμαστε λιοντάρια!:giveup:

Να μην του πω να βγούμε, δηλαδή;
Αυτός βέβαια μπορεί να 'χει βγει με άλλες τόσες στο ενδιάμεσο και να μ' έχει και μένα για να παίζει κάτι...
Αν νομίζεις ότι παίζει μαζί σου απλώς παράτα τον και πήγαινε αλλού. :giveup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamRider

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Κατα τη γνωμη μου δεν πρεπει να του πεις εσυ να βγειτε... Κανε λιγο υπομονη παραπανω και περιμενε τον να στο ζητησει αυτος αν το θελει. Για εμενα ειναι must αυτο. Οταν δυο ανθρωποι φλερταρουν ο αντρας ειναι αυτος που πρεπει να κανει την πρωτη κινηση για να προσχωρησει στο ραντεβου γιατι πιστευω πως αν δεν γινει αυτο αλλαζουν πολλα που ισως να φανουν περισσοτερο αργοτερα στην σχεση αν τελικα γινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top