Υπήρξε ο Ιησούς Χριστός;

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
1) Γιατί δεν λένε άν υπήρχε ο θεος των μουσουλμάνων; γιατί δεν ρωτάνε άν υπήρχε εκείνος και ρωτάνε μόνο για τον Χριστό;
2) γιατί όλοι αναρωτιούντε πάνω σε μία μόνο θρησκεία και όχι σε όλες;
3) και κάτι ακόμα, όταν κάποιος λέει είμαι π.χ. άθεος σημαίνει ότι τα βάζω(και δικαίομα του) μ,ε όλες τις θρησκείες ή μόνο με μία; :hmm:

(Η αρίθμηση δική μου)
1) Ο Θεός των μουσουλμάνων, ο Αλλάχ, είναι ο ίδιος με τον Θεό των Χριστιανών. Επίσης οι μουσουλμάνοι πιστεύουν στην ύπαρξη του Χριστού, απλά θεωρούν ότι ήταν απλά προφήτης και όχι ο υιός του Θεού. Ο αμέσως επόμενος προφήτης μετά το Χριστό πιστεύουν ότι ήταν ο Μωάμεθ

2) Γιατί η θρησκεία είναι γεωγραφικό ζήτημα. Εσύ πχ αν είχες γεννηθεί λίγα χιλιόμετρα ανατολικότερα, το πιο πιθανό είναι να ήσουν μια πιστή μουσουλμάνα, και να μην πολυαναρωτιώσουν για τον Χριστιανισμό. Προσωπικά αναρωτιέμαι εξίσου για όλες τις θρησκείες.

3) Να απαντήσω για τον εαυτό μου: Δεν τα βάζω με καμία απολύτως θρησκεία. Όλες οι θρησκείες με γοητεύουν πολύ, και μου αρέσει να τις μελετώ, διότι μαθαίνω πολλά στοιχεία για την κουλτούρα των λαών. "Τα βάζω" με όσους εκμεταλλεύονται τις θρησκείες για ίδιον όφελος (από μητροπολίτες μέχρι πολέμαρχους)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panovito

Νεοφερμένος

Ο panovito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
3) Να απαντήσω για τον εαυτό μου: Δεν τα βάζω με καμία απολύτως θρησκεία. Όλες οι θρησκείες με γοητεύουν πολύ, και μου αρέσει να τις μελετώ, διότι μαθαίνω πολλά στοιχεία για την κουλτούρα των λαών. "Τα βάζω" με όσους εκμεταλλεύονται τις θρησκείες για ίδιον όφελος (από μητροπολίτες μέχρι πολέμαρχους)
Να και μια πολύ ωραία τοποθέτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
(Η αρίθμηση δική μου)
1) Ο Θεός των μουσουλμάνων, ο Αλλάχ, είναι ο ίδιος με τον Θεό των Χριστιανών. Επίσης οι μουσουλμάνοι πιστεύουν στην ύπαρξη του Χριστού, απλά θεωρούν ότι ήταν απλά προφήτης και όχι ο υιός του Θεού. Ο αμέσως επόμενος προφήτης μετά το Χριστό πιστεύουν ότι ήταν ο Μωάμεθ

Ο "προφήτης" Χρηστός λοιπόν θα τον πώ δεν έκανε όσα ο Μωάμεθ, δεν δήλωσε Υιός του Αλλάχ και οι πιο πολοί δέχοντε την ύπαρξη του Μωάμεθ αλλα αμφυσβητούν την ύπαρξη του Χρηστού, ακόμα και απλός άνθρωπος να ήταν πάλι θα τον αμφησβητούν, ενώ ο Μωάμεθ θα πούν ότι οκ είναι προφύτης και τέλος, καταλαβένεις τι ενοώ;

2) Γιατί η θρησκεία είναι γεωγραφικό ζήτημα. Εσύ πχ αν είχες γεννηθεί λίγα χιλιόμετρα ανατολικότερα, το πιο πιθανό είναι να ήσουν μια πιστή μουσουλμάνα, και να μην πολυαναρωτιώσουν για τον Χριστιανισμό. Προσωπικά αναρωτιέμαι εξίσου για όλες τις θρησκείες.

Λάθος(κατα την γνώμη μου) υπάρχουν άπυρες συζητήσεις περί Θρησκιών και πάντα καταλίγουν στον Χρηστιανισμό, αυτό όμως δεν συμαίνει ότι και εγώ δεν είμαι άνθρωπος που ψάχνω, για τον βούδα ενδιαφέρθηκα κάποτε, για τον Αλλάχ σε κάποια άλλη εποχή, ακόμα και τώρα βλέπω ντοκιμαντέρ για αυτά, το ότι υπάρχει ελέυθερία στον Χρηστιανησμό να ψάχνεις είναι το ζήτημα όχι που έχεις γεννηθει, άν ένας Μουσουλμάνος αλαξοπιστήσει ή πεί είμαι άθεος τον κυνηγάνε, Ο Χρηστιανησμός όμως σου λέει να είσαι ελέυθερος να επιλέξεις.;)

Αν είμουν μουσουλμάνα θα φοβόμουν να πώ στους γονείς μου επειδή δεν μου αφήνουν ελευθερία, άρα δεν παιζει ρόλο που γενιέσε αλλα τι σου λέει να κάνεις η θρησκεία σου.

3) Να απαντήσω για τον εαυτό μου: Δεν τα βάζω με καμία απολύτως θρησκεία. Όλες οι θρησκείες με γοητεύουν πολύ, και μου αρέσει να τις μελετώ, διότι μαθαίνω πολλά στοιχεία για την κουλτούρα των λαών. "Τα βάζω" με όσους εκμεταλλεύονται τις θρησκείες για ίδιον όφελος (από μητροπολίτες μέχρι πολέμαρχους)

Εδώ με βρήσκεις σύμφωνη, είμαι σαν και σένα, είμαι υπέρ της Εκκλησίας, αλλα όχι υπέρ των κακών παπάδων, του τάματος με χρήματα ή ότι άλλο αποσπά χρήμα και δόξα, μπράβο για την άποψη σου:)

Μην το πέρνεις προσωπικά απλά θέλω να καταλάβεις το ότι είμαι υπέρ σε κάποια πράγματα αυτό δεν σημαίνει ότι είμαι κατά της λογικής:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Να και μια πολύ ωραία τοποθέτηση.
merci:)

Ο "προφήτης" Χρηστός λοιπόν θα τον πώ δεν έκανε όσα ο Μωάμεθ, δεν δήλωσε Υιός του Αλλάχ και οι πιο πολοί δέχοντε την ύπαρξη του Μωάμεθ αλλα αμφυσβητούν την ύπαρξη του Χρηστού, ακόμα και απλός άνθρωπος να ήταν πάλι θα τον αμφησβητούν, ενώ ο Μωάμεθ θα πούν ότι οκ είναι προφύτης και τέλος, καταλαβένεις τι ενοώ;
Την ύπαρξη του Μωάμεθ δεν την αμφισβητεί κανείς γιατί είναι ιστορικό πρόσωπο: πολιτικός - στρατιωτικός ηγέτης που έχτισε πόλεις και έφερε μεγάλες αλλαγές στον λαό του. Σε αντίθεση με τον Χριστό, υπάρχουν πάμπολλα ιστορικά κείμενα που τον αναφέρουν. Φυσικά, για να είμαστε δίκαιοι, αυτό οφείλεται και στο ότι έζησε πολλά χρόνια μετά τον Χριστό (γύρω στα 700 αν δεν κάνω λάθος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Την ύπαρξη του Μωάμεθ δεν την αμφισβητεί κανείς γιατί είναι ιστορικό πρόσωπο: πολιτικός - στρατιωτικός ηγέτης που έχτισε πόλεις και έφερε μεγάλες αλλαγές στον λαό του. Σε αντίθεση με τον Χριστό, υπάρχουν πάμπολλα ιστορικά κείμενα που τον αναφέρουν. Φυσικά, για να είμαστε δίκαιοι, αυτό οφείλεται και στο ότι έζησε πολλά χρόνια μετά τον Χριστό (γύρω στα 700 αν δεν κάνω λάθος)

Ενας Στρατιωτικός ηγέτης δηδάσκει την αγάπη; την ένωση; αυτό θέλω να πώ, ο Χρηστός γενήθηκε για να θυσιαστεί για εμάς όπως λένε δεν λέω για μένα Ο μωάμεθ τι έκανε; μήπως τελικά πρέπει να πολεμήσεις να σκότώσεις για να σε θυμούντε;

Θέλω να πώ ότι ακόμα κιάν δεν υπήρχε δεν με νοιάζει, τον είχαν σαν ένα άτομο το οποίο δήδαξε αγάπη, άρα και να μην υπήρχε δεν προκάλεσε κακίες και πολέμους, ξέρεις τι με φρίκαρε απο την την αρχή που κατάλαβα τι νοιώθω για αυτό που πιστέυω; ότι τόσοι και τόσοι δημιουργούσαν προβλήματα και ο Χρηστός που δήδαξε αγάπη και ομόνια τον κυνηγήσανε, αυτό με φρικάρει και μονο αυτό.

Μήπως τελικά αναρωτιέμαι δεν ξέρω, προσπαθούν να αποδείξουν ότι δεν υπάρχει αγάπη; ότι δεν μπορούν να πιστέψουν ότι ήρθε κάποιος σε αυτή την γή για να διδάξει την αγάπη; λέω εγώ τώρα, μήπως η αναζήτηση της αλήθειας είναι απλά η απόδειξη για κάπους ότι δεν υπάρχει πραγματική ένωση; :hmm:

Οσο ζώ μαθένω, άν μπορείς να μου πείς κάτι γύρο απο αυτό ευχαρίστος να το ακούσω;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tragogidaros

Νεοφερμένος

Ο tragogidaros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ο Χριστος ειναι υπαρκτο προσωπο της ιστοριας.
Τα οστα του βρισκονται καλα κρυμμενα μεσα στις κατακομβες του Βατικανου οπως και η γνησια ιερα συνδονη.
Συμφωνα λοιπον με τις προφητειες του Τραχωνιου της Λεμεσσου στα οστα αυτα θα ενεργοποιηθει ο κωδικας "ΙΧΩΡ" (αυτο αποδικνυει και το οτι ο Ιησους ηταν Ελληνας) γυρω στο 2012 και θα επελθει ξανα στην ζωη.Το γεγονος αυτο ειναι γνωστο στους κυκλους του Βατικανου σαν την "Δευτερα Ανασταση"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
αυτο αποδικνυει και το οτι ο Ιησους ηταν Ελληνας


Άσε, έχω καλύτερες αποδείξεις:

- Έμενε στο σπίτι των δικών του μέχρι τα 30
- Πίστευε πως η μάνα του είναι Οσία Παρθένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Άσε, έχω καλύτερες αποδείξεις:

- Έμενε στο σπίτι των δικών του μέχρι τα 30
- Πίστευε πως η μάνα του είναι Οσία Παρθένα
Σύμφωνω! Και συμπληρώνω: και όλοι μαζί ήταν "Ρωμαίοι" πολίτες, παρεπιπτόντως! Γι' αυτό εξάλλου και ο Παύλος έγραφε στις Επιστολές του: "Ούτε Εβραίος...ούτε Έλληνας..., αλλά, Χριστιανοί...".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι έχεις διαβάσει στην Καινή Διαθήκη(...)
Η αντιμετώπιση (πρέπει να) είναι αντίστοιχη με αυτή των αρχαίων απέναντι στις δοξασίες και στις αλληγορίες του δωδεκαθεϊσμού


Μάλιστα. Τον μεσαίωνα το Θειάφι της Κόλασης ήταν Γεγονός, σήμερα είναι Αλληγορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

esperanza

Νεοφερμένος

Η esperanza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Πιστεύω πως μία από τις μεγαλύτερες αποδείξεις πως ο Χριστός υπήρξε αλλά ότι εκρυβε και μεγάλη δύναμή είναι το ότι τον δίωξαν, τον βασάνισαν,και τέλος τον σταυρωσαν. ΄Ομως από κει και έπειτα πάλι δεν ησύχασαν. Μην ξεχνάμε τους μεγάλους διωγμούς κατά των χριστιανων και τα βασανηστήριά τους. Δεν διώκεις κάτι ή κάποιον από τον οποίο δεν νιώθεις ότι απειλείσαι. Διώξανε ή βασάνισαν ποτε τόσο σκληρά και απάνθρωπα τους οπαδούς κάποιας άλλης θρησκείας¨? Γιατί τέτοια εμμονή μόνο με το πρόσωπο του Χριστού και των οπαδών του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Και πως ξέρεις ότι αυτοί οι διωγμοί είναι Real;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Και πως ξέρεις ότι αυτοί οι διωγμοί είναι Real;


Οι διωγμοί είναι αληθινοί. Αυτό που δεν στέκει είναι η εκμετάλλευση τους από την επίσημη Εκκλησία.





Δεν διώκεις κάτι ή κάποιον από τον οποίο δεν νιώθεις ότι απειλείσαι. Διώξανε ή βασάνισαν ποτε τόσο σκληρά και απάνθρωπα τους οπαδούς κάποιας άλλης θρησκείας¨?


Αμέ. Οι Χριστιανοί τους Πολυθεϊστές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

magg

Νεοφερμένος

Η magg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Κατάθεση γνώμης χωρίς επιτόκιο/// Ο Ιησούς υπήρξε σάν ιστορικό πρόσωπο σύμφωνα με διάφορες μαρτυρίες πού τίς αντλούμε από πολλα κείμενα και διδάχτηκε απο τούς Εσσαίους φιλοσοφία και διανόηση επίσης έμαθε να κάνει θαύματα και να διδάσκει με μεγάλη πειθώ την αγάπη, τήν ελεημοσύνη και τόν αλτρουισμό σε μια εποχή που οι Ρωμαίοι εκμεταλλευόντουσαν με φορολογία ολη σχεδόν τήν ανατολή συμπεριλαμβανομένης και τής Αιγύπτου φτάχνοντας μιά αυτοκρατορία στηριγμένη στόν εκφοβισμό και τήν αδικία. Κάποιοι λοιπόν λαμπρά μυαλά της τότε εποχής έπρεπε να βρούν κάποιον να σηκώσει το βάρος της διαφθοράς κάποιον ικανο ''γκουρού,'' θαυματοποιό πού να πείθει τα πλήθη και να τα βγάλει μέσα απο τήν λάσπη και αυτος ηταν ο Ιησούς.Μόνο πού δίδαξε αγάπη χωρίς όρια κι αυτα γκρεμίστηκαν απο το χριστιανισμο που μονο το ονομά του φέρν ει και οχι τής ουσία.Ο χριστιανισμός σάν κίνημα τής τότε εποχής εφερε πραγματική επανάσταση τωρα όμως εχει γίνει μεσαιωνική επιχείρηση πρός μεγάλη απογοήτευση αυτών που διαθέτουν μυαλό και κρίση.ΑΥΤΑ τα λίγα πρός το παρόν γιατι το θέμα ειναι ανεξάντλητο..........:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Οι διωγμοί είναι αληθινοί. Αυτό που δεν στέκει είναι η εκμετάλλευση τους από την επίσημη Εκκλησία.








Αμέ. Οι Χριστιανοί τους Πολυθεϊστές.[/quote]
Θα συμπλήρωνα:...και τους Χριστιανούς.(Από μη ιστορικο-χριστιανικές πηγές προκύπτει, ότι τα χριστεπώνυμα θύματα των Χριστιανών υπήρξαν αριθμητικά περισσότερα από εκείνα των ρωμαϊκών διωγμών!). Όπως συμβαίνει δηλαδή ιστορικά, με όλες τις Εξιδανικεύσεις και τους -ισμούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Από μη ιστορικο-χριστιανικές πηγές

Eγώ ειμί η Πηγή της Ζωής και το Μέγαν Έλεος... Καννίβαλε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Eγώ ειμί η Πηγή της Ζωής και το Μέγαν Έλεος... Καννίβαλε.
Μπορείς να το "μεταφράσεις";;; θα σου ήμουν υπόχρεος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Οι σφαγμένοι θα πήγαν στον Παράδεισο απευθείας.

Αμήν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Οι σφαγμένοι θα πήγαν στον Παράδεισο απευθείας.

Αμήν.
Ποιοί σφαγμένοι; Εκείνοι, από τους Ρωμαίους και τους Εβραίους ή εκείνοι που σφάχτηκαν από τους "εν Χριστώ αδελφούς τους";;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Έχει διαφορά σφαγμένος από σφαγμένον?

Αχ, γέρασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Έχει διαφορά σφαγμένος από σφαγμένον?

Αχ, γέρασα.
...και δικαίως, μάλλον, "πουλάς πνεύμα".!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top