Σεξουαλική ζωή των νέων

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Δεν έχει καθόλου σημασία, άμα τον ξέρεις ή όχι, ότι σου πει το παίρνεις υπόψιν σου είπα δεν είπα ότι το αλλάζει χωρίς σκέψη η περαιτέρω αναζήτηση.


Αν παίρναμε από τον καθένα υπόψιν το τι έλεγε...Καήκαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Δεν μπορείς να κρίνεις αν δεν τον ξέρεις.

Άμα δεν μπορείς κάνεις αναζήτηση, όχι άμα είναι λογικός ή όχι αλλά άμα ισχύει αυτό που είπε ή όχι.
Και ξαναλέω δεν είπα να αλλάξει αμέσως κάτι είπα να το πάρεις υπόψιν σου. Οι άνθρωποι δεν λειτουργούν έτσι περπατώντας και κρίνοντας στην τύχη κάτι είδε πάνω σου και του ήρθε αυτός ο χαρακτηρισμός.
-----------------------------------------
Αν παίρναμε από τον καθένα υπόψιν το τι έλεγε...Καήκαμε.

Όχι, μαζεύεις πληροφορίες για τον εαυτό σου, άμα κάνεις ότι σου λένε οι άλλοι τότε κάηκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Δεν μπορείς να μαζέψεις πληροφορίες έτσι. Πχ. κάποια μου λέει ότι είμαι άσχημος, κάποια άλλη ότι είμαι γόης. Εγώ δηλαδή τι να πιστέψω; :P Δεν υπάρχει πολύ αντικειμενικότητα, εκτός αν παίξεις με τα νούμερα και το πάρεις στατιστικά. Αν καθόμαστε να αναλωνόμαστε με το κάθε αρνητικό σχόλιο που θα μας κάνουν είτε καλοπροαίρετο είτε κακοπροαίρετο, θα τελειώσει η ζωή μας και εμείς ακόμα θα προσπαθούμε να καλυτερέψουμε. Εγώ πχ. κριτική δέχομαι μόνο από πολύ κοντινούς ανθρώπους, γιατί στην τελική σε αυτούς κοιτάς να αρέσεις. Αν μου πει ο άλλος που είμαστε στα μαχαίρια κάτι, μόνο στα σοβαρά δεν θα το πάρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Δεν μπορείς να μαζέψεις πληροφορίες έτσι. Πχ. κάποια μου λέει ότι είμαι άσχημος, κάποια άλλη ότι είμαι γόης. Εγώ δηλαδή τι να πιστέψω; :P Δεν υπάρχει πολύ αντικειμενικότητα, εκτός αν παίξεις με τα νούμερα και το πάρεις στατιστικά. Αν καθόμαστε να αναλωνόμαστε με το κάθε αρνητικό σχόλιο που θα μας κάνουν είτε καλοπροαίρετο είτε κακοπροαίρετο, θα τελειώσει η ζωή μας και εμείς ακόμα θα προσπαθούμε να καλυτερέψουμε. Εγώ πχ. κριτική δέχομαι μόνο από πολύ κοντινούς ανθρώπους, γιατί στην τελική σε αυτούς κοιτάς να αρέσεις. Αν μου πει ο άλλος που είμαστε στα μαχαίρια κάτι, μόνο στα σοβαρά δεν θα το πάρω.
ετσι ειναι αλλα κριτικη δεχομαστε απο ολους...το θεμα ειναι τι πιστευουμε εμεις για τον εαυτο μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Δεν μπορείς να μαζέψεις πληροφορίες έτσι. Πχ. κάποια μου λέει ότι είμαι άσχημος, κάποια άλλη ότι είμαι γόης. Εγώ δηλαδή τι να πιστέψω; :P Δεν υπάρχει πολύ αντικειμενικότητα, εκτός αν παίξεις με τα νούμερα και το πάρεις στατιστικά. Αν καθόμαστε να αναλωνόμαστε με το κάθε αρνητικό σχόλιο που θα μας κάνουν είτε καλοπροαίρετο είτε κακοπροαίρετο, θα τελειώσει η ζωή μας και εμείς ακόμα θα προσπαθούμε να καλυτερέψουμε. Εγώ πχ. κριτική δέχομαι μόνο από πολύ κοντινούς ανθρώπους, γιατί στην τελική σε αυτούς κοιτάς να αρέσεις. Αν μου πει ο άλλος που είμαστε στα μαχαίρια κάτι, μόνο στα σοβαρά δεν θα το πάρω.

Η κοπέλα που σου είπε ότι είσαι άσχημος (αν και δεν παίζει ρόλο άμα είσαι όμορφος ή άσχημος σε μια γυναίκα, μόνο από αυτό θα έπρεπε να το καταλάβεις) σε ΠΡΟΣΒΑΛΕ, τα είπα και πριν αυτά.
ΕΙΔΙΚΑ με αυτόν που είστε στα μαχαίρια τσακωθήκατε και οι δύο και εκεί είναι που έρχονται στην φόρα αυτά που αρέσουν ή δεν αρέσουν στο καθένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SONIA14

Νεοφερμένος

Η ΣΟΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Νομίζω ότι έχεις δίκαιο. Όταν εξισώνουμε τον άνθρωπο με τα ζώα (Τα ζώα δεν ελέγχουν τις ορμές τους, ο άνθρωπος θα έπρεπε... έστω μόνο και μόνο για να αποδείξει ότι δεν είναι σαν τα υπόλοιπα είδη ζώων και αυτό αφορά όλα τα θέματα... και είναι πάντα επίκαιρο...) τότε η συζήτηση δεν έχει νόημα...
Και γιατί να αποδείξει οτι δεν είναι σαν τα υπόλοιπα ζώα??? Ξέρουμε πολύ καλά πως ο άνθρωπος έχει ακόμη μέσα του το ένστικτο και με αυτό ζει αιώνες ,γιατί θα πρ'επει να δείξουμε οτι είμαστε αν'ωτεροι στο συγκεκριμένο θέμα???? Έχουμε τόσα άλλα πιο ουσιώδη( Όχι ότι θεωρώ οτι ο έρωτας δεν είναι ένα σοβαρό θέμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Και γιατί να αποδείξει οτι δεν είναι σαν τα υπόλοιπα ζώα??? Ξέρουμε πολύ καλά πως ο άνθρωπος έχει ακόμη μέσα του το ένστικτο και με αυτό ζει αιώνες ,γιατί θα πρ'επει να δείξουμε οτι είμαστε αν'ωτεροι στο συγκεκριμένο θέμα???? Έχουμε τόσα άλλα πιο ουσιώδη
μα ο ανθρωπος ειναι ζωο στην πραγματικοτητα... συμφωνω με αυτα που λες απλα ο ανθρωπος ξεχωριζει απο τα ζωα με την εννοια οτι διαθετει και λογικο με το οποιο δημιουργησε ηθικο πολιτισμο και αλλα βεβαια..
πραγματι το ενστικτο βοηθησε στην επιβιωση του ειδους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SONIA14

Νεοφερμένος

Η ΣΟΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
μα ο ανθρωπος ειναι ζωο στην πραγματικοτητα... συμφωνω με αυτα που λες απλα ο ανθρωπος ξεχωριζει απο τα ζωα με την εννοια οτι διαθετει και λογικο με το οποιο δημιουργησε ηθικο πολιτισμο και αλλα βεβαια..
πραγματι το ενστικτο βοηθησε στην επιβιωση του ειδους..
Σωστά τα λές είμαστε ζώα και σε αυτό που διαφέρουμε είναι οτι έχουμε λογική, γιατί θα πρέπει να αποδείξουμε οτι << διαφέρουμε>>(δεν ξέρω αν συμφωνείς σε αυτό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Σωστά τα λές είμαστε ζώα και σε αυτό που διαφέρουμε είναι οτι έχουμε λογική, γιατί θα πρέπει να αποδείξουμε οτι << διαφέρουμε>>(δεν ξέρω αν συμφωνείς σε αυτό)
μα διαφερουμε σε πολλα πραγματα... σκεψου οτι εμεις εχουμε την τεχνογνωσια για να ντυθουμε για να φτιαξουμε ρουχα.. τα ζωα οχι.. εχουν τα δικα τους "ρουχα" εκ φυσεως.. οχι δεν πιστευω οτι πρεπει να αποδειξουμε οτι διαφερουμε..

ειδικα το σεξουαλικο ενστικτο ειναι κατι τελειως φυσικο..
απλα ακριβως επειδη εχουμε λογικο το χρησιμοποιουμε ισως καπως διαφορετικα απο οτι τα ζωα.. στα ζωα δεν νομιζω να υπαρχει η εννοια της μοιχειας ας πουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SONIA14

Νεοφερμένος

Η ΣΟΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
μα διαφερουμε σε πολλα πραγματα... σκεψου οτι εμεις εχουμε την τεχνογνωσια για να ντυθουμε για να φτιαξουμε ρουχα.. τα ζωα οχι.. εχουν τα δικα τους "ρουχα" εκ φυσεως.. οχι δεν πιστευω οτι πρεπει να αποδειξουμε οτι διαφερουμε..

ειδικα το σεξουαλικο ενστικτο ειναι κατι τελειως φυσικο..
απλα ακριβως επειδη εχουμε λογικο το χρησιμοποιουμε ισως καπως διαφορετικα απο οτι τα ζωα.. στα ζωα δεν νομιζω να υπαρχει η εννοια της μοιχειας ας πουμε..
Σωστά.....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Η κοπέλα που σου είπε ότι είσαι άσχημος (αν και δεν παίζει ρόλο άμα είσαι όμορφος ή άσχημος σε μια γυναίκα, μόνο από αυτό θα έπρεπε να το καταλάβεις) σε ΠΡΟΣΒΑΛΕ, τα είπα και πριν αυτά.
ΕΙΔΙΚΑ με αυτόν που είστε στα μαχαίρια τσακωθήκατε και οι δύο και εκεί είναι που έρχονται στην φόρα αυτά που αρέσουν ή δεν αρέσουν στο καθένα.


Ναι, δεν παίζει.:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Margaritisole

Νεοφερμένος

Ο Μαργαρίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Χαίρεται!

Ακούω από κορίτσια ότι θέλουν να μην τις έχουμε για το σεξ και τα σχετικά αλλά μέχρι στιγμής γίνεται το αντίθετο. Παράδειγμα όποιος δεν πάει με την κοπέλα του επειδή την άφησε να επιλέξει εκείνη είναι ανίκανος,φλώρος και τα σχετικά. Επίσης κάποιο αγόρι μπορεί να σεβαστεί μια κοπέλα να την θέλει να την <<αγαπά>> και την αφήσει να επιλέξει ελεύθερα πάνω στο θέμα του σεξ. Αυτή στο τέλος τον παρατάει χωρίς να "πάει" μαζί του και μέσα σε λίγες μέρες να πάει και να το κάνει με έναν άλλον που μόνο γιαυτό την θέλει και φυσικά χωρίς καν να έχουν σχέση. Γιατί? :hmm: Μήπως τελικά γιαυτό θέλουν να τις έχουμε και ας μην το λένε? :worry: Επίσης αν ένα αγόρι έχει μια κοπέλα μόνο γιαυτό μπορεί να κρατήσει η σχέση του μαζί της ακόμα και χρόνια! :eek: It sounds crazy but true!!! :crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
orathac, M4dn3sS, thanous18, miv.

Πόσο παλιό θέμα. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Χαίρεται!

Ακούω από κορίτσια ότι θέλουν να μην τις έχουμε για το σεξ και τα σχετικά αλλά μέχρι στιγμής γίνεται το αντίθετο. Παράδειγμα όποιος δεν πάει με την κοπέλα του επειδή την άφησε να επιλέξει εκείνη είναι ανίκανος,φλώρος και τα σχετικά. Επίσης κάποιο αγόρι μπορεί να σεβαστεί μια κοπέλα να την θέλει να την <<αγαπά>> και την αφήσει να επιλέξει ελεύθερα πάνω στο θέμα του σεξ. Αυτή στο τέλος τον παρατάει χωρίς να "πάει" μαζί του και μέσα σε λίγες μέρες να πάει και να το κάνει με έναν άλλον που μόνο γιαυτό την θέλει και φυσικά χωρίς καν να έχουν σχέση. Γιατί? :hmm: Μήπως τελικά γιαυτό θέλουν να τις έχουμε και ας μην το λένε? :worry: Επίσης αν ένα αγόρι έχει μια κοπέλα μόνο γιαυτό μπορεί να κρατήσει η σχέση του μαζί της ακόμα και χρόνια! :eek: It sounds crazy but true!!! :crazy:
Συμπέρασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Χαίρεται!

Ακούω από κορίτσια ότι θέλουν να μην τις έχουμε για το σεξ και τα σχετικά αλλά μέχρι στιγμής γίνεται το αντίθετο. Παράδειγμα όποιος δεν πάει με την κοπέλα του επειδή την άφησε να επιλέξει εκείνη είναι ανίκανος,φλώρος και τα σχετικά. Επίσης κάποιο αγόρι μπορεί να σεβαστεί μια κοπέλα να την θέλει να την <<αγαπά>> και την αφήσει να επιλέξει ελεύθερα πάνω στο θέμα του σεξ. Αυτή στο τέλος τον παρατάει χωρίς να "πάει" μαζί του και μέσα σε λίγες μέρες να πάει και να το κάνει με έναν άλλον που μόνο γιαυτό την θέλει και φυσικά χωρίς καν να έχουν σχέση. Γιατί? :hmm: Μήπως τελικά γιαυτό θέλουν να τις έχουμε και ας μην το λένε? :worry: Επίσης αν ένα αγόρι έχει μια κοπέλα μόνο γιαυτό μπορεί να κρατήσει η σχέση του μαζί της ακόμα και χρόνια! :eek: It sounds crazy but true!!! :crazy:

Διαφωνώ γενικά, κυρίως από τα παραδείγματα στο περιβάλλον μου. Άμα δεν κάνεις πολύ στενή σχέση με συγκεκριμένο σύντροφο, και δεν του φέρεσαι σαν να είναι πραγματικά σύντροφός σου, παρά μόνο κρατάς αυτή τη στάση τη καινούρια, που ψάχνουν όλοι να """φασωθούν""" το βράδυ και να μην ξαναμιλήσουν την άλλη μέρα, δεν πρόκειται ποτέ να κάνεις κάτι μαζί του/της, πέρα από ένα φιλί στο λαιμό.
Οι εξαιρέσεις είναι οι ηλίθιοι/ες, που δεν μπορούν να περιμένουν.

Δεν λέω ότι είναι κακό, λέω ότι δεν έχει νόημα. Άμα είναι να πηδήξεις για να πηδήξεις την πρώτη φορά, τράβα και σε μπουρδέλο, σιγά τη διαφορά. Η ουσία είναι στον συναισθηματικό δεσμό που δημιουργούν δύο άνθρωποι μεταξύ τους.

Άσε που στην κοπέλα / στο αγόρι σου μπορείς να μιλήσεις ανοιχτά για fetish και τέτοια, και να ικανοποιήσετε ο ένας τις επιθυμίες του άλλου χωρίς ντροπές και μαλακίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top