Σκανάρισμα κειμένων

Antigoni_18

Νεοφερμένος

Η Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Καλημέρα σας. Δεν ξέρω αν είναι το σωστό μέρος για να ανοίξω αυτό το θέμα ή αν υπάρχει κάτι ήδη παρόμοιο (αν υπάρχει παρακαλώ να μεταφερθεί). Όταν σκανάρεις ένα κείμενο μετά σου δίνεται η δυνατότητα να το κάνεις και σε αρχείο του word εκεί όμως πολλές λέξεις του αρχικού κειμένου είναι παραλλαγμένες ή κατεστραμμένες. Δοκιμάζω την επιλογή επιδιόρθωση κατεστραμμένου κειμένου αλλά δεν γίνεται τπτ. Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορεί να διορθωθεί αυτό το πρόβλημα; thnx
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Φαντάζομαι χρησιμοποιείς ειδικό λογισμικό γι' αυτό ε; Αν όχι, δοκίμασε το ABBY Fine Reader, αλλά να ξέρεις πως και πάλι θα θέλει μια σχετική διόρθωση το κείμενο μετά. Δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι που να σκανάρει τέλεια κάθε κείμενο. Όσο πιο καθαρό είναι πάντως, τόσο λιγότερες διορθώσεις θέλει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antigoni_18

Νεοφερμένος

Η Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
πολύ καλό το πρόγραμμα τελικά thnx
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nantiaOTR

Νεοφερμένος

Η nantiaOTR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπέρα παιδιά... δεν ξέρω αν βρίσκομαι στο κατάλληλο topic αλλά αντιμετωπίζω και εγω πρόβλημα με έγγραφο κειμένου.. έχω φτιάξει την εργασία μου σε word 2007 και όταν πήγα να την ανοίξω σε word 2004 που έχει το pc της σχολής μου από το οποίο θα γίνει και η παρουσίαση της μου το άνοιγε στα "κινέζικα".. υπάρχει τρόπος να ανοίξει κανονικά χωρίς να αναγκαστώ να την ξαναφτιάξω από την αρχή σε word 2004?????? :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
καλησπέρα παιδιά... δεν ξέρω αν βρίσκομαι στο κατάλληλο topic αλλά αντιμετωπίζω και εγω πρόβλημα με έγγραφο κειμένου.. έχω φτιάξει την εργασία μου σε word 2007 και όταν πήγα να την ανοίξω σε word 2004 που έχει το pc της σχολής μου από το οποίο θα γίνει και η παρουσίαση της μου το άνοιγε στα "κινέζικα".. υπάρχει τρόπος να ανοίξει κανονικά χωρίς να αναγκαστώ να την ξαναφτιάξω από την αρχή σε word 2004?????? :/:
Γιατί απ' την αρχή;Την ανοίγεις με 2007 και τη σώζεις σαν 2004.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top