Aγορά Αυτοκινήτου

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
To Seicento είναι το λιγότερο επικίνδυνο


Για το corsa συφμωνω. Οδηγικά αδιάφορο και ζημιάρικο. Καλύτερα το yaris.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ζω ένα δράμα.
Τελικά δεν ήθελα corsa, το άφησα στην άκρη.

Βρήκα ένα ΓΑΜΑΤΟ NISSAN MICRA του 2011, το ΕΡΩΤΕΥΤΗΚΑ, κατέληξα στο να το πάρω, (5,800€),, θα έδινα και 1,200€ προκαταβολή, ξεκίνησα όλο χαρά τη διαδικασία με τη τράπεζα για δόσεις και ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΤΟ ΟΛΟ ΜΕΣ ΣΤΗ ΜΟΥΡΗ, απορρίφθηκε και εγώ κλαίω με μαύρο δάκρυ.
Αποφάσισα να μην βγαίνω για τα επόμενα 2 χρόνια για να μαζέψω λεφτά να το πάρω μετρητά.
Δε μπορώ άλλες απογοητεύσεις. ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΑΜΑΞΑΚΙ :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pazuzu.

Νεοφερμένος

Ο Pazuzu. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Σώπα καημένη που θα τα βάψεις μαύρα, χρησιμοποίησε TAXI για τις μετακινήσεις σου, θα κοστίζει λιγότερα τελικά, είναι όπως το έτοιμο φαγητό που δίνεις πχ 4 ευρώ τρως όσο χρειάζεται εκείνη τη στιγμή και δεν μαγειρεύεις κατσαρόλες και ταψιά με κατανάλωση ρεύματος κτλ, που θα το πετάξεις την επόμενη μέρα το περισσότερο, αν με εννοείς.
Ε, βρες κι ένα φίλο που έχει αμάξι για....ειδικές περιπτώσεις και άσε τα κλάματα. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Αν με ενδιέφερε αγαπητέ το θέμα μετακίνσης θα βρισκόμουν σε άλλο θέμα, μάλλον εσύ είσαι σε λάθος θέμα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Σωστά το αυτοκίνητο βελτιώνει τη ποιότητα ζωή σου καθώς σε αυτονομεί.

Πολύ πιο όμορφο και από το yaris και από το corsa.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,491 μηνύματα.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,491 μηνύματα.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Το βρήκες 5.800 ειπες και τι προκαταβολή ζητάνε;

Δε ζητάνε, ό,τι ήθελα έδινα, επέλεξα τα 1,200:thumbup:
Ξέρω τι πας να κάνεις, τα μαθηματικά για το κινητο ε;;;Πονηρούλη :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,491 μηνύματα.
Δε ζητάνε, ό,τι ήθελα έδινα, επέλεξα τα 1,200:thumbup:
Ξέρω τι πας να κάνεις, τα μαθηματικά για το κινητο ε;;;Πονηρούλη :rofl:

Οχι ρε. Απλα ηθελα να δω τα 4.600 μπορουσες να τα δωσεις σε 4 χρονια με εναν διακανονισμος με την τραπεζα
αλλα φοβουνται πλεον δεν δινουν ευκολα δάνειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Οχι ρε. Απλα ηθελα να δω τα 4.600 μπορουσες να τα δωσεις σε 4 χρονια με εναν διακανονισμος με την τραπεζα
αλλα φοβουνται πλεον δεν δινουν ευκολα δάνειο.

Καλέ, να φανταστείς ούτε 4 χρόνια δε το βάλαμε, το βάλαμε για 2 χρόνια για να ξεμπερδεύω. Αλλά όχι, ούτε να μ' ακουμπήσουν. Κι εγώ περίμενα να εγκριθεί, αλλά τι να κάνεις....... υγεία.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,491 μηνύματα.
Καλέ, να φανταστείς ούτε 4 χρόνια δε το βάλαμε, το βάλαμε για 2 χρόνια για να ξεμπερδεύω. Αλλά όχι, ούτε να μ' ακουμπήσουν. Κι εγώ περίμενα να εγκριθεί, αλλά τι να κάνεις....... υγεία.:/:

Τι ποσο δόσης για 2 χρονια σου βάζανε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Τι ποσο δόσης για 2 χρονια σου βάζανε;

Γύρω στα 200 έβγαινε περίπου, όπως το κάναμε στα πρόχειρα. Αλλά τι σημασία έχει τώρα. :/:
Αν ξέρεις κάτι παραπάνω, ή έχεις κανένα κονέ, call me :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,491 μηνύματα.
Γύρω στα 200 έβγαινε περίπου, όπως το κάναμε στα πρόχειρα. Αλλά τι σημασία έχει τώρα. :/:
Αν ξέρεις κάτι παραπάνω, ή έχεις κανένα κονέ, call me :whistle:

Ναι εννοειται τις καλες φιλες τις βοηθάμε :cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ναι εννοειται τις καλες φιλες τις βοηθάμε :cool:

Περιμένω, διεύθυνση, τηλέφωνο, όνομα, επίθετο, ΤΚ, fax, ακόμα δε ξέρω τι δουλειά κάνεις και νομίζω με ενδιαφέρει :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pazuzu.

Νεοφερμένος

Ο Pazuzu. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Αν με ενδιέφερε αγαπητέ το θέμα μετακίνσης θα βρισκόμουν σε άλλο θέμα, μάλλον εσύ είσαι σε λάθος θέμα :)
Και ποιό είναι το...θέμα δηλαδή για να καταλάβω κι εγώ που δεν έχω και μεγάλη εμπειρία από φόρουμ, να μου λέει ο καθένας το κοντό και το μακρύ του για να αγοράσω το "σωστό" αυτοκίνητο για μένα ? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Και ποιό είναι το...θέμα δηλαδή για να καταλάβω κι εγώ που δεν έχω και μεγάλη εμπειρία από φόρουμ, να μου λέει ο καθένας το κοντό και το μακρύ του για να αγοράσω το "σωστό" αυτοκίνητο για μένα ? :confused:
Σε ένα θέμα με όνομα αγορά αυτοκινήτου δεν μπορείς να λες εναλλακτικούς τρόπους μετακίνησης (π.χ. ταξί) που τους ξέρουμε όλοι μας.
Λοιπόν από τα ωραιότερα γυναικεία αυτοκίνητα πόλης είναι το 500αρακι της FIAT.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πάρε ένα Fiat Seicento η οποιοδήποτε άλλο που είναι οικονομικό στην κατανάλωση και αξιοπρεπές και μάζευε λεφτά παράλληλα για το Nissan όταν μαζέψεις λεφτά για το Nissan πουλάς το fiat στην ίδια τιμή που το πήρες ισως και παραπάνω και παίρνεις το Nissan των ονείρων σου χωρίς ουσιαστικα να δαπανήσει τπτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,491 μηνύματα.
Προσανατολιζομαι στην Hyundai και συγκεκριμένα στο νέο i20.

https://politis.com.cy/article/ananeomeno-to-hyundai-i20-video

Οι λογοι που έχω καταληξει (σχεδον) σε αυτο ειναι

η χαμηλη καταναλωση καυσιμου , οι καλές κριτικές που ακουω για την αξιοπιστια και τις τιμές των ανταλλακτικών του , η προσιτή τιμή του , η εγγυηση 5 ετων με απεριοριστα χιλιομετρα και το ωραιο design.

Έχει κανεις το συγκεκριμενο αυτοκινητο; βλεπω ξεκιναει απο 11.300 αλλα ειναι με 75 ίππους. Οποιος το πηρε καινουργιο 1) ποση δοση δινει το μήνα; 2) τι προκαταβολη έδωσε; 3)ποια ειναι η επιπλεον χρεωση με τις δοσεις; 4)ποσο παραπανω του βγαινει δηλαδη με τους τοκους; και αν κάποια στιγμή μπορεις να πληρώσεις ολοκληρο το ποσο και τέλος 5) Υπάρχει μεγάλη διαφορα απο τους 75 στους 85-100 ίππους; σε ένα ταξιδι γιατι δεν έχω σκοπο να το τρέχω πανω απο 140 χιλιομετρα την ώρα. 6) Υπάρχει κάποιο σοβαρο μειονέκτημα που αντιμετωπιζουν αυτες οι εκδοσεις μάρκες αυτοκινητων; Αυτα θα τα ρωτησω και αυριο που θα πάω απο το καταστημα.

3-4 βασικές ερωτησεις με ενδιαφέρουν. Μπορω να δώσω μέχρι 4.000 ευρώ προκαταβολή. Μετά να βάλω δοσεις. Και σε 3-4 χρονια να δώσω αλλα 3-4 χιλιάρικα να το ξεχρεώσω τελειως να γλιτώσω τους τοκους. Ετσι το σκέφτομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top