Υπάρχει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα-γυναίκας;

Μπορει να υπάρξει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 499)
  • Ναι

    Ψήφοι: 319 63.9%
  • Όχι

    Ψήφοι: 180 36.1%

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
Υπαρχουν τρεις περιπτωσεις:

1) Δεν εισαι ασχημη (δεν θα πω ομορφη, απλα οχι ασχημη) στην οποια περιπτοση ο "φιλος" σου θα σε πηδουσε αν του το ζητουσες πριν καν ολοκληρωσεις τη φραση (σε προκαλω να το δοκιμασεις, στριμοξε τον λιγακι και γινε λιγο πιο ερωτικη να δεις πως θα αντιδρασει)
2) Εισαι ασχημη στην οποια περιπτοση απλα σε εχει για να ικανοποιει τον εγωισμο του και να σε χρησημοποιει
3) Ειναι gay

Μήπως έχεις ακούσει το βαθύτερο, συμβολικό νόημα της λέξης 'εκφυλισμός';

Η ανθρώπινη ψυχή καθώς κατέπεφτε στον αισθητό, υλικό κόσμο..."εκ-φυλίστηκε", σε άνδρα και γυναίκα. Άρα όσο πιο αγενής, γκοτζίλας, σαυροειδές είναι κανείς τόσο λιγότερο μπορεί να αισθανθεί φιλία με το αντίθετο φύλο. Ο εξευγενισμένος, καλλιεργημένος άνθρωπος είναι πρώτα απ' όλα Άνθρωπος και μετά άνδρας ή γυναίκα.

Έχει ψυχή και η ψυχή δεν έχει φύλο.

Φιλικά! :P :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Η ανθρώπινη ψυχή καθώς κατέπεφτε στον αισθητό, υλικό κόσμο..."εκ-φυλίστηκε", σε άνδρα και γυναίκα.
εγω αναποδα το ηξερα..

οτι πεφτουμε εκτος του φυλου μας..

εκφυλισμος του ανδρα της γυναικας λπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
εγω αναποδα το ηξερα..

οτι πεφτουμε εκτος του φυλου μας..

εκφυλισμος του ανδρα της γυναικας λπ

...όπως λέμε "εκπολιτίστηκε". Είναι απλά μια ερμηνεία.... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
Υπαρχουν τρεις περιπτωσεις:

1) Δεν εισαι ασχημη (δεν θα πω ομορφη, απλα οχι ασχημη) στην οποια περιπτοση ο "φιλος" σου θα σε πηδουσε αν του το ζητουσες πριν καν ολοκληρωσεις τη φραση (σε προκαλω να το δοκιμασεις, στριμοξε τον λιγακι και γινε λιγο πιο ερωτικη να δεις πως θα αντιδρασει)
2) Εισαι ασχημη στην οποια περιπτοση απλα σε εχει για να ικανοποιει τον εγωισμο του και να σε χρησημοποιει
3) Ειναι gay
1 θετικη γιατι προσφατα μου ειπε το αγορι μου το ιδιο πραγμα, και σημειωστε οτι ημασταν φιλοι καποιο διαστημα πριν τα "φτιαξουμε":eek:
εγω παλι θεωρω οτι εχω αντρες φιλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,321 μηνύματα.
Ντροπή σου!
Δεν μπαίνω καν στον κόπο να σου απαντήσω. Θεωρώ, το λιγότερο απαράδεκτα αυτά που γράφεις.

Οεο.

Αναφέρεται σε μένα σε προσωπικό επίπεδο με πολύ αγενή τρόπο και χαρακτηρίζει έναν φίλο μου που ούτε εμένα, ούτε κι αυτόν γνωρίζει.

Εσυ αναφερθηκες σε εσενα σε προσωπικο επιπεδο (εχω προσωπικη εμπειρια δεν ειπες?). Συνεπως τι περιμενες?

p.s-->αν εσυ δεν εχεις γνωρισει αυτη την φιλια δεν σημαινει πως δεν την εχουν γνωρισει αλλοι...ο κοσμος δεν ειναι γυρω απο αυτα που ξερεις μοναχα εσυ...φιλικα παντα,αδαμαντια.

p.s2-->φυσικα υπαρχει φιλια!
!

μμμ, οσοι αντρες εχουν απαντησει σε αυτο το θρεντ εχουν πει κατι αναλογο με εμενα, οσοι αντρες γνωριζω προσωπικα (ξερω γω ποσοι ειναι αυτοι, ως ενηληκας αντρας εχω γνωρισει αρκετους αντρες στη ζωη μου) ΟΛΟΙ λενε κατι αναλογο με εμενα, δηλαδη ΠΟΣΟ μεγαλο στατιστικο δειγμα χρειαζεστε για να πησθητε οτι ενας αντρας ΠΑΝΤΑ θα βλεπει (και) ερωτικα μια ομορφη γυναικα?

Thats the way it is, ειναι στη βιολογια μας, ωραια γυναικα = σεξουαλικος στοχος, απλα πραγματα. Αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορουμε να εχουμε συμπεριφορα φιλου απεναντι της η να ειμαστε γνησια φιλοι της. Τι περιλαμβανει δηλαδη μια φιλια, εναν ανθρωπο που εμπιστευεσαι, θελεις να ακους και να σε ακουει, νοιωθεις ανετα στην παρουσια του κτλ κτλ.

Ε ΟΛΑ αυτα μπορουμε να τα νοιωσουμε για μια ωραια γυναικα, αλλα φανταζομαστε και τα βυζια της επισις. Το ενα δεν αναιρει το αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Οεο.



Εσυ αναφερθηκες σε εσενα σε προσωπικο επιπεδο (εχω προσωπικη εμπειρια δεν ειπες?). Συνεπως τι περιμενες?

!

μμμ, οσοι αντρες εχουν απαντησει σε αυτο το θρεντ εχουν πει κατι αναλογο με εμενα, οσοι αντρες γνωριζω προσωπικα (ξερω γω ποσοι ειναι αυτοι, ως ενηληκας αντρας εχω γνωρισει αρκετους αντρες στη ζωη μου) ΟΛΟΙ λενε κατι αναλογο με εμενα, δηλαδη ΠΟΣΟ μεγαλο στατιστικο δειγμα χρειαζεστε για να πησθητε οτι ενας αντρας ΠΑΝΤΑ θα βλεπει (και) ερωτικα μια ομορφη γυναικα?

Thats the way it is, ειναι στη βιολογια μας, ωραια γυναικα = σεξουαλικος στοχος, απλα πραγματα. Αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορουμε να εχουμε συμπεριφορα φιλου απεναντι της η να ειμαστε γνησια φιλοι της. Τι περιλαμβανει δηλαδη μια φιλια, εναν ανθρωπο που εμπιστευεσαι, θελεις να ακους και να σε ακουει, νοιωθεις ανετα στην παρουσια του κτλ κτλ.

Ε ΟΛΑ αυτα μπορουμε να τα νοιωσουμε για μια ωραια γυναικα, αλλα φανταζομαστε και τα βυζια της επισις. Το ενα δεν αναιρει το αλλο.

Μια διορθωση... Ωραια γυναικα=πιθανος σεξουαλικος στοχος...
Αλλα επισης μπορει και να πουμε για καποια πολυ πολυ ωραια γυναικα=πολυ καλη φιλη και τιποτε αλλο...


Παντως ρε αδερφε σ' αυτα τα θεματα σε βλεπω να χεις την λεπτοτητα αλαδωτου αλυσοπριονου...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
ΠΟΣΟ μεγαλο στατιστικο δειγμα χρειαζεστε για να πησθητε οτι ενας αντρας ΠΑΝΤΑ θα βλεπει (και) ερωτικα μια ομορφη γυναικα?

Thats the way it is, ειναι στη βιολογια μας, ωραια γυναικα = σεξουαλικος στοχος, απλα πραγματα.

Δηλαδή μια γυναίκα δεν βλέπει ΠΑΝΤΑ (και) ερωτικά έναν ωραίο άνδρα; Πλανιέσαι οιχτρά αν νομίζεις πως δεν. Το τι "διανοητικό" κέρατο πεφτει με ηθοποιούς και τραγουδιστές δεν περιγράφεται! :hehe:

Η εξίσωση που κάνεις: ωραία γυναίκα = σεξουαλικός στόχος, διαγράφει την σύζευξη (και) που έβαλες προηγουμένως. Αποφάσισε τι ακριβώς πιστεύεις. Αν βάλεις 'και' στην κουβέντα νομίζω πως δεν λέει και τίποτα σπουδαίο. Εννοείται ότι αν μου την πέσει μία φίλη μου (και) είμαι σε free φάση, φυσικά και θα απολαύσω τη "φιλία" μας! ;)

Η φιλία δεν σημαίνει κατ' ανάγκη "όχι σεξ". Μπορεί να υπάρξει σεξ σε μια φιλική σχέση αλλά δεν σημαίνει υποχρεωτικά πως κάθε φίλη είναι (και) για σεξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
συμφωνω με ολους παιδια..

οτι φιλία με το αλλο φυλο(εκτος ισως ομοφυλοφιλων κλπ)εχει σχεδον παντα και ενα στοιχειο ερωτικο μεσα..και δεν ειναι καθαρα φιλια οπως με το ιδιο φυλο..

αλλα ειναι ιδιαιτερη φιλια,(πιο δυσκολη να γινει προσωπικα τουλαχιστον),που αξιζει αν την εχεις..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Υπαρχουν τρεις περιπτωσεις:

1) Δεν εισαι ασχημη (δεν θα πω ομορφη, απλα οχι ασχημη) στην οποια περιπτοση ο "φιλος" σου θα σε πηδουσε αν του το ζητουσες πριν καν ολοκληρωσεις τη φραση (σε προκαλω να το δοκιμασεις, στριμοξε τον λιγακι και γινε λιγο πιο ερωτικη να δεις πως θα αντιδρασει)
2) Εισαι ασχημη στην οποια περιπτοση απλα σε εχει για να ικανοποιει τον εγωισμο του και να σε χρησημοποιει
3) Ειναι gay
4) Έχει ωραίες φίλες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Εσυ αναφερθηκες σε εσενα σε προσωπικο επιπεδο (εχω προσωπικη εμπειρια δεν ειπες?). Συνεπως τι περιμενες?
Φυσικά και αναφέρθηκα στον εαυτό μου, στις προσωπικές μου εμπειρίες δηλαδή, για να στηρίξω την άποψη που έγραψα ότι πιστεύω στην φιλία μεταξύ άντρα και γυναίκας. Ακόμα κι αν διαφωνείς, αυτό δεν σου δίνει το δικαίωμα να μιλάς με τέτοια αγένεια και αδιακρισία σε έναν άνθρωπο που πρώτη φορά του απευθύνεις τον λόγο. Από πού κι ως πού ξέρεις εμένα και τους φίλους μου για να αρχίσεις να βγάζεις συμπεράσματα; Και με ποια οικειότητα μου προτείνεις να την "πέσω" στο φίλο μου για να ελέγξω τις αντιδράσεις του αγνοώντας αν εγώ το θέλω; Συγγνώμη κιόλας, αλλά δεν σου επιτρέπω! Πέρα από το γεγονός ότι θεωρώ προσβλητικό για τον εαυτό μου να την "πέσω" σε κάποιον απλά επειδή κάποιος άγνωστος μου πρότεινε να τσεκάρω αντιδράσεις...
Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Μα δεν διαφωνει μαζι σου, ομως...

Οποτε ηρεμησε λιγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Μα δεν διαφωνει μαζι σου, ομως...

Οποτε ηρεμησε λιγο...
Ήρεμη είμαι βρε Τσαρατσάφ, δεν είναι το θέμα μου αν συμφωνεί ή διαφωνεί μαζί μου, είναι ότι βγάζει αυθαίρετα συμπεράσματα για ανθρώπους που δεν γνωρίζει και μάλιστα με πολύ αγενή τρόπο. Ξαναδιάβασε τι μου έγραψε και τι απάντησα, και θα καταλάβεις τι εννοώ.

Παρακαλώ, ας λήξει εδώ το θέμα. Είναι off topic αν δεν κάνω λάθος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,321 μηνύματα.
Εννοείται ότι αν μου την πέσει μία φίλη μου (και) είμαι σε free φάση, φυσικά και θα απολαύσω τη "φιλία" μας!

απο ολο το ποστ σου αυτο αρκει για να επιβεβαιωσει αυτο που λεω, θενξ

Συγγνώμη κιόλας, αλλά δεν σου επιτρέπω!

Ε αφου δεν μου επιτρεπεις ενταξει! Ερωτηση: ποια ειναι η ηληκια σου? Πανω απο 16 δεν σε κοβω...Δεν χρησημοποιω σχεδον ποτε το χαρτι "ηληκια" αλλα μου δινεις την εντυποση οτι ακομα ζεις προστατευμενη απο το μπαμπα και τη μαμα (και καλα κανεις). Ο κοσμος ειναι σκληρος, το οτι "δεν μου επιτρεπεις" δεν μου στερει το δικαιομα (η την ικανοτητα) να σχολιασω εσενα και τους φιλους σου οπως θελω ΕΙΔΗΚΑ οταν ΕΣΥ εφερες την προσωπικη εμπειρια στο τραπεζι. So suck it up, αν εχεις τα @@ κανε αυτο που σου ειπα, αν δεν τα εχεις μην αναφερεσαι στην εμπειρια σου.

Speaking of which

Φυσικά και αναφέρθηκα στον εαυτό μου, στις προσωπικές μου εμπειρίες δηλαδή, για να στηρίξω την άποψη που έγραψα ότι πιστεύω στην φιλία μεταξύ άντρα και γυναίκας.

H "προσωπικη εμπειρια" δεν λεει ΤΙΠΟΤΑ. ΕΣΥ πιστευεις οτι ειστε φιλοι, αυτος τι πιστευει δεν μπορουμε να το ξερουμε μεχρι να μας το πει ο ιδιος.

Η προσωπικη εμπειρια δεν εχει ΚΑΜΙΑ επιχειρηματολογικη βαρυτητα σε μια κουβεντα, ειναι υποκειμενικη και δεν υποκειτε σε ελεγχο,επαληθευση η διαψευση.

Και για να επιστρεψουμε στο θεμα, αν ως φιλια οριζουμε κατι το οποιο δεν περιεχει οποιοδηποτε ερωτικο στοιχειο απο κανενα απο τα δυο "μελη" της φιλικης σχεσης τοτε οχι φιλια μεταξυ αντρα και γυναικα δεν υπαρχει.

Φυσικα και εχω γυναικες φιλες, αυτο δεν σημαινει διολου οτι δεν μου αρεσουν οι κωλοι τους.

4) Έχει ωραίες φίλες.

i stand corrected:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariw

Νεοφερμένος

Η Mariw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Εγώ πάντως πιστεύω οτι μπορεί να υπάρξει πραγματική φιλία μεταξύ ανδρών και γυναικών....Εγώ για παράδειγμα έχω έναν κολλητό από πολύ μικρή και δεν νομίζω να υπάρχει ούτε ερωτικό στοιχείο ούτε τίποτα...το αντίθετο μάλιστα...Πάντως σε πολλές περιπτώσεις οι συμβουλές ενός αγοριού είναι πολύ πιο χρήσιμες από μιας κολλητής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,321 μηνύματα.
ρε γαμωτο σε αυτο το θρεντ ουτε ΕΝΑΣ αντρας να μην εχει πει "ναι μπορει να υπαρξει φιλια" αλλα ολες οι γυναικες να λενε "ναι μπορει"

τι περιεργο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

analisi

Νεοφερμένος

Η analisi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Είναι κάτι που ακόμα δεν έχω αποφασίσει...Αν με ρωτούσαν πριν δύο χρόνια θα απαντούσα "όχι βέβαια....δεν υπάρχει" αλλά τον τελευταίο καιρό νομίζω πως έχω αλλάξει άποψη (αν και λογώ κάποιων περιστατικών στο παρελθόν κρατάω τις επιφυλάξεις μου).:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Coup de foudre

Νεοφερμένος

Η Coup de foudre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Νομίζω ότι μπορεί να υπάρξει φιλία υπό κάποιες συνθήκες αλλά το πιο πιθανό είναι ότι κάποια στίγμη αργά ή γρήγορα θα υπάρξει έλξη..
Είναι λογικό να υπάρχει έλξη μεταξύ των 2 φύλων..Το ζήτημα είναι πως θα το αντιμετωπίσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ρε γαμωτο σε αυτο το θρεντ ουτε ΕΝΑΣ αντρας να μην εχει πει "ναι μπορει να υπαρξει φιλια" αλλα ολες οι γυναικες να λενε "ναι μπορει"

τι περιεργο
οι γυναικες βλεπουν τις σχεσεις. περισσοτερο συναιθηματικα και λιγοτερο σωματικα σεξουαλικα οπως οι ανδρες..
γιαυτο..


Είναι λογικό να υπάρχει έλξη μεταξύ των 2 φύλων..Το ζήτημα είναι πως θα το αντιμετωπίσεις..
υποκυπτεις..

αφηνεις να ερθει μονο του,,η φιλια ή ο ερωτας,,ό,τι ειναι πιο δυνατο..

δεν εχεις να αντιμετωπισεις κατι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Coup de foudre

Νεοφερμένος

Η Coup de foudre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Σκέφτεσαι τι είναι πιο δυνατό και αναλόγως πράττεις..
Αν καταλαβαίνεις οτι ο έρωτας μπορεί να μην κρατήσει θα μπεις στη διαδικασία να χάσεις έναν καλό φίλο??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
οι γυναικες βλεπουν τις σχεσεις. περισσοτερο συναιθηματικα και λιγοτερο σωματικα σεξουαλικα οπως οι ανδρες..
γιαυτο..

Μπα μην το λες... Απλα ειναι οτι για τις γυναικες ειναι λιγο πιο ευκολο το αυτος ειναι μονο φιλος και τελος... Το γιατι ειλικρινα δεν το ξερω...

Νομίζω ότι μπορεί να υπάρξει φιλία υπό κάποιες συνθήκες αλλά το πιο πιθανό είναι ότι κάποια στίγμη αργά ή γρήγορα θα υπάρξει έλξη..
Είναι λογικό να υπάρχει έλξη μεταξύ των 2 φύλων..Το ζήτημα είναι πως θα το αντιμετωπίσεις..
Σκέφτεσαι τι είναι πιο δυνατό και αναλόγως πράττεις..
Αν καταλαβαίνεις οτι ο έρωτας μπορεί να μην κρατήσει θα μπεις στη διαδικασία να χάσεις έναν καλό φίλο??:hmm:

Βασικα για να ειμαστε ειλικρινεις... Δεν ειναι το τι ειναι πιο δυνατο... Αλλα το τι μπορει να ειναι αμοιβαιο...

Διοτι στο τι ειναι πιο δυνατο, λες πολυ ευκολα την φιλια... Γιατι ποτε μα ποτε δεν ξερεις αν θα κρατησει ο ερωτας...

Οποτε αν βγει αμοιβαιος ο ερωτας, θα εξελιχθει σε αυτο... Ενω αν δεν ειναι, μπορει να γινει φιλια... Ή και να μην γινει τιποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top