Αναμνήσεις από την ΕΤ1

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.







όταν ήμουν μικρό είχα την αμυδρή αίσθηση
ότι αυτή η σειρά καρτούν είχε γίνει
για τα άτακτα παιδιά, να μη ταλαιπωρούν
τους γονείς τους άλλο

(επειδή καραδοκεί η μεταμόρφωση σε νανάκι σα το Νιλς
και μετά να σε συντροφεύουν αγριόπαπιες
κι άααααντε να περιμένεις τόσα επεισόδια
μέχρι να γίνεις πάλι κανονικός και να επιστρέψεις σπίτι.
Μπα, άσε καλύτερα, θα είμαι καλό παιδί. :redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,857 μηνύματα.
όταν ήμουν μικρό είχα την αμυδρή αίσθηση
ότι αυτή η σειρά καρτούν είχε γίνει
για τα άτακτα παιδιά, να μη ταλαιπωρούν
τους γονείς τους άλλο


Εγώ πάλι τώρα αρχίζω να συνειδητοποιώ γιατί θεωρώ ελκυστικές τις ξανθούλες, γεματούλες! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Νομίζω στην ΕΤ1 ξεκίνησαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Νομίζω στην ΕΤ1 ξεκίνησαν

...δεν ήταν στην ΥΕΝΕΔ?:hmm:

Εγώ γιατί μόνο εκεί τα θυμάμαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,857 μηνύματα.
Μετά τα Macgyver, Dukes νομίζω ότι πρέπει να μπει στις αναμνήσεις κι αυτό. :)

Ο Ιππότης της Ασφάλτου (1984-85)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ετούτο πού το βλέπαμε βρε παιδιά;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mouk

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας Μικρούτσικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 40 μηνύματα.


RIP Φρέντυ :/:
RIP Σοφία :/:



edit: Α ρε γιαγιά, ένα λεπτό έλειψα και μπήκες να σπαμμάρεις... :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
θα στοιχηματιζα οτι το τοπικ το ανοιξε ο φοκος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina192

Δραστήριο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Παιδιαααα Carousel και Art Attack!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Βλέπω σε αυτό το νήμα όλη η "νεολαία" του φόρουμ έγραψε...:P

Θυμάστε που η κρατική τηλεόραση άνοιγε μόνο από τις 5 μμ και μετά;
Θυμάστε που έβαζε μια σημαία που κυμάτιζε και ακουγόταν ο εθνικός ύμνος;
Εεεεε;
Το θυμάστε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.






να μην μιλήσω και για ρωμανό διογένη,
και τρομάξετε..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Βλέπω σε αυτό το νήμα όλη η "νεολαία" του φόρουμ έγραψε...:P

Θυμάστε που η κρατική τηλεόραση άνοιγε μόνο από τις 5 μμ και μετά;
Θυμάστε που έβαζε μια σημαία που κυμάτιζε και ακουγόταν ο εθνικός ύμνος;
Εεεεε;
Το θυμάστε;

Παίζει να το θυμάμαι κι εγώ αυτό ή σταμάτησαν μετά το '91; Για κάποιο λόγο με θυμάμαι να ξενερώνω στο άκουσμα του ύμνου και στη θέα της σημαίας (γιατί κάτι σοβαρό ξεκινούσε ενώ πιο πριν είχε παιδικά ή κάτι που μου άρεσε τέλος πάντων). :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Παίζει να το θυμάμαι κι εγώ αυτό ή σταμάτησαν μετά το '91; Για κάποιο λόγο με θυμάμαι να ξενερώνω στο άκουσμα του ύμνου και στη θέα της σημαίας (γιατί κάτι σοβαρό ξεκινούσε ενώ πιο πριν είχε παιδικά ή κάτι που μου άρεσε τέλος πάντων). :redface:

Δε θυμάμαι καθόλου πότε το σταμάτησαν αυτό. Μπορεί να συνεχίστηκε και λίγο το 90.

Εν τω μεταξύ δε θυμάμαι, επίσης, αν έπαιζε και το πρωί. Πάντως θυμάμαι ότι για κάποιες ώρες σταματούσε να εκπέμπει και ξανάρχιζε πάλι το απόγευμα όπως είπα και πιο πάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Μήπως το έδειχνε και όταν σταματούσε και το θυμάμαι από εκεί; :hmm: Τι να πω... Μου έχει μείνει μια αντίστοιχη ξενέρα από όταν το K.T.V. γινόταν super sport! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Βλέπω σε αυτό το νήμα όλη η "νεολαία" του φόρουμ έγραψε...:P

Θυμάστε που η κρατική τηλεόραση άνοιγε μόνο από τις 5 μμ και μετά;
Θυμάστε που έβαζε μια σημαία που κυμάτιζε και ακουγόταν ο εθνικός ύμνος;
Εεεεε;
Το θυμάστε;
xaxa ποτε γινοταν αυτο ?
δε νομιζω οτι το χω προλαβει:P
ελεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Παιδιά… (παιδιά, τρόπος του λέγειν) αφού για να θυμόμαστε την έναρξη και το τέλος με τα εμβατήρια και τις σημαίες…πόσο παιδιά πια? :D Τεσπα.

Σπίτι , σκοτωνόμασταν με την αδερφή μου. Εγώ ήθελα να δω Thundercats (cheetara και έτσι) και η αδερφή μου την candy- candy (μα είμαστε σοβαροί?). Καλά ο αδερφός μου μικρότερος, σιωπούσε….
Ενώ είχαμε τηλεόραση στο δωματιό μας και οι δυο σκοτωνόμαστε ποιος θα δει το παιδικό στο σαλόνι….
Πάντα, για έναν περιέργο λόγο ( η μαμά είπε) κέρδιζε η αδερφή μου. Έβλεπε στην μεγάλη τιβι το γιαπωνοκινεζικο ???? και εγώ έβλεπα τον πλανήτη Θαντέρα στο δωματιό μου. Ωραίες εποχές και άθλιες τηλεοράσεις,,, χωρίς 3d. Μελαγχόλησα τώρα… :redface:


Αλλά σκέφτομαι, τώρα που είμαι γηραλέος τι θα μου λείψει πιο πολύ? :(

Παιδιά αν τυχόν γίνουν εκλογές το καλοκαίρι….και η ΕΡΤ είναι κλειστή, δεν θα δούμε debate? Αφού αυτό μεταδίδεται από άκρη σε άκρη αυτής της γης και μας κάνει περήφανους. :P Δεν θα δω να πηγαίνουν όλοι περιχαρείς στα σκαλοπάτια του ραδιομεγάρου (ελπίζω να το σφουγγαρίζουν καλά, μέγαρο είναι αυτό!) και να περιμένει ο συρφετός της διοίκησης στα μαρμάρινα σκαλιά τους προέδρους των κομμάτων?

Πηγαίνουν και εντελώς συμπτωματικά με διαφορά ενός τετάρτου …..και να τα χτυπήματα στην πλάτη, και να οι εναγκαλισμοί, και να τα φλας.
Και να και η αμερόληπτη δημοσιογραφίνα, που πριν κάτσουν σαν καλά παιδιά στο θρανίο, τους έχει μοιράσει καραμέλες (αλλά όχι τις ερωτήσεις). Και φυσικά, η ίδια με το ύφος ιεροεξεταστή πρέπει να τηρήσει το πρωτόκολλο και να απαντήξουν σε συγκεκριμένο χρόνο και να απαντήξουν και σωστά. :confused:
Μόνο η μαμά του Γιωργάκη είχε πάει μια φορά νωρίτερα και είχε ζητήσει να είναι επιεικείς με τον γιόκα της, οπότε στην περίπτωσή του ....δέχτηκαν μόνο το όχι και το ναι ως απάντηση. Βέβαια αυτός είχε πει και κάτι δικά του, δεν τα θυμάμαι τώρα….
Πάντως , θα μου λείψει….ναι …πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.


:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Ρε τι θα γίνουν τωρα οι ζωγραφιές που είχα στείλει στο "ουράνιο τόξο " ?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
    • *
  • Φορτώνει...
Top