Starbucks

Τα Starbucks σας αρέσουν;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 237)

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Aν ειναι καλο το τσαι τους ειπε Πανο.
Το οτι ειναι δικη τους η παραγωγη τσαι δεν σημαινει αυτοματα οτι ειναι και "καλο".(αλλα ουτε και κακο.)

Δικιά τους εννοείς όπως ο "δικός" τους καφές από Αιθιοπία φαντάζομαι...:whistle:
Εγώ καφέ δεν πίνω. Η σοκολάτα που παίρνω όταν πηγαίνω στα starbucks καλή είναι.
Κατά τα άλλα, μ'αρέσει που απαγορεύεται το κάπνισμα, αλλά γενικά δε μ'αρέσει να κάθομαι στα starbucks επειδή δε νιώθω ότι έχει το παρεΐστικο κλίμα που μπορεί να έχουν άλλες καφετέρειες.

Τι Ζορό που είστε κι οι δυο! Πάντα με την μεριά των αδυνάτων :P

Exposed, αν έχεις δοκιμάσει το τσάι τους θα ήθελα μια δική σου εκτίμηση, γιατί για να είμαι ειλικρινής το γεγονός ότι είναι δικής τους παραγωγής δεν μου λέει τίποτα.

Και επίσης, έχουν ωραίες σοκολάτες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Και επίσης, έχουν ωραίες σοκολάτες;
Ναι λέμε.
Δε με προσέχεις Μόλκα, δε με προσέχεις...:spell:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Ναι λέμε.
Δε με προσέχεις Μόλκα, δε με προσέχεις...:spell:

Είπες ότι σου άρεσε μία συγκεκριμένη σοκολάτα που πήρες, δεν είπες γενικά για τις σοκολάτες. Άσε που μία σοκολάτα και μία γνώμη δεν είναι σωστό δείγμα :P Και αν δεν σε προσέχω εγώ η σκληροπυρηνική φαν, ποιος σε προσέχει; :ropalo::spasiklas:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Aν ειναι καλο το τσαι τους ειπε Πανο.
Το οτι ειναι δικη τους η παραγωγη τσαι δεν σημαινει αυτοματα οτι ειναι και "καλο".(αλλα ουτε και κακο.)
Δεν πίνω τσάι, το είπα από την άποψη ότι θα πιει κάτι το διαφορετικό. Και από όσο θυμάμαι όντως έχουν περίεργες κάπως γεύσεις στο Τσάι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μαζι σου, αλλα για πες μερικα στην αθηνα, γιατι εχω ξεμεινει. :P
Που θες να ξέρω; Πάνε 5 χρόνια από τον τελευταίο καφέ που ήπια στην Αθήνα.
Εγώ μιλάω για τα εντός της δικής μου έδρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Η σοκολάτα που παίρνω όταν πηγαίνω στα starbucks καλή είναι.
Σοκολάτα των Starbucks είναι οικτρή. Καμία σχέση πχ με του Γρηγόρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Όποιος θέλει τέλεια σοκολάτα να προτιμήσει τα φλοκαφέ, καμία σχέση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγώ πάντως έχω αρχίσει και τελευταίως το επισκέπτομαι (κυρίως το καλοκαίρι) όπου παίρνουμε διάφορες γεύσεις στο χέρι και το απολαμβάνουμε στο σπίτι....
Το "πρόβλημα" μου είναι ότι μέχρι στιγμής... δεν έχω βρει κάποιον καφέ που να είναι ΚΑΦΕΣ βρε παιδί μου... να σε ξυπνάει!
Όλα θυμίζουν περισσότερο κάτι άλλο... ένα ευχάριστο ρόφημα μεν, αλλά όχι ΚΑΦΕΣ!
Επειδή ξέρω ότι κάποιοι είναι ειδήμονες στο θέμα αυτό, θα ήθελα να μου προτίνουν να δοκιμάσω κάτι που πιθανά δεν έχω δοκιμάσει ακόμα και ενώ θα είναι το ιδιαίτερο που μπορεί να σου προσφέρει το συγκεκριμένο κατάστημα, ταυτόχρονα να είναι και καφές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εγώ πάντως έχω αρχίσει και τελευταίως το επισκέπτομαι (κυρίως το καλοκαίρι) όπου παίρνουμε διάφορες γεύσεις στο χέρι και το απολαμβάνουμε στο σπίτι....
Το "πρόβλημα" μου είναι ότι μέχρι στιγμής... δεν έχω βρει κάποιον καφέ που να είναι ΚΑΦΕΣ βρε παιδί μου... να σε ξυπνάει!
Όλα θυμίζουν περισσότερο κάτι άλλο... ένα ευχάριστο ρόφημα μεν, αλλά όχι ΚΑΦΕΣ!
Επειδή ξέρω ότι κάποιοι είναι ειδήμονες στο θέμα αυτό, θα ήθελα να μου προτίνουν να δοκιμάσω κάτι που πιθανά δεν έχω δοκιμάσει ακόμα και ενώ θα είναι το ιδιαίτερο που μπορεί να σου προσφέρει το συγκεκριμένο κατάστημα, ταυτόχρονα να είναι και καφές!
espresso σκέτο?:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
espresso σκέτο?:P:P:P:P


:P:P Για espresso σκέτο πάω και στα everest και τον παίρνω και μισή τιμή και είναι και πολύ καλός :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
@Κουε δόκιμασε με extra shot espresso.

Πίστεψε με, καλύτερο esspresso δεν θα πιεις εύκολα στην Ελλάδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Σοκολάτα των Starbucks είναι οικτρή. Καμία σχέση πχ με του Γρηγόρη.
Η γεύση είναι υποκειμενική γενικά. Πάντως θα δοκιμάσω Γρηγόρη και θα σου πω συμπεράσματα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εγώ ψηφίζω flocafe...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Όποιος θέλει τέλεια σοκολάτα να προτιμήσει τα φλοκαφέ, καμία σχέση:)

:thumbup: Όντως είναι η καλύτερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tofugirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tofugirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Προσωπικά δεν παίρνω από starbucks καφέ γιατί προτιμώ το καφέ της γειτονιάς & για ηθικούς λόγους (Η εταιρεία starbucks δίνει χορηγίες σε ρόντεο) αλλά τώρα τελευταία άκουσα πως στις ΗΠΑ θα βάλουν προειδοποίηση για το πόση καφεϊνη περιέχει το κάθε ρόφημα που προσφέρουν, γιατί ο καφές τους ας πούμε έχει περισσότερη καφεϊνη απο ότι σε άλλα καταστήματα. Αν βρω το σχετικό δημοσίευμα θα το ποστάρω...Αλλά καλά, σιγά μην το κάνουν και στην Ελλάδα. :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Πάω starbucks γιατί έχω βρει ένα παρακμιακό που είναι συνέχεια άδειο :D

Α, και γιατί είναι χορηγός των Orlando Magic.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Συγνώμη βρε παιδιά, αλλά τι σχέση έχει αν χρηματοδοτεί το ροντέο ή αν είναι χορηγός του Αστέρα Κολοπετινίτσας;
Δηλαδή όσα προϊόντα αγοράζεται, ψάχνετε να βρείτε που είναι χορηγοί; Ε και;
Ακόμα κι αν σας αρέσει το προϊόν, το μποϋκοτάρετε επειδή δεν συμφωνείτε με τη χορηγία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpouuu

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Εμενα προσωπικα μου λειπουν πολυ τα σταρμπακς. Οταν πηγαινω Αθηνα και θα βγω για ψωνια η για βολτα το απογευμα, 2-2 τους παιρνω.. φραπουτσινο καραμελ βεντι... Καποια στιγμη ηθελε και καποιος γνωστος μου να ανοιξει στη Ροδο αλλα τα χρηματα για το francise ηταν παρα πολλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Προσωπικά δεν παίρνω από starbucks καφέ γιατί προτιμώ το καφέ της γειτονιάς & για ηθικούς λόγους (Η εταιρεία starbucks δίνει χορηγίες σε ρόντεο) αλλά τώρα τελευταία άκουσα πως στις ΗΠΑ θα βάλουν προειδοποίηση για το πόση καφεϊνη περιέχει το κάθε ρόφημα που προσφέρουν, γιατί ο καφές τους ας πούμε έχει περισσότερη καφεϊνη απο ότι σε άλλα καταστήματα. Αν βρω το σχετικό δημοσίευμα θα το ποστάρω...Αλλά καλά, σιγά μην το κάνουν και στην Ελλάδα. :P:P:P

Περί καφεΐνης:
Εδώ για την περιεκτικότητα στα ροφήματα Starbucks,
κι εδώ για την ημερίσια συνιστώμενη δόση...
Η καλύτερη δόση φαίνεται πως είναι δύο ποτήρια κανονικού καφέ την ημέρα – ένα το πρωί και ένα το απόγευμα. Αυτή είναι η ιδανική ποσότητα (250mg καφεΐνης) για να διατηρείστε σε εγρήγορση και να είστε συγκεντρωμένοι, να ανεβάζετε τη διάθεσή σας και να αυξάνετε τη φυσική σας αντοχή.
...Πάνω από πέντε ποτήρια την ημέρα, όμως, θα σας δημιουργήσουν πρόβλημα (καρδιοπάθειες, έλκος, αύξηση αρτηριακής πίεσης, αλληλεπίδραση με φάρμακα, οστεοπόρωση, υπερχοληστεριναιμία), ενώ το βράδυ δεν ενδείκνυται για τα άτομα που υποφέρουν από αϋπνίες (Crit Rev Food Sci Nutr. 2006). Είναι προτιμότερο να πίνετε τον καφέ σας πριν το φαγητό, για καλύτερα αποτελέσματα (δεν δυσκολεύει την διαδικασία της πέψης).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top