Άσχημη γυναίκα είναι μόνο η απεριποίητη;

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Aν ξεκαθαρίζαμε τί εννοούμε με τη λέξη "περιποίηση"?

Π.χ. νύχια: καθαρά, αρμονικά κομμένα ή βαμμένα οπωσδήποτε σε κάποιο κόκκινο ή άλλο χρώμα της μόδας ή γαλλικό ή δεν ξέρω τί άλλο?
μαλλιά: λουσμένα και χτενισμένα ή οπωσδήποτε βαμμένα ή με κάποιας μορφής τεχνική εργασία να τους βρίσκεται και απαξάπαντος χωρις μια γκρίζα τρίχα?
ντύσιμο: αυτό που επιτάσσει η μόδα σε ρούχα και αξεσουάρ, ή αυτό που κάνει τη γυναίκα να αισθάνεται άνετα αρκεί να είναι φροντισμένο στα βασικά του?

Αυτό για όλα, για τα νύχια, τα μαλλιά, τα ρούχα κτλ (εγώ τουλάχιστον έτσι το αντιλαμβάνομαι). Ούτε βαμμένα, ούτε τίποτα, απλά καθαρά και κομμένα τα νύχια, τα μαλλιά περιποιημένα, δηλαδή χωρίς ψαλίδα ή καμμένα απ'τις βαφές, απλά και μαλακά και τα ρούχα ότι ταιριάζει στο κάθε άτομο και ότι το κάνει να νιώθει όμορφα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 125423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν θεωρώ ότι μια γυναίκα είναι άσχημη μόνο αν είναι απεριποίητη. Για μένα άσχημος είναι ένας άνθρωπος που έχει άσχημα χαρακτηριστικά και ας περιποιείται πολύ τον εαυτό του. Σίγουρα κάποια που θεωρώ εγώ ωραία, κάποιος άλλος μπορεί να την βλέπει άσχημη και το αντίθετο. Όπως σίγουρα από την άλλη υπάρχουν άνθρωποι που είναι πραγματικά όμορφοι ή άσχημοι και δεν χωρά αμφισβήτηση για να πει κάποιος το αντίθετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,044 μηνύματα.
Γενικά είμαι της άποψης ότι πρέπει να περιποιείσαι για να αισθάνεσαι εσύ καλά.

Οπότε μου λες οτι κάποια δε νιώθει καλά με τον εαυτό της κοιτώντας τον στον καθρέφτη αν δεν έχει φτιαχτεί (για να το πω γενικά αντί για μαλλί, νύχι, βλεφαρίδα κλπ). Οπότε αυτή η γυναίκα χρειάζεται φτιάξιμο για να θεωρήσει οτι είναι όμορφη; Προβληματικό, δε βρίσκεις;

Αυτό το "για να αισθάνομαι καλά" μπορούμε κάπως να το αναλύσουμε; Πώς αισθάνεσαι καλά με το να είσαι φτιαγμένη; Απάντηση: με το να λαμβάνεις βλέμματα θαυμασμού και επιδοκιμασίας από άντρες και γυναίκες. Εγώ έτσι το αντιλαμβάνομαι. Οπότε πάλι οι άλλοι σου προσφέρουν ευχαρίστηση, οπότε έμμεσα το κάνεις για τους άλλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Οπότε μου λες οτι κάποια δε νιώθει καλά με τον εαυτό της κοιτώντας τον στον καθρέφτη αν δεν έχει φτιαχτεί (για να το πω γενικά αντί για μαλλί, νύχι, βλεφαρίδα κλπ). Οπότε αυτή η γυναίκα χρειάζεται φτιάξιμο για να θεωρήσει οτι είναι όμορφη; Προβληματικό, δε βρίσκεις;

Αυτό το "για να αισθάνομαι καλά" μπορούμε κάπως να το αναλύσουμε; Πώς αισθάνεσαι καλά με το να είσαι φτιαγμένη; Απάντηση: με το να λαμβάνεις βλέμματα θαυμασμού και επιδοκιμασίας από άντρες και γυναίκες. Εγώ έτσι το αντιλαμβάνομαι. Οπότε πάλι οι άλλοι σου προσφέρουν ευχαρίστηση, οπότε έμμεσα το κάνεις για τους άλλους.

δεν νομιζω οτι ειναι τοσο ''συνθετο''..αναμφισβητητα οταν περιποιησαι η ηδη υπαρχουσα ομορφια αναδεικνυεται(πχ με το μακιγιαζ τα ματια μεγαλωνουν,τα χειλη τονιζονται,τα μαγουλα γινονται πιο ροδαλα)..επομενως,βλεπεις στον καθρεφτη κατι ακομα πιο ομορφο..αρα νιωθεις και εσυ πιο ομορφα..δεν το σκεφτεσαι,μονο του βγαινει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,044 μηνύματα.
Τι σημαίνει ρε παιδιά "νιώθεις πιο όμορφα"; Χρειάζεσαι να νιώθεις όμορφη για ποιον και σε τι σου χρησιμεύει; Μόνο με την ομορφιά νιώθεις καλά; Δεν καταλαβαίνω. Νομίζω οτι απλά κοροϊδεύουμε τον εαυτό μας. Για την επιδοκιμασία των άλλων βαφόμαστε και περιποιούμαστε γενικά (δε μιλάω για τη βασική υγιεινή, ξαναλέω). Και προσωπικά δε με ενδιαφέρει καν η επιδοκιμασία των άλλων για τα εξωτερικά μου στοιχεία παρά μόνο για τα εσωτερικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Aν ξεκαθαρίζαμε τί εννοούμε με τη λέξη "περιποίηση"?

Π.χ. νύχια: καθαρά, αρμονικά κομμένα ή βαμμένα οπωσδήποτε σε κάποιο κόκκινο ή άλλο χρώμα της μόδας ή γαλλικό ή δεν ξέρω τί άλλο?
μαλλιά: λουσμένα και χτενισμένα ή οπωσδήποτε βαμμένα ή με κάποιας μορφής τεχνική εργασία να τους βρίσκεται και απαξάπαντος χωρις μια γκρίζα τρίχα?
ντύσιμο: αυτό που επιτάσσει η μόδα σε ρούχα και αξεσουάρ, ή αυτό που κάνει τη γυναίκα να αισθάνεται άνετα αρκεί να είναι φροντισμένο στα βασικά του?

Μια φορά γράφεις Dreams......και έρχονται όλα στη θέση τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Τι σημαίνει ρε παιδιά "νιώθεις πιο όμορφα"; Χρειάζεσαι να νιώθεις όμορφη για ποιον και σε τι σου χρησιμεύει; Μόνο με την ομορφιά νιώθεις καλά; Δεν καταλαβαίνω. Νομίζω οτι απλά κοροϊδεύουμε τον εαυτό μας. Για την επιδοκιμασία των άλλων βαφόμαστε και περιποιούμαστε γενικά (δε μιλάω για τη βασική υγιεινή, ξαναλέω). Και προσωπικά δε με ενδιαφέρει καν η επιδοκιμασία των άλλων για τα εξωτερικά μου στοιχεία παρά μόνο για τα εσωτερικά.

ειναι και στον ανθρωπο αυτο..πχ δεν μπορω να σηκωνομαι το πρωι και να καθομαι ξεμαλλιασμενη η με την πυτζαμα(που δεν ειναι θεματα υγιεινης) και ας ειναι μονο η μανα μου στο σπιτι η και κανενας..απλα δεν μου κολλαει..νιωθω πολυ πιο ομορφα να ειμαι καπως περιποιημενη..η μπορει να παω γ μπανιο στη θαλασσα ακομα και μονη και πριν ,να βαψω το νυχι σε αποχρωση που να ταιριαζει με το μαγιο..δεν θα το δει κανεις..εγω ομως νιωθω ωραια..το βλεπω και το θαυμαζω..δεν ειμαι ψωνιο γιατι δεν επιζητω την επιδοκιμασια κανενος..εγω νιωθω καλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Τι σημαίνει ρε παιδιά "νιώθεις πιο όμορφα"; Χρειάζεσαι να νιώθεις όμορφη για ποιον και σε τι σου χρησιμεύει; Μόνο με την ομορφιά νιώθεις καλά; Δεν καταλαβαίνω. Νομίζω οτι απλά κοροϊδεύουμε τον εαυτό μας. Για την επιδοκιμασία των άλλων βαφόμαστε και περιποιούμαστε γενικά (δε μιλάω για τη βασική υγιεινή, ξαναλέω). Και προσωπικά δε με ενδιαφέρει καν η επιδοκιμασία των άλλων για τα εξωτερικά μου στοιχεία παρά μόνο για τα εσωτερικά.


Χιμελα πλάκα μας κάνεις;
Θα αναλύουμε τα αυτονόητα τώρα; Έχεις μπερδέψει τη βούρτσα με την άντε μην το πω.

Η περιποίηση του σώματος ενός ανθρώπου δεν είναι κάθομαι με τις ώρες στον καθρέφτη και ισιώνω τη φράτζα, ούτε πάω κάθε μέρα στο κομμωτήριο, ούτε βάφω και ξεβάφω τα νύχια από το πρωί μέχρι το βράδυ, ούτε παστώνω το δέρμα μου με 10 κιλά μακιγιάζ.
Η περιποίηση ξεκινά από την καθαριότητα και επεκτείνεται σε εκείνα τα στοιχεία που μας κάνουν να νιώθουμε πιο υγιείς.
Φυσικά και εξαρτάται από το πως εμφανιζόμαστε σε άλλους, αλλά γεννάται από το ότι θέλουμε να αισθανόμαστε εμείς καλά με το σώμα μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Οπότε μου λες οτι κάποια δε νιώθει καλά με τον εαυτό της κοιτώντας τον στον καθρέφτη αν δεν έχει φτιαχτεί (για να το πω γενικά αντί για μαλλί, νύχι, βλεφαρίδα κλπ). Οπότε αυτή η γυναίκα χρειάζεται φτιάξιμο για να θεωρήσει οτι είναι όμορφη; Προβληματικό, δε βρίσκεις;

Αυτό το "για να αισθάνομαι καλά" μπορούμε κάπως να το αναλύσουμε; Πώς αισθάνεσαι καλά με το να είσαι φτιαγμένη; Απάντηση: με το να λαμβάνεις βλέμματα θαυμασμού και επιδοκιμασίας από άντρες και γυναίκες. Εγώ έτσι το αντιλαμβάνομαι. Οπότε πάλι οι άλλοι σου προσφέρουν ευχαρίστηση, οπότε έμμεσα το κάνεις για τους άλλους.

Όχι απλά (εγώ τουλάχιστον) χαίρομαι να φαίνομαι όμορφη, όχι μόνο όταν βγαίνω έξω για να "λαμβάνω βλέμματα επιδοκιμασίας" αλλά και στο σπίτι να 'μαι, μ'αρέσει να μυρίζω ωραία, τα μαλλιά μου να είναι φρεσκολουσμένα, το δέρμα μου απαλό κλπ..
Ίσως εσύ το θεωρείς προβληματικό, εγώ το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,044 μηνύματα.
Όχι απλά (εγώ τουλάχιστον) χαίρομαι να φαίνομαι όμορφη, όχι μόνο όταν βγαίνω έξω για να "λαμβάνω βλέμματα επιδοκιμασίας" αλλά και στο σπίτι να 'μαι, μ'αρέσει να μυρίζω ωραία, τα μαλλιά μου να είναι φρεσκολουσμένα, το δέρμα μου απαλό κλπ..
Ίσως εσύ το θεωρείς προβληματικό, εγώ το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό

Αυτά τα θεωρώ βασική υγιεινή. Εγώ μιλάω το να είσαι φτιαγμένη λες και συμμετέχεις σε καμιά ταινία, πώς αλλιώς να το πω; Θέλετε να αποφεύγετε αυτό που λέω, οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Αυτά τα θεωρώ βασική υγιεινή. Εγώ μιλάω το να είσαι φτιαγμένη λες και συμμετέχεις σε καμιά ταινία, πώς αλλιώς να το πω; Θέλετε να αποφεύγετε αυτό που λέω, οκ.

Αυτό για όλα, για τα νύχια, τα μαλλιά, τα ρούχα κτλ (εγώ τουλάχιστον έτσι το αντιλαμβάνομαι). Ούτε βαμμένα, ούτε τίποτα, απλά καθαρά και κομμένα τα νύχια, τα μαλλιά περιποιημένα, δηλαδή χωρίς ψαλίδα ή καμμένα απ'τις βαφές, απλά και μαλακά και τα ρούχα ότι ταιριάζει στο κάθε άτομο και ότι το κάνει να νιώθει όμορφα


Nτάξει τώρα;

edit: το να είσαι φτιαγμένη λες και συμμετέχεις σε ταινία δεν λέγεται περιποίηση, λέγεται "είμαι τσόκαρο"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Βρε παιδιά, εμένα μ'αρέσει να έχω καθαρό πρόσωπο. Μάσκαρα και λίγο eyeliner θα βάλω μόνο αν βγω από το σπίτι, πάντα με διακυμάνσεις: κάποιες φορές βγάζω ίσα να πάω γυμναστική, κι ας έχω μείνει σπίτι όλη μέρα, άλλες δε ρίχνω και λίγο ρουζ (για τη δουλειά, όχι το γυμναστήριο).
Από εκεί και πέρα, το να είμαι άλουστη δε μου δημιουργεί πρόβλημα, κι ας μη νιώθω στα πιο όμορφά μου. Αν είναι να πρέπει να βγω, θα τυλίξω το κεφάλι μου με ένα φουλάρι. Έχω πολύ λιπαρά μαλλιά και δεν κάνει να τα λούζω συχνά (δηλαδή κάθε μέρα), οπότε απλά υπάρχουν αυτές οι μέρες που'μαι σαν ποντικάκι που'πεσε στη χωριάτικη. Δεν είναι έλειψη υγιεινής αυτό όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Nτάξει τώρα;

edit: το να είσαι φτιαγμένη λες και συμμετέχεις σε ταινία δεν λέγεται περιποίηση, λέγεται "είμαι τσόκαρο"

:look:
Ρε σεις...μη βάζετε ταμπέλες.
Άκου τσόκαρο? Χρόνια είχα να το ακούσω...:D

Τσόκαρο μάτια μου σε κάνει η συμπεριφορά, όχι το παραπάνω κραγιόν ή λιππαλμ (δεν ξέρω και πως το λέτε) :P
Anyway, βαφτείτε όσο θέλετε, εμένα προσωπικά δεν με πειράζει...:P Μυαλό έχει συνοδευτικό το πακέτο?:confused:
Κατά τα άλλα βάλετε όση μεικ απ γουστάρετε...δεν είναι εκεί το θέμα τον αντρών.

Νομίζω....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
:look:
Ρε σεις...μη βάζετε ταμπέλες.
Άκου τσόκαρο? Χρόνια είχα να το ακούσω...:D

Τσόκαρο μάτια μου σε κάνει η συμπεριφορά, όχι το παραπάνω κραγιόν ή λιππαλμ (δεν ξέρω και πως το λέτε) :P
Anyway, βαφτείτε όσο θέλετε, εμένα προσωπικά δεν με πειράζει...:P Μυαλό έχει συνοδευτικό το πακέτο?:confused:
Κατά τα άλλα βάλετε όση μεικ απ γουστάρετε...δεν είναι εκεί το θέμα τον αντρών.

Νομίζω....:hmm:

Ντάξει, το τσόκαρο δεν το λέω κυριολεκτικά, είπα να κάνω λίγο πιο dramatic το όλο κείμενο αλλά μάλλον οι περισσότεροι το πήρατε κυριολεκτικά. :/:

Εν πάσει περιπτώσει, εγώ με το πολύ μακιγιάζ γενικά διαφωνώ ("μέτρον άριστον" που έλεγαν παλιά) εάν ξεπαράσει κάποιο όριο το μακιγιάζ αντί να τονίζει τα χαρακτηριστικά, χάνει τον πρωταρχικό του σκοπό και κατά την άποψή μου τα παραποιεί.

Λοιπόν και μιας και ανέφερες την λέξη μυαλό, που την συναντάω σε πάρα πολλά τόπικ (κι ας μην έχει θέση εκεί), έχεις απόλυτο δίκιο, απλά το θέμα εδώ είναι αν : "Άσχημη γυναίκα είναι μόνο η απεριποίητη;" και όχι "τι χαρακτηριστικά θέλετε να έχει μια κοπέλα" κτλ.

Πάντως για να το θίξω κι αυτό, γενικά αν κάποιο άτομο δεν έχει μυαλό και καλό χαρακτήρα, χάνει το ενδιαφέρον του μετά από ένα-δύο ραντεβού το πολύ, γιατί όσο να πεις, πράγματι θα απολαύσεις ένα ωραίο παρουσιαστικό αλλά αν είναι να νιώθεις κάθε φορά λες και συνομιλείς με τον τοίχο αρχίζει να υπάρχει πρόβλημα....:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Καθημερινό φαινόμενο να κατεβαίνει η άλλη ως το περίπτερο μεσημεριάτικα και να είναι στην τρίχα λες και έχει έξοδο για ποτό.
Η άλλη βάφεται και πάει για τρέξιμο και δίπλα της νιώθω μειονεκτικά...:P
Λιγότερο σοβάτισμα δεν βλάπτει κυρίες μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
οντως ρε κοριτσια οταν πατε για γυμναστικη η τρεξιμο μην βαφεστε δεν λεει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑνεξαρτητηΛεμε

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΑνεξαρτητηΛεμε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
εγώ είμαι υπέρ του φυσικού πάντως..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vogue001

Νεοφερμένος

Ο Mαριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών και επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
εξαρταται πως οριζει ο καθενας το ''απεριποιητος''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑνεξαρτητηΛεμε

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΑνεξαρτητηΛεμε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
το καινούργιο κραγιόν πάντως τα σπασε:clapup:
πολύ φυσικό χρώμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ερώτηση κρίσεως: αν έβγαινε ας πούμε σήμερα ένας νόμος (θεωρητικά πάντα) ο οποίος επιβεβαίωνε (με κάποιο μαγικό τρόπο) σε όλες τις γυναίκες οτι δε χρειάζεται να είναι όμορφες για να κάνουν σχέση ή οικογένεια ή απλά σεξ, πιστεύετε πως θα συνέχιζε καμία να περιποιείται τόσο πολύ τον εαυτό της; (και φυσικά δε μιλάω για θέματα υγιεινής, μιλάω για αποτριχώσεις, βάψιμο μαλλιών, χίλια καλλυντικά στην καθισιά της, νύχια κλπ κλπ)
Μα φυσικά. Δεν μακιγιάρεσαι για τους άντρες, αλλά για να είσαι καλύτερη απ' τις φίλες σου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top